Справа №766/9851/25
н/п 1-кп/766/2679/26
(резолютивна частина)
10.02.2026 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого: ОСОБА_4 ,
захисника: ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому дистанційному судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в м. Херсоні кримінальне провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.03.2025 року за № 62025080200000576 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Варварівка, Ємільчинського району, Житомирської області, громадянина України, одруженого, з середньою освітою, маючого на утриманні 4 малолітніх дітей, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця військової служби за контрактом про проходження громадянином України військової служби у Збройних Силах України військовослужбовцем із числа осіб, яких умовно- достроково звільнено від відбування покарання для проходження військової служби на підставі, визначеній ст. 81-1 Кримінального кодексу України , кулеметника стрілецької спеціалізованої роти військової частини НОМЕР_1 , у військовому званні «солдат», раніше судимого: 02.03.2023 Новоград-Волинським міськрайонним судом Житомирської області за ч.4 ст. 185 КК України до 5 років позбавлення волі, згідно з ч.1 ст. 71 КК України призначено остаточне покарання у виді 5 років 1 місяця позбавлення волі, звільненого умовно-достроково 24.05.2024, невідбутий строк покарання 3 роки 11 міс. 9 дн.,
-у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України,-
(Зважаючи на складність у викладенні повного тексту ухвали суду, суд вважає за необхідне проголосити резолютивну частину)
Керуючись ст. ст. 202, 203, 284-288, 331, 369, 371, 372, 376 КПК України, ст. ст. 5, 12, 401 КК України, суд, -
Клопотання - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України, на підставі ч. 5 ст. 401 КК України, а кримінальне провадження № 62025080200000576 відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 18.03.2025 року - закрити.
Запобіжний захід у виді «тримання під вартою», застосований щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - скасувати.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з-під варти негайно.
Зобов'язати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , невідкладно, але не пізніше 72 годин після набрання ухвалою законної сили, прибути до військової частини НОМЕР_2 для продовження проходження військової служби.
Зобов'язати командира військової частини НОМЕР_2 після набрання ухвалою суду законної сили невідкладно поновити на військовій службі ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Речові докази: мобільний телефон марки САМСУНГ ДУОС 1) 359828043838920 2) НОМЕР_3 із сімкартою мобільного оператора № НОМЕР_4 ; запальничку з металевою верхньою накладкою прозору; дві сережки із сірого металу, ззовні схожого на срібло, у вигляді скрипічного ключа та бабки; металеві кусачки для нігтів; банківську картку банку «Приватбанк» № НОМЕР_5 ; банківську картку банку «Приватбанк» № НОМЕР_6 ; барсетку тканинну сірого кольору на пояс з ременем чорного кольору; паспорт громадянина України серії НОМЕР_7 , поміщені до сейф-пакету № PSP 3185593 - повернути законному володільцю ОСОБА_4 .
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали буде оголошено 10.02.2026 року о 16-00 годині.
СуддяОСОБА_1