Рішення від 06.02.2026 по справі 320/61137/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2026 року м. Київ справа №320/61137/25

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О. розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі по тексту також позивач, ОСОБА_1 ) з позовом до Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі по тексту також відповідач, Департамент), в якому просить суд:

1) визнати протиправними дії Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо відмови у внесенні змін до наказу від 07.05.2024 № 738 о/с, зарахувавши до встановленого стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової відпустки, ОСОБА_1 періоди його служби:

з 07.11.2015 по 03.03.2016 на посаді спеціаліста І категорії відділу контролю управління контролю та моніторингу діяльності сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 04.03.2016 по 28.04.2016 на посаді спеціаліста І категорії відділу контролю управління моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 29.04.2016 по 30.04.2016 на посаді провідного спеціаліста відділу контролю управління моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 01.05.2016 по 24.06.2019 на посаді провідного спеціаліста відділу контролю управління моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 25.06.2019 по 20.05.2020 на посаді головного спеціаліста відділу контролю управління моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 21.05.2020 по 27.08.2020 на посаді головного спеціаліста відділу організації оплати праці управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у м. Києві;

з 28.08.2020 по 24.01.2021 на посаді головного спеціаліста відділу організації оплати праці управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у м. Києві;

з 25.01.2021 по 16.05.2023 на посаді головного спеціаліста відділу розрахунково-касового обслуговування управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у м. Києві;

з 17.05.2023 по 19.06.2023 на посаді головного спеціаліста відділу розрахунково-касового обслуговування управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у м. Києві;

з 20.06.2023 по 06.05.2024 на посаді начальника відділу координації та методичного забезпечення управління організаційно-документального та інформаційно-аналітичного супроводження бюджетного процесу Департаменту фінансового забезпечення бухгалтерського обліку Національної поліції;

2) зобов'язати Департамент поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » внести зміни до наказу від 07.05.2024 №738 o/c, зарахувавши до встановленого стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової відпустки, ОСОБА_1 періоди його служби:

з 07.11.2015 по 03.03.2016 на посаді спеціаліста І категорії відділу контролю управління контролю та моніторингу діяльності сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 04.03.2016 по 28.04.2016 на посаді спеціаліста І категорії відділу контролю управління моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 29.04.2016 по 30.04.2016 на посаді провідного спеціаліста відділу контролю управління моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 01.05.2016 по 24.06.2019 на посаді провідного спеціаліста відділу контролю управління моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 25.06.2019 по 20.05.2020 на посаді головного спеціаліста відділу контролю управління моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Головного сервісного центру МВС України;

з 21.05.2020 по 27.08.2020 на посаді головного спеціаліста відділу організації оплати праці управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у м. Києві;

з 28.08.2020 по 24.01.2021 на посаді головного спеціаліста відділу організації оплати праці управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у м. Києві;

з 25.01.2021 по 16.05.2023 на посаді головного спеціаліста відділу розрахунково-касового обслуговування управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у м. Києві;

з 17.05.2023 по 19.06.2023 на посаді головного спеціаліста відділу розрахунково-касового обслуговування управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у м. Києві;

з 20.06.2023 по 06.05.2024 на посаді начальника відділу координації та методичного забезпечення управління організаційно-документального та інформаційно-аналітичного супроводження бюджетного процесу Департаменту фінансового забезпечення бухгалтерського обліку Національної поліції.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що наказом від 07.05.2024 № 738 його було призначено з 07.05.2024 на посаду інспектора взводу № 4 роти № 2 батальйону № 2 полку управління поліції особливого призначення № 1 (штурмовий полк « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») Департаменту поліції особливого призначення « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з присвоєнням спеціального звання сержанта поліції.

Однак при цьому до встановленого стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової відпустки, не були зараховані періоди проходження позивачем державної служби в органах внутрішніх справ України, підрозділах системи МВС України з 07.11.2015 - 06.05.2024, зокрема:

- у Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07.11.2015 по 20.05.2020;

- у Головному управлінні Національної поліції у м. Києві з 21.05.2020 по 19.06.2023;

- у Департаменті фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України з 20.06.2023 по 06.05.2024.

