Рішення від 09.02.2026 по справі 400/4823/25

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2026 р. № 400/4823/25

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Брагар В. С. у порядку письмового провадження розглянувши адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "КУЛАТ", вул. Київська, 303,м. Вознесенськ,Вознесенський р-н, Миколаївська обл.,56501,

до відповідачаГоловного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Героїв Рятувальників, 6,м. Миколаїв,54005,

провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28.04.2025 року № 648114290706,

До Миколаївського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «КУЛАТ» (далі - позивач) звернулось з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області (далі - відповідач) та просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Головного управління ДПС у Миколаївській області від 28.04.2025р. №648114290706 на ім'я Товариства з обмеженою відповідальністю «КУЛАТ» на суму 66300,00грн.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що у наказі про проведення перевірки зазначався період проведення перевірки з дотримання податкового законодавства - з 01.01.2018 до 31.12.2024. Тоді як в акті та оскаржуваному ППР одним з періодів фінансово-господарської діяльності платника податків, при здійснені якої вчинено порушення є період 11.09.2017-22.09.2017. Відповідачем вказується кінцевий строк подання повідомлення №20-ОПП 22.09.2017. У зв'язку з цим, 22.09.2020 закінчився строк визначення грошових зобов'язань щодо позивача як суб'єкта господарювання, та відповідно і закінчився період, за який могла бути проведена перевірка відповідачем. Це ж саме стосується періодів подання повідомлень №20-ОПП: 25.10.2019 - 07.11.2019 (пункт 3 Розрахунку штрафних санкцій), 30.03.2021 - 12.04.2021(пункт 4 Розрахунку штрафних санкцій), 02.01.2020 - 16.01.2020 (пункт 35 Розрахунку штрафних санкцій), 28.05.2021 - 10.06.2021(пункт 36 Розрахунку штрафних санкцій), 02.06.2021 - 15.06.2021(пункт 37 Розрахунку штрафних санкцій). Також, позивач звертає увагу, що мораторій на проведення зазначеної перевірки був відсутній увесь цей час. Крім того, позивач вважає, що норми Податкового кодексу України не встановлюють строки подання повідомлення за формою №20-ОПП, що в свою чергу виключає одну з необхідних складових для притягнення особи до відповідальності згідно пунктом 117.1 статті 117 ПК України.

Ухвалою від 14.05.2025 року суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначив судове засідання.

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог та зазначає, що перевіркою встановлено порушення позивачем п. 63.3 ст.63 ПК України у зв'язку з несвоєчасним поданням у встановлені строки до контролюючого органу 10 повідомлень за формою №20-ОПП та неподання 33 повідомлень за формою №20-ОПП з інформацією про перше взяття на облік об'єктів оподаткування та 22 повідомлень за формою №20-ОПП з інформацією щодо об'єктів оподаткування, по яким відбулися зміни. Перевірка питання дотримання порядку обліку об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням (форма № 20-ОПП) проведена з урахуванням вимог п. 102.1 ст. 102, п.п. 69.9, п.п. 69.35 п. 69 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ Податкового кодексу України за період з 03.11.2018 по 31.12.2024. А період з 11.09.2017 по 22.09.2017 не входить до перевіряємого періоду, однак ТОВ «КУЛАТ» було надано 10 повідомлень за формою 20-ОПП несвоєчасно, саме в перевіряємому періоді: 04.02.2022 та 16.04.2024, тому порушення були встановлені та зазначені в акті перевірки. Відтак, висновки щодо прушення позивачем . 63.3 ст.63 ПК України є обґрунтованими , а оскаржуване подакове повідомлення - рішення правомірним.

Справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд,

ВСТАНОВИВ:

Головним управлінням ДПС у Миколаївській області відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78, пункту 82.2 статті 82, з урахуванням вимог пункту 102.1 статті 102, підпунктів 69.9 та 69.351 пункту 69 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ Податкового кодексу України, пункту 2 частини 1 статті 13 з урахуванням вимог пункту 925 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) та у зв'язку з розпочатою процедурою реорганізації шляхом виділу, про що внесено запис до ЄДР про прийняття рішення про виділ від 31.05.2021, та на підставі наказу Головного управління ДПС у Миколаївській області від 11.03.2025 № 328-п проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ «КУЛАТ» за період з 01.01.2018 по 31.12.2024 з метою дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та за період з 07.09.2017 по 31.12.2024 щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За результатами перевірки складено акт від 01.04.2025 № 4360/14-29-07-06/41576740, відповідно до висновків якого встановлено порушення позивачем п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами і доповненнями, п. 8.1, п. 8.4, п. 8.5 розділу VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, в частині несвоєчасного подання 10 повідомлень за формою № 20-ОПП у встановлені чинним законодавством строки з інформацією - граничний термін подачі з 11.09.2017 до 22.09.2017 включно (фактично подано 04.02.2022 та 16.04.2024); неподання 55 повідомлень за формою № 20-ОПП у встановлені чинним законодавством строки.

Позивач непогоджуючись з висновками акту перевірки подав заперечення до Головного управління ДПС у Миколаївській області, за результатами розгляду якого внесено зміни в зв'язку з технічною помилкою до пункту 3 розділу IV «Висновок» акту перевірки та викладено його в наступній редакції: « 3. п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України, п. 8.1, п. 8.4, п. 8.5 розділу VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 в частині: O несвоєчасного подання 10 повідомлень за формою №20-ОПП у встановлені чинним законодавством строки з інформацією - граничний термін подачі з 11.09.2017 до 22.09.2017 включно (фактично подано 04.02.2022 та 16.04.2024); неподання 55 повідомлень за формою № 20-ОПП у встановлені чинним законодавством строки.

На підставі висновків акту податковим органом прийнято податкове повідомлення - рішення від 28.04.2025р. №648114290706, яким до позивача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в розмірі 66 300 грн.

Позивач непогоджуючись з вказаним рішенням податкової, звернувся до сузу з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Згідно п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПКУ, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Приміщення, земля або машина є об'єктами оподаткування, про які потрібно повідомляти контролюючі органи незалежно від того чи вони є власністю підприємства, чи використовуються на умовах оренди. Звітуючи про ці об'єкти, платники податків мають подавати форму 20-ОПП «Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність».

Подача повідомлення за формою 20-ОПП передбачена п.63.3 ст.63 ПКУ, яка встановлює обов'язок платників податків стати на облік в органах державної податкової служби, а також обов'язок повідомляти податкові органи про всі об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням.

Повідомлення за формою 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об'єкту оподаткування до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У повідомленні за формою 20-ОПП зазначають усі приміщення, якими користується підприємство та має у своєму розпорядженні, усі види транспорту, заправки, сховища, цехи, земельні ділянки та інше. Включаючи також, об'єкти, які здаються в оренду та орендуються у інших осіб.

Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від №323 від 24.06.2020), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/203000, передбачено, що платник податків зобов'язаний повідомляти про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за основним місцем обліку повідомленням за формою № 20-ОПП.

Абзацом другим пункту 1.4 розділу І Порядку №1588 передбачено, що платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцями обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку.

Згідно з пунктом 8.1 розділу VIII Порядку №1588 платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом.

Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України (пункт 8.2 розділу VIII Порядку №1588).

Повідомлення за формою №20-ОПП (додаток 10 до Порядку) повинні подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізичні особи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об'єкта оподаткування.

Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у контролюючому органі за місцезнаходженням такого об'єкта у порядку, визначеному розділом VII цього Порядку. (пункт 8.3 розділу VIII Порядку №1588).

Відповідно до п.8.4. розділ VІІІ Наказу МФУ від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від № 323 від 24.06.2020), повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Тобто, повідомлення за формою №20-ОПП є складовою облікових даних платника податків, оскільки стосується об'єктів оподаткування та/або об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, щодо яких здійснюється податковий контроль.

Пунктом 117.1 статті 117 Податкового кодексу України встановлено, що неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.

Застосовуючи наведені норми права, Верховний Суд у постановах від 21.07.2020 (справа №826/14197/17), від 11.04.2023 (справа №260/2584/21) дійшов висновку, що платник податків зобов'язаний подавати повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою 20-ОПП кожного разу після реєстрації, створення чи відкриття нових об'єктів оподаткування або об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.

