Україна
Донецький окружний адміністративний суд
10 лютого 2026 року Справа№200/112/26
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Крилової М.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії, -
07 січня 2026 року до Донецького окружного адміністративного суду, через підсистему ЄСІТС «Електронний Суд», надійшов позов адвоката Дзісь А.Р., який діє в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про:
- визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо перерахунку пенсії без урахуванням довідки про заробітну плат в зоні відчуження виданої КСП «Червоний Молочар» №01-2 від 01.11.2006 року, що призвело до зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 1 вересня 2025 року на підставі довідки від 26.03.2012 №77 про заробітну плату одержану за роботу в зоні відчуження ЧАЕС виходячи із індивідуального коефіцієнту заробітної плати для обчислення пенсії 16,75978.
В обґрунтування позову позивач посилається на протиправні дії відповідача щодо зменшення розміру належної позивачу пенсії. Зазначає, що розмір пенсії розрахований із заробітку за роботу одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках відповідно до довідки № 01-2 від 01.11.2006 року виданої КСП «Червоний Молочар». На підставі вищезазначеної довідки основний розмір пенсії від середнього заробітку становив 119515,06 грн ( 149393,83 (середньомісячний заробіток) * 80% ( відсоток втрати працездатності)). В подальшому, відповідач зменшив основний розмір пенсії від середнього заробітку до 20689,07 грн та листом від 28.10.2025 повідомив, що у зв'язку з відсутністю документів в матеріалах електронних пенсійних справ, на підставі яких можливо визначити часову тарифну ставку, нарахування та виплати премії, підстави застосування кратності по відповідній зоні небезпеки з урахуванням 100 % тарифної ставки згідно вимог постанови № 207-7, підстави для врахування довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження при обчисленні пенсії відповідно до частини 1 статті 54 Закону № 796 відсутні. Вказує, що 01.12.2025 року звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії виходячи із заробітної плати (доходу), одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, проте, листом від 24.12.2025 року йому було відмовлено у здійсненні перерахунку.
Позивач вважає, що змінюючи з 01.09.2025 порядок розрахунку призначеної пенсії та зменшуючи її розмір, відповідач діяв не у межах повноважень та не у спосіб, визначений Конституцією та законами України.
Від Головного управління ПФУ в Донецькій області надійшов відзив на позовну заяву зі змісту якого просить відмовити у задоволенні позовних вимог. В обгрунтування своєї позиції вказує, що в електронній пенсійній справі позивача наявна довідка про заробітну плату від 01.11.2006 №01-2, видана Колективним сільськогосподарським підприємством «Червоний молочар», за роботу в зоні відчуження, але у зв'язку з відсутністю первинних документів, на підставі яких можливо визначити нарахування та виплати премії, населений пункт перебування в зоні, причини застосування кратності по відповідній зоні небезпеки, відсутні підстави для врахування зазначеної довідки при обчисленні пенсії відповідно до статті 54 Закону №796.
Вказує, що розмір пенсійної виплати позивача з 01.09.2025 обчислено, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року згідно пункту 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210, що менший десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність - 19993,39 грн.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08 січня 2026 року відкрито провадження у справі за правилами прощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано копії та докази.
Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив на нього, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України що підтверджується паспортом серії НОМЕР_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні та з 15.08.1996 отримує пенсію по інвалідності відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII.
Розмір пенсії позивача з 01.03.2025 обчислений виходячи з основного розміру пенсії від середнього заробітку - 119 515.06 грн, з урахуванням обмеження індексації - 10 826,61 грн та становить 110 062,45 грн. З урахуванням максимального розміру - 23 610,00 грн, що підтверджується протоколом перерахунку пенсії (рішення № 914290162551 від 19.05.2025).
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 20.08.2025 року № 914290162551 (рішення з датою розрахунку - 18.08.2025 року) проведено перерахунок пенсії позивача з 01.09.2025 року шляхом обчислення розміру пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року (станом на 01.01.2021 року) відповідно до п.9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Підставою перерахунку зазначено: відсутні документи про зп.
Внаслідок такого перерахунку розмір пенсії позивача з 01.09.2025 року зменшився та становив 19 993.39 грн.
Отже, з 01.09.2025 року розмір пенсії позивача відповідачем був визначений виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати у зв'язку з тим, що в електронній пенсійній справі позивача наявна довідка про заробітну плату за період роботи в зоні відчуження, яка, на думку відповідача, оформлена неналежним чином, а належна довідка в електронній пенсійній справі позивача відсутня.
01.12.2025 представника позивача звернувся до Головного управління ПФУ в Донецькій області із заявою в якій просив здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з індивідуального коефіцієнту заробітку 16.75978, із середньомісячного заробітку 149 393,83 грн, розрахованого на підставі довідки № 01-2 від 01.11.2006 виданої КСП «Червоний Молочар».
