09 лютого 2026 року м. Дніпросправа № 208/596/25
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді-доповідача Добродняк І.Ю.
суддів: Суховарова А.В., Семененка Я.В.,
перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу ОСОБА_1
на рішення Південного районного суду міста Кам'янського від 18.12.2025 в адміністративній справі № 208/596/25
за позовом ОСОБА_1
до Державної служби України з безпеки на транспорті
про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на терит,-
ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на рішення Південного районного суду міста Кам'янського від 18.12.2025 у цій справі.
В апеляційній скарзі скаржник просить поновити строк на апеляційне оскарження, зазначає, що повний текст рішення скаржником отримано 30.01.2026, у зв'язку з чим звертаючись до суду з апеляційною скаргою 31.01.2026 має право на поновлення строку, встановленого статтею 295 КАС України.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.295 КАС України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду, на ухвалу суду якщо апеляційна подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення повного тексту оскаржуваного судового рішення суду, суд вважає за необхідне поновити скаржнику строк апеляційного оскарження.
Апеляційна скарга за своєю формою та змістом відповідає вимогам, що визначені ст.296 КАС України.
Зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України перевірено. Підстав для відмови у відкритті апеляційного провадження, або повернення апеляційної скарги не встановлено.
З огляду на викладене колегія суддів вважає, що наявні підстави для відкриття апеляційного провадження та підготовки справи до апеляційного розгляду в порядку, встановленому ст. 306 КАС України, -
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження рішення від 18.12.2025 у справі № 208/596/25.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Південного районного суду міста Кам'янського від 18.12.2025 в адміністративній справі № 208/596/25 за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на терит.
Надіслати скаржнику копію ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Направити іншим особам копію ухвали про відкриття апеляційного провадження та копії апеляційної скарги.
Учасникам справи запропонувати:
- надати суду відзив на апеляційну скаргу та докази надсилання копій відзиву іншим учасникам справи.
- надати суду докази на спростування (або обґрунтування) доводів апеляційної скарги.
Витребувати з Південного районного суду міста Кам'янського справу № 208/596/25 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Головуючий - суддя І.Ю. Добродняк
суддя Я.В. Семененко
суддя А.В. Суховаров