Справа № 947/3435/26
Провадження № 3/947/785/26
10.02.2026 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Чаплицький В.В., розглянувши матеріали справи які надійшли з Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про притягнення ОСОБА_1 , головного бухгалтера ТДВ «ІНТЕРХІМ», до відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1631 КУпАП,
В провадження судді Київського районного суду м.Одеси надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , суд приходить до переконання, що адміністративні матеріали підлягають поверненню до Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків для належного оформлення, виходячи з наступного.
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Нормами ст.251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 КУпАП.
Ст.280 КУпАП передбачені обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі: чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.
Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В протоколі №5/34-00-07-06 від 19.01.2026 року в графі дата, час та місце вчинення адміністративного правопорушення зазначається: порушення виявлені під час документальної перевірки, які зафіксовано в акті перевірки від 29.12.2025 №825/34-00-07-06/14325705, місце вчинення: у приміщенні ТДВ «ІНТЕРХІМ»: Люстдорфська дорога, буд.86, Київський район, м.Одеса, 65080, податковий номер юридичної особи - 14325705, але не зазначено конкретну дату та час вчинення адміністративного правопорушення.
Разом з тим, до вказаного протоколу додано частину акту від 29.12.2025 року, який не є повним та зі змісту якого неможливо встановити дату та час вчинення адміністративного правопорушення.
Отже, в порушення вимог ч.1 ст.256 КУпАП в протоколі не зазначено дату та час вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
З огляду на викладене, в цілях приведення протоколу про адміністративне правопорушення до вимог законодавства України, з метою надання належної оцінки доказам, наявним в матеріалах адміністративної справи, суд приходить до переконання про необхідність повернення адміністративних матеріалів до Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Керуючись ст.ст.163-1 ч.1, 245, 256, 276, 278 КУпАП України суд,
Справу про адміністративне правопорушення, щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути до Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків для належного оформлення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м.Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В. В. Чаплицький