Ухвала від 03.02.2026 по справі 753/2096/26

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/2096/26

провадження № 1-кп/753/1367/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення обвинувального акта

до судового розгляду у спрощеному провадженні

"03" лютого 2026 р. Дарницький районний суд міста Києва у складі головуючого судді ОСОБА_1 , отримавши обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР № 12026105020000003 від 03.01.2026, за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 390-1 КК України,

встановив:

До Дарницького районного суду м. Києва 02 лютого 2026 з Дарницької окружної прокуратури в порядку ст. 302 КПК України надійшов обвинувальний акт з клопотанням прокурора про розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні.

Згідно з ч. 1 ст. 381 КПК України після отримання обвинувального акту щодо вчинення кримінального проступку суд у п'ятиденний строк невідкладно призначає судовий розгляд. Частиною 2 цієї ж статті встановлено, що суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акту за його відсутності.

Підстави розгляду обвинувального акту щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, викладені у клопотанні прокурора, були перевірені судом.

З огляду на положення ч. 1 ст. 302 КПК України під час досудового розслідування підозрюваний мав беззаперечно визнавати свою винуватість, не оспорювати встановлені досудовим розслідуванням обставини і бути згодним з розглядом обвинувального акту за його відсутності, а представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, водночас мав не заперечувати проти такого розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 302 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор зобов'язаний був роз'яснити підозрюваному та представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зміст встановлених досудовим розслідуванням обставин, а також те, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному порядку вони будуть позбавлені права оскаржувати вирок в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

Зазначені приписи КПК України органом досудового розслідування були дотримані.

На виконання вимог, передбачених ч. 3 ст. 302 КПК України, до обвинувального акту з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні додані:

1)заява обвинуваченого ОСОБА_2 , щодо визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні;

2)матеріали досудового розслідування, у тому числі документи, які засвідчують беззаперечне визнання обвинуваченим ОСОБА_2 своєї винуватості.

З огляду на викладене, керуючись ст. 302, 381 КПК України, суд

постановив:

Призначити обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР № 12026105020000003 від 03.01.2026, за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 390-1 КК України, до розгляду на 08 год. 45 хв. 11 лютого 2026, без проведення судового розгляду у судовому засіданні, за відсутності учасників судового провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
133980658
Наступний документ
133980660
Інформація про рішення:
№ рішення: 133980659
№ справи: 753/2096/26
Дата рішення: 03.02.2026
Дата публікації: 12.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Дарницький районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти правосуддя; Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (11.02.2026)
Результат розгляду: розглянуто з постановленням вироку
Дата надходження: 02.02.2026
Розклад засідань:
11.02.2026 08:45 Дарницький районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЗАРУБА ПЕТРО ІВАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ЗАРУБА ПЕТРО ІВАНОВИЧ
обвинувачений:
Максименко Юрій Сергійович