Справа № 301/174/26
3/301/122/26
"09" лютого 2026 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Бобик О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України,
за ч. 1 ст. 184, ч. 1 ст. 184, ч. 1 ст. 184, ч. 1 ст. 184 КУпАП,
ОСОБА_1 22.01.2026 о 11:05 год. у АДРЕСА_1 ухиляється від виховання своїх обов'язків по догляду та вихованню свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме в будинку антисанітарія, речі розкидані, син одягнений неохайно, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
ОСОБА_1 22.01.2026 о 10:55 год. у АДРЕСА_1 ухиляється від виховання своїх обов'язків по догляду та вихованню свого малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме в будинку антисанітарія, речі розкидані, син одягнений неохайно, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
ОСОБА_1 22.01.2026 о 10:50 год. у АДРЕСА_1 ухиляється від виховання своїх обов'язків по догляду та вихованню свого малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме в будинку антисанітарія, речі розкидані, син мав неохайний характер, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
ОСОБА_1 22.01.2026 о 11:10 год. у АДРЕСА_1 ухиляється від виховання своїх обов'язків по догляду та вихованню свого малолітнього сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , а саме в будинку антисанітарія, речі розкидані, син мав неохайний вигляд, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце розгляду справи. Клопотань про відкладення розгляду справи не надходило. А тому суд вважає за можливе розглянути справу у її відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Статтею 251 КУпАП України передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч. 1 ст. 184 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних по справі та досліджених у судовому засіданні доказів, а саме, протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАД №769208 від 22.01.2026, серії ВАД №769244 від 22.01.2026, серії ВАД №768286 від 22.01.2026, серії ВАД №768285 від 22.01.2026, рапортами поліцейського ВП №1 Хустського РУП від 22.01.2026, поясненнями ОСОБА_1 від 22.01.2026, актами обстеження умов проживання від22.01.2026, фототаблицями, копіями свідоцтв про народження дітей.
За таких обставин, дослідивши в повному обсязі докази, у їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, як ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей.
Як вбачається зі змісту ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При таких обставинах до правопорушника ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 665,60 гривень.
Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 , визнати винною вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 184, ч. 1 ст. 184, ч.1 ст. 184, ч.1 ст. 184 КУпАП.
На підставі ст. 36 КУпАП визначити ОСОБА_1 остаточну міру покарання в межах санкції ч. 1 ст. 184 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 850, 00 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.
Відповідно до ч.1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Закарпатського апеляційного суду через Іршавський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Іршавського
районного суду: О. І. Бобик