При цьому на звернення позивача відповідач листом від 21.11.2025 № 16496-2025 відмовив у зарахуванні вказаного стажу, посилаючись на відсутність посад державної служби у переліку, визначеному статтею 78 Закону України «Про Національну поліцію» (далі - Закон № 580-VIII).

Позивач не погоджується з такою позицією відповідача та зазначає, що відповідно до частини другої статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» до стажу служби в поліції зараховуються, серед іншого: служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду (п.1); служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду (п.3).

Вказані обставини стали підставою для звернення до суду з позовом у цій справі.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.12.2025 відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідач, заперечуючи проти позовних вимог, зазначив, що стаж проходження служби саме поліцейським в різних органах зараховується до стажу служби в поліції, якщо позивач проходить служби в різних органах поліції у порядку переведення, що було і зроблено відповідачем, та позивачу було зараховано до загального стажу саме проходження служби на посадах поліцейського.

Відповідач стверджує, що стаж служби в поліції регулюється виключно частиною другою статті 78 Закону України «Про Національну поліцію», яка встановлює вичерпний перелік видів та періодів служби у відповідних органах, які зараховуються поліцейським для обчислення стажу служби в поліції, яка дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Відповідач звертає увагу на те, що у спірний період позивач працював на різних на посадах державної служби: Головному сервісному центрі МВС, ГУНП у місті Києві, Національній поліції України, йому присвоювалися ранги державної служби, однак він не був поліцейським. При цьому в контексті частини другої статті 78 Закону № 580-VIII, на переконання відповідача, правові підстави для зарахування до стажу служби в поліції періоду роботи позивача на державній службі відсутні, оскільки в спірний період позивач не проходив службу в органах внутрішніх справ на посадах начальницького і рядового складу, а перебував на посадах державної служби та йому не було присвоєно спеціального звання.

Відповідач зауважує, що на позивача поширювалися положення Закону України «Про державну службу», а частиною другою статті 78 Закону № 580-VIII не передбачено зарахування до стажу служби в поліції такого виду служби та періоду роботи як посада державної служби. На думку відповідача, спір у даній справі регулюється виключно частиною другою статті 78 Закону № 580-VIII та стосується питання не зарахування позивачу як діючому працівнику поліції до стажу служби в поліції періоду його роботи на посадах державної служби, а отже визначений в Законі № 2262-ХІІ та Постанові № 393 термін «час роботи в державних органах» не може бути правовою підставою для його зарахування до стажу служби в поліції, оскільки вказане не передбачено діючими та чинними до спірних правовідносин нормами матеріального права та відповідно з огляду на предмет спору є передчасним.

Відповідач повідомив, що позивач в період перебував на посадах державної служби в різних органах, а отже жодних функцій, притаманних для органів внутрішніх справ та поліції (оперативно-розшукова, кримінально-процесуальна та охоронна), за фактом виконання яких робота на посадах державної служби прирівнюється до служби на посадах рядового і начальницького складу в органах внутрішніх справ чи поліції - позивач не виконував, що окремо свідчить про відсутність підстав для зарахування цих період до стажу служби в поліції на підставі частини другої статті 78 Закону № 580-VIII.

Позивачем була подана до суду відповідь на відзив, в якій позивач вважає непереконливими посилання відповідача у відзиві на положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-ХІІ) та постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» від 17.07.1992 № 393, оскільки позовні вимоги не були мотивовані цими нормативно-правовими актами.

Відповідачем були подані до суду заперечення на відповідь на відзив, в яких відповідач наполягає, що спірний період не може бути зарахований до стажу служби позивача в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової відпустки.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

УСТАНОВИВ:

Наказом Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 07.05.2024 № 738 позивача було призначено з 07.05.2024 на посаду інспектора взводу № 4 роти № 2 батальйону № 2 полку управління поліції особливого призначення № 1 (штурмовий полк « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») Департаменту поліції особливого призначення « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з присвоєнням спеціального звання сержанта поліції.

У вказаному наказі зазначено, що стаж служби в поліції, який надає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, станом на 07.05.2024 становить 17 років 11 місяців 23 дні.

