Рішення від 10.02.2026 по справі 560/20422/25

Справа № 560/20422/25

РІШЕННЯ

іменем України

10 лютого 2026 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 в якому просить визнати протиправною відмову ІНФОРМАЦІЯ_1 від внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення ОСОБА_1 (РНОКІШ. НОМЕР_1 ) з військового обліку у зв'язку з визнанням непридатним до військової служби. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення ОСОБА_1 (РНОКІШ: НОМЕР_1 ) з визнанням непридатним до військової служби.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що позивач відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_2 , 20.05.2021 року визнаний непридатним до військової служби згідно ст. 34а Наказу Міністерства оборони № 402.

Вказує, що згідно листа ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.11.2025 року за № 4139 (на виконання вимог омбудсмана) повідомлено наступне: 1. відповідно до облікових даних ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку з 30.08.2021 року; 2. відомості про виключення з військовому обліку відсутні, підстав виключення, крім записів у військово-обліковому документі, які оформлені з грубим порушенням відсутні, немає; 3. запропоновано прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою отримання направлення на проходження ВЛК, після чого буде оформлено свідоцтво про хворобу з визнанням непридатності до військової служби.

Позивач вважає, що у цьому листі ТЦК не повідомив у чому полягають грубі порушення оформлених записів, можливо проставляння відмітки про непридатність в іншому місці, але це формальність та не скасовує самого факту непридатності, ТЦК не повідомив, що ці записи є несправжніми, тобто визнав їх справжність, але вважає, що співробітники ТЦК оформили запис про непридатність з порушеннями, які не пояснені ТЦК, сам факт непридатності Відповідачем не оспорюється, а запис є лише письмовим оформленням правових наслідків результату ВЛК.

Вважає таку відмову ІНФОРМАЦІЯ_1 про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення ОСОБА_1 (РНОКІШ. НОМЕР_1 ) з військового обліку у зв'язку з визнанням непридатним до військової служби протиправною, а тому звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження та надати відповідачу строк для подання відзиву на позов-15 днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідач, належним чином повідомлений про розгляд справи, правом на подання відзиву на адміністративний позов у наданий йому ухвалою строк не скористався, жодних документів до суду не подав.

Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

Позивач відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_2 , 20.05.2021 року визнаний непридатним до військової служби згідно ст. 34а Наказу Міністерства оборони № 402.

Згідно військово-облікового документа з «Резерв+» ОСОБА_1 наявна відстрочка згідно п. 1 ч. З ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 зі зверненням, у якому просив: надати повну та достовірну інформацію щодо мого ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) статусу згідно висновку ВЛК від 20.05.2021 року на підставі відмітки про проходження ВЛК яке було проставлене у графі 12 мого ВОД де вказано непридатність до військової служби згідно ст. 34А розкладу хвороб 402 наказу МОУ; надати належним чином завірену копію довідки військово-лікарської комісії щодо огляду 20.05.2021 мене, ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ); внести відповідні відомості про непридатність мене, до військової служби на підставі висновку військово-лікарської комісії від 20.05.2021 до Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» та розглянути можливість виключення, через вказане, мене з військового обліку у зв'язку з непридатністю за станом здоров'я до військової служби на підставі висновку ВЛК від 20.05.2021 року.

26.08.2025 року заяву я направив на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 : АДРЕСА_1 , рекомендованим поштовим відправленням № 2902402665344 з повідомленням про вручення.

Заяву було вручено адресату (представнику за довіреністю) 27.08.2025 року, що підтверджується трекінговою інформацією з офіційного веб-сайту АТ «УКРПОШТА», однак як вказує позивач, що відповіді на це звернення він не отримав, тому звернувся до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Міністерства оборони України в якому просив: зобов'язати начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 розглянути мою заяву від 26.08.2025 та за результатами її розгляду надати мені відповідь; 2. притягнути до адміністративної відповідальності уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 за ігнорування мого звернення.

Зверненням Міністерства оборони України зобов'язано начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 розглянути мою заяву від 26.08.2025 та за результатами її розгляду надати відповідь.

Згідно листа ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.11.2025 року за № 4139 повідомлено позивача, що відповідно до облікових даних ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку з 30.08.2021 року; відомості про виключення з військовому обліку відсутні, підстав виключення, крім записів у військово-обліковому документі, які оформлені з грубим порушенням, немає; запропоновано прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою отримання направлення на проходження ВЛК, після чого буде оформлено свідоцтво про хворобу з визнанням непридатності до військової служби.

Не погоджуючись з такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу статті 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу статті 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначено Законом України “Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі Закон № 2232-XII).

Відповідно до частини 1-3 статті 1 Закону № 2232-XII захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Отже, військовий обов'язок включає дотримання правил військового обліку (частина 3 статті 1 Закону № 2232-XII).

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Отже, військовий обов'язок включає дотримання правил військового обліку (частина 3 статті 1 Закону № 2232-XII).

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлює Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Відповідно до пунктів 1, 8, 9, 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову, громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

Механізм організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних встановлено Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі Порядок №1487).

Згідно з п.1. Порядку він визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації), а також визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

Відповідно до п.79 Порядку районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього.

Відповідно до частини 9 статті 1 Закону №2232-ХІІ щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники громадяни чоловічої статі віком до 18 років; призовники громадяни віком від 18 до 27 років, що приписані до призовних дільниць; військовослужбовці громадяни, які проходять військову службу; військовозобов'язані громадяни, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти громадяни, які проходять службу у - військовому резерві ЗСУ, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Статтею 37 №2232-ХІІ врегульовані підстави для: - взяття на військовий облік та зняття з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів та виключення з військового обліку у відповідних ТЦК та СП.

