Справа № 420/37757/25
05 лютого 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Нербуйського сільського голови Мишаглі Олега Григоровича (пл. Партизан, буд. 4, с. Нерубайське, Одеський р-н, Одеська обл., 67661) про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії,
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Нербуйського сільського голови Мишаглі Олега Григоровича в якому позивач просить суд:
визначити дії Нерубайського сільського голови Мишаглі Олега Григоровича протиправним та такими, що порушили строк розгляду депутатського звернення від 24.09.2025 року № 24-09/25 р.;
зобов'язати Нерубайського сільського голову Мишаглі Олега Григоровича надати відповідь на депутатське звернення від 24.09.2025 року № 24-09/25 р. в частині надання кошторису Комунальної установи «Місцева пожежна охорона Нерубайської сільської ради» на 2025 р..
В обґрунтування позовних вимог та відповіді на відзив зазначено, що на адресу відповідача направлене депутатське звернення за вих. № 24- 09/25 р. від 24.09.2025 р., яке зареєстроване в Нерубайській сільській раді 25.09.2025 р. за вх. № 37- Г дп-Н. У своєму депутатському звернені, позивач просив надати документи та інформацію, а саме: програму «Запобігання виникнення пожеж та зменшення їх наслідків на території Нерубайської сільської ради на 2021 -2025 роки»; звіт про виконання Програми «Запобігання виникнення пожеж та зменшення їх наслідків на території Нерубайської сільської ради на 2021-2025 р.» за І півріччя 2025 р. За КПКВ 8130 «Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони» з детальним розділом за: джерелами фінансування (місцевий бюджет, власні надходження, дотації, обласний бюджет, державний бюджет, трансферти, тощо. ) напрямки використання коштів за КЕКВ. Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2025 рік за КПКВ 8130 «Забезпечення діяльності місцевої охорони». Звіт про виконання паспорту бюджетної програми за І півріччя 2025 рік за КПКВ 81.30 «Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони» з детальним розподілом за : джерелами фінансування (місцевий бюджет, власні надходження, дотації, обласний бюджет, державний бюджет, трансферти, тощо. ) - напрямки використання коштів за КЕКВ - Кошторис КУ «Місцева пожежна охорона Нерубайської сільської ради» на 2025 р. Відповідь на звернення, відповідач повинен був надати протягом 10-ти денного строку, тобто до 05.10.2025, але, враховуючи, що це за днем - неділя (вихідний день), останній день для надання відповіді - 06.10.2025 (понеділок). Сама відповідь надійшла на електронну пошту Позивача - 10.10.2025 р., не в повному обсязі, за підписом начальника фінансового управління Кривенко Г. Відповідно до відповіді вбачається, що відповідач не надав кошторис КУ «Місцева пожежна охорона Нерубайської сільської ради» на 2025 р. Також відповідач не повідомив про причини ненаданні запитуваних документів, просрочив строк для надання відповіді, чим і порушив права позивача як депутата Нерубайської сільської ради, у зв'язку із чим звернувся до суду з даним позовом.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Відповідач зазначає, що порушене позивачем у депутатському запиті від 24.09.2025 р. № 24-09/25 прохання про надання йому Нерубайським сільським головою кошторису Комунальної установи «Місцева пожежна охорона Нерубайської сільської ради» на 2025 рік, - не стосується компетенції останнього, а від так і не могло бути ним задоволене. Додатково звернено увагу суду, що депутат Нерубайської сільської ради VIII Грубнік Віталій Іванович був присутній на засіданні 34 позачергової сесії Нерубайської сільської ради, яке відбулося 30.08.2024 р. та голосував за прийняття рішення Нерубайською сільською радою від 30.08.2024 р. № 651-VIII, яким, зокрема, затверджене Положення про Комунальну установу «Місцева пожежна охорона Нерубайської сільської ради Одеського району Одеської області», тобто, у його розпорядженні перебувала інформація про уповноважений орган