вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"27" січня 2026 р. м. Київ Справа № 911/2233/25
Суддя Конюх О.В., при секретарі судового засідання Антоненко В.С., розглянувши у порядку загального позовного провадження господарську справу
за позовом Головного управління ДПС у Київській області, м. Київ,
до відповідача Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, м. Вишневе Бучанського району Київської області,
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача:
1) Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна експедиторська компанія «Транс-Агро», м. Вишневе Бучанського району Київської області,
2) ОСОБА_1 , м. Київ,
про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи
за участю представників:
від позивача: Мостовий В.Р., у порядку самопредставництва;
від відповідача: не з'явились;
від третіх осіб: не з'явились;
позивач - Головне управління ДПС у Київській області, м. Київ (далі по тексту - ГУ ДПС у Київській області) 10.07.2025 через систему «Електронний суд» звернувся до Господарського суду Київської області з позовом до відповідача - Вишневої міської ради, в якому просить відмінити державну реєстрацію припинення юридичної особи ТОВ «Транспортна експедиторська компанія «Транс-Агро», м. Вишневе Київської області (далі по тексту - ТОВ «ТЕК «Транс-Агро») - запис № 13391110035017245 від 05.02.2019.
Позов обґрунтований тим, що на момент внесення запису про припинення юридичної особи за ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» обліковувалась неузгоджена заборгованість зі сплати податкових зобов'язань, що перешкоджало внесення запису про припинення юридичної особи.
Станом на момент подання позовної заяви, заборгованість підприємства складає по коду платежу 11021000 у розмірі 1 441 382,63 грн., залишок несплаченої пені 534 133,02 грн. та по коду платежу 14010100 у розмірі 1 873 025,11грн., залишок несплаченої пені 938 490,29 грн.
Позивач зазначає, що підставою для відмови у державній реєстрації припинення юридичної особи є повідомлення за формою №27-ОПП із зазначенням про наявність податкового боргу, грошових зобов'язань, щодо яких проводиться адміністративне або судове оскарження.
Попри наявну податкову заборгованість державний реєстратор Крюківщинської сільської ради вніс запис про припинення юридичної особи. З огляду на викладене, позивач просить відмінити державну реєстрацію припинення юридичної особи ТОВ «ТЕК «Транс-Агро».
При цьому, позивач звертає увагу, що Крюківщинську сільську раду було приєднано до Вишневої міської ради, а тому позов подано саме до Вишневої міської ради як правонаступника всього майна, прав та обов'язків Крюківщинської сільської ради.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 15.09.2025 позовну заяву Головного управління ДПС у Київській області залишено без руху.
28.07.2025 позивач подав заяву про усунення недоліків позовної заяви, до якої подано уточнену редакцію позовної заяви про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» (запис №13391110035017245 від 05.02.2019).
Крім того, позивач заявив клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача ТОВ «ТЕК «Транс-Агро».
Ухвалою Господарського суду Київської області від 30.07.2025 відкрито провадження у справі №911/2233/25 в порядку загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 01.09.2025.
Цією ж ухвалою суд задовольнив клопотання ГУ ДПС у Київській області та залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна експедиторська компанія «Транс-Агро».
31.07.2025 через систему «Електронний суд» представник Вишневої міської ради подала клопотання вих. №1/08-123 від 30.07.2025 про розгляд справи без участі представника сторони.
У підготовчому судовому засіданні 01.09.2025 суд оголосив перерву до 13.10.2025, про що присутній представник позивача був повідомлений особисто під розпис, відсутні відповідач та третя особа ухвалами про повідомлення в порядку ст. 120-121 ГПК України.
10.10.2025 через систему «Електронний суд» представник позивача подав клопотання, в якому просить відкласти (перенести) розгляд справи або оголосити перерву в судовому засіданні з метою отримання інформації про місцезнаходження реєстраційної справи ТОВ «ТЕК «Транс-Агро».
У підготовчому судовому засіданні 13.10.2025 суд оголосив перерву до 03.11.2025, про що повідомив присутнього представника позивача особисто під розпис, а відсутніх позивача та третю особу - ухвалами про повідомлення в порядку ст. 120-121 ГПК України.
