Справа № 308/15792/25
10 лютого 2026 року місто Ужгород
Ужгородський місьрайонний суд Закарпатської області у складі головуючого судді Бедьо В.І., за участю секретаря судового засідання Малиновської І.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в порядку загального позовного провадження в залі суду, в місті Ужгород, цивільну справу за позовною заявою Департамента міської інфраструктури Ужгородської міської ради до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості,-
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області звернувся позивач Департамент міської інфраструктури Ужгородської міської ради до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за договором оренди земельної ділянки.
Мотивуючи свої позовні вимоги позивач вказує на те, що 27.07.2021 року між Департаментом міської інфраструктури Ужгородської міської ради та гр. ОСОБА_1 було укладено договір оренди землі №2172.
Факт прийому - передачі земельної ділянки в оренду гр. ОСОБА_1 підтверджується Актом прийому-передачі земельної ділянки до Договору, складеним і підписаним сторонами.
На підставі рішення XLVIII сесії VII скликання Ужгородської міської ради від 04.06.2020 № 1991 затверджено гр.. ОСОБА_1 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0227 га по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі та надати її в оренду строком на 5 років до 04.06.2025 року.
Вказує, що відповідно до витягу Держгеокадастру із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 3В-9801248752020 від 24.04.2020 року, грошова оцінка орендованої земельної ділянки площею 0,0227 га становила 429704, 19 грн.
Згідно з пунктом 10 Договору, орендна плата вноситься Орендарем у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки землі у грошовій формі та становить 12 891, 13 грн. на рік.
Листом Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради №24.01-12/578 від 07.03.2025 року було надіслано гр. ОСОБА_1 повідомлення про перегляд плати в односторонньому порядку, в тому числі щодо обов'язку такого перегляду самостійно Орендарем у відповідності до пункту 30 Договору станом на 01.01.2025 року.
За текстом повідомлення, заявник повідомив гр. ОСОБА_1 про перегляд розміру плати за землю в односторонньому порядку, шляхом його збільшення на відповідний коефіцієнт індексації за 2025 рік.
Згідно даних Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2021 рік склав 1,1. В свою чергу, згідно витягів з техдокументації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки становить 472 674, 61 грн.
Таким чином, департамент, керуючись пунктом 27, договору в односторонньому порядку переглянув розмір плати за землю, шляхом його збільшення на відповідний коєфіціент індексації за 2023 рік.
Отже, розмір місячної орендної плати за договором № 2172 з січня 2024 року (в т.ч. на підставі пункту 30 договору) становить 1 428, 25 грн. на місяць.
Позивач вказує, що зважаючи на наявність заборгованості, оскільки рахунки добровільно відповідачем не було оплачено, з метою вирішення справи в позасудовому порядку, Департаментом міської інфраструктури 24.01-13/86 від 20.06.2025 р. надіслано вимогу про погашення заборгованості, яка виникла внаслідок порушення відповідачем умов договору. До зазначених листів позивачем було додано розрахунки заборгованості по орендній платі. Однак відповідач на вказане належним чином не відреагував, борг не погасив, що змусило Департамент звернутися до суду з даним позовом за захистом свого порушеного права.
Із прохальної частини поданої позовної заяви вбачається, що позивач просить:
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради заборгованість по орендній платі за договором орендній платі в сумі 23 183,74 (двадцять три тисячі сто вісімдесят три) гривні, 74 копійок, 57 979,72 (п'ядесят сім тисяч дев'ятсот сімдесят дев'ять) гривень, 72 копійки штрафу за несвоєчасну сплату орендної плати та 26 319,74 (двадцять шість тисяч триста дев'ятнадцять) гривень, 74 копійок неустойки за неповернення земельної ділянки.
Стягнути з відповідача на користь Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради (код ЄДРПОУ 36541721) сплачений судовий збір в розмірі 3028,00 (три тисячі двадцять вісім) гривень, 00 копійок.
У судове засідання представник Позивача не з'явився, від представника Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради надійшла заява про розгляд справи без участі представника Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради. Позовні вимоги підтримають в повному обсязі та просять їх задовольнити.
У судове засідання відповідач повторно не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений шляхом направлення його судової повістки, яка була надіслана рекомендованим поштовим відправленням № R067030245277, № R067075629653 та № R06708800832 на адресу реєстрації громадянина. Проте поштові відправлення було повернуто з відміткою AT «Укрпошта» «адресат відсутній за вказаною адресою», причини неявки суду не повідомив, відзив на позов не надав.
