Постанова від 09.02.2026 по справі 904/2368/25

ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.02.2026 року м.Дніпро Справа № 904/2368/25

Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді:Кощеєва І.М. (доповідач)

суддів: Дарміна М.О., Мороза В.Ф.

розглянувши у порядку письмового провадження

без повідомлення учасників справи апеляційну скаргу

Дочірнього підприємства "ЗАХІДТЕПЛОЕНЕРГО"

Комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" Дніпропетровської обласної ради

на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 10.07.2025р.

(суддя Дупляк С.А., м. Дніпро)

у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Дніпропетровської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"

до Дочірнього підприємства "ЗАХІДТЕПЛОЕНЕРГО" Комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" Дніпропетровської обласної ради

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

1. Короткий зміст позовних вимог

Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Дніпропетровської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України звернулося до господарського суду з позовною заявою від 09.05.2025 за вих. №б/н до Дочірнього підприємства "ЗАХІДТЕПЛОЕНЕРГО" Комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" Дніпропетровської обласної ради про стягнення 91.576,93 грн вартості необлікованого об'єму природного газу.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним.

02.10.2023 між сторонами було укладено типовий договір розподілу природного газу шляхом підписання заяви-приєднання № 42ST490-24564-21, затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2498. Відповідно до п. 2.1 та п. 5.4 Типового договору, Оператор ГРМ надає послуги з розподілу газу, обсяг якого визначається згідно з Кодексом ГРМ.

28.11.2024 через аварійні сигнали з коректора об'єму газу “Універсал-02» №7890 на об'єкті за адресою: смт Петриківка, вул. Світлоярська, 7А, представником Позивача за участі представника Відповідача (Гусака В.М.) складено акт № 728/КМ/2024/11 про фіксацію збоїв у роботі ВОГ (несправність датчика тиску з 24.11.2024 по 17.12.2024), що відповідає п.п. 2 п. 3 гл. 2 розд. XI Кодексу ГРМ.

17.12.2024 порушення було усунуто шляхом заміни датчика. За результатами позачергової повірки ДП “Дніпропетровський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації» засіб вимірювальної техніки визнано справним.

22.01.2025 комісією Оператора ГРМ акт про порушення було затверджено (протокол № 29), прийнято рішення про донарахування необлікованого обсягу газу за період з 24.11.2024 по 17.12.2024 у кількості 4470,36 куб. м на суму 91 576,93 грн з ПДВ, з урахуванням положень глави 4 розділу XI Кодексу ГРМ. Відповідно складено акт-розрахунок, який було вручено відповідачу.

Відповідно до п. 5 гл. 4 розд. XI Кодексу ГРМ, у разі збоїв у роботі ЗВТ (датчика тиску/температури, коректора або обчислювача об'єму газу) без ознак несанкціонованого втручання, обсяг розподіленого газу підлягає перерахунку. Підставою є аварійні звіти з коректора, а дані за період аварійної ситуації не враховуються.

Пунктом 5.1- 5.4 Типового договору визначено, що облік здійснюється на підставі даних комерційного ВОГ та Кодексу ГРМ. Коректори не здійснюють самостійного обліку, а обчислюють обсяг газу за стандартними умовами, ґрунтуючись на даних лічильника, температури й тиску.

Відповідно до Кодексу ГРМ, приладовий облік у точці вимірювання здійснюється із застосуванням обчислювачів/коректорів, програмне забезпечення яких захищене від втручань. У разі фіксації аварійних сигналів проводиться перерахунок обсягу газу з урахуванням максимального тиску та мінімальної температури згідно з держстандартами.

Нарахований обсяг газу становить виробничо-технологічні втрати Оператора ГРМ, які, згідно з главою 6 розділу III Кодексу ГРМ, підлягають компенсації за цінами закупівлі природного газу. Вимога про сплату вартість необлікованого газу була направлена відповідачу 13.02.2025 та отримана ним 03.03.2025, однак залишена без відповіді та оплати.

2. Короткий зміст оскаржуваного судового рішення у справі

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 10.07.2025р. у справі № 904/2368/25 позовні вимоги задоволено повністю. Стягнуто з Дочірнього підприємства "ЗАХІДТЕПЛОЕНЕРГО" Комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" Дніпропетровської обласної ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Дніпропетровської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" 91.576,93 грн вартості необлікованого об'єму природного газу, 2.422,40 грн судового збору.