управління даної комунальної установи та його компетенцію. На думку відповідача позивачем обрано неналежний та неефективний спосіб захисту права, оскільки, його вимога про надання кошторису Комунальної установи «Місцева пожежна охорона Нерубайської сільської ради» була адресована Нерубайському сільському голові, який не уповноважений ні затверджувати, ні надавати зазначений кошторис. Відтак, бездіяльність відповідача не може бути кваліфікована як протиправна, адже, він діяв у межах наданої йому законодавством компетенції. Також відповідач вказує, що опрацювання депутатського звернення від 24.09.2025 р. № 24-09/25 потребувало здійснення аналізу, підготовки (включаючи копіювання та сканування) документації, складеної за результатами проведення сесій Нерубайської сільської ради Одеського району Одеської області за 2021 рік, 2025 рік, а також документів, наданих КУ «МПО НСР», - що і зумовило формування відповіді на депутатське звернення саме в місячний строк, що повністю відповідало вимогам ч. 2 ст. 13 Закону України «Про статус місцевих депутатів». При цьому, позивач не скористався механізмом, передбаченим ч. 5 ст. 13 та ст. 22 Закону України «Про статус місцевих депутатів», який надає йому право ініціювати розгляд його депутатського звернення на засіданні сільської ради, якщо він не задоволений результатами його розгляду Нерубайським сільським головою.
Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне: 24.09.2025 року депутат VIII скликання Нерубайської сільської ради Грубнік В.І. звернувся до Нерубайського сільського Голови ОСОБА_2 з депутатським зверненням вих.№24-09125, в якому просив надати офіційну інформацію: програму «Запобігання виникнення пожеж та зменшення їх наслідків на території Нерубайської сільської ради на 2021-2025 роки»; звіт про виконання Програми «Запобігання виникнення пожеж та зменшення їх наслідків на території Нерубайської сільської ради на 2021-2025 роки» за 1 півріччя 2025 рік за КПКВ 8130 «Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони» з детальним розподілом за: джерелами фінансування (місцевий бюджет, власні надходження, дотації, обласний бюджет, державний бюджет, трансферти, гранти тощо); напрямками використання коштів за КЕКВ; паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2025 рік за КПКВ 8130 «Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони»; звіт про виконання паспорту бюджетної програми за 1 півріччя 2025 рік за КПКВ 8130 «Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони» з детальним розподілом за: джерелами фінансування (місцевий бюджет, власні надходження, дотації, обласний бюджет, державний бюджет, трансферти, гранти тощо); напрямками використання коштів за КЕКВ; кошторис Комунальної установи «Місцева пожежна охорона Нерубайської сільської ради» на 2025 рік.
Вказане депутатське звернення зареєстроване відповідачем 25.09.2025 року за вх. № 37-Гдн-Н.
10.10.2025 року Фінансовим управлінням Нерубайської сільської ради надав відповідь за №220 вказано, що Рішенням сільської ради №55-VIII від 17.02.2021 року була затверджена Програма "Запобігання виникнення пожеж та зменшення їх наслідків на території Нерубайської сільської ради на 2021-2025 роки". КУ «МІСЦЕВА ПОЖЕЖНА ОХОРОНА НЕРУБАЙСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ» Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 38225292) є одержувачем коштів Нерубайської сільської ради та фінансується з місцевого бюджету по КПКВК 0118130 «Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони». Напротязі 2021-2024 років та 9 місяців 2025 року було використано коштів, а саме по роках: у 2021 році 1 630 976,43грн.; у 2022 році 2 252 966,05грн.; у 2023 році 2 653 833,30грн.; у 2024 році 3 532 326,84грн.; у 2025 році уточнений план зі змінами склав 4 260 000,00грн., касові видатки станом на 01.10.2025 року 2911 709,41 грн. У разі невикористання коштів до кінця року вони повертаються на рахунок Нерубайської територіальної громади.
