Номер провадження 22-ц/821/218/26 Справа № 701/417/25
Маньківський районний суд Черкаської області
про повернення апеляційної скарги
09 лютого 2026 року м. Черкаси
Черкаський апеляційний суд у складі суддів Сіренка Ю.В., Новікова О.М., Фетісової Т.Л., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Маньківського районного суду Черкаської області від 23 жовтня 2025 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Позика» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
Рішенням Маньківського районного суд Черкаської області від 23 жовтня 2025 року задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Позика" до ОСОБА_1 простягнення заборгованості за кредитним договором.
Вирішено стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість за Договором № 501714-КС-001 про надання кредиту від 05.06.2024 у розмірі 53 783,62 грн. та судові витрати у розмірі 2 422 грн. 40 коп.
Не погодившись із рішенням суду, 24 листопада 2025 року ОСОБА_1 через засоби поштового зв'язку подав апеляційну скаргу.
Однак, в зв'язку з тим, що скаржником не було сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги та не додано копії апеляційної скарги для іншої сторони у справі, ухвалою Черкаського апеляційного суду від 02 грудня 2025 року апеляційну скаргу залишено без руху та скаржнику надано десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків.
03 грудня 2025 року копія ухвали була надіслана ОСОБА_1 на адресу вказану скаржником в апеляційній скарзі.
Відповідно до поштового конверту, який 17 грудня 2025 року повернувся на адресу Черкаського апеляційного суду, поштове відправлення не вручене з підстав відсутності адресата, що відповідно до положень ч.8 ст. 128 ЦПК України вважається належним врученням.
Станом на 09 лютого 2026 року недоліки, вказані в ухвалі суду, скаржником не усунені, тобто не сплачено судовий збір в розмірі 3633,60 грн за оскарження рішення суду першої інстанції та не надано копії апеляційної скарги для іншої сторони у справі.
Відповідно до вимог ст. ст. 185, 356 ЦПК України у разі невиконання ухвали суду про залишення скарги без руху у встановлений строк, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.
Разом з тим, повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню до апеляційного суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
Керуючись статтями 185, 356, 357 ЦПК України, суд,-
Апеляційну скаргуОСОБА_1 на рішення Маньківського районного суду Черкаської області від 23 жовтня 2025 року у даній справі вважати неподаною та повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів.
Судді Ю. В. Сіренко
О.М. Новіков
Т.Л. Фетісова