Ухвала від 11.02.2026 по справі 918/174/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

11 лютого 2026 року м. Рівне Справа № 918/174/25

Господарський суд Рівненської області у складі судді Мовчуна А.І., розглянувши матеріали справи

за заявою ОСОБА_1 про неплатоспроможність

Секретар судового засідання Агаєва Н.Б.

В засіданні приймали участь:

боржник: не з'явився.

представник боржника: Бабаєва О.О. (в режимі відеоконференції);

представник Акціонерного товариства "Універсал Банк": не з'явився;

представник ТОВ "Ум Факторинг": Калачик В.В. (в режимі відеоконференції).

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Рівненської області 06.03.2025 звернулась ОСОБА_1 із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи на підставі ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою суду від 10.03.2025 прийнято до розгляду заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.Призначено заяву до слухання у підготовчому засіданні на 27.03.2025. Заборонено ОСОБА_1 відчужувати майно (майнові права).

Ухвалою суду від 27.03.2025 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 . Введено процедуру реструктуризацію боргів боржника - ОСОБА_1 . Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Заборонено фізичній особі - ОСОБА_1 відчужувати майно. Оприлюднено на офіційному веб-сайті оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 , текст якого додається. Призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи - ОСОБА_1 арбітражного керуючого Мотальову - Кравець Валерію Юріївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1907 від 25.04.2019). Встановлено керуючому реструктуризацією боржника строк до 26.04.2025 для подачі до Господарського суду Рівненської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду. Зобов'язано керуючого реструктуризацією у строк до 26.04.2025 провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість. Встановлено керуючому реструктуризацією боржника строк до 25.06.2025 для підготовки та подання до Господарського суду Рівненської області плану реструктуризації боргів боржника. Визначено дату проведення попереднього судового засідання - 15.05.2025.

Ухвалою суду від 29.04.2025 заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" про грошові вимоги до боржника залишено без руху. Акціонерному товариству "Універсал Банк" у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали подати до суду докази надсилання копії заяви боржнику.

Ухвалою суду від 06.05.2025 прийнято заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" з грошовими вимогами до боржника до розгляду. Призначено розгляд заяви у попередньому засіданні на 15.05.2025.

Ухвалою суду від 15.05.2025 визнано вимоги кредитора Акціонерного товариства "Універсал Банк" до боржника ОСОБА_1 з включенням їх до реєстру вимог кредиторів у розмірі: 36785,81 грн основного боргу - друга черга реєстру вимог кредиторів. Включено до витрат, пов'язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність, витрати на оплату судового збору Акціонерного товариства "Універсал Банк" у розмірі 4844,80 грн. Зобов'язано керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 29.05.2025. Зобов'язано керуючого реструктуризацією сформувати реєстр вимог кредиторів, оформлений відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства. Зобов'язано керуючого реструктуризацією надати суду до 16.06.2025: реєстр вимог кредиторів боржника; докази організації та проведення зборів кредиторів. Призначено судове засідання, на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі на 18.06.2025.

Ухвалою суду від 18.06.2025 клопотання керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Мотальової - Кравець Валерії Юріївни про затвердження плану реструктуризації боргів задоволено. Затверджено План реструктуризації боргів ОСОБА_1 у справі № 918/174/25 про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 в редакції, поданій керуючим реструктуризацією Мотальовою-Кравець Валерією Юріївною, який був погоджений боржником та схвалений конкурсним кредитором. Припинено повноваження керуючого реструктуризацією фізичної особи - ОСОБА_1 арбітражного керуючого Мотальової - Кравець Валерії Юріївни (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 25.04.2019 № 1907). Зобов'язано боржника не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів надати суду та кредитору, включеному до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів.

Ухвалою суду від 03.10.2025 заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" про грошові вимоги до боржника призначено до розгляду в судовому засіданні на 16.10.2025.

Ухвалою суду від 16.10.2025 відмовлено у задоволенні клопотання представника боржника про залишення без розгляду заяви ТОВ "Ум Факторинг" з грошовими вимогами до боржника. Визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" до боржника ОСОБА_1 з включенням їх до реєстру вимог кредиторів у розмірі: 73400 грн 00 коп, з яких: 20000,00 грн заборгованість по тілу кредиту, 53400,00 грн заборгованість за відсотками - друга черга реєстру вимог кредиторів (без права вирішального голосу на зборах кредиторів); 4844 грн 00 коп судового збору - витрати, пов'язані з провадженням у справі про неплатоспроможність, які відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів. Решту заявлених вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг " у розмірі 11700,00 грн заборгованості за відсотками, 10000,00 грн штрафу та 6000,00 грн витрат на правничу допомогу відхилено.