Позивач вважає, що відповідач повинен був надати відповідь протягом 10-ти денного строку, відповідь надійшла на електронну пошту позивача - 10.10.2025 р., не в повному обсязі, за підписом начальника фінансового управління Кривенко Г. Відповідно до відповіді вбачається, що Відповідач не надав кошторис КУ «Місцева пожежна охорона Нерубайської сільської ради» на 2025 р, що і зумовило позивача звернутись до суду з даним позовом.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтями 140, 141 Конституції України, місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.
До складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Систему і гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідно до частин 1, 3 статті 10 цього Закону сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Згідно з частиною 1 статті 12 Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" установлено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Повноваження сільського, селищного, міського голови визначені у статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якою передбачено, що сільський, селищний, міський голова представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства. Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Відповідно до частин 2, 7, 11 статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.
Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території, а депутат міської (міста обласного значення), районної, обласної ради - також до голови місцевої державної адміністрації з питань, віднесених до відання ради.
Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" визначає правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради.
Відповідно до статей 2, 3 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Депутат місцевої ради відповідно до цього Закону наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.
Згідно зі ст. 10 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", у виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов'язаний: 1) підтримувати зв'язок з виборцями, місцевою організацією політичної партії, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, відповідною територіальною громадою, а також громадськими організаціями, трудовими колективами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території; 2) не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців; 3) брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу; 4) вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні; 5) визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.
Приписами ч. 1 ст. 11 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачено, що у виборчому окрузі депутат місцевої ради має право: 1) офіційно представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади в місцевих органах виконавчої влади, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності з питань, що належать до відання органів місцевого самоврядування відповідного рівня; 2) брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях інших місцевих рад та їх органів, загальних зборах громадян за місцем проживання, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в межах території його виборчого округу; 3) порушувати перед органами і організаціями, передбаченими пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадовими особами, а також керівниками правоохоронних та контролюючих органів питання, що зачіпають інтереси виборців, та вимагати їх вирішення; 4) доступу до медіа комунальної форми власності з метою оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу ради в порядку, встановленому відповідною радою; 5) вносити на розгляд органів і організацій, передбачених пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадових осіб пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатськими повноваженнями у виборчому окрузі відповідно до закону, брати участь у їх розгляді.
Згідно з ч. 2 ст. 11 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", при здійсненні депутатських повноважень депутат місцевої ради має також право: 1) на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання; 2) на невідкладний прийом; 3) вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку.
Приписами частини 3 ст. 11 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачено, що депутат місцевої ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітним. У своїй роботі у виборчому окрузі взаємодіє з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, трудовими колективами, об'єднаннями громадян.
Згідно з ч.1-3 ст.13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутатське звернення - викладена в письмовій формі вимога депутата місцевої ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.
Якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату місцевої ради зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.
Верховний Суд у постановах від 17.10.2019 року у справі №664/2629/16-а, від 23.04.2020 року у справі №236/1877/17 вказав, що під депутатською діяльністю слід розуміти діяльність депутата, пов'язану з реалізацією наданих йому Конституцією та Законами України прав та виконанням обов'язків, спрямованих на представництво інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу, який зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Отже, Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" встановлює право депутата місцевої ради при здійсненні депутатських повноважень звертатись до органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб із вимогами у формі депутатського звернення та їхній обов'язок розглядати ці вимоги і повідомляти депутата про результати їх розгляду.
При цьому, з огляду на зміст статті 13 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", закон визначає, що строк розгляду депутатського звернення складає: загальний строк 10 днів; місячний строк в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки.
При цьому, якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату місцевої ради зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.
Суд встановив, що депутатське звернення Депутата VIII скликання Нерубайської сільської ради Грубніка Віталія Івановича від 24.09.2025 року розглянуто відповідачем 10.10.2025 року про що надано відповідь № 220.
Однак судом встановлено, що відповідачем пропущено 10 денний строк розгляду депутатського звернення.
