10 лютого 2026 рокуСправа №160/32196/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду за допомогою підсистеми "Електронний суд" надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 30.10.2025 року № 046350004100;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 22.10.2025 із зарахуванням до пільгового стажу за списком №1 шахтарі «підземні» по провідній професії гірника очисного вибою підземного періоду перебування на інвалідності у зв'язку з отриманим профзахворюванням на виробництві з 08.10.2019 по 22.10.2025 року як стаж роботи зі шкідливими умовами згідно Постанови КМУ від 31 березня 1994 року № 202, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах відповідно до статей 13, 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.10.2025 із зарахуванням до страхового стажу період знаходження на інвалідності з 08.10.2019 по 22.10.2025, з урахуванням абз. 10 ч. 3 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області застосувати до розміру пенсії положення ст. 8 Закону України Про престижність шахтарської праці (мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок пенсії та виплатити ОСОБА_1 різниці невиплаченої пенсії з 22.10.2025.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 22.10.2025 позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії через засіб електронного веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду. 30.10.2025 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області було винесено Рішення про відмову про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 № 046350004100. Перерахунок пенсії не проведено з тих підстав, що відповідачем не враховано до страхового та пільгового стажу період находження на інвалідності з підстав отриманого профзахворювання. Так, відповідно до Рішення відповідачем зазначається, що право на проведення даного перерахунку відсутнє, оскільки стаж заявника згідно Списку №1, на підземних роботах в шахті складає 10 років 4 місяці 11 днів, страховий стаж складає 29 років. Проте, відповідачем час перебування на інвалідності у зв'язку з професійним захворюванням за період з 08.10.2019 по 22.10.2025 не зараховано як до страхового стажу, так і до стажу, що дає право на зарахування до відповідного пільгового стажу, акт 30.09.2019 та довідка МСЕК первина від 17.10.2019 №222899. Не погоджуючись з таким рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.11.2025 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).
Від відповідача надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що Головним управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, за принципом екстериторіальності розглянуто заяву позивача та за результатами розгляду такої заяви прийнято рішення №046350004100 від 30.10.2025 року про відмову в перерахунку пенсії зміна надбавки, відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в зв'язку з відсутністю законних підстав. Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням за період до 01.01.2004 зараховується як до страхового стажу, так і до стажу, що дає право на пільгову пенсію (за умови, якщо нещасний випадок стався під час роботи в шкідливих умовах або внаслідок профзахворювання). Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням за період після 01.01.2004 зараховується тільки до стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах (якщо нещасний випадок стався під час роботи в шкідливих умовах або внаслідок профзахворювання). Позивач звернувся із заявою до територіальних органів Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії щодо зміна надбавки (зарахуванням перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві до пільгового стажу за списком №1, перевести по інвалідності в розмірі за віком та встановлення доплати відповідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці») відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Право на проведення даного перерахунку відсутнє, оскільки стаж позивача згідно Списку №1, на підземних роботах в шахті складає 10 років 4 місяці 11 днів, страховий стаж складає 29 років.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За приписами ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст.258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 має ІІІ групу інвалідності, внаслідок професійного захворювання , встановлено 55 % втрати працездатності з 30.09.2019р.
Зазначене підтверджується випискою з акту огляду МСЕК серії 12 ААб №222899 від 17.10.2019, серії 12 ААГ №170593 від 16.10.2022 та Витягом з рішення експертної команди з оцінювання №135/25/3226/ВТ від 01.10.2025р.
Позивач звернувся із заявою до територіальних органів Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії щодо зміни надбавки (зарахуванням перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві до пільгового стажу за списком №1, перевести по інвалідності в розмірі за віком та встановлення доплати відповідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці») відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Головного управління ПФУ у Вінницькій області від 30.10.2025 року №046350004100 ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії.
Так, в рішенні від 30.10.2025 року №046350004100 зазначено зокрема наступне.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 33 особи з інвалідністю III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, за наявності страхового стажу, зазначеного в абзаці першому частини першої статті 28 цього Закону.
Відповідно до ст. 28 цього Закону розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, пенсії або аналогічної виплати, встановленої в інших державах, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі встановлюється з урахуванням зазначених сум.
Відповідно до п. 6 ч. 4 ст. 42 обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Відповідно до абзацу 4 пункту 1 статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 передбачено, час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням за період до 01.01.2004 зараховується як до страхового стажу, так і до стажу, що дає право на пільгову пенсію (за умови, якщо нещасний випадок стався під час роботи в шкідливих умовах або внаслідок профзахворювання).
Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням за період після 01.01.2004 зараховується тільки до стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах (якщо нещасний випадок стався під час роботи в шкідливих умовах або внаслідок профзахворювання). До страхового стажу, з урахуванням якого визначається розмір пенсії, цей період не зараховується.
Відповідно до статті 1 Закону 345 працівники, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
При цьому, до кола працівників, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та встановлені пільги, належать тільки працівники, зазначені у Списку №1, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день.
ОСОБА_1 звернувся із заявою № 3155 від 22.10.2025 року до територіальних органів Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії щодо зміна надбавки (зарахуванням перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві до пільгового стажу за списком №1, перевести по інвалідності в розмірі за віком та встановлення доплати відповідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці») відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Право на проведення даного перерахунку відсутнє, оскільки стаж заявника згідно Списку №1, на підземних роботах в шахті складає 10 років 4 місяці 11 днів, страховий стаж складає 29 років.
Враховуючи вище викладене, відмовити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у перерахунку пенсії зміна надбавки, відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в зв'язку з відсутністю законних підстав.
