Ухвала від 11.02.2026 по справі 160/1944/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

11 лютого 2026 рокуСправа №160/1944/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луніної О.С., розглянувши в письмовому провадженні розглянувши в письмовому провадженні звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо виконання судового рішення у справі №160/1944/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просив:

визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області протиправними з таких питань:

1) зменшення розміру одноразової доплати (63133,88 грн) - задекларованою у Звіті Головного управління ПФУ Дніпропетровській області від 13.10.2023 про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.12.2022;

2) припинення виплати пенсії за довіреністю та одноразової доплати з червня 2023 року;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області:

1) перерахувати розмір одноразової доплати (63133,88 грн) у зв'язку з перерахунком розміру щомісячної пенсії за періоди з 07.10.2009 до 21.07.2011 та з 01.03.2022 до 31.07.2023;

2) виплатити різницю між перерахованим розміром одноразової доплати та розміром одноразової доплати, задекларованою у Звіті Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області;

3) відновити виплату пенсії за довіреністю (разом з одноразовою доплатою) з червня 2023 року, із зазначенням у відомостях виплати пенсії позначки про продовження виплати пенсії за довіреністю та даних нового паспорта громадянина України позивача для виїзду за кордон;

4) нарахувати та виплатити компенсацію за нараховані, але не виплачені пенсію та одноразову доплату з червня 2023 року по місяць відновлення виплати пенсії, відповідно до норм статей 1, 2, 3 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_1 за довіреністю з червня 2023 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області поновити виплату пенсії за довіреністю з червня 2023 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію за нараховану, але не виплачену пенсію з червня 2023 року по місяць відновлення виплати пенсії.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 15.10.2024 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області залишено без задоволення. Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 в адміністративній справі №160/1944/24 залишено без змін.

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №160/1944/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.06.2025 року заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №160/1944/24 задоволено. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 року у справі №160/1944/24. Встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області строк для подання звіту про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 року у справі №160/1944/24 протягом 60 днів з дня отримання копії цієї ухвали суду.

На виконання ухвали суду відповідачем надіслано звіт про виконання судового рішення.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.11.2025 в прийнятті звіту відмовлено, зобов'язано повторно подати звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 року у справі №160/1944/24.

30.12.2025 на виконання рішення суду, відповідачем до суду направлено звіт про виконання судового рішення у справі №160/1944/24.

На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 по справі № 160/1944/24 та постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 05.10.2024 по справі №160/1944/24 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відновлено виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.06.2023.

Доплата ОСОБА_1 за період з 01.06.2023 по 30.11.2024 у розмірі 133940,24 грн нарахована на додаткову відомість грудня 2024 року.

Пенсійна виплата перераховувалася на поштове відділення АТ “Укрпошта» з датою виплати 22 число.

В грудні доплата по рішенню суду отримана не була.

В той же час, доплата за період з 01.06.2023 по 31.12.2024 у розмірі 141651,11 грн була виплачена в лютому 2025 року через поштове відділення АТ “Укрпошта».

Також, відповідачем зазначено, що доплата компенсації в розмірі 6161,25 грн. нарахована на виплатну відомість вересня 2025 року поштового відділення 20102 дата виплати 22 число.

Відповідачем наголошено, що станом на дату подання звіту нараховані кошти позивачем не отримано.

Зазначені нарахування підтверджено долученими до звіту витягами з відомостей про зарахування коштів.

Позивачем до суду надіслано заперечення на звіт, в якому останній наполягає на тому, що поданий звіт не підтверджує належне виконання рішення суду.

Досліджуючи вказаний звіт відповідача, суд зазначає наступне.

За приписами частин першої, другої статті 381-1 КАС України (тут і надалі в редакції Закону №4094-ІХ) судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції. Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.

Згідно із частиною першою статті 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до частин другої, третьої статті 382-1 КАС України за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

За приписами частини першої статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до ст.382-3 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.

Суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Як зазначалося вище, з наданого до суду звіту та наданих пояснень судом встановлено, що доплата за рішенням суду у цій справі нарахована до виплати позивачу, проте не отримана останнім.

Враховуючи те, що відповідачем здійснено нарахування позивачу заборгованості на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 по справі № 160/1944/24, проте нарахована доплата не отримана позивачем, , у зв'язку з чим суд доходить висновку, що поданий звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 по справі № 160/1944/24 підлягає прийняттю судом.

Керуючись ст.ст. 248, 256, 294, 295, 382, 382-1, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 по справі № 160/1944/24.

Завершити процедуру судового контролю за виконанням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2024 по справі № 160/1944/24.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.ст. 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.С. Луніна