Постанова від 10.02.2026 по справі 715/348/26

Справа № 715/348/26

Провадження № 3/715/184/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.02.2026 селище Глибока

Суддя Глибоцького районного суду Чернівецької області Цуренко В.А.

секретар судового засідання Оршевська С.М.

розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли вiд ВП №5 (селище Глибока) Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст.185-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , відповідно до якого, останній 28 січня 2026 року близько 16 год 30 хв. організував та провів масове зібрання громадян в селі Коровія на автомобільній дорозі (пішохідному переході), без сповіщення органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування, чим порушив рішення ради оборони Чернівецької області, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185-1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.

Дослідивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про необхідність закриття справи відносно ОСОБА_1 внаслідок відсутності події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.185-1 КУпАП.

Згідно з ч.4 ст.129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст.185-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 188249 від 28.01.2026 року, ОСОБА_1 , 28 січня 2026 року близько 16 год 30 хв. організував та провів масове зібрання громадян в селі Коровія на автомобільній дорозі (пішохідному переході), без сповіщення органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування, чим порушив рішення ради оборони Чернівецької області, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185-1 КУпАП.

Водночас, крім протоколу про адміністративне правопорушення та письмових пояснень ОСОБА_1 в яких останній зазначив, «що 28.01.2026 року близько 16:30 год, він проїжджаючи на власному автомобілі в с. Коровія побачив, що багато жінок переходять по пішохідному переходу, відносно блок-посту на міжнародній трасі, у зв'язку з чим він і був там», та диску з відеозаписом події, не підтверджується, що ОСОБА_1 організував та провів масове зібрання, адміністративні матеріали не містять підтверджуючих документів.

Частиною 2 ст.251 КУпАП передбачено, що обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь (ст.62 Конституції України).

Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.

З огляду на викладене, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-1 КУпАП, оскільки суду не надано доказів того, що він організував та провів масове зібрання.

На підставі ч.1 ст.185-1 КУпАП, керуючись ст.ст. 247, 283-285, 287 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-1 КУпАП закрити на підстав п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Глибоцький районний суд Чернівецької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.

Суддя