Зняттю з військового обліку військовозобов'язаних у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України: - які вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання; - які прийняті на службу до Національної поліції України, Служби судової охорони, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально виконавчої служби України; - які вибули на строк більше трьох місяців за межі України; - в інших випадках - за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України;

При цьому, виключенню з військового обліку підлягають громадяни України, які призвані чи прийняті на військову службу; проходять військову службу (навчання) у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти; визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку; досягли граничного віку перебування в запасі; припинили громадянство України; були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину; направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру; померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими.

Як встановлено з матеріалів справи, що позивач відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_2 , 20.05.2021 року визнаний непридатним до військової служби згідно ст. 34а Наказу Міністерства оборони № 402.

Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402), яке визначає процедуру проведення військово-лікарської експертизи військово-лікарськими комісіями, визначеними у главі 2 цього розділу.

Відповідно до п.1.2 Положення №402 військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби, служби у військовому резерві військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Військово-лікарська експертиза - це: медичний огляд призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців, які проходять базову військову службу); військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти (далі - ВВНЗ), ліцеїстів військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв (далі - ліцеїсти); осіб, звільнених з військової служби; визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ; встановлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, осіб, звільнених з військової служби, а також причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв), які призвели до смерті військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби.

Пунктом 1.3 Положення №402 визначено, що основними завданнями військово-лікарської експертизи є зокрема, контроль за організацією і станом лікувально-оздоровчої роботи серед призовників, аналіз результатів і розроблення пропозицій із удосконалення цієї роботи; контроль за організацією, проведенням і результатами лікувально-діагностичної роботи у закладах охорони здоров'я в системі Міністерства оборони України, закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності (далі - заклади охорони здоров'я (установи) та медичних підрозділах військових частин, що стосується військово-лікарської експертизи;

Пунктом 2.1 Положення №402 визначено, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

Згідно п.2.9, 2.10, Положення №402, за результатами проведеного медичного огляду призовників ВЛК при ТЦК та СП приймає постанови згідно з главою 20 цього розділу.

Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби призовників оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення), які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються засобами інформаційно-комунікаційної системи «Медична інформаційна система Збройних Сил України» (далі - ІКС) на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.

Результати медичного огляду заносяться в книгу протоколів засідань комісії з питань взяття на військовий облік (комісії з питань направлення для проходження базової військової служби). Карта медичного огляду та висновки лікарів підшиваються в особову справу призовника як додаток до облікової карти. Крім того, призовникам, які включені до складу команд на відправку у війська, надається довідка районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (додаток 9), яка разом з обліковими документами направляється до військової частини.

Згідно ст. 34а розкладу хвороб 402 наказу Міністерства оборони України, включено: хвороби середнього вуха і соскоподібного відростка Н65-Н75 (негнійний, гнійний середній отит; запалення, закупорка слухової труби, мастоїдит.і споріднені стани, холестеатома, перфорація (нетравматична) барабанної перетинки, гострий та хронічний мірингіт, тимпаносклероз, поліп середнього вуха та інше); а) хронічний однобічний або двобічний середній отит після хірургічного лікування з неповною епідермізацією та/або з грануляціями, виділеннями, епідермальними масами, холестеатомою - непридатні до військової служби.

Суд зазначає, що згідно наданої відповіді ІНФОРМАЦІЯ_5 від 17.11.2025 встановлено, що у відповідача відсутні відомості щодо виключення позивача з військового обліку військовозобов'язаних 20.05.2021 на підставі наказу №402 на підставі ст.34а.

При цьому, відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_2 , 20.05.2021 року позивач визнаний непридатним до військової служби згідно ст. 34а Наказу Міністерства оборони № 402.

З метою врегулювання вказаної розбіжності, відповідачем запропоновано позивачу прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 , з метою отримання направлення на проходження ВЛК, після чого позивачу письмово оформлять свідоцтво про хворобу з визнанням непридатності до військової служби в порядку передбаченого Наказом №402.

Згідно п.2.4.6 Положення №402 визначено, що рішенням штатної ВЛК може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд.

Однак, як встановлено з матеріалів справи, що позивач не надав доказів проходження ним ВЛК у ІНФОРМАЦІЯ_5 для отримання свідоцтва про хворобу з визнанням непридатності до військової служби, а тому в даному випадку з метою дотримання порядку встановлення статусу непридатності до військової служби позивачу, відповідачем не порушено прав позивача, оскільки позивач не скористався своїм правом на проходження ВЛК за для отримання статусу непридатного до військової служби.

Суд звертає увагу, що відповідачем не заперечуються відомості вказані у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного № НОМЕР_2 , щодо непридатності позивача до військової служби, а саме у п.12 "особливі відмітки", однак вказано, що такі відомості оформленні з порушенням, а тому для вирішення даного протиріччя позивачу необхідно прибути до відповідача для проходження ним процедури, як це визначено Наказом №402.

Отже в даному випадку, відповідачем не порушено прав позивача, що в свою чергу виключає протиправність відмови ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення ОСОБА_1 (РНОКІШ. НОМЕР_1 ) з військового обліку у зв'язку з визнанням непридатним до військової служби.

Крім того, суд звертає увагу, що у п.12 "Особливі відмітки" тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_2 позивача встановлено, що відмітка про визнання останнього непридатним до військової служби датована 20.05.2021, та при цьому згідно відмітки 13 позивача взято на військовий облік з 30.08.2021, тобто після отримання статусу "непридатний до військової служби", та при цьому в графі "Знято з військового обліку" відомості про зняття позивача з військової служби, відсутні.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову необхідно відмовити.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

Відповідач:ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ - НОМЕР_3 )

Головуючий суддя О.П. Шевчук