Крім того, суд критично ставиться до посилань відповідача у відзиві про те, що опрацювання депутатського звернення від 24.09.2025 р. № 24-09/25 потребувало здійснення аналізу, підготовки (включаючи копіювання та сканування) документації, складеної за результатами проведення сесій Нерубайської сільської ради Одеського району Одеської області за 2021 рік, 2025 рік, а також документів, наданих КУ «МПО НСР», - що і зумовило формування відповіді на депутатське звернення саме в місячний строк, що повністю відповідало вимогам ч. 2 ст. 13 Закону України «Про статус місцевих депутатів», оскільки якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату місцевої ради зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.
Відповідачем не надано відповідних доказів письмового повідомлення позивача про об'єктивні причини неможливості розглянути депутатське звернення у 10-ти строк.
Крім того, відповідачем у відповідь на депутатське звернення не повідомлено позивача про неможливість надати кошторис КУ «Місцева пожежна охорона Нерубайської сільської ради» на 2025 р.
Зазначене відповідач зазначив лише у відзиві на позовну заяву.
Крім того посилання відповідача на те, що позивач не скористався механізмом передбаченим ч. 5 ст. 13 та ст. 22 Закону України «Про статус місцевих депутатів», який надає йому право ініціювати розгляд його депутатського звернення на засіданні сільської ради, якщо він не задоволений результатами його розгляду Нерубайським сільським головою, суд вважає безпідставним з огляду на те, що це право депутата а не його обов'язок.
Верховний Суд у постанові від 20.10.2020 у справі №504/1824/17 зазначив, що чинним законодавством не встановлено вичерпного переліку відповідної інформації, необхідної для здійснення депутатом своїх повноважень, як і не встановлено будь-яких обмежень щодо інформації, яка не може надаватись депутату місцевої ради на його звернення.
Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" не передбачено обов'язку депутата зазначати у своєму зверненні мету отримання відповідної інформації, як і не передбачено обов'язку щодо подання депутатського запиту після отримання відмови на подане депутатське звернення.
Судом встановлено, що у поданому депутатському зверненні позивачем вказано, яку саме інформацію він просить надати.
У той же час, відповідач не надав у визначений законом строк повну інформацію, запитувану депутатом VIII скликання Нерубайської сільської ради Грубніком В.І.
За таких обставин, належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправної бездіяльності Нерубайського сільського голови Мишаглі Олега Григоровича щодо ненадання у строк, визначений ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11 липня 2002 року № 93-IV відповіді на депутатське звернення депутата VIII скликання Нерубайської сільської ради Грубніка Віталія Івановича та відповідно зобов'язання Нерубайського сільського голови Мишаглі Олега Григоровича у строк, визначений ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11 липня 2002 року № 93-IV, повторно розглянути депутатське звернення від 24.09.2025 року № 24-09/25 р. та надати відповідь із урахуванням висновків суду.
Відповідно до положень першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час розгляду справи позивачем доведено порушення відповідачем порядку та строків розгляду його депутатського звернення.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при подачі позовної заяви до суду сплачено судовий збір 968,96 грн.
Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача належить стягнути судовий збір у розмірі 968,96 грн.
Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Нербуйського сільського голови Мишаглі Олега Григоровича (пл. Партизан, буд. 4, с. Нерубайське, Одеський р-н, Одеська обл., 67661) про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправну бездіяльність Нерубайського сільського голови Мишаглі Олега Григоровича щодо ненадання у строк, визначений ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11 липня 2002 року № 93-IV відповіді на депутатське звернення депутата VIII скликання Нерубайської сільської ради Грубніка Віталія Івановича від 24.09.2025 року № 24-09/25.
Зобов'язати Нерубайського сільського голови Мишаглі Олега Григоровича у строк, визначений ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11 липня 2002 року № 93-IV, повторно розглянути депутатське звернення депутата VIII скликання Нерубайської сільської ради ОСОБА_1 від 24.09.2025 року № 24-09/25 та надати відповідь із урахуванням висновків суду.
Враховуючи періодичну відсутність електроенергії у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду, тривалість повітряних тривог, знаходження судді на лікарняному, текст рішення складено та підписано суддею 05.02.2026 року.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.К. Василяка