Справа № 761/1469/26
Провадження № 1-р/761/14/26
09 лютого 2026 року м. Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву захисника ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про роз'яснення ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 26.01.2026 у справі № 761/1469/26, -
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшла заява захисника ОСОБА_3 , в якій він просив роз'яснити, що покладений на ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , процесуальний обов'язок «здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну» передбачає його обов'язок здати відповідні документи до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, адреса: вул. Березняківська, 4-А, м. Київ, 02152.
Учасники у судове засідання не з'явилися, про день, час та місце розгляду заяви про роз'яснення судового рішення повідомлялися належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 380 КПК України суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення протягом десяти днів з повідомленням особи, яка звернулася із заявою про роз'яснення судового рішення, та учасників судового провадження. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви про роз'яснення рішення.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути заяву про роз'яснення судового рішення без участі учасників судового провадження.
Дослідивши заяву про роз'яснення судового рішення, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
Роз'яснення полягає у викладенні рішення у більш ясній та зрозумілій формі і, виходячи з вимог кримінального процесуального закону, може бути здійснене у разі, якщо без такого роз'яснення судове рішення складно виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної його частини.
Виходячи із системного тлумачення положень глави 29 КПК України, відповідно до вимог ст. 380 цього Кодексу, роз'яснено може бути вирок чи ухвалу суду в разі, якщо без такого роз'яснення їх складно виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Так, у своїй заяві захисник вказує, що ухвала суду від 26.01.2026 є не зрозумілою в частині виконання, а саме в частині визначення конкретного органу державної влади, до якого ОСОБА_4 необхідно здати на зберігання паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оскільки ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області не зазначено в ухвалі Шевченківського районного суду м. Києва від 26.01.2026 у справі № 761/1469/26, як відповідний орган державної влади, на який покладено обов'язок зберігати документ.
Таким чином, вивчивши доводи заяви захисника про роз'яснення судового рішення, суд приходить до висновку про необхідність роз'яснення ухвали слідчого судді від 26.01.2026 з метою уникнення складності в її виконанні та незрозумілості.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 376, 380 КПК України, суд, -
Заяву захисника ОСОБА_3 про роз'яснення судового рішення - задовольнити.
Роз'яснити ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 26.01.2026 у справі № 761/1469/26 вказавши, що відповідний орган державний влади, до якого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зобов'язаний здати на зберігання усі свої паспорти громадянина України для виїзду за кордон, службовий паспорт, інші документи, що дають право виїзду з України та в'їзд до України, на виконання ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 26.01.2026, є Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби України м. Києві та Київській області, адреса: вул. Березняківська, 4-А, м. Київ, 02152.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка звернулася із заявою про роз'яснення судового рішення, та учасниками судового провадження безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1