Листом від 24.12.2025 № 59814-55696/Х-02/8-0500/25 позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії та вказано, що 29.08.2025 Головним управлінням направлено до КСП «Червоний Молочар» лист № 0500-0205-8/86250 для надання документів, необхідних для здійснення належного перерахунку пенсії ОСОБА_1 у розмірах, передбачених чинним законодавством, проте відповідь на лист не до Головного управління не надходила.
Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України. Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.
Отже, відповідач має діяти в межах та у спосіб, встановлених законодавчих норм.
Правовідносини щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорії зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту населення врегульовані Законом України від 28.02.1991 № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Закон - № 796-XII).
За змістом статті 1 Закону № 796-XII цей нормативно-правовий акт спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території.
Державна політика в галузі соціального захисту потерпілих від Чорнобильської катастрофи та створення умов проживання і праці на забруднених територіях базується на принципах, зокрема, соціального захисту людей, повного відшкодування шкоди особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Так, відповідно до ч. 1 і ч. 2 ст. 54 Закону № 796-XII передбачено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу в зоні відчуження у 1986 1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.
Частинами 4 і 5 ст. 57 Закону № 796-XII установлено, що для обчислення пенсії по інвалідності відповідно до статті 54 цього Закону особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 цього Закону, стосовно яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, особам, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, внаслідок чого стали особами з інвалідністю, а також пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа за бажанням особи, яка звернулася за пенсією, заробітна плата (дохід) визначається виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Порядок визначення заробітної плати (доходу), у тому числі заробітної плати (доходу), передбаченої частиною четвертою цієї статті, для обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.
Судом установлено, що розмір пенсії позивача до 31.08.2025 обчислювався відповідно до ст. 54 Закону № 796-XII.
З 01.09.2025 Головне управління ПФУ в Донецькій області перерахувало пенсію позивача, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати. Тобто відповідно до ч. 4 ст. 57 Закону № 796-XII.
Водночас суд звертає увагу на те, що застосування припису ч. 4 ст. 57 Закону № 796-XII передбачає висловлення бажанням особи, яка звернулася за пенсією.
Як випливає з обставин справи, ОСОБА_2 не висловлював бажання на розрахунок його пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
За таких обставин з урахуванням вимог законодавства орган Пенсійного фонду України не мав права самостійно, без отримання бажання пенсіонера, змінювати порядок обчислення пенсії позивачу. Тим більше, що застосування обраного відповідачем способу обчислення пенсії призвело до суттєвого зменшення розміру пенсії позивача.
Такі рішення органу Пенсійного фонду України порушили пенсійні права позивача.
Посилання відповідача на відсутність в матеріалах електронної пенсійної справи позивача певних документів, та необхідність надання таких документів позивачем є неприйнятними, оскільки законодавством не передбачено обов'язку особи, яка отримує пенсію, ще раз надавати документи, що колись подавалися до органу Пенсійного фонду України годувальником та мають бути наявні як в його паперовій пенсійній справі, так і в паперовій справі особи, яка отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника.
Посилання відповідача на недоліки (на його думку) заповнення довідки про заробітну плату від 01.11.2006 № 01-2, за роботу в зоні відчуження, є також неприйнятними, оскільки відповідачем не враховано те, що можливе порушення роботодавцем (підприємством, де він працював) порядку заповнення такої довідки не може бути підставою для позбавлення особи права на належний розмір пенсії. Крім того, це не завадило органу Пенсійного фонду України призначити та протягом тривалого часу обчислювати на підставі такої довідки пенсію позивачу.
До того ж, орган Пенсійного фонду України не наділений повноваженнями перевіряти чи змінювати зміст довідки, що видана підприємством, або оцінювати правильність проведених у ній розрахунків. І жодна норма законодавства не передбачає можливості Пенсійного фонду відмовити у врахуванні довідки. Перевірка достовірності таких даних можлива лише за зверненням органу Пенсійного фонду України до підприємства, яке видало довідку, з проханням надати підтвердження або уточнення. Самовільне неврахування відомостей, зазначених у довідці, є перевищенням повноважень та порушенням вимог ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Отже, позиція відповідача щодо довідки виглядає непослідовною, суперечить принципам правової визначеності та стабільності правовідносин, що закріплені у рішеннях Конституційного Суду України та Європейського суду з прав людини.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про протиправність перерахунку пенсії позивача з 01.09.2025 виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Щодо вимог позивача здійснити перерахунок належної позивачу пенсії застосуванням індивідуального коефіцієнту заробітної плати для обчислення пенсії 16,75978, обчислення якого слід здійснити, виходячи із середньомісячного заробітку в розмірі 149393,83 грн поділено на середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та яка враховується для обчислення пенсії за 2014-2016 роки яка становила 3764,40 грн, та збільшена на коефіцієнти 1,17; 1,1; 1,11; 1,14; 1,197; 1,0796, 1,115, тому станом на 01 березня 2025 року складає 8913,83 грн, то суд відмовляє в їх задоволенні, оскільки вказаний позивачем у позовній заяві розрахунок середньомісячного коефіцієнту заробітної плати (доходу) не відповідає формулі його розрахунку, наведеній у пункті 9 Порядку № 1210.
