Справа № 760/1616/26
3/760/1774/26
30 січня 2026 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Українець В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , паспорт: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_2 , ІПН НОМЕР_3 ,
за ч. 2 ст. 473 МК України, -
28 січня 2026 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення митних правил.
Відповідно до протоколу № 1026/UA100000/2025 про порушення митних правил від 04 листопада 2025 року в зоні митного контролю митного поста «УкрПошта» Київської митниці, на території логістичного центру «Київ» АТ «Укрпошта» (м. Київ, вул. Г. Кірпи, 2) 21 вересня 2025 року під час проведення митного огляду МПВ № CV490050278UA, яке пересилалося з України гр. ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_3, НОМЕР_2 ) до Данії на ім'я гр. ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 , адреса: АДРЕСА_2 . Postcode 6630. НОМЕР_4 , було виявлено ІНФОРМАЦІЯ_1
В митній декларації CN23 вміст вкладення задекларовано як «ІНФОРМАЦІЯ_2, в перекладі українською мовою «ІНФОРМАЦІЯ_3.
Згідно з висновком експерта СЛЕД Держмитслужби від 17 жовтня 2025 року № 142000-3302-0538 наданий на дослідження предмет ідентифіковано як ІНФОРМАЦІЯ_4.
Враховуючи вищезазначене, наданий на дослідження предмет - ІНФОРМАЦІЯ_5» має ознаки спеціально призначених або модифікованих для ІНФОРМАЦІЯ_6.
Оригінал дозволу або висновку Держекспортконтролю до митного органу не надавався.
Тобто, у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ч. 2 ст. 473 МК України.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник Київської митниці у судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил № 1026/UA100000/2025 за ч. 2 ст. 473 МК України. Зазначив, що ОСОБА_1 вчинив дії спрямовані на пересилання через митний кордон України у МПВ товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, розглянувши отримані матеріали, вбачається наступне.
Встановлено, що в зоні митного контролю митного поста «УкрПошта» Київської митниці, на території логістичного центру «Київ» АТ «Укрпошта» (м. Київ, вул. Г. Кірпи, 2) 21 вересня 2025 року під час проведення митного огляду МПВ № CV490050278UA, яке пересилалося з України гр. ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_3, НОМЕР_2 ) до Данії на ім'я гр. ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 , адреса: АДРЕСА_4. НОМЕР_4 , було виявлено ІНФОРМАЦІЯ_1
В митній декларації CN23 вміст вкладення задекларовано як «ІНФОРМАЦІЯ_2, в перекладі українською мовою «ІНФОРМАЦІЯ_3.
Згідно з висновком експерта СЛЕД Держмитслужби від 17 жовтня 2025 року № 142000-3302-0538 наданий на дослідження предмет ідентифіковано як ІНФОРМАЦІЯ_5», російська федерація.
Враховуючи вищезазначене, наданий на дослідження предмет - АДРЕСА_5.
04 листопада 2025 року стосовно ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 1026/UA100000/2025 за ч. 2 ст. 473 МК України за пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу.
Статтею 473 МК України передбачена відповідальність за пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до п. 2 ст. 235 МК України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку.
Відповідно до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», Держекспортконтроль України проводить експертизу в галузі державного експортного контролю, одним із основних завдань якої є визначення належності найменувань та описів товарів, поданих на експертизу, до найменувань та описів товарів, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю.
Міжнародна передача таких товарів може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб'єктом господарської діяльності за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю, оригінал якого під час митного оформлення разом з іншими документами, необхідними для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зобов'язаний надати відповідний суб'єкт.
Оригінал дозволу або висновку Держекспортконтролю до митного органу не надавався.
Статтями 196, 197 МК України регламентовано порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Відповідно до ч. 1 ст. 196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України:
1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;
2) товари (крім товарів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та порядку, встановлених статтями 376 і 378 цього Кодексу), на пропуск яких відповідно до закону потрібні документи державних органів, установ та організацій, уповноважених на їх видачу, - в разі відсутності таких документів;
3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.
З огляду на наведене, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 473 МК України.
Таким чином враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар, переміщення якого через митний кордон України є обмеженим, тому суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.
Також, стягненню з ОСОБА_1 на користь держави підлягає судовий збір у розмірі 665 гривень 60 копійок.
Керуючись статтями 235, 458, 473, 527-529 МК України, ч. 1 ст. 37 Постанови КМУ № 270 від 05 березня 2009 року «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку», Законом України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», статтями 283, 284, 294 КпАП України,
ОСОБА_1 визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ч. 2 ст. 473 Митного Кодексу України.
Накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді конфіскації товару, зазначеного в описі предметів до протоколу про ПМП № 1026/UA100000/2025 від 04 листопада 2025 року.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: