Постанова від 10.02.2026 по справі 734/43/26

Провадження № 3/734/292/26 Справа № 734/43/26

ПОСТАНОВА

10 лютого 2026 року селище Козелець

Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Бузунко О. А., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 3 ст. 126 КУпАП,

встановив:

в провадженні Козелецького районного суду Чернігівської області перебуває справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 126 КУпАП.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, в судове засідання не з'явилася.

ОСОБА_1 (через адвоката Білу Т.О.) надано клопотання про зупинення провадження у справі в зв'язку з проходженням ним військової служби.

Вирішуючи заявлене клопотання, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Якщо певні правовідносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону).

Так, 01 травня 2022 року законодавцем були внесені зміни у чинний КПК щодо зупинення кримінального провадження. У КУпАП такі зміни цим законом не були внесені. Це свідчить про те, що законодавець мав на меті врегулювати виключно питання щодо зупинення кримінального провадження в умовах воєнного стану.

Це обумовлено тим, що статус обвинуваченого відрізняється від статусу особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Так, відповідно до КПК участь обвинуваченого у розгляді кримінального провадження є обов'язковою. На відміну від провадження у справі про адміністративне правопорушення, де визначено, що участь особи є обов'язковою тільки при розгляді справ про адміністративні правопорушення, що передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 КУпАП.

Стаття 126КУпАП до цього переліку не входить.

Враховуючи це, застосування норм КПК до правовідносин у даній справі за аналогією закону не видається можливим.

Слід також зауважити, що строки притягнення до кримінальної відповідальності є більш тривалими ніж строки накладення адміністративного стягнення та порядок їх обчислення є різним. Так, у КУпАП не передбачено можливості зупинення строків накладення адміністративного стягнення, а сплив такого строку навіть за наявності вини особи у вчиненні кримінального правопорушення є безумовною підставою для закриття провадження у справі.

За таких обставин, суд вважає, що у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі слід відмовити.

Керуючись ст.283 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі в зв'язку з проходженням ним військової служби відмовити.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Олена БУЗУНКО

Попередній документ
133967545
Наступний документ
133967547
Інформація про рішення:
№ рішення: 133967546
№ справи: 734/43/26
Дата рішення: 10.02.2026
Дата публікації: 12.02.2026
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Козелецький районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (02.03.2026)
Дата надходження: 05.01.2026
Розклад засідань:
14.01.2026 12:55 Козелецький районний суд Чернігівської області
03.02.2026 14:30 Козелецький районний суд Чернігівської області
10.02.2026 14:30 Козелецький районний суд Чернігівської області
02.03.2026 10:40 Козелецький районний суд Чернігівської області