Заявою від 18.11.2025 позивач звернувся до т.в.о. начальника Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » з проханням внести зміни до вищевказаного наказу в частині зарахування до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової відпустки, періодів, коли позивач обіймав посади державної служби, які відповідно до законодавства заміщуються поліцейськими, а саме:

- у Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07.11.2015 по 20.05.2020;

- у Головному управлінні Національної поліції у м. Києві з 21.05.2020 по 19.06.2023;

- у Департаменті фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України з 20.06.2023 по 06.05.2024.

Листом від 21.11.2025 №16496-2025 відповідач відмовив у задоволенні цієї заяви з посиланням на те, що посади, які обіймав позивач у підрозділах Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції у м. Києві та Департаменті фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України, не визначено статтею 78 Закону № 580-VIII як такі, що зараховуються до стажу служби в поліції.

Вказані обставини стали підставою для звернення до суду з позовом у цій справі, з приводу чого суд зазначає таке.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналіз даної норми дає змогу дійти висновку, що діяльність органів державної влади здійснюється у відповідності до спеціально-дозвільного типу правового регулювання, який побудовано на основі принципу «заборонено все, крім дозволеного законом; дозволено лише те, що прямо передбачено законом». Застосування такого принципу суттєво обмежує цих суб'єктів у виборі варіантів чи моделі своєї поведінки, а також забезпечує використання ними владних повноважень виключно в межах закону і тим самим істотно обмежує можливі зловживання з боку держави та її органів.

Вчинення ж державним органом чи його посадовою особою дій у межах компетенції, але непередбаченим способом, у непередбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом № 580-VIII.

Відповідно до статті 1 цього Закону Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Частиною першою статті 3 цього Закону визначено, що у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.

Згідно зі статтею 17 Закону № 580-VIII поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу в поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Поліцейський має службове посвідчення та спеціальний жетон. Зразки та порядок видання службових посвідчень та спеціальних жетонів затверджуються Міністерством внутрішніх справ України.

Відповідно до частини першої статті 47 Закону № 580-VIII призначення на посади поліцейських здійснюють посадові особи органів (закладів, установ) поліції відповідно до номенклатури посад, яку затверджує Міністерство внутрішніх справ України.

Призначення та звільнення з посад поліцейських здійснюється наказами посадових осіб, зазначених у статті 47 цього Закону (ч.1 ст. 48 Закону № 580-VIII).

Згідно з положеннями статті 59 Закону № 580-VIII служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.

Поліцейські проходять службу в поліції:

на посадах у центральному органі управління поліції, територіальних органах, закладах, установах поліції;

під час перебування в розпорядженні згідно з положеннями статті 67 цього Закону;

під час навчання на денній формі навчання за державним замовленням у закладі вищої освіти із специфічними умовами навчання, який здійснює підготовку поліцейських;

під час прикомандирування до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування згідно з положеннями статті 20 Закону України "Про статус народного депутата України", статті 29 Закону України "Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим" та статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад";

під час відрядження до державних органів, установ та організацій згідно з положеннями статті 71 цього Закону.

Час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України.

Видавати накази по особовому складу можуть керівники органів, підрозділів, закладів та установ поліції відповідно до повноважень, визначених законом та іншими нормативно-правовими актами, та номенклатурою посад, затвердженою Міністерством внутрішніх справ України.

Відносини, що виникають у зв'язку зі вступом, проходженням та припиненням служби в поліції, регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань проходження служби в поліції (ст.60 Закону № 580-VIII).

Статтею 78 Закону № 580-VIII визначено, що стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

До стажу служби в поліції зараховуються:

1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду;

2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту;

3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;

4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції;

5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони;

6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.

Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.

Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

Таким чином, до стажу служби в поліції зараховуються, зокрема: служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Відповідно до пункту 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 580-VIII працівники міліції, які на день набрання чинності цим Законом мали календарну вислугу не менше 5 років та продовжили службу в Міністерстві внутрішніх справ України або поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями (а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах), після досягнення вислуги років, що дають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

З матеріалів справи вбачається, що наказом Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 №2о/с позивача, який успішно пройшов стажування, відповідно до Закону України «Про Національну поліцію», з урахуванням норми пункту 15 розділу XI цього Закону, постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 1994 року №423 «Про деякі питання застосування статей 4, 15 і 27 Закону України «Про державну службу», від 28 жовтня 2015 року №889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ», згідно з наказом МВС від 07 листопада 2015 року №1391 «Про затвердження штатів сервісних центрів МВС» призначено з 07 листопада 2015 року на посаду спеціаліста 1-ої категорії відділу контролю управління контролю та моніторингу діяльності сервісних центрів Головного сервісного центру МВС, присвоївши 11 ранг державного службовця, з посадовим окладом 1378 грн., установивши йому відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 надбавку за високі досягнення в праці у розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років.