Так, основною метою запровадження форми №20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об'єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо). При цьому до 01 січня 2011 року суб'єкти господарювання не були зобов'язані подавати інформацію про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, до податкових органів, у зв'язку з чим останні не мали повної інформації про наявні до указаної дати об'єкти оподаткування у платників податків.

Водночас із набранням чинності пунктом 63.3 статті 63 Податкового кодексу України у всіх без виключення платників податків виник обов'язок із надання контролюючому органу повідомлення про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.

Відповідно до пункту 111.5 статті 111 Податкового кодексу України триваюче правопорушення - безперервне невиконання норм цього Кодексу платником податків, який вчинив певні дії чи допустив бездіяльність і не вчиняв подальших дій для його усунення до моменту виявлення такого правопорушення контролюючим органом.

Згідно з пунктом 113.3 статті 113 Податкового кодексу України у разі вчинення платником податків двох або більше порушень іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) застосовуються за кожне вчинене разове та триваюче порушення окремо.

Так, перевіркою встановлено порушення п.63.3 ст.63 ПК України в частині не подання/несвоєчасного подання до контролюючого органу відомостей, щодо використовуваних об'єктів у господарській діяльності за період 11.09.2017 до 22.09.2017 включно (фактично подано 04.02.2022 та 16.04.2024), з 25.10.2019 до 07.11.2019 включно; з 30.03.2021 до 12.04.2021, з 04.12.2023 до 15.12.2023 включно; з 02.07.2024 до 15.07.2024 включно; з 02.02.2022 до 15.02.2022 включно; з 02.08.2022 до 15.08.2022 включно; з 02.12.2022 до 15.12.2022 включно; з 16.12.2022 до 29.12.2022 включно; з 02.01.2023 до 13.01.2023 включно; з 14.03.2023 до 27.03.2023 включно; з 03.04.2023 до 14.04.2023 включно; з 17.04.2023 до 28.04.2023 включно; з 02.05.2023 до 15.05.2023 включно; з 16.05.2023 до 29.05.2023 включно; з 23.05.2023 до 05.06.2023 включно; з 02.06.2023 до 15.06.2023 включно; з 03.07.2023 до 14.07.2023 включно; з 15.08.2023 до 28.08.2023 включно; з 04.09.2023 до 15.09.2023 включно; з 18.09.2023 до 29.09.2023 включно; з 02.10.2023 до 13.10.2023 включно; з 11.10.2023 до 24.10.2023 включно; з 02.01.2024 до 15.01.2024 включно; з 04.03.2024 до 15.03.2024 включно; з 02.04.2024 до 15.04.2024 включно; з 20.05.2024 до 31.05.2024 включно; з 03.06.2024 до 14.06.2024 включно; з 02.11.2022 до 15.11.2022 включно; з 02.09.2024 до 13.09.2024 включно; з 02.10.2024 до 15.10.2024 включно; з 04.11.2024 до 15.11.2024 включно; з 02.12.2024 до 13.12.2024 включно; з 02.01.2020 до 16.01.2020 включно; з 28.05.2021 до 10.06.2021 включно; з 02.06.2021 до 15.06.2021 включно; з 04.01.2022 до 18.01.2022 включно; з 02.02.2022 до 15.02.2022 включно; з 02.03.2022 до 15.03.2022 включно; з 01.06.2023 до 14.06.2023 включно з 01.02.2023 до 14.02.2023 включно; з 02.08.2022 до 15.08.2022; з 02.11.2022 до 15.11.2022 включно; з 26.04.2023 до 09.05.2023 включно; з 02.08.2023 до 15.08.2023 включно; з 02.10.2023 до 13.10.2023 включно; з 03.07.2023 до 14.07.2023 включно; з 04.09.2023 до 15.09.2023 включно; з 02.04.2024 до 15.04.2024 включно; з 04.03.2024 до 15.03.2024 включно; з 01.08.2024 до 14.08.2024 включно; з 29.05.2024 до 11.06.2024 включно; з 03.06.2024 до 14.06.2024 включно».

Як зазначалось, повідомлення за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об'єктів оподаткування.

Відповідно до наданих первинних документів встановлено, що позивачем несвоєчасно подано 10 повідомлень за формою №20-ОПП та 55 повідомлень за формою №20-ОПП взагалі не подано на час проведення перевірки, п.63.3 ст.63 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI.