3. Короткий зміст вимог апеляційної скарги

Не погодившись з вказаним рішенням, через систему "Електронний суд", Дочірнє підприємство "ЗАХІДТЕПЛОЕНЕРГО" Комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" Дніпропетровської обласної ради звернулось до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 10.07.2025р. у справі № 904/2368/25 та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

4. Узагальнені доводи особи, яка подала апеляційну скаргу

Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги, Скаржник послався на те, що 28.11.2024 представником Оператора ГРМ за результатами даних коректора “Універсал-2» №7890 було зафіксовано збої в роботі ВОГ за адресою: смт. Петриківка, вул. Світлоярська, 7А. Складено акт про порушення №728/КМ/2024/11 за п.п. 2 п. 3 гл. 2 розд. XI Кодексу ГРМ. Порушення стосувалося роботи коректора в аварійному режимі, пов'язаного з датчиком тиску. Порушення усунуто 17.12.2024. За результатами цих подій сторони підписали: акт №24630 від 30.11.2024 щодо технічного нарахування за період 24.11- 30.11.2024 (2 881,96 мі); акт-розрахунок від 01.12.2024 з коефіцієнтом 2,18; акт №26546 від 31.12.2024 щодо технічного нарахування за 01.12- 17.12.2024 (7 643,71 мі); акт-розрахунок від 01.01.2025 також із коефіцієнтом 2,18. Оплата за вказані обсяги вже здійснена відповідачем у межах споживання листопада-грудня 2024 року. Однак, 22.01.2025 комісія з розгляду актів про порушення затвердила ще одне донарахування - 4.470,36 мі на суму 91.576,93 грн із новими коефіцієнтами 3,09 та 3,12, на підставі тих самих аварійних звітів. Таким чином, позивач провів повторне донарахування вже сплаченого газу. Обчислювач “Універсал-02» №7890 був визнаний придатним до експлуатації, а погодинні звіти свідчать, що він працював коректно в окремі дні вказаного періоду. Попри це, позивач не врахував безаварійні періоди, застосувавши єдиний коефіцієнт коригування до всього обсягу. Крім того, з погодинних звітів видно, що тиск у певні години фіксувався, а отже, можна було обчислити обсяги з урахуванням реальних умов. Ігнорування цих обставин призвело до завищення донарахувань. З огляду на викладене, відповідач вважає повторне донарахування безпідставним, акт про порушення №728/КМ/2024/11 таким, що порушує його права, а позов необґрунтованим.

5. Узагальнений виклад позиції інших учасників справи

Позивач у відзиві та у додаткових поясненнях, наданих суду зазначає, що відповідач помилково ототожнює донарахування необлікованих обсягів з оплатою послуг за розподіл та перевищення потужності. Згідно з Кодексом ГРМ, перерахунок обсягів проводиться у разі: пошкодження або позаштатної роботи лічильника або його складових, що призводить до некоректного обліку газу; зафіксованих коректором збоїв в роботі лічильника; помилок у конфігурації обчислювача обсягу газу; перевищення діапазону вимірювання вузла обліку. Комісія прийняла рішення здійснити перерахунок за період з 24.11.2024 по 17.12.2024 через аварійну ситуацію, під час якої обсяг газу, порахований коректором, не враховується. Рахунок на оплату на суму 91.576,93 грн був направлений та вручений представнику споживача. Оператор ГРМ, відповідно до Кодексу, має право закуповувати газ для покриття втрат та виробничо-технологічних витрат. Отже, аргументи відповідача про повторне донарахування необґрунтовані. Щодо визнання обчислювача (коректора) обсягу газу “Універсал-02» № 7890 придатним, то перетворювач тиску працював з перебоями, але не вийшов повністю з ладу. Відповідно до Кодексу ГРМ, перерахунок обсягів проводиться у випадках: визнання лічильника або його складових непридатними за результатами повірки чи перевірки; роботи лічильника поза межами вимірювання або в позаштатному режимі з наявністю аварійних/діагностичних повідомлень. У разі зафіксованих збоїв обсяг газу, порахований лічильником за час аварійної ситуації, не враховується, а проводиться перерахунок з урахуванням тривалості порушення. Якщо непридатність лічильника чи його складових виникла з вини споживача (наприклад, пропущена повірка), перерахунок ведеться з дати прострочення до встановлення справного обладнання. У даному випадку коректор був визнаний придатним, але мали місце аварійні ситуації, що зобов'язує Оператора ГРМ провести перерахунок. Просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги Дочірнього підприємства «Західтеплоенерго» Комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» Дніпропетровської обласної ради залишити рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 10.07.2025р. у справі № 904/2368/25 без змін.

6. Рух справи в суді апеляційної інстанції

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.07.2025р. для розгляду справи визначена колегія суддів у складі: головуючого судді - Кощеєв І.М. (доповідач), судді - Мороз В.Ф., Дармін М.О..

Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 04.08.2025р. витребувано у Господарського суду Дніпропетровської області матеріали справи/копії матеріалів справи № 904/2368/25.

Матеріали справи № 904/2368/25 надійшли до Центрального апеляційного господарського суду.

На підставі розпорядження керівника апарату суду щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судової справи у зв'язку із відпусткою судді Мороза В.Ф. - члена колегії суддів, визначеного протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.07.2025 року, та протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.08.2025р., для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі визначено колегію суддів у складі головуючого судді - Кощеєва І.М., суддів - Дарміна М.О., Чус О.В..

