ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ1
04 лютого 2026 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Русєва А.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , керівник політичної партії «Молодіжна партія України»,
за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 , як керівник політичної партії «Молодіжна партія України», подав неповну інформацію до Національного агентства з питань запобіганню корупції Звіт за ІІ квартал 2025 року через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, що є порушенням ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 212 - 21 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, встановлено неповноту, що полягає у поданні Звіту Партії за квартал 2025 року без відомостей про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру місцевої організації Партії - Місто Львівської обласної організації політичної партії «Організація політичного розвитку - Молодіжна партія України», яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи та на дату подання Звіту за ІІ квартал 2025 року не знаходилась на тимчасово окупованій території або території активних бойових дій, що є порушенням частин 9, 11 та 13 статті 17 Закону та пунктів 1-6 розділу IV Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 тa зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129 (далі - Порядок подання).
Відповідно до абзаців другого та четвертого пункту 6 розділу III Порядку проведення перевірки звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 14.01.2021 № 6/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2021 за № 117/35739, зазначене є грубим порушенням встановлених вимог щодо оформлення Звітів.
Виявлене порушення зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту Партії за ІІ квартал 2025 року від 03.10.2025 № 2703, затвердженому наказом Національного агентства від 03.10.2025 № 307/25, який опубліковано на офіційному вебсайті Національного агентства відповідно до вимог частини 25 статті 17 Закону.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явся, будучи повідомленими про дату, час та місце розгляду справи у встановленому законом порядку. Водночас його захисник ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що притягуваний повністю визнає себе винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, яке ставиться йому у вину та просив суворо не карати.
Заслухавши захисника, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши всі обставини справи, та зібрані у справі докази, суд вважає, що вина ОСОБА_1 підтверджується у повному обсязі обставинами, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення №50-33/1287 від 08.12.2025 року, а також письмовими доказами, доданими до протоколу, які досліджені судом та які узгоджуються між собою у їх сукупності та безумовно підтверджують вину притягуваного.
Диспозицією ст. 212-21 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Стаття 212-21 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів.
Окрім того, частиною 9 ст. 17 Закону передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) у Партії зареєстровано 15 місцевих організацій Партії, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи. У пункті 6 розділу «Загальні відомості» Звіту зазначено інформацію про 12 місцевих організацій, відомості про майно, доходи, виграти і зобов'язання фінансового характеру яких додано до Звіту Партії за ІІ квартал 2025 року.
Водночас до зазначеного Звіту Партії не додано відомості про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру 3 місцевих організацій Партії, 2 з яких (КРИМСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ МОЛОДІЖНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ, ідентифікаційний код 35593831, та СЕВАСТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ МОЛОДІЖНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ, ідентифікаційний код 36614621) станом на дату подання Звіту знаходились на тимчасово окупованих російською федерацією територіях відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.202 №376, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.03.2025 за № 380/43786. У зв'язку з цим, Партія звільняється від встановленої законом відповідальності на підставі абзацу шостого пункту 8 розділу VI «Заключні положення».
Проте при проведенні аналізу, співставленням даних Звіту та відомостей з Єдиного державного реєстру виявлено ще місцеву організацію Партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, а саме: Місто Львівської обласної організації політичної партії «Організація політичного розвитку - Молодіжна партія України», ідентифікаційний код 25255037 (витяг з Єдиного державного реєстру додається).
Відповідно до копії реєстраційної справи Місто Львівської обласної організації політичної партії «Організація політичного розвитку - Молодіжна партія України», наданої Західним Міжрегіональними управлінням Міністерства юстиції листом від 11.04.2025 № 1685/9-25/1241 на запит Національного агентства, остання створена рішенням Партії, яке затверджене Координаційною Радою Партії та підтверджене протоколом від 12.07.2004 № 34. Також на той час Головою Партії було подано заяву від 15.07.2004 до Державного реєстратора для внесення відповідних змін у свідоцтво.
Таким чином, зазначене свідчить про належність Місто Львівської обласної організації політичної партії «Організація політичного розвитку - Молодіжна партія України» до структурного підрозділу Партії станом на момент подання Звіту за ІІ квартал 2025 року.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 дійсно вбачається склад інкримінованого йому правопорушення, тому суд вважає за необхідне кваліфікувати його дії за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення за ознаками порушення встановленого порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, які відповідно до ст.ст. 34, 35 КУпАП пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, суд вважає, що для виправлення ОСОБА_1 , а також для припинення вчинення нових правопорушень, буде достатнім та необхідним застосування адміністративного стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладання на правопорушника адміністративного стягнення з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору.
Керуючись ст.ст.33, 34, 36, 277, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення за ст. 212-21 КУпАП у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у сумі в сумі 5100,00 (п'ять тисяч сто) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в розмірі 665 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подання до апеляційної скарги через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Суддя
Приморського районного суду м. Одеси А.С. Русєва
Єдиний унікальний номер справи: №522/28226/25
Номер провадження №3/522/345/26
Головуючий суддя - Русєва А.С.