13.10.2025 через систему «Електронний суд» представник позивача подав клопотання про витребування доказів, в якому просить витребувати від Бучанської районної державної адміністрації Київської області реєстраційну справу ТОВ «ТЕК «Транс-Агро».
Ухвалою Господарського суду Київської області від 15.10.2025 клопотання представника Головного управління ДПС у Київській області задоволено, витребувано від Бучанської районної державної адміністрації копію реєстраційної справи ТОВ «ТЕК «Транс-Агро».
У підготовчому судовому засіданні 03.11.2025 суд оголосив перерву до 17.11.2025, про що повідомив присутнього представника позивача особисто під розпис, а відсутніх позивача та третю особу - ухвалами про повідомлення в порядку ст. 120-121 ГПК України.
Ухвалою від 17.11.2025 підготовче судове засідання відкладено на 15.12.2025, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_1 , зобов'язано позивача не пізніше двох днів з дня отримання цієї ухвали направити третій особі копію позовної заяви та доданих до неї документів.
19.11.2025 через систему «Електронний суд» представник позивача подав заяву на виконання вимог ухвали суду, до якої додано докази направлення копії позовної заяви разом з додатками ОСОБА_1 .
Ухвалою від 15.12.2025 підготовче провадження закрито, призначено справу №911/2233/25 до судового розгляду по суті на 13.01.2026.
Ухвалою від 13.01.2025 у судовому засіданні з розгляду справи по суті оголошено перерву до 27.01.2026.
У судове засідання з розгляду справи по суті 27.01.2026 з'явився представник позивача. Відповідач та треті особи повторно не з'явились, уповноважених представників для участі в судовому засіданні не направили.
Відповідно до п.2 ч.3 ст. 202 ГПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.
Згідно з частиною 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши позов Головного управління ДПС у Київській області до відповідача Вишневої міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: 1) ТОВ «ТЕК «Транс-Агро», 2) ОСОБА_1 про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи, всебічно та повно вивчивши наявні у матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, господарський суд
22.03.2002 вчинено державну реєстрацію юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна експедиторська компанія «Транс-Агро», про що внесено запис до Єдиного державного реєстру №14371200001000966 від 30.01.2013 (код ЄДРПОУ 31969289), місцезнаходження: 08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Святошинська, буд. 41, оф.12. Єдиним засновником товариства є Компанія «Раунд Тоун Ентерпразес ЛТД» (Беліз, 2118, Гаува Стріт, Белама Фейз І, місто Беліз).
01.04.2002 ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» взято на облік платника податків.
Відповідно до ч.5 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, можуть бути у загальному порядку спростовані особою, яка не брала участі у справі, в якій такі обставини були встановлені.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.06.2018 у справі №826/13876/17, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 27.02.2019, встановлено таке.
04.08.2017 Державною фіскальною службою у м. Києві на підставі висновків Акта перевірки від 18.07.2017 №111/26-15-14-07-01-10/31969289 прийнято податкові повідомлення-рішення
- №1972615147, яким збільшено грошове зобов'язання за платежем «податок на додану вартість» на 624 396 грн. за основним зобов'язанням та на 159 099 грн. за штрафними санкціями;
- №1982615147, яким збільшено грошове зобов'язання за платежем «податок на прибуток приватних підприємств» на 629873 грн. за основним платежем та на 157468,25 грн. за штрафними санкціями.
У справі №826/12412/18 від 28.02.2019 встановлено, що 29.05.2018 винесено податкові повідомлення-рішення №7272615141 та №7282615141.
За твердженням позивача, станом на момент подання позовної заяви, заборгованість товариства перед бюджетом складає по коду платежу 11021000 у розмірі 1 441 382,63 грн., залишок несплаченої пені 534 133,02 грн. та по коду платежу 14010100 у розмірі 1 873 025,11грн., залишок несплаченої пені 938 490,29 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Частиною 2 статті 48 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачено, що добровільне припинення товариства здійснюється за рішенням загальних зборів учасників у порядку, встановленому цим Законом, з дотриманням вимог, встановлених законодавством. Інші підстави та порядок припинення товариства встановлюються законом.
