Ухвала від 10.02.2026 по справі 754/1924/26

Номер провадження 1-кс/754/323/26

Справа № 754/1924/26

УХВАЛА

Іменем України

10 лютого 2026 року місто Київ

Слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні в місті Києві в приміщенні суду клопотання прокурора Деснянської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42026102030000006 від 29.01.2026, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

до слідчого судді Деснянського районного суду м. Києва 10.02.2026 надійшло клопотання прокурора Деснянської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Клопотання подане прокурором в рамках кримінального провадження №42026102030000006 від 29.01.2026, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 ч. 4 КК України, де досудовим розслідуванням встановлено, що у 2023-2025 роках посадовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , розташований за адресою: АДРЕСА_1 , укладено 5 договорів на постачання технічної солі. Проаналізувавши усі вищенаведені закупівлі встановлено, що ціни на сіль технічну у 2023-2025 роках суттєво різняться та перевищують середньоринкові ціни, що вказує про порушення вимог чинного законодавства щодо раціонального, ефективного та економного розпорядження бюджетними коштами та свідчить про факт можливої розтрати бюджетних коштів з боку посадових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під час укладання відповідних договорів на постачання.

Так, 20.11.2023 між КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в особі директора ОСОБА_4 , та товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 »» (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), в особі директора ОСОБА_5 , укладено договір №109-11/23, предметом якого є поставка солі дорожньої (ідентифікатор закупівлі НОМЕР_4 -a), загальною вартістю 14 880 000, 00 грн.

За вказаним договором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »» зобов'язується поставити на адресу комунального підприємства сіль дорожню у кількості 2 000 тон, вартістю 7 440 грн за 1 тону.

Окрім цього, 19.12.2023 між КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в особі директора ОСОБА_4 , та товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), в особі директора ОСОБА_6 , укладено договір №142-12/23, предметом якого є поставка солі дорожньої (ідентифікатор закупівлі НОМЕР_6 -a), загальною вартістю 6 170 000, 00 грн.

За вказаним договором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зобов'язується поставити на адресу комунального підприємства сіль дорожню у кількості 1 000 тон, вартістю 6 170 грн за 1 тону.

Таким чином, упродовж 1 місяця комунальним підприємством укладено 2 аналогічні договори на постачання солі дорожньої за різними цінами, різниця між якими становить понад 20 %.

В той же час, моніторингом мережі Інтернет встановлено, що ряд суб'єктів господарювання пропонує ціна за 1 тону солі дорожньої значно нижче ніж ті, які зазначені у вищевказаних договорах.

Зокрема, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » пропонує вказаний товар за ціною 3 000 грн за тону, ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_6 » за ціною 3 500 грн/т (наразі ціна знижена до 2 100 грн/т), торгівельний двір « ІНФОРМАЦІЯ_7 » за ціною 3 600 грн/т, на сайті ІНФОРМАЦІЯ_8 ціни на сіль технічну коливаються від 1 000 грн до 7 500 грн/т.

Крім того, 28.05.2024 між комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в особі заступника директора ОСОБА_7 , та товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), в особі директора ОСОБА_8 , укладено договір № 54-05/24, предметом якого є поставка кам'яної солі (сiль технiчна для промислового використання з протизлежувальною добавкою) (ідентифікатор закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_11 ), загальною вартістю 7 092 000,00 грн.

За вказаним договором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » зобов'язується поставити на адресу комунального підприємства сіль дорожню у кількості 2 000 тон, вартістю 3 546 грн за 1 тону.

В той же час, моніторингом мережі Інтернет встановлено, що ряд суб'єктів господарювання пропонує ціни за 1 тону солі дорожньої значно нижче ніж ті, які зазначені у вищевказаному договорі.

Зокрема, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » пропонує вказаний товар за ціною 3 000 грн за тону, ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_6 » за ціною 3 500 грн/т (наразі ціна знижена до 2 100 грн/т), на сайті ІНФОРМАЦІЯ_8 ціни на сіль технічну коливаються від 1 000 грн до 7 500 грн/т.

Крім того, 13.12.2024 комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в особі заступника директора ОСОБА_7 , та фізичною особою підприємцем ОСОБА_9 (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), укладено договір №192-12/24, предметом якого є поставка кам'яної солі (сiль технiчна, гатунок перший, помел 3, з протзлежувальною добавкою) (ідентифікатор закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_12 ), загальною вартістю 1 554 000,00 грн.

За вказаним договором ФОП ОСОБА_9 зобов'язується поставити на адресу комунального підприємства сіль дорожню у кількості 400 тон, вартістю 2 855 грн за 1 тону.

В той же час, моніторингом мережі Інтернет встановлено, що ряд суб'єктів господарювання пропонує ціни за 1 тону солі дорожньої значно нижче ніж ті, які зазначені у вищевказаному договорі.

Зокрема, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » пропонує вказаний товар за ціною 3 000 грн за тону, ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_6 » за ціною 3 500 грн/т (наразі ціна знижена до 2 100 грн/т), на сайті ІНФОРМАЦІЯ_8 ціни на сіль технічну коливаються від 1 000 грн до 7 500 грн/т.