Згідно з ч.1 ст.247 ГПК України у порядку спрощеного провадження розглядаються малозначні справи.

Ч.13 ст.8 ГПК України визначено, що розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Відповідно до п.1 ч.5 ст.12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ч.ч. 1, 10 ст. 270 ГПК України встановлено, що в суді апеляційної інстанції справи переглядаються в порядку спрощеного провадження, з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі. Апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

При розгляді цієї справи колегія суддів враховує, що предметом позову у цій справі є вимоги про стягнення суми, меншої ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто вказана справа відноситься до малозначних справ в розумінні ГПК України, і розглядає справу без повідомлення учасників справи.

Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 14.08.2025 відкрито апеляційне провадження у даній справі для розгляду у порядку письмового провадження, без повідомлення учасників справи.

Розпорядженням керівника апарату суду від 09.02.2026р., у зв'язку з вирішенням питання щодо відкриття апеляційного провадження у справі, на виконання пункту 2.4.6 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду у Центральному апеляційному господарському суді, затверджених Рішенням зборів суддів Центрального апеляційного господарського суду від 01.04.2025р. №1, для дотримання принципу незмінності колегії суддів при розгляді справи здійснено автоматичну зміну складу колегії суддів у справі, відповідно до якої визначено склад колегії суддів: головуючий суддя: Кощеєв І.М., судді: Дармін М.О., Мороз В.Ф..

Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 09.02.2026р., судовою колегією у визначеному складі, прийнято апеляційну скаргу Дочірнього підприємства "ЗАХІДТЕПЛОЕНЕРГО" Комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" Дніпропетровської обласної ради на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 10.07.2025р., для розгляду у порядку письмового провадження, без повідомлення учасників справи.

7. Встановлені судом обставини справи

02.10.2023 між Товариством з обмеженою відповідальністю “Газорозподільні мережі України» в особі Дніпропетровської філії Товариства з обмеженою відповідальністю “Газорозподільні мережі України» (далі - позивач, оператор) та Дочірнім підприємством “Західтеплоенерго» Комунального підприємства “Дніпротеплоенерго» Дніпропетровської обласної ради (далі - відповідач, споживач) укладено типовий договір розподілу природного газу, який затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2498, шляхом підписання заявиприєднання № 42ST490-24564-21 (далі -договір).

Відповідно до додатку 4 до типового договору розподілу природного газу, який додається до вказаної заяви-приєднання за адресою смт Петриківка, вул. Світлоярська, буд. 7А знаходиться лічильник природного газу, коректор Універсал-02 №7890, газоспоживче обладнання - конвектор, два котла.

Відповідно до пункту 1.1 Типового договору, що розміщений на офіційному сайті та знаходиться у публічному доступі (є загальнодоступним) цей Типовий договір розподілу природного газу є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об'єкта споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газу до об'єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.

Пунктом 1.2 Типового договору визначено, що умови цього договору однакові для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України "Про ринок природного газу" і Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року №2494 (надалі - Кодекс газорозподільних систем).

Згідно з пунктом 1.3 Типового договору цей договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного Кодексу України на невизначений строк. Фактом приєднання споживача до умов цього договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір, зокрема, надання підписаної споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) або у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовими) до цього договору, яку в установленому порядку Оператор ГРМ направляє споживачу інформаційним листом за формою, наведеною у додатку 3 до цього Договору, та/або сплата рахунка Оператора ГРМ, та/або документально підтверджене споживання природного газу.

За умовами пункту 2.3 Типового договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов'язуються керуватися Законом України "Про ринок природного газу" та Кодексом газорозподільних систем. Оператор ГРМ зобов'язується вносити зміни та оновлювати інформацію, що розміщена на його сайті, зокрема, чинну редакцію тексту цього договору та Кодексу газорозподільних систем.

Взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем та гарантованого рівня розподілу (переміщення) природного газу до/від суміжних суб'єктів ринку природного газу відповідної якості ; комерційного, у тому числі приладового обліку природного газу в газорозподільній системі та визначення його об'ємів і обсягів передачі до/з газорозподільної системи, у тому числі в розрізі суб'єктів ринку природного газу; доступу замовників до газорозподільної системи для приєднання до неї їх об'єктів будівництва або існуючих об'єктів (умови технічного доступу); доступу суб'єктів ринку природного газу до газорозподільної системи для фактичної передачі (розподілу/споживання) належного їм природного газу до/з газорозподільної системи (умови комерційного доступу); механізмів взаємодії оператора газорозподільної системи з операторами суміжних систем та з іншими суб'єктами ринку природного газу, визначені Кодексом ГРМ.

Відповідно до п. 4 гл. 1 р.1 Кодексу ГРМ терміни вживаються у таких значеннях: вузол обліку природного газу/вузол обліку/ВОГ - сукупність засобів вимірювальної техніки, зокрема лічильник газу або звужуючий пристрій, та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об'єму природного газу, зведених до стандартних умов, визначених законодавством; засіб вимірювальної техніки/ЗВТ - технічний засіб, включаючи лічильник газу, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики.