15.11.2018 прийнято рішення №15/11 єдиного учасника ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» про припинення діяльності ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» (код ЄДРПОУ 31969289) як юридичної особи, шляхом ліквідації у добровільному порядку, відповідно до норм чинного законодавства України, у зв'язку з незадовільним станом надходження фінансових потоків від здійснення господарських операцій, складним становищем на відповідному ринку товарів та послуг.
Затверджено Ліквідаційну комісію ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» у складі Голови комісії Сердюк М.М. та Власюка В.В. у якості члена комісії, з наданням комісії відповідних повноважень та визначенням порядку прийняття нею рішень у ліквідаційній процедурі товариства.
Затверджено строк проведення ліквідаційної процедури товариства, який становить 2 місяці. Вимоги кредиторів до товариства приймаються протягом 2 місяців з моменту оприлюднення відомостей з ЄДР на веб-порталі Міністерства юстиції України.
Затверджено порядок проведення ліквідаційної процедури, який зокрема передбачав виконання дій із виявлення кредиторів боржника та направлення їм відповідних листів з пропозицією заявити свої вимоги до Товариства.
16.11.2018 державним реєстратором Київської філії КП «Реєстрація бізнесу» Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області до ЄДР внесено рішення засновника юридичної особи щодо припинення юридичної особи ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» в результаті її ліквідації, номер запису 10691100033033300.
05.02.2019 голова ліквідаційної комісії ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» звернулась до державного реєстратора Крюківщинської сільської ради Рудик Юлії Ігорівни із заявою про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.
Для проведення реєстраційної дії надано реєстраційну картку про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у зв'язку з ліквідацією та довідка архівної установи №09 від 01.02.2019 про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
05.02.2019 державним реєстратором Крюківщинської сільської ради Рудик Юлією Ігорівною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис №13391110035017245 про припинення ТОВ «ТЕК «Транс-Агро».
Відповідно до пункту 67.2 статті 67 Податкового кодексу України контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо скасування державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.
Звертаючись із даним позовом, позивач зазначає, що на момент внесення запису про припинення юридичної особи, за ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» обліковувалась заборгованість зі сплати податкових зобов'язань, що унеможливлювало внесення запису про припинення юридичної особи, у зв'язку з чим позивач просить відмінити державну реєстрацію припинення юридичної особи. Щодо вказаних вимог суд зазначає таке.
Статтею 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань» (в редакції чинній на момент проведення реєстраційної дії) визначено, що державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом
За змістом ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань» до повноважень державного реєстратора належить проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації, шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; ведення Єдиного державного реєстру; ведення реєстраційних справ.
Водночас ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» встановлено спростовувану презумпцію відомостей, оголошених в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).
Особа, яка вважає своє право чи інтерес порушеними через подання та внесення до ЄДР недостовірних відомостей, може вимагати їх захисту через корегування відомостей ЄДР та відображення в ЄДР відповідних дійсних відомостей у спосіб, що забезпечить ефективне відновлення та захист її порушених прав та інтересів, зокрема, шляхом скасування запису в ЄДР (п. 2 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»).
У такому випадку, якщо суд встановить, що суб'єкт державної реєстрації вчинив запис в ЄДР за зверненням належного заявника, на підставі всіх необхідних для реєстрації документів відповідно до закону та відсутності встановлених законом підстав для відмови в державній реєстрації, це не є перешкодою для скасування в судовому порядку недостовірного запису в ЄДР, наявність якого порушує права чи законні інтереси позивача. Аналогічна правова позиція викладена Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 04.09.2018 у справі № 904/5857/17.
Отже, питання наявності правових підстав для скасування певного реєстраційного запису не ставиться у виключну залежність від дотримання державним реєстратором визначеного Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» порядку та способу його дій і у випадку встановлення судом у межах відповідного спору незаконності підстави для вчинення такого запису, яким порушуються права та інтереси позивача, існують правові підстави для його скасування.
З огляду на те, що предметом позову у справі, яка розглядається, є вимога позивача про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи шляхом скасування запису, то ця вимога відповідно до наведених норм права та сталої практики Верховного Суду є належним способом захисту порушених прав та інтересів особи, і її розгляд не обмежується виключно перевіркою дій державного реєстратора, адже суду належить дослідити підстави для вчинення такого запису на предмет їх законності та його вплив на права і інтереси позивача.
