ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"09" лютого 2026 р. Справа № 300/543/26
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б. розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Комунального некомерційного підприємства «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи №78/25/5504 від 23.09.2025; зобов'язання повторно розглянути питання щодо оцінювання повсякденного функціонування ОСОБА_1 та вирішення питання щодо встановлення йому інвалідності, з обов'язковим дотриманням вимог законодавства, а саме з урахуванням: усіх наявних та поданих медичних документів у їх сукупності; фактичного функціонального стану позивача, з оцінкою реального впливу захворювання на повсякденну життєдіяльність, працездатність, самообслуговування, витривалість та потребу в лікуванні і реабілітації; всіх істотних обставин, які мають значення для справи, без формального або вибіркового підходу; правової позиції суду, викладеної у рішенні за результатами розгляду адміністративної справи; Порядку та критеріїв оцінювання повсякденного функціонування особи та встановлення інвалідності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 133 від 15 листопада 2024 року; дотримання належної процедури оцінювання, з фіксацією дати, етапів, форми розгляду та мотивованого індивідуального адміністративного акта.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на те, що така не відповідає вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується судовий збір за ставкою 0,4 розміри прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», який вступив в дію з 01.01.2026, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2026 становив 3328 грн.
Позовна заява ОСОБА_2 містить вимогу до Комунального некомерційного підприємства «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи №78/25/5504 від 23.09.2025 та зобов'язання повторно розглянути питання щодо оцінювання повсякденного функціонування ОСОБА_1 та вирішення питання щодо встановлення йому інвалідності. Заявлена позовна вимога є немайновою.
Отже, розмір судового збору за подання до адміністративного суду цього позову складає 1331,20 грн.
Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Враховуючи те, що позовну заяву подано в електронній формі підлягає застосуванню коефіцієнт 0,8 для пониження розміру ставки судового збору, тому розмір судового збору за подання до адміністративного суду даного позову становить 1064,96 грн.
В якості доказу сплати судового збору, позивачем до матеріалів позовної заяви додано квитанцію №5744-4778-4861-9408 від 01.02.2026 на суму 1064,96 грн.
В той же час, квитанція за аналогічними номером, датою та розміром була подана позивачем ОСОБА_3 до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 02.02.2026 по справі №300/513/26.
Вказане підтверджується довідкою відділу документального забезпечення - канцелярії Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.02.2026.
Таким чином, зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України згідно з квитанцією за №5744-4778-4861-9408 від 01.02.2026 на суму 1064,96 грн., за подання позовної заяви по адміністративній справі №300/543/26 не відбулося.
За таких обставин, суд вважає, що вказана квитанція не є належним доказом сплати судового збору за подання до суду даної позовної заяви, оскільки вказані кошти сплачені за подання іншого позову, зокрема в адміністративній справі №300/513/26.
Згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання до суду документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України «Про судовий збір» в сумі 1064,96 грн. або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.