Отже, розмір штрафних (фінансових) санкцій згідно з п. 117.1 ст.117 ПК України відповідно до зафіксованих актом перевірки порушень п. 63.3 ст.63 ПК України, за виключенням порушень, допущених в період дії п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розділ ХХ «Перехідні положення» Кодексу (карантин), підлягає збільшенню з урахуванням того, що штрафна (фінансова) санкція розраховується за кожен факт (об'єкт оподаткування та/або об'єкт, пов'язаний з оподаткуванням або через який провадиться діяльність) не подання повідомлення за формою 20-ОПП, на суму штрафних санкцій 66 300 грн. (65 х 1 020,00).

Отже, за наведеного вище правового регулювання та встановлених обставин справи, суд доходить висновків про порушення позивачем вимог щодо подання повідомлення за формою №20-ОПП щодо об'єктів оподаткування, об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням або через які провадилась діяльність.

Щодо недотримання відповідачем визначених у статті 102 Податкового кодексу України строків для накладення штрафних санкцій, суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 102.1 статті 102 Податкового кодексу України:

контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня - у разі проведення перевірки операції відповідно до статей 39 і 39-2 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку (абзац перший);

у разі виявлення за результатами перевірки порушень інших вимог податкового законодавства, безпосередньо не пов'язаних з декларуванням податкових зобов'язань платником податків, а також порушень вимог іншого, крім податкового, законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму штрафних санкцій (фінансових санкцій, штрафів) платника податків не пізніше 1095 дня з дня вчинення відповідного правопорушення (абзац третій).

Відповідно до пункту 111.5 статті 111 Податкового кодексу України триваюче правопорушення - безперервне невиконання норм цього Кодексу платником податків, який вчинив певні дії чи допустив бездіяльність і не вчиняв подальших дій для його усунення до моменту виявлення такого правопорушення контролюючим органом.

Згідно з пунктом 113.3 статті 113 Податкового кодексу України у разі вчинення платником податків двох або більше порушень іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) застосовуються за кожне вчинене разове та триваюче порушення окремо.

Отже, порушення в частині неподання (несвоєчасного подання) повідомлення за формою № 20-ОПП є триваючим, відтак, невиконання платником податків такого обов'язку станом на час проведення перевірки (незалежно від періоду виникнення об'єкта) є підставою для притягнення до відповідальності згідно з пунктом 117.1 статті 117 Податкового кодексу України.

Аналогічний за змістом правовий висновок викладений Верховним Судом у постанові від 20 травня 2021 року у справі № 560/3008/19.

Враховуючи те, що вище вказане порушення є триваючим, суд відхиляє як безпідставні твердження позивача про пропуск відповідачем граничного, передбаченого статтею 102 Податкового кодексу України для застосування штрафних санкцій.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до абзацу десятого пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (з наступними змінами) карантин з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19) було встановлено з 19 грудня 2020 р. до 30 червня 2023 р.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2023 № 651 «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» відмінено з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 р. на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Оскільки до 18 березня 2020 року не сплив строк давності 1095 днів з дня вчинення відповідного правопорушення неподання повідомлення за формою № 20-ОПП (серпень 2017 року), зважаючи на наведені положення Податкового кодексу України, судом установлено, що перебіг строку для накладення на позивача штрафних санкцій за допущене правопорушення був зупинений в період з 18 березня 2020 року по 30 червня 2023 року. Тому суд дійшов висновку, що відповідачем не порушено граничний строк, визначений у статті 102 Податкового кодексу України, для накладення на позивача штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішення від 28.04.2025р. №648114290706.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідно до статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

В ході розгляду справи відповідачем повністю доведено правомірність оскаржуваного рішення.

У задоволенні позову відмовити.

Судові витрати покладаються на позивача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3,6,139,241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "КУЛАТ" (вул. Київська, 303,м. Вознесенськ, Вознесенський р-н, Миколаївська область,56501, ідентифікаційний код 41576740) до Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Героїв Рятувальників, 6,м. Миколаїв,54005, ідентифікаційний код 44104027) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28.04.2025 року № 648114290706, відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя В. С. Брагар