30.10.2025 через підсистему "Електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" надійшла заява про внесення змін до плану реструктуризації боргів боржника.

Ухвалою суду від 31.10.2025 розгляд заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" про внесення змін до плану реструктуризації боргів боржника призначено на 13.11.2025. Постановлено Товариству з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" у строк протягом 3 робочих днів з дня отримання даної ухвали направити копію заяви про внесення змін до плану реструктуризації боргів боржника кредитору - Акціонерному товариству "Універсал Банк".

03.11.2025 через підсистему "Електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" надійшла заява на виконання ухвали суду від 31.10.2025.

12.11.2025 через підсистему "Електронний суд" від представника Акціонерного товариства "Універсал Банк" надійшла заява, у якій заперечує щодо внесення змін до плану реструктуризації боргів боржника, оскільки змінити план погашення боргів можливо лише (виключно) у частині збільшення чи зменшення строку його виконання або розміру суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів, чи суми, яка щомісяця залишається боржнику на задоволення побутових потреб.

12.11.2025 через підсистему "Електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" надійшла заява, у якій вказує, що банком не наведено жодних конкретних підстав чи нормативних обгрунтувань, що включення визнаних вимог кредитора у вже затверджений план реструктуризації боржника заборонено законом.

13.11.2025 через підсистему "Електронний суд" від представника боржника надійшли додаткові пояснення, у яких наголошує, що жодних підстав, передбачених ст. 126 КУзПБ, для внесення змін в затверджений план реструктуризації не існує.

13.11.2025 через підсистему "Електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" надійшли додаткові пояснення, у яких зазначає, що заява кредитора, вимоги якого визнані судом і включені до реєстру, про внесення змін до плану реструктуризації є реалізацією його процесуального права, передбаченого ч. 7 с. 126 КУзПБ, якщо такі зміни змінюють строк чи обсяг щомісячних платежів.

Ухвалою суду від 13.11.2025 заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" про внесення змін до плану реструктуризації боргів боржника задоволено. Внесено зміни до плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 , затвердженого ухвалою Господарського суду Рівненської області від 18.06.2025, а саме: включити до плану реструктуризації боргів боржника заборгованість боржника перед ТОВ "Ум Факторинг" другої черги - суму в розмірі 73400,00 гривень; включити до плану реструктуризації боргів боржника заборгованість боржника перед ТОВ "Ум Факторинг" суму в розмірі 4844,80 гривень позачергово; передбачити строк і порядок погашення вищевказаної заборгованості з продовженням строку виконання плану реструктуризації боргів на 12 місяців з розподілом суми визнаних вимог ТОВ "Ум Факторинг" рівними частинами щомісячно з дня винесення відповідної ухвали.

Супровідним листом № 918/174/25/1337/25 від 01.12.2025 матеріали справи № 918/174/25 за заявою ОСОБА_1 про неплатоспроможність направлені до Північно - західного апеляційного господарського суду.

Постановою Північно - західного апеляційного господарського суду від 20.01.2026 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Рівненської області від 13.11.2025 у справі №918/174/25 задоволено. Скасувано ухвалу Господарського суду Рівненської області від 13.11.2025 у справі №918/174/25 та ухвалено нове судове рішення, яким відмовити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" у задоволені заяви про внесення змін до плану реструктуризації боргів боржника.

22.01.2026 до суду від ОСОБА_1 надійшов звіт про виконання плану реструктуризації боргів боржника.

Ухвалою суду від 28.01.2026 судове засідання для розгляду звіту про виконання плану реструктуризації боргів фізичної особи боржника у справі № 918/174/25 призначено на 11.02.2026.

04.02.2026 матеріали справи № 918/174/25 повернулись до Господарського суду Рівненської області.

10.02.2026 через підсистему "Електронний суд" від представника Акціонерного товариства "Універсал Банк" надійшла заява, у якій повідомляє суд про повне виконання боржником плану реструктуризації боргів, затвердженого ухвалою суду від 18.06.2025.

