Справа № 420/2780/26
09 лютого 2026 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправної бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не здійснення їй перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити такий перерахунок.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Дослідивши поданий позов та витребувавши відомості щодо місця реєстрації позивачці суд дійшов висновку, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Житомирського окружного адміністративного суду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст.26 КАС України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до п. 12 ч.2 ст. 2 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.
Декларування та реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється з метою, зокрема, отримання соціальних послуг у випадках, передбачених законом; (п 1 ч.1 ст.3 Закону).
При реалізації свого права вибору між судами, яким згідно з правилом територіальної підсудності, належить розглядати справу, позивачу необхідно надавати докази, які підтверджують реєстрацію місця проживання (перебування).
Позивачка надала копію сторінки паспорту, де значиться реєстрація місця проживання - АДРЕСА_1 , дата реєстрації - 27.05.2009 року.
Проте згідно з Відповіддю № 2315882 від 08.02.2026 року з Єдиного державного демографічного реєстру, позивач ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , дата реєстрації 27.01.2017 року.
Отже вказана реєстрація місця проживання є актуальною.
Місцезнаходженням відповідача є: 10003, м. Житомир, вул. О. Ольжича, 7.
Таким чином, дана справа, в силу вимог частини першої статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, не підсудна Одеському окружному адміністративному суду.
Статтею 29 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Питання про передачу адміністративної справи розглядається судом, зокрема, у порядку письмового провадження. Питання про передачу адміністративної справи суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
З метою дотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) адміністративних справ, суд вважає необхідних передати адміністративну справу №420/2780/26 до Житомирського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 25, 29, 248, 293-295, КАС України, суддя,-
Справу №420/2780/26 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд Житомирського окружного адміністративного суду (вул. Мала Бердичівська, 23, м. Житомир, 10002).
Ухвала набирає законної сили у порядку ст.256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки встановлені ст. ст. 293-295 КАС України.
Суддя Е.В. Катаєва