Позивачем як оператором ГРМ 02.10.2023 було отримано від відповідача як споживача природного газу заяву приєднання № 42ST490-24564-21 до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим), відповідно до якої відповідач приєднався до умов Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2498 від 30.09.2015.

Відповідно до п. 2.1 Типового договору за цим Договором Оператор ГРМ зобов'язується надати Споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач зобов'язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором.

Відповідно до п. 5.4 Типового договору порядок визначення об'єму розподіленого споживачу і спожитого ним природного газу та надання звітності щодо спожитих об'ємів газу за розрахунковий період визначається відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем та з урахуванням вимог цього Договору.

У зв'язку із отриманими зі звітів коректора “Універсал-2» №7890 даних щодо аварійних ситуацій за адресою: смт Петриківка, вул. Світлоярська, буд. 7А, 28 листопада 2024 року представник Оператора ГРМ здійснив виїзд за вищевказаною адресою для перевірки технічного стану ВОГ та зняття контрольних показників.

28 листопада 2024 року представником Оператора ГРМ у ході вищевказаної перевірки було підтверджено наявність порушення у роботі коректора передбачене п.п 2 п.3 Глави 2 Розділу XI Кодексу ГРМ: “фіксація коректором чи обчислювачем об'єму газу даних щодо збоїв в роботі комерційного ВОГ або його складових, внаслідок чого об'єм розподіленого (спожитого) природного газу за попередній період визначений некоректно.».

Згідно із роздруківкою звітів за контрактний місяць споживання газу обчислювача об'єму газу “Універсал-02» № 7890 “ 106 Тиск: датчик відключено від 24.11.2024 з подальшим виходом в роботу та аварія “ 108 Тиск»: сигнал датчика нижче норми з подальшим виходом з аварійної ситуації.

28 листопада 2024 року за адресою споживача: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт Петриківка, вул. Світлоярська, 7А, представником позивача у присутності представника відповідача Гусака Валерія Миколайовича було складено акт про порушення № 728/КМ/2024/11, яким встановлено порушення, передбачене п.п. 2 п. 3 глави 2 розділу 11 Кодексу ГРМ: фіксація коректором чи обчислювачем об'єму газу даних щодо збоїв в роботі комерційного ВОГ або його складових.

В акті про порушення зазначено, що усунути порушення неможливо через відсутність обслуговуючої організації та про те, що усунути порушення необхідно в термін до 20.12.2024.

17 грудня 2024 року складено акт про усунення порушення встановленого 28 листопада 2024 року. Оператором ГРМ було усунено порушення шляхом заміни датчика тиску, а саме було встановлено підмінний аналогічний датчик тиску, а датчик тиску споживача розпломбовано та направлено на позачергову повірку.

Державним підприємством "Дніпропетровський регіональний державний науковотехнічний центр стандартизації, метрології та сертифікації" надано свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 10-4/5259/2943 від 20.12.2025, яким підтверджується, що за результатами повірки встановлено, що засіб вимірювальної техніки відповідає вимогам МПУ 005/04-2003, а згідно протоколу повірки № 10-4/5259/2943 від 20.12.2025 вимірювального перетворювача абсолютного тиску було зроблено висновок про те, що за результатами повірки він визнаний придатним та відповідає вимогам нормативної документації з метрології та експлуатаційної документації виробника.

30 грудня 2024 року відбулось засідання комісії з розгляду акту про порушення №728/КМ/2024/11 під час якого було вирішено перенести засідання комісії на 22 січня 2025 року.

22 січня 2025 року рішенням комісії з розгляду актів про порушення вирішено повністю задовольнити акт про порушення № 728/КМ/2024/11 від 28.11.2024, а саме: за результатами розгляду акту про порушення № 728/КМ/2024/11 від 28.11.2024 по об'єкту за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт Петриківка, вул. Світлоярська, буд. 7А, споживач ДП “Західтеплоенерго» КП “Дніпротеплоенерго» ДОР з приводу виявлених ознак порушення р. ХІ гл. 2 п.3 пп.2 Кодексу ГРС фіксація коректором чи очислювачем об'єму газу даних щодо збоїв в роботі комерційного ВОГ або його складових, внаслідок чого об'єм розподіленого (спожитого) природного газу за попередній період визначений некоректно, а саме: згідно роздруківки аварійних ситуацій з обчислювача об'єму газу “Універсал-02» № 7890 (“ 106 Тиск»: Датчик відключено від 24.11.2024 з подальшим виходом в роботу та аварія “ 108 Тиск»: сигнал датчика нижче норми з подальшим виходом з аварійної ситуації), здійснити перерахунок об'єму розподіленого (спожитого) природного газу та донарахувати необліковані об'єми (обсяги) природного газу відповідно до гл. 4 Р.ХІ Кодексу газорозподільних систем за період наявних аварійних ситуацій з датчиком тиску газу у звіті обчислювача (коректора) об'єму газу “Універсал -02» № 7890 з 24.11.2024 року з 10:00 год по 17.12.2024 09-25 год у обсязі 4 470,36 куб. м. на суму 91 576,93 грн. з ПДВ. (протокол засідання комісії з розгляду актів про порушення №29 від 22.01.2025).