Не погоджуючись із рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.
Згідно частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулює Закон України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №1058-IV, прийнятий 09.07.2003 року (далі - Закон №1058-IV).
Згідно із ч.1 ст.24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" від 02.09.2008 р. № 345-VI (далі - Закон № 345-VI) дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Згідно із статтею 8 Закону № 345-VI, мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Суд звертає увагу, що статтею 8 Закону № 345-VI передбачено не окремий вид пенсії, а додаткову соціальну гарантію шахтарям.
Мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за Списком № 1, яка встановлена на випадок, коли після розрахунку у встановленому законом порядку розміру відповідної пенсії за віком така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 13.11.2019 року у справі № 345/763/17.
При цьому, виходячи з положень наведеної норми, до кола працівників, на яких поширюється дія Закону № 345-VI та встановлені пільги, належать тільки працівники, зазначені у Списку № 1, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день.
Верховний Суд у постанові від 22.09.2021 року у справі № 640/390/20 наголосив, що для призначення пенсії згідно із Законом № 345-VI необхідно мати стаж підземних робіт не менше ніж 15 років для чоловіків.
Відповідно до частини 5 статті 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 р. №1788-XII (далі - Закон № 1788-XII ) час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Відповідна гарантія встановлена також частиною четвертою статті 9 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 р. № 2694-XII, згідно із якою час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах у порядку, встановленому законом.
02.08.2008 року Законом № 345-VI внесені зміни до Закону № 1058-IV шляхом доповнення частини першої статті 24 вказаного Закону абзацом четвертим такого змісту: "Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах".
У постанові від 18.04.2019 року у справі № 392/17/17 Верховний Суд, за результатами аналізу наведених правових норм, дійшов висновку, що законодавець зараховує час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням до стажу роботи тільки для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах відповідно до статей 13, 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Отже, до пільгового стажу особи зараховується період до того часу, коли він вийшов на пенсію за віком на пільгових умовах.
Аналогічна позиція викладена у постановах Верховного Суду від 05.12.2019 року у справі №185/8991/16-а, від 18.04.2019 року у справі № 392/17/17.
Частиною 1 статті 9 Закону 1058-IV передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Згідно з ч.1 ст.10 Закону 1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Так само згідно зі ст. 56 Закону №1788 час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи в шкідливих умовах, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.
Отже обидва закони чітко передбачають, що час перебування особи на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.
Суд зазначає, що не є спірним в цій справі, та обставина, що позивач з отримує пенсію по інвалідності внаслідок професійного захворювання (ІІІ група).
Відповідно до довідок МСЕК, позивачу встановлена ІІІ група інвалідності у зв'язку з професійним захворюванням з 17.10.2019 року.
Згідно копії трудової книжки НОМЕР_1 від 12.08.2003р., позивач до часу встановлення ІІІ група інвалідності у зв'язку з професійним захворюванням працював на ПАТ "ДТЕК Павлоградугілля" гірником очисного забою 5 розряду дільниці з видобутку вугілля з повним робочим днем у шахті. Посада атестована за Списком №1 розділ 1 підрозділ 1.1а постанови КМУ від 16.01.2003 №35.
Враховуючи сукупність наведених обставин, суд доходить висновку про безпідставність висновків відповідача про не зарахування до пільгового стажу за Списком №1 часу перебування на інвалідності у зв'язку з професійним захворюванням, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Відтак, рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 30.10.2025 року № 046350004100 є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо позовних вимог про перерахунок пенсії з урахуванням ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», суд зазначає, що такі вимоги задоволенню не підлягають, оскільки вони є передчасні так як відповідач ще не здійснював розрахунок пільгового стажу позивача на виконання даного рішення суду із зарахуванням спірного періоду перебування на інвалідності до пільгового стажу.
Щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок пенсії та виплатити ОСОБА_1 різниці невиплаченої пенсії з 22.10.2025, то суд зазначає про відсутність підстав для їх задоволення, оскільки позивачу перерахунок пенсії не здійснено, заяву позивачу повторно не розглянуто.
Відповідно до частин 1, 2 статті 245 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії (п. 4 ч. 2ст. 245 КАС України).
У випадку, визначеному пунктом 4 частини другої статті 245 КАС України, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
З урахуванням наведеного, суд з метою ефективного захисту права позивача вважає за необхідне зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 22.10.2025 року щодо зміни надбавки (зарахуванням перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві до пільгового стажу за списком №1, перевести по інвалідності в розмірі за віком та встановлення доплати відповідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці») відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Суд вважає, що відповідачем не доведено правомірності своїх дій та прийнятих рішень, натомість позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Враховуючи викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Суд дійшов висновку щодо наявності підстав для стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, на користь позивача сплачену ним суму судового збору у розмірі 484,48 грн.
Керуючись ст.ст.241-250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 13322403, 21005, Україна, місто Вінниця, Вінницький р-н, Вінницька обл., "Поділля" район, вулиця Зодчих(пн), будинок 22) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 30.10.2025 року № 046350004100.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу за списком №1 шахтарі «підземні» по провідній професії гірника очисного вибою підземного періоду перебування на інвалідності у зв'язку з отриманим професійним захворюванням на виробництві з 08.10.2019 по 22.10.2025 року день подачі заяви про перерахунок пенсії).
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.10.2025 про перерахунок пенсії (зміна надбавки відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"), з урахуванням висновків суду у даній справі.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 13322403, 21005, Україна, місто Вінниця, Вінницький р-н, Вінницька обл., "Поділля" район, вулиця Зодчих(пн), будинок 22) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 484,48 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.В. Турлакова