Справа № 562/3934/25
11.02.2026 року Здолбунівський районний суд Рівненської області в складі: головуючого судді Чорного І.А., при секретарі судових засідань Бєлявській А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Здолбунів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності,
Позивач звернулася до суду з вищевказаним позовом.
Ухвалою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 04 грудня 2025 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та справу призначено до підготовчого судового засідання.
11.02.2026 до суду надійшла заява позивача ОСОБА_1 , в якій вона просила суд прийняти відмову від позову та закрити провадження у справі.
Відповідач ОСОБА_2 , будучи повідомленим про місце та час розгляду справи в судове засідання не з'явився.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що дана заява підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до ч. 3 ст. 206 ЦПК України у разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
Оскільки, позивач ОСОБА_1 відмовилася від позову, підстави для неприйняття такої відмови судом не встановлені, відмова від позову не суперечить вимогам чинного законодавства, не порушує права сторін, наслідки відмови від позову позивачу зрозумілі, суд вважає за необхідне прийняти відмову позивача від позову і на підставі п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України закрити провадження у справі.
Роз'яснити, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Керуючись п.4 ч.1 ст. 255, ст.ст. 258-261 ЦПК України, суд,
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності закрити за відмовою позивача від позову.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Рівненського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: І.А.Чорний