На підставі зазначеного рішення 22.01.2025 позивачем складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу газу та його вартості за період з 24.11.2024 року по 17.12.2024 року, здійснений на підставі звітів про роботу коректора “Універсал-02» заводський номер 7890 за період з 24.11.2024 року по 17.12.2024 року, за яким донарахований об'єм який склав у листопаді 1174,45 куб.м, а у грудні 3295,91 куб.м (разом складає 4 470,36 куб.м.) на загальну суму 91.576,93 коп. Представник споживача (відповідача) Гусак В.М. отримав копію акту розрахунку та рахунку на оплату збитків того ж дня, що підтверджується його підписом.

Маржинальна ціна придбання природного газу у відкритому доступі за наступним посиланням: Біржові котирування: Природний газ. - www.ueex.com.ua.

Акт про порушення № 728/КМ/2024/11 від 28.11.2024 був розглянутий на засіданні комісії з розгляду актів про порушення 22.01.2025 за участю представника споживача. За результатами розгляду комісія прийняла рішення про задоволення акту, викладене у протоколі № 29 від 22.01.2025 року.

На підставі зазначеного рішення 22.01.2025 позивачем складено акт розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу газу та його вартості за період з 24.11.2024 року по 17.12.2025 року.

Отже, на думку позивача здійснене нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу згідно п 5, глави 4 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем - за період з 24.11.2024 з 10:00 год по 17.12.2024 09-25 год у обсязі 4 470,36 куб. м. має бути компенсоване Оператору ГРМ за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ на виробничо-технологічні витрати протягом періоду необлікованого природного газу на загальну суму 91.576,93 грн.

13.02.2025 року позивач надіслав на адресу відповідача вимогу від 13.02.2025 щодо оплати вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу в сумі 91.576,93 грн., яку відповідач отримав 03.03.2025 року. Вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу в сумі 91.576,93 грн. відповідачем не оплачена.

Оскільки відповідач не погасив наявну перед позивачем заборгованість, позивач, посилаючись на наведені обставини, звернувся до суду з даною позовною заявою.

За наслідками розгляду позову господарським судом прийнято оскаржуване рішення у даній справі. Приймаючи оскаржуване рішення місцевий господарський суд виходив з обґрунтованості та доведеності вимог Позивача.

8. Оцінка аргументів учасників справи і висновків суду першої інстанції.

Відповідно до ст.269 ГПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги (ч. 1). Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї (ч. 2). Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього (ч. 3). Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права (ч. 4).

Апеляційний господарський суд, переглядаючи в апеляційному порядку оскаржуване судове рішення, в межах доводів та вимог апеляційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши правильність застосування судом попередньої інстанції норм матеріального і процесуального права, дійшов висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 18 Закону України "Про ринок природного газу" приладовий облік природного газу здійснюється з метою отримання та реєстрації достовірної інформації про обсяги і якість природного газу під час його транспортування, розподілу, постачання, зберігання та споживання.

Приладовий облік природного газу здійснюється з метою визначення за допомогою вузла обліку природного газу обсягів його споживання та/або реалізації, на підставі яких проводяться взаєморозрахунки суб'єктів ринку природного газу.

Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 18 Закону України "Про ринок природного газу" результати вимірювань вузла обліку природного газу можуть бути використані за умови забезпечення єдності вимірювань.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про ринок природного газу" розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами.

За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу.

Згідно з пунктом 1 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем власник комерційного вузла обліку природного газу (далі - ВОГ) або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема засобу вимірювальної техніки (далі - ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Згідно з пунктом 2 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових оператор ГРМ та споживач (суміжний суб'єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

Згідно з пунктом 4 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

Відповідно до пункту 6 глави 6 розділу 10 Кодексу ГРМ у разі виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ (засіб вимірювальної техніки) або пошкодження пломб чи захисних елементів власник (користувач), на території або у приміщенні якого встановлений комерційний ВОГ чи його складові, має терміново поінформувати про це Оператора ГРМ та за потреби вжити заходів для недопущення аварійної ситуації з урахуванням техніки безпеки.

Позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема, включає: 1) витоки газу з елементів та конструкції комерційного ВОГ, у тому числі імпульсних ліній манометрів, датчиків тиску і температури тощо; 2) відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об'єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу; 3) наявність сторонніх шумів та нехарактерних звуків при роботі лічильника газу чи іншого ЗВТ; 4) індикація або наявність повідомлень про порушення в роботі ЗВТ, в тому числі про необхідність зміни елементів живлення; 5) забруднення або відкладання осадів, потрапляння сторонніх предметів до внутрішньої порожнини вимірювального трубопроводу або лічильника газу чи на робочі поверхні первинних перетворювачів;6) інші ознаки порушень вимог щодо експлуатації ЗВТ, які можуть вплинути на результати вимірювання.

Якщо внаслідок позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових буде підтверджено факт необлікованого чи облікованого частково об'єму розподіленого (спожитого, переданого) природного газу, розрахунок необлікованих (облікованих частково) об'ємів природного газу за період несправності комерційного ВОГ чи його складових здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу. Відповідно до пункту 5 глави 4 розділу 11 Кодексу ГРМ у разі виявлення Оператором ГРМ несправності датчика тиску, та/або датчика температури, та/або обчислювача (коректора) об'єму газу, що сталася внаслідок їх пошкодження або позаштатного режиму роботи чи пропущеного строку періодичної повірки ЗВТ, за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ проводяться перерахунки об'єму розподіленого (спожитого) природного газу, зокрема у випадку роботи поза межами вимірювання або в позаштатному режимі, про що є зареєстровані та зафіксовані у звітах обчислювача чи коректора об'єму газу повідомлення про наявні аварійні/діагностичні ситуації (несправність).

Об'єм газу, порахований комерційним ВОГ за робочих умов, зводять до стандартних умов із застосуванням коефіцієнта приведення відповідно до вимог державних стандартів, виходячи з таких значень величини тиску та температури: за значення тиску газу береться значення, що дорівнює максимальному тиску для відповідної категорії газопроводів, але не більше ніж значення тиску, яке дорівнює вихідному тиску на ГРС за період, з якого безпосередньо подається газ на комерційний ВОГ; за значення температури газу береться значення, що дорівнює температурі найбільш холодної п'ятиденки для відповідного регіону згідно з будівельними нормами, якщо протягом минулого року мінімальне значення температури газу не було нижчим. В іншому разі за значення температури газу береться мінімальне значення температури газу за минулий рік.

При виявленні випадків, коли датчик тиску, та/або датчик температури, та/або обчислювач (коректор) обєму газу працює поза межами вимірювання або в позаштатному режимі, про що є зареєстровані та зафіксовані у звітах обчислювача чи коректора об'єму газу повідомлення про наявні аварійні/ діагностичні ситуації (несправність) (фіксація коректором чи обчислювачем об'єму газу даних щодо збоїв в роботі комерційного ВОГ) перерахунок об'єму розподіленого (спожитого) природного газу проводиться за час тривалості аварійного/ діагностичного повідомлення та з урахуванням строку усунення порушення. Обсяг газу, порахований коректором/обчислювачем за час тривалості аварійної/ позаштатної ситуації, в таких випадках до уваги не береться.

При визнанні датчика тиску, та/або датчика температури, та/або обчислювача (коректора) об'єму газу непридатними до застосування за результатами періодичної, позачергової, експертної повірки або за результатами перевірки технічного стану комерційного ВОГ та/або пошкодженні пломб перерахунок обєму розподіленого (спожитого) природного газу проводиться з початку розрахункового періоду до моменту встановлення та опломбування Оператором ГРМ справного та повіреного ЗВТ, що підтверджується відповідним актом між Оператором ГРМ та споживачем.

Відповідно до пункту 1 глави 5 розділу 11 Кодексу ГРМ у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 11 до цього Кодексу.

Відповідно до пункту 8 глави 5 розділу 11 Кодексу ГРМ акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

Відповідно до пункту 11 глави 5 розділу 11 Кодексу ГРМ за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачу було здійснено нарахування (перерахунок) необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу згідно із п 5 глави 4 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем - за період з 10:00 24.11.2024 по 09:25 17.12.2024, що складає (4.470,36 м3) має бути компенсована Оператору ГРМ за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ на виробничо-технологічні витрати протягом періоду необлікованого природного газу (аварійної ситуації) на загальну суму 91.576,93 грн.

Відповідно до п. 5 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРМ у разі виявлення Оператором ГРМ пропущення строку періодичної повірки датчика тиску, та/або датчика температури, та/або обчислювача (коректора) об'єму газу, несправності датчика тиску, та/або датчика температури, та/або обчислювача (коректора) об'єму газу, що сталася внаслідок їх пошкодження або позаштатного режиму роботи, за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ проводяться перерахунки об'єму розподіленого (спожитого) природного газу, зокрема у таких випадках: - робота поза межами вимірювання або в позаштатному режимі, про що є зареєстровані та зафіксовані у звітах обчислювача чи коректора об'єму газу повідомлення про наявні аварійні/діагностичні ситуації (несправність).

