Рішення від 04.02.2026 по справі 420/29017/25

Справа № 420/29017/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не розгляду пояснювальної записки позивача від 28.07.2025 року щодо скасування категорії «Розшук» та не розгляду адвокатського запиту адвоката Торган Л.М. про надання копії постанови про притягнення до адміністративної відповідальності позивача згідно якої він перебуває у розшуку з категорією «особа, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП» від 01.12.2024 року, зобов'язання відповідача скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності позивача згідно якої він перебуває у розшуку з категорією «особа, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП» від 01.12.2024 року, зобов'язання відповідача вилучити позивача з електронної бази «РЕЗЕРВ+», як порушника правил військового обліку.

Ухвалою від 01.09.2025 року ця справа була передана для розгляду до Приморського районного суду м. Одеси, однак ухвалою цього суду від 22.09.2025 року справа передана для розгляду до Одеського окружного адміністративного суду, оскільки в справі відсутні відомості про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

Ухвалою від 29.10.2025 року цю справу прийнято до провадження суддею, за цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.

Позов, відповідь на відзив обґрунтовані позивачем тим, що він є батьком 4х малолітніх дітей та має відстрочку, однак він протиправно був оголошений в розшук за зверненням ІНФОРМАЦІЯ_1 з підстав не отримання повістки за адресою проживання, при тому що позивач з 08.12.2023 року виїхав за кордон та не проживає за адресою, на яку направлено повістку. Позивач зазначає, що його письмові пояснення, заява, адвокатський запит в його інтересах не розглянуті відповідачем, доказів притягнення його до адміністративної відповідальності не має, а тому просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо розгляду його пояснювальної записки та адвокатського запиту в його інтересах, а також зобов'язати відповідача скасувати постанову при притягнення його до адміністративної відповідальності та вилучити позивача з електронної бази як порушника правил військового обліку.

З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає та зазначає, що позивач користується правом на відстрочку, яка надана йому до 02.02.2026 року, при цьому на його адресу була направлена повістка про необхідність з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_1 , яку він проігнорував, до центру комплектування та соціальної підтримки не з'явився, а тому щодо нього правомірно включені дані до електронної бази як порушника правил військового обліку.

Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги позивача, заперечення відповідача, докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

З матеріалів справи, зокрема, з наданих до суду доказів, позовної заяви, заяв по суті справи вбачається, що позивач перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивач є батьком чотирьох неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_6 , про що свідчать відповідні свідоцтва про народження та отримав відстрочку від призову з цих підстав, яка діє до 02.02.2026 року.

Згідно закордонного паспорту позивача, він 08.12.2023 року виїхав за межі території України.

Відповідач зазначає, що ним на адресу позивача - АДРЕСА_1 направлена повістка №686442 від 14.10.2024 року про необхідність прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_1 24.10.2024 року о 11:00 для уточнення даних, однак оскільки позивач за повісткою до центру комплектування та соціальної підтримки не з'явився 01.12.2024 року відповідачем направлено до Відділення поліції №3 (м. Одеса) Одеського районного управління поліції №1 ГУ НП в Одеській області електронне подання Е441698 про розшук позивача.

Крім того, щодо позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовослужбовців та резервістів внесені дані про те, що він є порушником військового обліку з 01.12.2024 року, оскільки він не прибув вчасно за повісткою до ТЦК та СП.

Позивач зазначає, що він правила військового обліку не порушував, маючи чотирьох неповнолітніх дітей на законних підставах разом з сім'єю виїхав за межі території України в кінці 2023 року, не отримував повістку про виклик до ТЦК та СП, а тому дані про те, що позивач є порушником правил військового обліку внесені щодо нього безпідставно та такі дані мають бути вилучені з електронної бази.

Суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 частково обґрунтованими, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1-3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає у тому числі проходження військової служби.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.

Згідно з ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які, зокрема, приписані до призовних дільниць зобов'язані: прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки) для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни зобов'язані: з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Питання щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації не є предметом розгляду в цій справі та позивач і відповідач зазначають про наявність у позивача права на відстрочку та фактично отримання такої відстрочки позивачем, яка діє до 02.02.2026 року.

Спірним в цій справі є питання щодо бездіяльності відповідача, пов'язаної з розглядом пояснень та адвокатського запиту, які надійшли від позивача та його представника, а також питання щодо правомірності внесення щодо позивача даних про порушення ним правил військового обліку.