Відповідно до частини 13 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації на підставі рішення про припинення юридичної особи, прийнятого учасниками юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, після закінчення процедури припинення, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, подаються такі документи: 1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 2) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Наказом Міністерства Фінансів України №1588 від 09.12.2011 затверджено Порядок обліку платників податків і зборів (далі - Порядок)
Відповідно до п. 11.10 розділу ХІ Порядку до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, а також у день отримання запиту від суб'єкта державної реєстрації контролюючий орган передає до Єдиного державного реєстру у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Центрального контролюючого органу відомості: про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП (додаток 14); про узгодження плану реорганізації юридичної особи за формою № 31-ОПП (додаток 15) - у разі наявності податкового боргу при реорганізації юридичної особи.
Якщо до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, на запит суб'єкта державної реєстрації контролюючим органом надано відомості про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів, а також у разі виникнення у платника податків заборгованості зі сплати податків і зборів або визначення грошових зобов'язань, за якими не настав строк сплати, до проведення державної реєстрації припинення юридичної особи контролюючий орган формує та передає до Єдиного державного реєстру відомості про наявність заборгованості зі сплати податків і зборів або відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи.
Крім того, спільним наказом Міністерства фінансів України та Міністерства юстиції України «Про інформаційну взаємодію між Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань й інформаційними системами Державної фіскальної служби України» від 18 березня 2016 року № 759/5/371 (далі - наказ №759/5/371) запроваджено інформаційну взаємодію між Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань й інформаційними системами ДФС України.
Вказаний наказ хоч і втратив чинність згідно з наказом Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 5 липня 2024 року №2040/5/327, однак був чинним на момент проведення реєстраційної дії з припинення державної реєстрації ТОВ «ТЕК «Транс-Агро».
Пунктом 2 наказу № 759/5/371 установлено, що
1) до запровадження інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань й інформаційними системами Державної фіскальної служби України у режимі реального часу така взаємодія здійснюється у робочий час з урахуванням технічних можливостей Реєстру та інформаційних систем Державної фіскальної служби України відповідно до законодавства, але з інтервалом не більше ніж 2 години;
2) до запровадження обміну документами в електронній формі між Реєстром та інформаційними системами Державної фіскальної служби України щодо подання запитів державними реєстраторами юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і передачі до Реєстру відомостей про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів, про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, про узгодження плану реорганізації юридичної особи такі відомості передаються ДФС України до Реєстру з урахуванням технічних можливостей Реєстру та інформаційних систем Державної фіскальної служби України, а саме:
про наявність заборгованості зі сплати податків і зборів - шляхом надсилання повідомлень про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 27-ОПП або повідомлень про наявність податкового боргу та неможливість проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 23-ОПП;
Тобто, як вбачається з аналізу наведених правових норм, для проведення державної реєстрації державний реєстратор подає запити до відповідних контролюючих органів з метою отримання інформації про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів.
При цьому, відповідно до пункту 11 статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» підставою для відмови у проведенні реєстрації припинення юридичної особи є, зокрема, надходження відомостей про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Суд встановив, що матеріали справи не містять доказів направлення державним реєстратором Крюківщинської сільської ради Рудик Ю.І. запитів до відповідних контролюючих органів з метою отримання інформації про наявність або відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів, хоча така заборгованість була наявна.
Частиною третьою статті 105 Цивільного кодексу України (в редакції чинній на момент припинення) учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
Ліквідаційна комісія (ліквідатор): закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами (частина третя статті 111 Цивільного кодексу України); вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи (частина четверта статті 111 Цивільного кодексу України); складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду (частина восьма статті 111 Цивільного кодексу України); складає ліквідаційний баланс після завершення розрахунків з кредиторами (частина одинадцята статті 111 Цивільного кодексу України).
Матеріали справи не містять доказів виконання ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» вимог статті 111 ЦК України.
Разом із тим, ТОВ «ТЕК «Транс-Агро», було достеменно відомо про винесені та не оплачені податкові повідомлення-рішення, враховуючи, що підстави такого винесення оскражувались цим же товариством в адміністративному порядку, що свідчить про недобросовісність дій вказаного товариства.