Об'єм газу, порахований комерційним ВОГ за робочих умов, зводять до стандартних умов із застосуванням коефіцієнта приведення відповідно до вимог державних стандартів, виходячи з таких значень величини тиску та температури: - за значення тиску газу береться значення, що дорівнює максимальному тиску для відповідної категорії газопроводів, але не більше ніж значення тиску, яке дорівнює вихідному тиску на ГРС за період, з якого безпосередньо подається газ на комерційний ВОГ; - за значення температури газу береться значення, що дорівнює температурі найбільш холодної п'ятиденки для відповідного регіону згідно з будівельними нормами, якщо протягом минулого року мінімальне значення температури газу не було нижчим. В іншому разі за значення температури газу береться мінімальне значення температури газу за минулий рік.

При розрахунках враховується, за яким саме каналом виміру тиску або температури відсутні достовірні результати виміру.

При виявленні випадків, коли датчик тиску, та/або датчик температури, та/або обчислювач (коректор) об'єму газу працює поза межами вимірювання або в позаштатному режимі, про що є зареєстровані та зафіксовані у звітах обчислювача чи коректора об'єму газу повідомлення про наявні аварійні/ діагностичні ситуації (несправність) (фіксація коректором чи обчислювачем об'єму газу даних щодо збоїв в роботі комерційного ВОГ) - перерахунок об'єму розподіленого (спожитого) природного газу проводиться за час тривалості аварійного/діагностичного повідомлення та з урахуванням строку усунення порушення. Обсяг газу, порахований коректором/обчислювачем за час тривалості аварійної/позаштатної ситуації, в таких випадках до уваги не береться. Тривалість аварійної ситуації до моменту її усунення склала період з 10:00 24.11.2024 по 09:25 17.12.2024.

При визнанні датчика тиску, та/або датчика температури, та/або обчислювача (коректора) об'єму газу непридатними до застосування за результатами періодичної, позачергової, експертної повірки або за результатами перевірки технічного стану комерційного ВОГ та/або пошкодженні пломб, а також при пропущенні строку періодичної повірки зазначених ЗВТ з вини споживача перерахунок об'єму розподіленого (спожитого) природного газу проводиться з початку розрахункового періоду (з дати початку прострочення періодичної повірки) до моменту встановлення та опломбування Оператором ГРМ справного та повіреного ЗВТ, що підтверджується відповідним актом між Оператором ГРМ та споживачем.

Комісією з розгляду актів про порушення було прийнято рішення здійснити нарахування (перерахунок) об'єму розподіленого (спожитого) природного газу згідно п. 5 глави 4 розділ ХІ Кодексу ГРС за час тривалості аварійного/діагностичного повідомлення та з урахуванням строку усунення порушення. Обсяг газу, порахований коректором/ обчислювачем за час тривалості аварійної/позаштатної ситуації, в таких випадках до уваги не береться.

Відповідно до п. 12 глави 5 розділу XІ Кодексу ГРМ вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

Рахунок на оплату від 22.01.2024 було отримано представником споживача Гусак В.М. 22.01.2024 про що на рахунку міститься відмітка.

Відповідно до пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ Оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) - суб'єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.

Визначення втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ регулюється главою 6 розділу III Кодексу ГРМ.

Пунктом 1 глави 6 розділу III Кодексу ГРМ визначено, що урахуванням специфіки переміщення природного газу газорозподільною системою, що пов'язана з умовною нормативною герметичністю газопроводів, з'єднувальних деталей, арматури, компенсаторів, газового обладнання, інших приладів та обладнання (тобто стан, за якого можливий витік газу, що не може бути зафіксований органолептичним методом) та витоками газу під час технічного огляду чи обслуговування, поточного ремонту, заміни арматури, приладів, обладнання, устаткування, Оператор ГРМ укладає договір (договори) на закупівлю або постачання природного газу для покриття об'ємів (обсягів) фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ для забезпечення фізичного балансування ГРМ та власної господарської діяльності.

Пунктом 2 глави 6 розділу III Кодексу ГРМ визначено, що річні розміри нормативних та виробничо-технологічних втрат/витрат природного газу для кожного оператора газорозподільної системи, які враховуються при встановленні тарифів на послуги розподілу природного газу, визначаються згідно з Методикою визначення розмірі в нормативних та виробничо-технологічних втрат/витрат природного газу при здійсненні розподілу природного газу, затвердженою постановою НКРЕКП від 06.11.2020 № 2033.

Оператор ГРМ у порядку, встановленому Регулятором, зобов'язаний надавати Регулятору звітні дані про фактичні втрати природного газу за підсумками відповідного періоду. Відповідно до п. 4 глави 6 розділу III Кодексу ГРМ об'єм (обсяг) фактичних виробничо-технологічних втрат/витрат природного газу складається з нормативних та виробничо-технологічних втрат/витрат, а також понад нормованих втрат природного газу, які виникають під час переміщення природного газу газорозподільною системою.

