Справа №750/978/26
Провадження №3/750/682/26
10 лютого 2026 року Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Самусь Л.В., розглянувши у ході підготовки до розгляду матеріли, які надійшли від управління патрульної поліції в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - за ч.1 ст. 127-1 КУпАП
до Деснянського районного суду м. Чернігова надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений 20.01.2026 старшим інспектором ВБДР УПП в Чернігівській області старшим лейтенантом Гагарою А.М., відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 127-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що справа підлягає поверненню для доопрацювання, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Так, відповідно до ст. 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Диспозицією ч.1 ст. 127-1 КУпАП передбачено, що видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, об'єктом правопорушення, передбаченого ст. 127-1 КУпАП є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Суб'єкт правопорушення спеціальний (посадові особи).
Як вбачається з матеріалів справи, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №570679 від 20.01.2026 у них відсутні докази, які б свідчили, що ОСОБА_1 є посадовою особою (відповідальною посадовою особою - заступником технічного керівника дільниці ТОВ «Добробут-Авто», дільниця 2.2., як про це зазначено у протоколі), а також докази покладення на нього обов'язків, а саме: копія наказу (розпорядження) про прийняття на роботу, посадова інструкція тощо, за порушення яких він притягається до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 127-1 КУпАП (видача протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу), оскільки з долученої до протоколу копії Довіреності №ЗТ-799 від 01.01.2026 року, згідно якої ТОВ «ДОБРОБУТ-АВТО» уповноважило Пономаренка О.А.: підписувати договори Товариства з Замовниками про надання послуг з проведення обов'язкового технічного контролю ТЗ, додатки та акти приймання-передачі послуг в рамках даних договорів; підписувати рахунки-фактури для оплати Замовниками послуг з проведення обов'язкового технічного контролю ТЗ; підписувати акти виконаних робіт Замовникам щодо послуг з проведення обов'язкового технічного контролю ТЗ; підписувати довіреності на право отримання у Регіональних сервісних центрах МВС України спецпродукції - протоколів перевірки технічного стану ТЗ; отримувати у Регіональних сервісних центрах МВС спецпродукцію - протоколи перевірки технічного стану транспортного засобу; підписувати та подавати заяви на отримання спецпродукції - протоколів перевірки технічного стану ТЗ; передавати відправлення ТОВ «Нова пошта» та/або АТ «УКРПОШТА» для організації їх перевезення від імені Довірителя; отримувати відправлення, адресовані Довірителю та доставлені ТОВ «Нова пошта» та/або АТ «УКРПОШТА» згідно з експрес-накладною/ТТН: за всіма ЕН/ТТН протягом строку дії довіреності; відправляти, отримувати відправлення від імені Довірителя через ТОВ «Нова пошта» та/або АТ «УКРПОШТА», підписувати експрес-накладні, ТТН, Акти приймання-передачі відправлень, Претензії, не слідує, що ОСОБА_1 є саме посадовою особою та виконує організаційно-розпорядчі та адміністративні обов'язки в силу покладених на нього повноважень, тобто що такий є суб'єктом, який може нести відповідальність за ч.1 ст. 127-1 КУпАП.
Також, слід зазначити, що долучена до матеріалів справи про адміністративне правопорушення копія Довідки (без номеру і дати) про перевірку технічного стану ТЗ, в якій в графі «Керівник пункту технічного контролю» зазначено ПІБ особи - « ОСОБА_1 », не підтверджує зайняття останнім відповідної посади та його службових повноважень.
Крім того, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутній протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №00799-01300-25, на якій міститься посилання у протоколі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи, що зазначені недоліки є істотними, що позбавляє суддю можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення і прийняти законне рішення по справі, матеріали справи, як неналежно оформлені, підлягають поверненню для доопрацювання до органу, який порушив адміністративне провадження
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 268, 283, 256 КУпАП,
Повернути адміністративний матеріал за ч.1 ст. 127-1 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 для належного оформлення начальнику управління патрульної поліції в Чернігівській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Самусь