Номер провадження 3/754/192/26
Справа №754/20988/25
Іменем України
05 лютого 2026 року суддя Деснянського районного суду міста Києва Зотько Т. А., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобіганню корупції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1
за ст. 212-21 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-33/1282 від 01 грудня 2025, за результатами аналізу Звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, поданого політичною партією «Надія є» (код ЄДРПОУ 40350361) за I та II квартали 2025 року, встановлено порушення строків подання Звітів за I та II квартали 2025 року, що є адміністративним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП. Таким чином, ОСОБА_1 , будучи керівником Партії, вчинила правопорушення встановленого порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, відповідальність за яке, передбачена ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
05.02.2026 ОСОБА_1 за викликом суду не з'явилась, разом з тим, 19.01.2026 року від ОСОБА_1 надійшли письмові пояснення по справі з доданою довідкою про проходження військової служби.
Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Чк визначено ст. 251 КУпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, показаннями потерпілих, свідків, а також іншими доказами.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії», передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п. 3 та 4 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129 - політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал до 10 травня, за II квартал до 09 серпня. Якщо останній день строку подання Звіту політичної партії про майне доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем завершення строку подання Звіту є перший за ним робочий день.
Таким чином, останнім днем подання Звіту за І квартал 2025 року є 12 травня 2025 року та за ІІ квартал 2025 року є 11 серпня 2025 року.
Звіти Партії за І та II квартали 2025 року подано до Національного агентства через Реєстр, а саме: Звіт Партії за І квартал 2025 року - 26.08.2025 о 22:14 годині (унікальний ідентифікатор Звіту - За6сее9Ь-6921-468а-90І8-а9іЬ53І'ес1с2І); Звіт Партії за II квартал 2025 року - 26.08.2025 о 22:18 годині (унікальний ідентифікатор Звіту - бЬа171е5-9336-4452-8сб0-Ь45Ье8е683І7) та підписано ОСОБА_1 шляхом накладання кваліфікованого» електронного підпису, що свідчить про порушення частини 9 статті 17 Закону.
Виявлене порушення зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту Партії за І квартал 2025 року від 21.10.2025 № 2719 та у Висновку про результати перевірки Звіт; Партії за II квартал 2025 року від 21.10.2025 № 2720, затверджених наказом Національного агентства від 21.10.2025 № 318/25, який опубліковано на офіційному веб-сайт Національного агентства відповідно до вимог частини 25 статті 17 Закону.
Листом від 11.11.2025 № 4 ОСОБА_1 надала пояснення щодо несвоєчасного подання Звітів Партії за І та II квартали 2025 року, де зазначає, що причиною затримки подачі останніх є технічні труднощі, пов'язані з проходженням служби за мобілізацією всього керівництва Партії.
З урахуванням положень частини 1 статті 17 Закону, якою передбачено сорокаденний строк подання звітів політичним партіями, пояснення ОСОБА_1 як керівника політичної партії «Надія є» надіслані до Національного агентства, не виключають наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП.
Відповідно до ч. 21 ст. 17 Закону звіти політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (в тому числі подані з порушенням встановленого цим Законом строку) перевіряються Національним агентством з питань запобігання корупції у строк, що не перевищує 60 днів з дня їх надходження.
Частиною 22 ст. 17 Закону передбачено, що перевірка звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру включає в себе аналіз, зокрема своєчасності подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
За результатами перевірки звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру уповноважена особа Національного агентства з питань запобігання корупції складає висновок, у якому відображаються результати проведеного аналізу, а також детальний виклад змісту всіх порушень із зазначенням ужитих заходів реагування (у разі виявлення порушень).
Враховуючи вище викладене, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини визначені ст. 33 КУпАП, особу порушника та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ст. 212-21 КУпАП у виді штрафу у мінімальному розмірі, яке за своїм видом і розміром буде відповідати характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 283-285, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5 100 гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до вимог ст.310 КУпАП, постанова про накладення штрафу, за якою стягнення штрафу проведено повністю, з відміткою про виконання повертається органові (посадовій особі), який виніс постанову.
Повний текст постанови виготовлено 09.02.2026.
Суддя: Т.А.Зотько