У зв'язку з розглядом справи за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України
Інші процесуальні дії у справі.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.10.2025 року вказана справа передана на розгляд судді Бедьо В.І.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 30.10.2025 року відкрито провадження у справі, було постановлено проводити розгляд справи у порядку загального позовного провадження.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 17.11.2025 р. було закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані суду докази, виходячи з їх належності, допустимості, достовірності та достатності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 27.07.2021 між Департаментом міської господарства Ужгородської міської ради (17.11.2021 змінено найменування на департамент міської інфраструктури Ужгородської міської ради) та фізичною особою - ОСОБА_1 укладено договір оренди землі № 2172 площею 0,0227 га. За адресою: АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі в м. Ужгороді строком до 04.06.2025 року.
Вказаний договір укладено на підставі рішення XLVIII сесії VII скликання Ужгородської міської ради від 04.06.2020 № 1991(пункт1.178)строком на п'ять роки. Відповідно до п. 1, 2 договору оренди землі від 27.07.2021 № 2172 сторони погодили, що предметом цього договору є надання в строкове платне користування земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі в АДРЕСА_1 , площею 0,0227 га (кадастровий номер 2110100000:51:001:0841). Відповідно до пункту 5 договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 429 704,19 грн. Згідно пункту 10 договору, встановлено орендну плату в розмірі 3 % на рік від нормативної грошової оцінки земельної ділянки , що складає 12 891,13грн. Згідно з пунктом 11 договору оренди землі - орендна плата вноситься щомісячно протягом 30 календарних днів за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця в розмірі 1 074,26 грн, але протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення (у поточному році) має бути сплачена у розмірі, визначеному пунктом 10 договору, копія якого долучена до матеріалів справи.
Судом встановлено, що 27.07.2021 між сторонами підписано акт приймання-передачі земельної ділянки, згідно з яким орендарю здійснено передачу відповідної земельної ділянки, копія якого долучено до матеріалів справи.
Пунктом 30 договору оренди землі передбачено, що орендар зобов'язаний , зокрема : здійснити у 20-ти денний термін державну реєстрацію права оренди у відповідності до вимог чинного законодавства. У разі несвоєчасного здійснення права оренди справляється пеня у розмірі визначеному п. 14 даної угоди; своєчасно вносити орендну плату за користування земельною ділянкою; щоквартально подавати Орендодавцю підтверджуючі документи щодо внесення орендної плати; приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, але не раніше державної реєстрації відповідного права оренди; виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі; дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного пизначення, водного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення; у п'ятиденний строк після державної реєстрації права оренди земельної ділянки надати копію договору відповідному органу державної податкової служби та ін..
Як встановлено судом, обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору оренди чи продовження його дії. Розмір орендної плати переглядається щороку у разі, зокрема: зміни нормативно-грошової оцінки землі, розмірів земельного податку, зміні ставок орендної плати, підвищення цін та тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством (пункти 12, 13 договору оренди землі). Згідно з пунктом 27 договору оренди землі встановлено право орендодавця в односторонньому порядку вносити зміни до даного договору при зміні розміру нормативної грошової оцінки землі, коефіцієнтів інфляції (визначених у відповідності до вимог чинного законодавства) ставок земельного податку та ставок орендної плати відповідно до змін чинного законодавства шляхом надсилання відповідних повідомлень та вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати. За змістом пункту 30 договору оренди землі орендар зобов'язаний самостійно щорічно індексувати розмір орендної плати відповідно до індексації нормативної грошової оцінки земель згідно з чинним законодавством кумулятивним способом. За інформацією Державної служби статистики України індекс споживчих цін за 2021 рік склав 1,1.