Так, в абзаці першому пункту 9 Порядку № 1210 визначено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пенсії у зв'язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС визначаються за формулою: П = Зс х Кзс х Кв / 100 %,
де П - розмір пенсії;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої (якого) сплачено страхові внески за 2014-й, 2015-й та 2016 роки, збільшена (збільшений) на відповідні коефіцієнти збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої (якого) сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, визначені починаючи з 2019 року згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124;
Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати (доходу), який враховується під час обчислення пенсії;
Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).
Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати (доходу), який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою: Кзс=Ск/К,
де Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) (Кз1 + Кз2 + Кз3 + + ... + Кзn) за кожний місяць роботи в зоні відчуження у 1986-1990 роках;
К - кількість місяців, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу).
Коефіцієнт заробітної плати (доходу) (Кз1, Кз2, Кз3, ..., Кзn) за кожний місяць роботи в зоні відчуження, який враховується під час обчислення пенсії, визначається за формулою: Кз=Зв/Зсм,
де Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу);
Зв - сума заробітної плати (доходу) за роботу в зоні відчуження за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу),за період 1986-1990 років;
Зсм - показник середньомісячної заробітної плати (доходу) робітників та службовців, зайнятих у галузях національної економіки, згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. № 1783 «Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян», за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), за період 1986-1990 років.
Щодо наведеного у матеріалах справи середньомісячного коефіцієнт заробітної плати, який враховувався під час обчислення пенсії ОСОБА_1 з 01 вересня 2025 року, то цей коефіцієнт розрахований відповідачем за формулою, яка визначена у разі коли особа з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», стосовно яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, внаслідок чого стали особами з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа, виявили бажання обчислювати пенсію із заробітної плати (доходу), визначеної (визначеного) з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
У свою чергу, відповідно до абзацу сімнадцятого, у разі коли особа звернулася за призначенням пенсії з урахуванням заробітної плати (доходу), одержаної (одержаного) за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, органи Пенсійного фонду України визначають два показники середньомісячного коефіцієнта заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії, (Кзс): обчислений відповідно до абзаців шостого - дванадцятого цього пункту, а також відповідно до абзаців тринадцятого - шістнадцятого цього пункту, і призначають пенсію з урахуванням вищого середньомісячного коефіцієнта заробітної плати.
З пенсійної справи позивача, а саме протоколів перерахунку пенсії, судом не установлено, що до 01 вересня 2025 року обрахунок пенсії позивача здійснювався із застосуванням індивідуального коефіцієнту заробітної плати для обчислення пенсії в розмірі 16,75978.
У свою чергу, судом установлено, що внаслідок здійсненого відповідачем з 01 вересня 2025 року перерахунку пенсії порушено право позивача на її отримання в розмірі, обчисленому з урахуванням заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження, розмір якої підтверджений вище вказаною довідкою, а не у зв'язку із врахуванням неправильного середньомісячного коефіцієнту заробітної плати (доходу). Отже наведені обставини свідчать, що на час розгляду адміністративної справи між сторонами відсутній спір щодо середньомісячного коефіцієнту заробітної плати (доходу), який враховується під час обчислення пенсії.
Разом із цим, представник позивача у позовній заяві просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 вересня 2025 року на підставі довідки від 26.03.2012 № 77 про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження ЧАЕС.
Водночас, судом встановлено, що в матеріалах електронної пенсійної справи позивача відсутня довідка від 26.03.2012 № 77 про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження ЧАЕС, на яку посилається представник позивача як на підставу для проведення перерахунку пенсії.
При цьому, відповідачем не заперечується наявність у матеріалах пенсійної справи довідки про заробітну плату від 01 листопада 2006 року № 01-2, виданої КСП «Червоний молочар». За таких обставин суд дійшов висновку, що перерахунок пенсії позивача може бути здійснений відповідачем виключно з урахуванням зазначеної довідки, яка фактично міститься в матеріалах пенсійної справи.
За встановлених обставин, керуючись положеннями статті 9 та 245 КАС України, суд вважає за необхідне визначити такий спосіб захисту порушених прав позивача, який у повній мірі сприятиме їх відновленню, з виходом за межі позовних вимог, а саме:
- протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 20 серпня 2025 року № 914290162551 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 вересня 2025 року на підставі довідки про заробітну плату в зоні відчуження виданої КСП «Червоний Молочар» №01-2 від 01.11.2006 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
Отже суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з виходом за межі позовних вимог з коригуванням обраного способу захисту порушених прав позивача.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач віднесений до 1 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та у спірних правовідносинах відповідно до пункту 10 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору.
Керуючись статтями 9, 72, 77, 90, 94, 132, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 20 серпня 2025 року № 914290162551 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: Донецька область, м. Слов'янськ, пл.. Соборна, буд. 3; код ЄДРПОУ 13486010) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) з 01 вересня 2025 року на підставі довідки про заробітну плату в зоні відчуження виданої КСП «Червоний Молочар» №01-2 від 01.11.2006 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя М.М. Крилова