Представник позивача - адвокат Торган Л.М., якою підписана позовна заява, зазначає в позові, що відповідачем не розглянуті заяви та письмові пояснення позивача від 06.06.2025 року та 09.07.2025 року та те, що він просив в письмових поясненнях зняти його з розшуку та скасувати постанову про оголошення розшуку. Крім того, позивач зазначає в позові, що відповідачем проігноровано адвокатські запити, направлені в інтересах позивача адвокатом Торган Л.М. від 04.03.2025 року, від 28.05.2025 року, від 06.08.2025 року, а також його заява від 06.06.2025 року та від 09.07.2025 року. Також, позивач зазначає, що він звернувся до відповідача з письмовими поясненнями від 06.06.2025 року та 09.07.2025 року. При цьому, позовні вимоги стосуються бездіяльності відповідача щодо розгляду пояснювальної записки позивача від 28.07.2025 року щодо скасування розшуку та не розгляду адвокатського запиту про надання копії постанови про притягнення до адміністративної відповідальності позивача без зазначення дати його направлення.

Разом з цим, з доказів, долучених до позовної заяви не вбачається направлення позивачем пояснювальної записки від 28.07.2025 року, не має ані самої цієї пояснювальної записки, а ні доказів її направлення до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, позивачем не доведено ті обставини, на які він посилається в позові, не доведено ані оформлення, ані направлення відповідачу пояснювальної записки від 28.07.2025 року та в позові він посилається на пояснення та заяви датовані іншими датами, не надає ці докази, а з наданих доказів про направлення поштових відправлень не можливо встановити які саме документи направлені відповідачу.

В матеріалах справи міститься опис вкладення тільки стосовно пояснень позивача від 09.07.2025 року, щодо яких позивач не просить визнати бездіяльність відповідача.

Щодо бездіяльності в частині не розгляду адвокатського запиту суд також звертає увагу, що позивач не зазначає щодо розгляду якого адвокатського запиту він просить визнати бездіяльність відповідача, при тому що в позові зазначає про три таких запита, а також не надає ці адвокатські запити та з наданих доказів направлення поштою документів не можливо встановити що вони стосуються направлення будь-якого адвокатського запиту.

Враховуючи зазначені обставини суд приходить до висновку про те, що позивач не довів оформлення та направлення відповідачу пояснень від 28.07.2025 року та адвокатського запиту, про які зазначено в прохальній частині позову, тобто, не довів ті обставини, на які посилається в позові, а тому позов в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не розгляду пояснювальної записки позивача від 28.07.2025 року щодо скасування категорії «Розшук» та не розгляду адвокатського запиту адвоката Торган Л.М. про надання копії постанови про притягнення до адміністративної відповідальності позивача згідно якої він перебуває у розшуку з категорією «особа, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП» від 01.12.2024 року не підлягає задоволенню.

Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання відповідача скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності, згідно якої він перебуває у розшуку з категорією «особа, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП» від 01.12.2024 року, вони також не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Позивачем не надано до суду жодного доказу притягнення позивача до адміністративної відповідальності будь-якою постановою та позивач сам зазначає в позові, що така постанова не складалася відповідачем в порушення норм законодавства та внесення даних про порушення позивачем правил військового обліку за відсутності такої постанови, в тому числі, порушує вимоги законодавства.

Відповідачем до суду наданий відзив, в якому він також не зазначає про складання будь-якої постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та зазначає, що підставою для включення до Єдиного державного реєстру призовників, військовослужбовців та резервістів даних про порушення позивачем правил військового обліку є не прибуття позивачем за повісткою.

Таким чином, враховуючи не складання щодо позивача постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності згідно якої він перебуває у розшуку з категорією «особа, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП» від 01.12.2024 року, підстав для скасування такої постанови у суду не має.

Щодо позовних вимог ОСОБА_1 про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 вилучити позивача з електронної бази «РЕЗЕРВ+», як порушника правил військового обліку, суд приходить до висновку про наявність підстав для їх задоволення, з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 1, ч. 8, 9 ст. 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Органами ведення Реєстру є, в тому числі, районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Відповідно до ст. 6, ч. 1 ст. 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

До персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать, в тому числі, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).

Відповідно до ч. 1 ст. 14 «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» ведення Реєстру включає: 1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним; 2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами.