Таким чином, проіндексований розмір нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки, який був погоджений сторонами при укладенні Договору, у 2022 році становив 472 674,61 грн. (429 704,19 грн.*1,1). Зважаючи на 3% річну ставку орендної плати за землю, що передбачена пунктом 10 Договору, розмір річної орендної плати у 2022 році складав 14 180,24 грн. Отже, розмір місячної орендної плати у 2022 році становить 1181,69 грн./міс. (472 674,61 грн. *3%/12). Згідно з даними Держгеокадастру у 2022 році коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки склав 1,15. Відповідно до витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки станом 14.02.2023 остання становить 543 576,47 грн. Отже, розмір місячної орендної плати з січня 2023 року (в т.ч. на підставі пункту 30 договору) становить 1358,94 грн./міс. Згідно з даними Держгеокадастру у 2023 році коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки склав 1,051, відповідно до витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки станом 22.01.2024 остання становить 571 299,98 грн.
Як встановлено судом, департамент, керуючись пунктом 27 Договору, в односторонньому порядку переглянув розмір плати за землю шляхом його збільшення на відповідний коефіцієнт індексації за 2023 рік, про що відповідачу 23.01.2024 було надіслано повідомлення N? 24.01-12/198 про перегляд плати в односторонньому порядку. Отже, розмір місячної орендної плати у 2024 році (в т.ч. на підставі пункту 30 договору) становить 1428,25 грн.
Рішенням LI сесії Ужгородської міської ради VIII скликання від 22.02.2024 N? 1663 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок в межах Ужгородської міської територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області» затверджено нову технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.
Судом встановлено, що 01.01.2025 введено в дію рішення LVI Ужгородської міської ради VIII скликання від 11.07.2024 N? 1862 "Про зміни до Порядку встановлення ставок орендної плати у м. Ужгороді за земельні ділянки, які перебувають у розпорядженні Ужгородської міської ради".
Так, відповідно до вказаного вище рішення розмір річної орендної плати за земельні ділянки, відведені для будівництва і обслуговування будівель торгівлі, становить 6% від їх нормативної грошової оцінки.
Згідно з витягом із технічної документації з нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки станом 16.01.2025 остання становить 680 678,62 грн.
Зважаючи на 6% річну ставку орендної плати за землю, що затверджена рішенням LVI сесії Ужгородської міської ради VIII скликання від 11.07.2024 N? 1862, розмір річної плати у 2025 році складає 40 840,72 грн.
Судом встановлено, що департамент, керуючись пунктом 27 Договору, в односторонньому порядку переглянув розмір плати за землю, про що відповідачу 07.03.2025 було надіслано повідомлення N? 24.01-12/578 про перегляд плати в односторонньому порядку. Отже, розмір місячної орендної плати у 2025 році (в т.ч. на підставі пункту 30 договору) становить 3 403,39 грн. Відповідач не виконував належним чином зобов?язання щодо сплати орендної плати. Так, з 01.09.2024 по 04.06.2025 відповідачем систематично в повному обсязі не сплачувались орендні платежі відповідно до умов Договору, у зв?язку з чим виникла заборгованість по орендній платі в сумі 23 183,74 грн.
Департаментом міської інфраструктури Ужгородської міської ради було направлено відповідачу повідомлення-пропозиція про перегляд плати в односторонньому порядку в т.ч. щодо обов'язку такого перегляду самостійно Орендарем у відповідності до пункту 30 угоди станом на 01.01.2025 (лист від 07.03.2025 № 24.01-12/578).
Нормативно-правове обґрунтування.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно зі ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд сприяє всебічному та повному з'ясуванню обставин по справі, роз'яснює їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їх прав у випадках передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно з ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до статті 509 ЦК України зобов'язання це правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч. 1ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких вимог та умов - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України).
Частиною першою статті 530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Умовою виконання зобов'язання -є строк (термін) його виконання. Дотримання строку виконання є одним із критеріїв належного виконання зобов'язання, оскільки прострочення є одним із проявів порушення зобов'язання. Строк (термін) виконання зобов'язання за загальним правилом, узгоджується сторонами в договорі.
Згідно зі статтею 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (стаття 526 ЦК України).
Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з приписами статей 610, 611 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання), а у разі порушення зобов'язання, настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
За змістом статті 792 ЦК України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Земельна ділянка може передаватись у найм разом з насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Відповідно до вимог статті 124 ЗК України передача землі в оренду здійснюється на підставі цивільно-правової угоди.
Статтею 1 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що оренда землі це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про орендну землі» договір оренди землі це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Частиною першої статті 15 Закону України «Про оренду землі» визначено перелік істотних умов договору оренди землі: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату. За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.