Наказом Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України від 18.05.2020 №120-кп позивача, державного службовця 8 рангу, звільнено з посади головного спеціаліста відділу контролю управління моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів, 20 травня 2020 року в порядку переведення для подальшої роботи в Головному управлінні Національної поліції у м. Києві відповідно до пункту 5 статті 36 Кодексу законів про працю України, пункту 2 частини першої статті 41 Закону України «Про державну службу».

Суд зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року №889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ за переліком згідно з додатком, серед іншого, Головний сервісний центр МВС як міжрегіональний територіальний орган з надання сервісних послуг МВС.

Відповідно до пункту 1 Положення про Головний сервісний центр МВС, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 листопада 2015 року № 1393 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26 листопада 2018 року № 955), Головний сервісний центр МВС (далі - ГСЦ МВС) підпорядковується Міністерству внутрішніх справ України та є міжрегіональним територіальним органом з надання сервісних послуг МВС.

ГСЦ МВС є головним органом у системі територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ (далі - система сервісних центрів МВС).

Відповідно до положень статті 71 Закону № 580-VIII поліцейські за їхньою згодою можуть бути відряджені до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в поліції, але зі звільненням із займаної посади з подальшим призначенням на посади відповідно до переліку посад, які можуть бути заміщені поліцейськими в державних органах, установах та організаціях, що затверджується Президентом України.

У разі потреби в поліцейських для заміщення вакантних посад у державних органах, установах та організаціях керівники таких органів державної влади, установ та організацій надсилають до поліції письмовий запит про основні характеристики зазначених посад та професійні, освітні і кваліфікаційні вимоги, яким повинні відповідати поліцейські для зайняття таких посад.

Рішення про відрядження поліцейських приймає керівник поліції.

Відрядження оформлюється на підставі запиту керівника державного органу, установи, організації, рапорту поліцейського та відповідного подання його прямого керівника.

Про призначення відряджених поліцейських на посади керівники відповідних органів державної влади, установ та організацій мають письмово повідомити поліцію.

Звільнення з посад відряджених поліцейських здійснюється за рішенням керівника державного органу, установи, організації з подальшим направленням їх у розпорядження поліції.

За службової потреби керівник поліції може в будь-який час відкликати з державного органу, установи чи організації відряджених поліцейських, повідомивши за місяць про таке відкликання керівника відповідного державного органу, установи чи організації з наданням відповідної заміни.

Звільнені з посади відряджені поліцейські мають бути направлені в місячний строк у розпорядження поліції з приписом, службовою характеристикою та наказом про звільнення з посади.

До зазначеного строку не включається час перебування поліцейського у відпустці, відрядженні, на лікарняному.

Після повернення в розпорядження поліції поліцейський має бути призначений на попередню посаду або іншу рівнозначну посаду з урахуванням рівня його освіти, фізичної підготовки та стану здоров'я.

За відрядженими до органів державної влади, установ та організацій поліцейськими та членами їхніх сімей зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом для такої категорії осіб.

На виконання цієї норми Указом Президента України від 09.12.2015 №691/2015 був затверджений Перелік посад, які можуть бути заміщені поліцейськими в державних органах, установах та організаціях. Згідно вказаного Переліку в Головному сервісному центрі МВС визначено 10 штатних одиниць посад, які можуть бути заміщені поліцейськими.

На підставі викладеного, суд зазначає, що період проходження позивачем служби в Головному сервісному центрі МВС (з 07.11.2015 по 20.05.2020) має бути зарахований до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Судом встановлено, що наказом Головного управління Національної поліції у м. Києві Національної поліції України від 21.05.2020 №363о/с позивача прийнято на роботу з 21 травня 2020 року головним спеціалістом відділу організації оплати праці управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку (на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку державного службовця 9-го рангу ОСОБА_2 , головного спеціаліста цього ж відділу), у зв?язку з переведенням із Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України, присвоївши відповідно до частини шостої статті 39 Закону України "Про державну службу", згідно з Порядком присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року №306 "Питання присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями" 8-ий ранг державного службовця.

