Постанова від 14.01.2026 по справі 752/28114/25

Справа № 752/28114/25

Провадження №: 3/752/306/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.01.2026 м. Київ

суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві матеріали адміністративної справи, що надійшли

відУправління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України

пропритягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП

відносноОСОБА_1 дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце реєстрації та проживання - АДРЕСА_1

за участі ОСОБА_1 , прокурора Шкурпела Р.В.,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи виконувачем обов'язків начальника Державного підприємства "Укпмедбудпроект", будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та, відповідно суб'єктом відповідальності за порушення, пов'язані з корупцією, на якого поширюється дія "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог ч. 1 ст. 45 названого Закону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, без поважних на те причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування установлено у ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, санкція якої передбачає застосування адміністративного стягнення у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Подія та склад адміністративного правопорушення та наявність вини у діях ОСОБА_1 доводяться його особистими усними поясненнями та іншими матеріалами, які були зібрані уповноваженим органом - Управлінням стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, де міститься:

- протокол про адміністративне правопорушення № 1100 від 12.11.2025, який за формою та змістом відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справи України від 06.11.2015 № 1376;

- текст декларації від 25.02.2025, роздрукованої з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

- запит Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.08.2025 про надання інформації та копії документів;

- відповідь Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.09.2025 на запит Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України з додатками (відображено послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - ОСОБА_1 );

- запит Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Фонду державного майна України від 08.08.2025 про надання інформації та копії документів;

- відповідь Фонду державного майна України від 20.08.2025 за запит Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України з додатками (наказ Міністерства охорони здоров'я України від01.07.2022 № 25-о про покладення обов'язків начальника Державного підприємства "Укрмедпроектбуд" на ОСОБА_1 , статут Державного підприємства "Укрмедпроектбуд".

З наявних матеріалів слідує, що за наказом Міністерства охорони здоров'я від .України на ОСОБА_1 з 05.07.2022 покладено виконання обов'язків начальника Державного підприємства "Укрмедпроектбуд", тобто керівника юридичної особи публічного права.

В силу приписів п. "а", "в-г" п. 2 ч.1 ст. 3, ч. 1 ст. 45, абз. 4 ч. 2-7 (прим. 7) розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 , а також Закону України "Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни" та Закону України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" ОСОБА_1 був зобов'язаний у строк до 31.01.2024 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік та 2022 рік.

Як встановлено в ході документування події адміністративного правопорушення та підтверджено в судового розгляду, такий обов'язок виконано 25.02.2025.

На запитання суду (судді) ОСОБА_1 повідомив, що подав декларацію за місцем роботи 25.02.2025, не мав перешкод та/або певних об'єктивних обставин, які б унеможливили б своєчасне подання ним необхідного типу і виду декларації за 2022 рік, посилався не незнання законодавства.

Клопотань чи прохань про звільнення від адміністративної відповідальності, зокрема з підстав передбачених ст. 22 КУпАП ОСОБА_1 суду не озвучив, винуватості визнав, щиро розкаявся.

Наявними матеріалами підтверджується, що при складанні протоколу від 12.11.2025 № 1100 особу ОСОБА_1 установлено на підставі паспорта громадянина України, йому роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. 55, 56, 59, 63 КонституціїУкраїни, ст. 268 КУпАП, повідомлено про те, що розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності відбуватиметься в уповноваженому суді. Також вбачається, що цей протокол ОСОБА_1 підписав та зробив помітку про те, що декларацію подав за місцем роботи та інші пояснення не надаватиме в силу ст. 63 Конституції України.

Оскільки ОСОБА_1 визнається винним вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, до нього слід застосувати передбачене законодавством адміністративне стягнення у межах санкції відповідної статті, при накладенні якого враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь вини, майновий стан.

Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.

Обставиною, яка пом'якшує відповідальність є визнання вини, щире каяття.

Враховуючи загальні правила накладення стягнення, суд вважає за належне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Підстав для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, так само як і підстав для закриття провадження у справі не встановлено.

У порядку ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 665,60 грн (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2026).

На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33-35, 40-1, 172-6, 268, 276, 277, 279, 280, 283, 285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн у дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у сумі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн 60 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців з моменту набрання нею законної сили.

Стягувачем за цією постановою державний орган, за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення, в частині судового збору - Державна судова адміністрація.

Боржником за цією постановою є особа, яка притягається до адміністративної відповідальності (анкетні дані, що видалося за можливе установити, наведені в вступній частині постанови).

Відповідно до ч. 1-3 ст. 307 КУпАП, якими встановлено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно зі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу (п'ятнадцять днів з дня вручення постанови), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Суддя О.В. Бушеленко