Орендна плата за землю це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України) (частини перша та друга статті 21 Закону України «Про оренду землі»).
За змістом ст.ст.21,22,23 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.
Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно доПодаткового кодексу України).
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Орендна плата справляється у грошовій формі. За згодою сторін розрахунки щодо орендної плати за землю можуть здійснюватися у натуральній формі. Розрахунок у натуральній формі має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати. Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін.
Порядок та умови виплати орендної плати погоджені сторонами та викладені у договорі оренди від 27.07.2021 № 2172 .
Відповідно до розрахунку заборгованості, що доданий до заяви про зменшення позовних вимог, відповідачем в період з вересня 2024 по червень 2025 не вносилась орендна плата за землю.
Відповідачем не спростовано належними та допустимими доказами наявність оплати по орендній платі за вказаний період. У відповідача виникла заборгованість за вказаним договором у вересні 2024 року.
Досліджуючи умови укладеного між сторонами договору від 27.07.2021№ 2172, суд дійшов висновку що до виникнення у відповідача обов'язку із внесення орендних платежів за вказані вище періоди, строк виконання якого настав.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановлені обставини справи, з огляду на те, що відповідач в добровільному порядку не виконав свої зобов'язання за договором оренди землі від 27.07.2021 № 2172 щодо виплати позивачу орендної плати за користування земельною ділянкою, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для стягнення з відповідача на користь Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради суму заборгованості по орендній платі в розмірі 23 183,74 грн.
Відповідно до ч. 5 ст. 263 ЦПК України обґрунтованим є рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, повинні відповідати дійсності і підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ немає для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності.
З урахуванням всіх обставин справи, враховуючи вимоги ст. 81 ЦПК України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, виходячи із принципів розумності та справедливості, зважаючи на те, що аналіз досліджених у справі доказів свідчить, що позивачем було надано належні докази на підтвердження своїх вимог та такі його доводи не були спростовані належними та допустимими доказами відповідача, суд приходить до висновку, що зменшені позовні вимоги підлягають до задоволення з підстав та мотивів викладених вище.
Згідно із ст.263 Цивільного процесуального кодексу України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Верховний суд у постанові від 02 жовтня 2019 року у справі №522/16724/16 (провадження №61-28810св18) зробив наступний правовий висновок: «обґрунтування наявності обставин повинні здійснюватися за допомогою належних, допустимих і достовірних доказів, а не припущень, що й буде відповідати встановленому статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року принципу справедливості розгляду справи судом.
Європейський суд з прав людини вказав, що п.1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення.
Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргу ментів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування,що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (Проніна проти України ,№63566/00,§23, ЄСПЛ, від18липня2006року).
Частинами першою-другою статті 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач сплатив судовий збір в розмірі 3028,00грн.(за подання позовної заяви).
Таким чином, відповідно до частини першої статті 141 ЦПК України з відповідача належить стягнути понесені позивачем та документально підтверджені судові витрати у розмірі 3028,00 грн. сплаченого судового збору.
КеруючисьКеруючись ст.. 509, 525, 530, 610, 611, 792 ЦК України, ст.. 13, 76, 80, 81, 82, 89, 141, 258, 259, 263-265, 273, 279, 354, 355 ЦПК України, суд,
Позовну заяву Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за договором оренди - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради (код ЄДРПОУ 36541721, місцезнаходження: пл. Поштова, 3, м. Ужгород, Закарпатська область) заборгованість по орендній платі за договором оренди землі від 27.07.2021 № 2172 в сумі 23 183,74 (двадцять три тисячі сто вісімдесят три) гривні, 74 копійок, 57 979,72 (п'ядесят сім тисяч дев'ятсот сімдесят дев'ять) гривень, 72 копійки штрафу за несвоєчасну сплату орендної плати та 26 319,74 (двадцять шість тисяч триста дев'ятнадцять) гривень, 74 копійок неустойки за неповернення земельної ділянки.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради (код ЄДРПОУ 36541721, місцезнаходження: пл. Поштова, 3, м. Ужгород, Закарпатська область) сплачений судовий збір в розмірі 3028,00 (три тисячі двадцять вісім) гривень, 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Закарпатського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Повний текст рішення виготовлено 11.02.2026.
Суддя Ужгородського
Міськрайонного суду
Закарпатської області Бедьо В.І.