Таким чином, всупереч існуванню передбаченої пунктом одинадцятим статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» підстави для відмови у проведенні реєстрації припинення юридичної особи, державним реєстратором Крюківщинської сільської ради Рудик Ю.І. було проведено реєстраційну дію припинення юридичної особи, що в свою чергу, порушило інтереси позивача.
Відтак, суд погоджується із доводами позивача про наявність підстав для відміни державної реєстрації припинення юридичної особи ТОВ «ТЕК «Транс-Агро».
Суд також погоджується із доводами позивача, що належним відповідачем у даному випадку є Вишнева міська рада з огляду на таке.
Статтею 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено, що державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - державний реєстратор) - особа, яка перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації, нотаріус.
Суб'єкт державної реєстрації центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, - у разі державної реєстрації юридичних осіб - релігійних організацій (релігійних центрів, управлінь, монастирів, релігійних братств, місій та духовних навчальних закладів); Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації - у разі державної реєстрації юридичних осіб - релігійних організацій (релігійних громад).
В даному випадку на момент проведення реєстраційної дії державним реєстратором була Рудик Ю.І., яка перебувала у трудових відносинах із Крюківщинською сільською радою.
Разом із тим, рішенням Вишневої міської ради №1-01/ІІ8-19 від 04.12.2020 «Про початок реорганізації Крюківщинської сільської ради та її виконавчого комітету, шляхом приєднання до Вишневої міської ради та її виконавчого комітету» розпочато процедуру реорганізації Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.
Пунктом 3 вказаного рішення встановлено, що Вишнева міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.
Рішенням Вишневої міської ради №1-01/V8-4 від 08.04.2021 «Про затвердження Передавального акту Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області та Виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області» затверджено передавальний акт Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області та Виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 01.04.2021.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Статтею 106 ЦК України передбачено, що злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади. Законом може бути передбачено одержання згоди відповідних органів державної влади на припинення юридичної особи шляхом злиття або приєднання.
Відповідно до ч. 8 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено, що у разі приєднання юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються.
Як вбачається із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Вишнева міська рада (код ЄДРПОУ 04054628) є правонаступником Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.
За таких обставин суд встановив, що Вишнева міська рада є правонаступником всіх прав та обов'язків Крюківщинської сільської ради, в тому числі у спірних правовідносинах, у зв'язку з чим, Вишнева міська рада є належним відповідачем у даній справі.
За таких обставин, повно та ґрунтовно дослідивши матеріали справи, перевіривши на відповідність закону та дійсним обставинам справи доводи сторін, суд задовольняє позов ГУ ДПС у Київській області повністю та ухвалює рішення про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи ТОВ «ТЕК «Транс-Агро» (запис №13391110035017245 від 05.02.2019).
Звертаючись до суду з позовом, позивач за платіжною інструкцією №1426 від 25.06.2025 сплатив судовий збір у розмірі 3 028,00 грн. (за одну немайнову вимогу).
Разом із тим, враховуючи, що позовна заява була подана через систему «Електронний суд», судовий збір мав розраховуватись із застосуванням понижуючого коефіцієнту 0,8 згідно з ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Відтак, у зв'язку із задоволенням позову, суд, відповідно до ст. 129 ГПК України, покладає на відповідача відшкодування позивачу сплаченого судового збору у розмірі 2 422,40 грн. повністю.
Суд звертає увагу, що позивач не позбавлений права вирішити питання повернення надмірно сплаченого судового збору у спосіб звернення до суду з відповідним клопотанням відповідно до п.1 ч.1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 4, 12, 73-92, 126, 129, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позов Головного управління ДПС у Київській області задовольнити повністю.
2. Відмінити державну реєстрацію припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна експедиторська компанія «Транс-Агро», ідентифікаційний код 31969289, запис №13391110035017245 від 05.02.2019.
3. Стягнути з Вишневої міської ради Бучанського району Київської області (08132, Київська область, Бучанський район, м. Вишневе, вул. Святошинська, буд. 29, ідентифікаційний код 04054628)
на користь Головного управління ДПС у Київській області (03151, м. Київ, вул. Святослава Хороброго, буд. 5, корпус А, ідентифікаційний код 44096797)
2422,40 грн. (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні сорок копійок) судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення підписано 11.02.2026.
Суддя О.В. Конюх