Об'єм (обсяг) фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу за підсумками місяця та календарного року визначається Оператором ГРМ відповідно до глави 1 розділу XІI цього Кодексу та розраховується як різниця між об'ємом (обсягом) надходження природного газу, до ГРМ у відповідний період і об'ємом (обсягом) природного газу який розподілений між підключеними до/через ГРМ споживачами та переданий в суміжні ГРМ протягом зазначеного періоду.

Оператор ГРМ для забезпечення власної господарської діяльності (в тому числі для фізичного балансування ГРМ, власних виробничо-технічних потреб та для покриття фактичних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ) закуповує природний газ у власника природного газу (в тому числі ГДП, ВБГ, оптового продавця, постачальника) або отримує послуги постачання природного газу на підставі договору постачання природного газу, укладеного з постачальником природного газу на загальних підставах та ринкових умовах.

Беручи до уваги вищевикладене, Оператор ГРМ діяв відповідно до положень Кодексу ГРМ, а судом першої інстанції цілком обґрунтовано зазначено, що доводи відповідача щодо повторного нарахування (перерахунку) безпідставні, а докази оплати долучені до відзиву свідчать про факт оплати послуг з розподілу природного газу та перевищення потужності.

Щодо доводів апеляційної скарги які стосуються визнання обчислювача (коректора) об'єму газу «Універсал-02» № 7890 придатним за результатами позачергової повірки та роботи перетворювача тиску з перебоями то, колегія суддів зазначає, що відповідно до Кодексу ГРМ є дві окремі підстави за яких у випадку несправності датчика тиску, та/або датчика температури, та/або обчислювача (коректора) об'єму газу, що сталася внаслідок їх пошкодження або позаштатного режиму роботи, за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ проводяться перерахунки об'єму розподіленого (спожитого) природного газу, а саме або непридатність, або наявність аварійних ситуацій.

За даними, які містяться в матеріалах справи коректор був визнаний придатним, однак мали місце аварійні ситуації, що говорить про наявність порушення та фактично зобов'язало позивача, як оператора ГРМ здійснити перерахунок, що й було здійснено позивачем про, що також зазначено судом першої інстанції у своєму рішенні.

Таким чином, апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції про задоволення позову та стягненню з відповідача на користь позивача 91576,93грн визнаються обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Апеляційний суд вважає, що доводи апеляційної скарги не впливають на юридичну оцінку обставин справи, здійснену господарським судом у відповідності до норм чинного законодавства та не спростовують вказаних вище висновків суду, які напряму випливають із матеріалів даної справи, обставин спору та норм чинного законодавства

9. Висновки за результатами розгляду апеляційної скарги.

У справі "Руїз Торіха проти Іспанії", ЄСПЛ вказав, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають в достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Межі такого обов'язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватися у світлі обставин кожної справи.

Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів Скаржника та їх відображення у судовому рішенні, питання вичерпності висновків суду, суд апеляційної інстанції ґрунтується на висновках, що їх зробив Європейський суд з прав людини у справі "Проніна проти України" ( Рішення ЄСПЛ від 18.07.2006 р. ).

Зокрема, ЄСПЛ у своєму рішенні зазначив, що п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи.

У даній справі суд дійшов висновку, що Скаржникові було надано вичерпну відповідь на всі істотні питання, що виникають при кваліфікації спірних відносин як у матеріально-правовому, так і у процесуальному сенсах.

З огляду на приписи ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини від 23.02.2006 р." Конвенція застосовується судами України як частина національного законодавства, а практика ЄСПЛ, через рішення якого відбувається практичне застосування Конвенції, застосовується судами як джерело права.

Отже, доводи заявника апеляційної скарги про порушення норм матеріального та процесуального права судом попередньої інстанцій під час прийняття оскаржуваного процесуального документу не знайшли свого підтвердження.

За змістом ст. 236 ГПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 275 ГПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право залишити судове рішення без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Згідно із ст. 276 ГПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких обставин та з урахуванням меж розгляду апеляційної скарги в порядку ст. 269 ГПК України, апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а оскаржуване рішення підлягає залишенню без змін.

10. Судові витрати.

У зв'язку з відмовою в задоволенні апеляційної скарги, згідно вимог ст. 129 ГПК України, витрати по сплаті судового збору за її подання і розгляд покладаються на Скаржника.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 269, 270, 273, 275 - 285, 287 ГПК України, Центральний апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства "ЗАХІДТЕПЛОЕНЕРГО" Комунального підприємства "Дніпротеплоенерго" Дніпропетровської обласної ради у справі №904/2368/25- залишити без задоволення.

Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 10.07.2025р. у справі №904/2368/25 - залишити без змін.

Витрати зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги покласти на Скаржника.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Право касаційного оскарження, строк на касаційне оскарження та порядок подання касаційної скарги передбачено ст. ст. 286-289 ГПК України.

Головуючий суддя І.М. Кощеєв

Суддя М.О. Дармін

Суддя В.Ф. Мороз