10.02.2026 через підсистему "Електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" надійшли заперечення на звіт боржника про виконання плану реструктуризації боргів, у яких, зокрема, просить відкласти вирішення питання про закриття провадження у справі до завершення касаційного перегляду постанови апеляційного суду, якою вирішується питання правомірності чинної редакції плану реструктуризації боргів.

11.02.2026 через підсистему "Електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи доказів касаційного оскарження постанови Північно - західного апеляційного господарського суду від 20.01.2026.

В судовому засіданні 11.02.2026 представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Ум Факторинг" підтримав клопотання про відкладення розгляду справи до касаційного перегляду постанови апеляційного суду.

Представник боржника заперечила щодо відкладення.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно зі ст. 216 ГПК України суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою ст.202 цього Кодексу. Якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі. Якщо в судовому засіданні було оголошено перерву, провадження у справі після її закінчення продовжується зі стадії, на якій було оголошено перерву.

З метою виконання завдань господарського судочинства та дотримання його основних засад, а також надання можливості учасникам справи скористатися своїми процесуальними правами, господарський суд вважає за можливе відкласти судове засідання для розгляду звіту про виконання плану реструктуризації боргів фізичної особи боржника у справі № 918/174/25 на іншу дату.

Керуючись ст. ст. 202, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Судове засідання для розгляду звіту про виконання плану реструктуризації боргів фізичної особи боржника у справі № 918/174/25 відкласти на "04" березня 2026 р. на 10:00 год.

2. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Давидюка Тараса, 26А, в залі судових засідань № 14.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 11.02.2026.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.

Суддя А.І.Мовчун

Попередній документ
133983072
Наступний документ
133983074
Інформація про рішення:
№ рішення: 133983073
№ справи: 918/174/25
Дата рішення: 11.02.2026
Дата публікації: 12.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Рівненської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:; неплатоспроможність фізичної особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (28.01.2026)
Дата надходження: 06.03.2025
Предмет позову: про неплатоспроможність
Розклад засідань:
27.03.2025 13:30 Господарський суд Рівненської області
15.05.2025 10:00 Господарський суд Рівненської області
18.06.2025 10:30 Господарський суд Рівненської області
16.10.2025 13:30 Господарський суд Рівненської області
13.11.2025 09:30 Господарський суд Рівненської області
20.01.2026 15:00 Північно-західний апеляційний господарський суд
11.02.2026 13:30 Господарський суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВАСЬКОВСЬКИЙ О В
РОЗІЗНАНА І В
суддя-доповідач:
ВАСЬКОВСЬКИЙ О В
РОЗІЗНАНА І В
відповідач (боржник):
Каліщук Надія Олександрівна
за участю:
Акціонерне товариство "Універсал Банк"
заявник:
Мовчун Андрій Ілліч
Арбітражний керуючий Мотальова-Кравець Валерія Юріївна
Товариство з обмеженою відповідальністю " УМ Факторинг"
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УМ ФАКТОРИНГ"
заявник касаційної інстанції:
ТОВ "УМ ФАКТОРИНГ"
інша особа:
Акціонерне товариство "Універсал Банк"
Відділ з питань банкрутства Західного міжрегіона
Відділ з питань банкрутства Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції
Головне управління державної податкової служби у Рівненській області
Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області
Державна прикордонна служба України
Костопільський відділ державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції
Костопільський районний суд Рівненської області
ТзОВ" Таліон Плюс"
Товариство з обмеженою відповідальністю " Авентус Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю " УМ Факторинг"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Бізнес Позика"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Селфі Кредит"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укр кредит Фінанс"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Абекор"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Європейська агенція з повернення боргів"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-капітал"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ТЕХНОФІНАНС"
кредитор:
Акціонерне товариство "Універсал Банк"
Товариство з обмеженою відповідальністю " УМ Факторинг"
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УМ ФАКТОРИНГ"
представник позивача:
БАБАЄВА ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
представник скаржника:
адвокат Калачик Володимир Вікторович
суддя-учасник колегії:
ОГОРОДНІК К М
ПАВЛЮК І Ю
ПОГРЕБНЯК В Я
ТИМОШЕНКО О М