Постанова від 09.02.2026 по справі 370/159/26

"09" лютого 2026 р. Справа № 370/159/26

Провадження № 3/370/70/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2026 рік с-ще Макарів

Суддя Макарівського районного суду Київської області Бізяєва Н.О., за участю прокурора Артимовича О.В., особи відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНН: НОМЕР_1 , лікар-хірург (член військово-лікарської комісії) Комунального некомерційного підприємства «Макарівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Макарівської селищної ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КодексуУкраїни про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин, а саме 03.04.2024, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або міської місцевого самоврядування за 2023 рік.

ОСОБА_1 у судовому засіданні факт вчинення правопорушення визнав, зазначивши що це відбулося скоріш за все з технічних причин, на той час був поганий інтернет, та його постійно викидало з системи.

Прокурор у судовому засіданні протокол підтримав, зазначивши додатково, що гр. ОСОБА_1 вже притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, крім того ОСОБА_1 відповідно Наказу КНП «Макарівська БЛІЛ» МСР був попереджений про подачу щорічної декларації до 31 березня.

Дослідивши матеріали справи, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає наступне.

Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

У ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в", "ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до наказу Комунального некомерційного підприємства «Макарівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Макарівської селищної ради №63 від 20.08.1979 року, прийнято на посаду лікаря-хірурга інтерна ОСОБА_1 з 20.08.1979.

Відповідно до наказу Комунального некомерційного підприємства «Макарівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Макарівської селищної ради №10 від 24.02.1997 року, ОСОБА_1 лікарь-хірург з 01.02.1997 року призначений на посаду завідувача хірургічного відділення №1.

Згідно Наказу Комунального некомерційного підприємства «Макарівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Макарівської селищної ради №1/1 від 03.01.2023 року «Про організацію роботи позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії», створено позаштатну постійно діючу військово-лікарську комісію, в резервний склад якої між інших входить хірург ОСОБА_1 .

За таких обставин ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія Закону - як на державного службовця.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 03.04.2024 подав щорічну декларацію за 2023 рік.

Оскільки ОСОБА_1 є державним службовцем, то необхідною граничною датою подання декларації за 2023 рік є 31.03.2024.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до підпункту «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2024, не подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а фактично подав дану декларацію 03.04.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 03.04.2024 року.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У той же час, суд враховує, що ОСОБА_1 вже був притягнутий до адміністративної відповідальності на протязі року, за неподання щорічної декларації, що не заперечувалось гр. ОСОБА_1 , проте беручи до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, з врахуванням даних про особу яка притягається до відповідальності, який вину визнав, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції відповідної статті КУпАП.

Крім того, ст. 40-1КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення на правопорушника підлягає стягненню 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, а тому з особи яка притягується до відповідальності на користь держави слід стягнути судовий збір у визначеному розмірі.

Керуючись ст. 36, 172-6, 247, ст. 283, ст. 284 КУпАП, Законом України "Про запобігання корупції", суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 665 грн. 60 коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Макарівський районний суд Київської області протягом 10 діб з моменту її винесення.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф вноситься порушником в установу банку України, документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, вказаного вище, надсилається порушником до Макарівського районного суду Київської області.

У разі примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Суддя: Н.О. Бізяєва