В той же час, 28.07.2025 між КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) укладено договір укладено договір із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) укладено договір №72-07/25, предметом якого є поставка кам'яної солі (сiль технiчна, гатунок вищий помел 3, з протизлежувальною добавкою) (ідентифікатор закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_14 ), загальною вартістю 2 984 400, грн.

За вказаним договором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » зобов'язується поставити на адресу комунального підприємства сіль дорожню у кількості 1 200 тон, вартістю 2 487 грн за 1 тону.

Тобто, проаналізувавши усі вищенаведені закупівлі можна побачити, що ціни на сіль технічну у 2023-2025 роках суттєво різняться, що може свідчити про розтрату бюджетних коштів з боку посадових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під час укладання відповідних договорів на постачання.

Таким чином, в ході досудового розслідування, з метою документування ознак кримінального правопорушення на предмет раціонального, ефективного та економного розпорядження бюджетними коштами, а саме факту можливої розтрати бюджетних коштів з боку посадових осіб комунального підприємства, в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні дозволу на проведення тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю з можливістю вилучення (виїмки) їх належним чином засвідчених паперових копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , з метою отримання документів та інформації щодо імпорту на митну територію України технічної солі (у тому числі: сіль технічна, сіль для протиожеледних матеріалів, сіль з протизлежувальними добавками, за відповідними кодами УКТ ЗЕД) з 01.01.2023 по 31.12.2025, а саме: відомості про суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (найменування, код ЄДРПОУ), які займалися імпортом технічної солі у період 2023-2025 років; відомості щодо імпорту технічної солі суб'єктами господарської діяльності Торговий дім « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ); відомості щодо фактичного обсягу імпортованого товару (у тонах), митної вартості товару та задекларованої ціни за 1 тонну, митні декларації (МД) на імпорт солі технічної упродовж 2023-2025 років; товаросупровідні та зовнішньоекономічні документи, що подавалися при митному оформленні (інвойси, контракти, сертифікати походження, пакувальні листи, специфікації тощо).

Встановлено, що зазначені речі і документи можуть знаходитись за фактичним місцезнаходженням володільця ІНФОРМАЦІЯ_1 код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .

У разі, якщо вказані документи не будуть вилучені або будуть знищені, сторона обвинувачення не буде мати змоги встановити обставини, які мають значення для кримінального провадження, оскільки такі документи можуть мати значення речових доказів.

Одержати під час досудового слідства доступ до наведених документів та здійснити їх вилучення (виїмку) в інший спосіб, окрім, як на підставі судового рішення неможливо.

Вищевказані документи необхідні для проведення судової товарознавчої та економічної експертизи, з метою встановлення та розрахунку суми заподіяних збитків, встановлення повного кола осіб причетних до даної незаконної діяльності та встановлення обсягу винуватості кожного із них.

Прокурор в судове засідання не з'явився, до суду подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримує та просить його задовольнити.

Відповідно до ст. 163 ч. 2 КПК України клопотання розглянуте без виклику осіб, у володінні яких знаходяться речі і документи - ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки є підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів.

Положеннями ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 160 ч. 1 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Клопотання прокурора відповідає вимогам ст. 160 ч. 2 КПК України.

Відповідно до ст. 162 ч. 1 п. 4 КПК України до охоронюваної законом таємниці, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.

Згідно до вимог ст. 163 ч. 6 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Прокурор в клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що документи, про доступ до яких він клопоче, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, які містяться в цих документах, можуть бути використані як докази, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо.

Враховуючи викладені обставини в їх сукупності, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

клопотання прокурора - задовольнити.

Надати прокурорам Деснянської окружної прокуратури м. Києва, що входять до групи прокурорів та слідчим СВ Деснянського УП ГУНП у м. Києві, що входять до групи слідчих у кримінальному провадженні №42026102030000006 від 29.01.2026, дозвіл на проведення тимчасового доступу до документів з можливістю вилучення (виїмки) їх належним чином засвідчених паперових копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , документів та інформації щодо імпорту на митну територію України технічної солі (у тому числі: сіль технічна, сіль для протиожеледних матеріалів, сіль з протизлежувальними добавками, за відповідними кодами УКТ ЗЕД) з 01.01.2023 по 31.12.2025, а саме:

- відомості про суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (найменування, код ЄДРПОУ), які займалися імпортом технічної солі у період 2023-2025 років;

- відомості щодо імпорту технічної солі суб'єктами господарської діяльності Торговий дім « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 );

- відомості щодо фактичного обсягу імпортованого товару (у тонах), митної вартості товару та задекларованої ціни за 1 тонну, митні декларації (МД) на імпорт солі технічної упродовж 2023-2025 років;

- товаросупровідні та зовнішньоекономічні документи, що подавалися при митному оформленні (інвойси, контракти, сертифікати походження, пакувальні листи, специфікації тощо).

Оригінал та копію ухвали надати слідчому та/або прокурору.

Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.

Відповідно до ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1