Наказом Головного управління Національної поліції у м. Києві Національної поліції України від 16.06.2023 №996о/с позивача було звільнено зі служби 19 червня 2023 року на підставі його заяви від 12 червня 2023 року.

Таким чином, період служби позивача в Головному управлінні Національної поліції у м. Києві (з 21.05.2020 по 19.06.2023) також підлягає зарахуванню до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

З матеріалів справи вбачається, що наказом Національної поліції України від 19.06.2023 №934о/с позивача відповідно до статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» призначено тимчасово, у період дії воєнного стану в Україні, до дня визначення керівником державної служби в державному органі переможця конкурсу за цією посадою, проведеного не пізніше шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, з граничним строком перебування на посаді 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, начальником відділу координації та методичного забезпечення управління організаційно-документального та інформаційно-аналітичного супроводження бюджетного процесу Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку, з 20 червня 2023 року.

На вказаній посаді позивач проходив службу до 06.05.2024 включно, що підтверджується відомостями з трудової книжки.

Отже, вказаний період проходження позивачем служби в Національній поліції України (з 20.06.2023 по 06.05.2024) так само підлягає зарахуванню до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Враховуючи викладене, спірні періоди проходження позивачем служби (з 07.11.2015 по 20.05.2020; з 21.05.2020 по 19.06.2023; з 20.06.2023 по 06.05.2024) підлягають мають бути зараховані відповідачем до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, відповідно до пунктів 1, 3 частини другої статті 78 Закону № 580-VIII, пункту 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 580-VIII, Указу Президента України від 09.12.2015 №691/2015.

При цьому суд визнає непереконливими викладені відповідачем у відзиві посилання відповідача на положення Закону № 2262-ХІІ та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, а також правові висновки Верховного Суду щодо застосування положень цих нормативно-правових актів, які регулюють питання визначення стажу, який надає право на призначення пенсії. Водночас, спірні правовідносини у даній справі виникли не у зв'язку з вирішенням питання щодо призначення позивачу пенсії, а стосуються виключно зарахування стажу проходження ним служби до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

На підставі викладеного, суд вважає, що порушені права позивача підлягають захисту шляхом:

1) визнання протиправними дій Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, періодів служби:

- з 07.11.2015 по 20.05.2020 - в Головному сервісному центрі МВС України;

- з 21.05.2020 по 19.06.2023 - в Головному управлінні Національної поліції у м. Києві;

- з 20.06.2023 по 06.05.2024 - в Національній поліції України.

Відповідно, захист порушених прав позивача також потребує зобов'язання Департамент поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » зарахувати ОСОБА_1 до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, періоди служби:

- з 07.11.2015 по 20.05.2020 - в Головному сервісному центрі МВС України;

- з 21.05.2020 по 19.06.2023 - в Головному управлінні Національної поліції у м. Києві;

- з 20.06.2023 по 06.05.2024 - в Національній поліції України.

Задоволення позову у такий спосіб, на переконання суду, призведе до повного та ефективного відновлення порушених прав позивача.

Таким чином, позов підлягає частковому задоволенню.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а витрат, пов'язаних з розглядом справи не встановлено, питання про розподіл судових витрат не вирішується.

На підставі викладеного, керуючись статтями 243-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Департаменту поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, періодів служби:

- з 07.11.2015 по 20.05.2020 - в Головному сервісному центрі МВС України;

- з 21.05.2020 по 19.06.2023 - в Головному управлінні Національної поліції у м. Києві;

- з 20.06.2023 по 06.05.2024 - в Національній поліції України.

3. Зобов'язати Департамент поліції особливого призначення “Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » зарахувати ОСОБА_1 до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, періоди служби:

- з 07.11.2015 по 20.05.2020 - в Головному сервісному центрі МВС України;

- з 21.05.2020 по 19.06.2023 - в Головному управлінні Національної поліції у м. Києві;

- з 20.06.2023 по 06.05.2024 - в Національній поліції України.

4. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Дудін С.О.