Відповідно до п. 1, 9, 11 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема, ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції щодо доставлення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення; розглядають справи (цілодобово під час проведення мобілізації та/або у період воєнного стану) про адміністративні правопорушення та накладають адміністративні стягнення відповідно та з дотриманням Кодексу України про адміністративні правопорушення; забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк. У разі неприбуття громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Відповідно до положень п. 21, 28, 30, 30-2, 30-3, 41 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року №560, за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки резервісти та військовозобов'язані зобов'язані з'являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Виклик громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чи їх відділів під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки (додаток 1).

Повістка може формуватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або оформлюватися на бланку, який заповнюється представником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. У разі формування повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис у день її формування. У разі оформлення повістки на бланку керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу засвідчує її особистим підписом та скріплює гербовою печаткою.

Реєстраційний номер повістки фіксується в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів або Журналі реєстрації виданих для оповіщення повісток за формою згідно з додатком 3. Відомості про вручення військовозобов'язаному або резервісту повістки на бланку вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Повістки, сформовані за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, можуть: друкуватися і надсилатися військовозобов'язаним та резервістам засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення

У разі надсилання повістки, сформованої за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення, на такому відправленні повинні зазначатися штриховий кодовий ідентифікатор оператора поштового зв'язку, прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається повістка. В описі вкладення зазначається інформація про найменування поштового відправлення, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається поштове відправлення, найменування вкладення із кількістю аркушів, власне ім'я та прізвище керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу, інформація про дату накладення кваліфікованого електронного підпису.

Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу є: 1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов'язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки; 2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

ІНФОРМАЦІЯ_2 на підтвердження безпідставності позовних вимог позивача надана до суду повістка №686442 від 14.10.2024 року та опис вкладення та зазначено в відзиві про порушення позивачем правил військового обліку в частині не прибуття за повісткою до ТЦК та СП для уточнення даних, однак суд критично ставиться до наданих доказів, з огляду на наступне.

Відповідно до вимог «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року №560 доказами направлення повістки поштою має бути повідомлення про вручення поштового відправлення або з відміткою про отримання повістки, або з відміткою про відмову отримати поштове відправлення чи про відсутність особи за адресою місця проживання, однак відповідачем доказів направлення повістки та отримання повідомлення про вручення поштового відправлення з будь-якими відмітками не надано.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Однак, відповідач не довів суду вчинення дій у відповідності до вимог законодавства та належне направлення позивачу повістки про виклик до ТЦК та СП та за відсутності доказів належного сповіщення позивача про виклик до ТЦК та СП суд вважає, що відповідач безпідставно вніс дані до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо порушення позивачем правил військового обліку.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи, що відповідачем вчинені протиправні дії щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про позивача, як особи яка порушує правила військового обліку з 01.12.2024 року, суд приходить до висновку, що належним способом захисту прав позивача буде задоволення позову з виходом за межі позовних вимог шляхом визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про ОСОБА_1 , як особи яка порушує правила військового обліку з 01.12.2024 року та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 вилучити дані про ОСОБА_1 , як особи яка порушує правила військового обліку з 01.12.2024 року.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані та відповідають вимогам законодавства в частині визнання протиправними дій відповідача щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про позивача, як особи яка порушує правила військового обліку з 01.12.2024 року та зобов'язання відповідача вилучити дані про позивача, як особи яка порушує правила військового обліку з 01.12.2024 року, а в іншій частині позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 6, 9, 14, 90, 139, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не розгляду пояснювальної записки позивача від 28.07.2025 року щодо скасування категорії «Розшук» та не розгляду адвокатського запиту адвоката Торган Л.М. про надання копії постанови про притягнення до адміністративної відповідальності позивача згідно якої він перебуває у розшуку з категорією «особа, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП» від 01.12.2024 року, зобов'язання відповідача скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності позивача згідно якої він перебуває у розшуку з категорією «особа, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП» від 01.12.2024 року, зобов'язання відповідача вилучити позивача з електронної бази «РЕЗЕРВ+», як порушника правил військового обліку - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_7 , як особи яка порушує правила військового обліку з 01.12.2024 року.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_8 вилучити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_7 , як особи яка порушує правила військового обліку з 01.12.2024 року.

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Леонід СВИДА