справа№380/23626/25
06 лютого 2026 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Мричко Н.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії
встановив:
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 (далі позивач, ОСОБА_1 ) до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 (далі відповідач), в якій просив суд:
- визнати протиправним рішення Військової частини НОМЕР_4 Національної гвардії України про відмову у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах із розрахунку 1/6 від 1 млн. гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій (сумарно обчислених) відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2025 № 153 “Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану»;
- зобов'язати Військову частину НОМЕР_4 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову винагороду за тривалість проходження служби в бойових умовах із розрахунку 1/6 від 1 млн. гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій (сумарно обчислених) відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2025 р. № 153 “Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану».
Ухвалою від 08.12.2025 суддя прийняла позовну заяву до розгляду й відкрила провадження у справі.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач був призваний на військову службу по мобілізації під час воєнного стану та проходив службу у військовій частині НОМЕР_4 Національної гвардії України у віці 24 років
Зазначає, що в період з 07.03.2024 по 14.06.2024, 11.12.2024 по 15.04.2025 позивач брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України сумарною кількістю 161 день.
Посилається на те, що 11.02.2025 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану» №153 (надалі Постанові №153), яка набрала чинності 13.02.2025. Надалі, 07.08.2025 на підставі Постанови КМУ від 30.07.2025 р. № 942 до п. 4 Постанови № 153 були внесені та набрали законної сили зміни, якими зазначений пункт було доповнено абзацами 6 та 7 в наступній редакції: (абзац 6 пункту 4) виплата винагороди здійснюється також військовослужбовцям, зазначеним в абзаці другому цього пункту, які відповідають вимогам щодо виплати винагороди, зазначеним в абзаці другому цього пункту, та: (абзац 7 пункту 4) були прийняті на військову службу за контрактом під час воєнного стану, з числа осіб, які проходили строкову військову службу.
У зв'язку з цим з метою реалізації власного права на отримання одноразової грошової винагороди, позивачем було скеровано засобами поштового зв'язку до відповідача рапорт щодо нарахування одноразової грошової винагороди. Разом з тим, відповідачем протиправно відмовлено у здійсненні такої виплати.
Представник відповідача подав до суду відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позову заперечив. Відзив обґрунтований тим, що 02.03.2022 року позивач був призваний на військову службу по мобілізації під час дії воєнного стану. Згідно з абзацом другим підпунктом один пункту 3 Постанови №153 установлено «учасниками експериментального проекту є: громадяни України віком від 18 до 25 років, які приймаються на військову службу за контрактом до Збройних сил на посади рядового складу».
Порядком реалізації експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану, затвердженого постановою №153, не передбачена виплата одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах у розмірі 1 млн. гривень на підставі рапорту/заяви/звернення. Зазначає, що не визначений також перелік документів, який надається разом зі зверненням. Право на отримання одноразової грошової винагороди мають військовослужбовці, які уклали контракт на проходження військової служби, за формою зразком, закріпленим у додатку 2 до цього Порядку на посадах рядового складу, однак зазначає, в матеріалах справи відсутня копія цього вкрай важливого документу.
Представник позивача подав відповідь на відзив, в якому додатково зазначає, що одноразова грошова винагорода, передбачена пунктом 4 Постанови №153, є самостійним правовим механізмом, який не є складовим елементом експериментального проекту та не залежить від участі особи у цьому проекті чи укладення спеціального контракту, а запроваджений даним нормативно-правовим актом для врегулювання окремого кола правовідносин. Зазначає, що пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 №153 прямо встановлено, що одноразова грошова винагорода за тривалість проходження служби в бойових умовах призначається особам, які до набрання чинності цією постановою у віці до 25 років були прийняті або призвані на військову службу під час воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64 та затвердженого Законом України №2102-ІХ. Отже, пункт 4 Постанови №153 не містить вимоги, що особа повинна проходити військову службу виключно за контрактом, як на цьому наполягає Відповідач. Навпаки, норма прямо передбачає, що особи, призвані на військову службу, тобто мобілізовані, також мають право на отримання одноразової грошової винагороди.
Частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Дослідивши матеріали справи на підтвердження й спростування заявлених позовних вимог в їх сукупності, надавши їм юридичну оцінку, суд встановив таке.
ОСОБА_1 є громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_5 .
Відповідно до витягу з наказу Командира військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) від 04.03.2022 №52 сержант резерву ОСОБА_1 приступив до виконання обов'язківз 04.03.2022. Підстава: рапорт сержанта ОСОБА_1 , Указ Президента України від 24.02.2022 №69/2022 «Про загальну мобілізацію».
Відповідно до довідки про безпосередню участь в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України від 25.08.2025 №240, старший сержант ОСОБА_1 , дійсно в період з 07.03.2024 по 14.06.2024, 11.12.2024 по 15.04.2025 позивач брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи у с. Роботине Пологівського району Запорізької області, с. Юнаківка Сумського району Сумської області, м. Суджа.
Відповідно до витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині №108 від 11.04.2024 року) оголошено сержанту ОСОБА_1 25 днів, з 07 березня до 31.2024 року виконання бойових (спеціальних завдань), безпосередньої участі у бойових діях, здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії у період дії воєнного стану на тимчасово окупованій території.
Також, 30 днів - з 01 квітня до 30 квітня 2024 року, що підтверджується витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) № 136 від 09.05.2024 року;
28 днів - з 01 травня до 04 травня 2024 року, з 08 травня до 31 травня, що підтверджується витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №184 від 25.06.2024 року;
14 діб - з 01 червня до 14 червня 2024 року, що підтверджується витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) № 204 від 15.07.2024 року;
20 днів - з 12 грудня до 31 грудня 2024 року, що підтверджується витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №9 від 09.01.2025 року;
31 день - з 01 січня по 31 січня 2025 року, що підтверджується витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №43 від 12.02.2025 року;
28 днів - з 01 лютого по 28 лютого 2025 року, що підтверджується витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_4 західного оперативно територіального об'єднання Національної гвардії України (по стройовій частині) № 73 від 12.03.2025 року.
Представник позивача звернувся до відповідача щодо здійснення йому виплати одноразової грошової винагороди згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 № 153 «Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану».
Відповідно до протоколу №2/10.10.2025 від 10.10.2025 засідання комісії військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 з реалізації виплати одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах від 25.05.2025 ухвалено відмовити старшому солдату ОСОБА_2 у виплаті одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах на підставі невідповідності вимогам зазначеним в абзаці другому, шостому та сьомому пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 Ме 153 «Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану» (із змінами внесеними згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.2025 М» 942), а саме: старший сержант ОСОБА_1 02.03.2022 був призваний на військову службу по мобілізації під час воєнного стану.
Позивач, вважаючи таку відмову протиправною звернувся з цим позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд виходив з такого.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Одночасно, військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування постановлено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Станом на день розгляду позову в Україні продовжує діяти воєнний стан.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначення загальних засад проходження в Україні військової служби здійснюється Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі Закон 2232-ХІІ).
Частиною 3 статті 1 Закону 2232-ХІІ визначено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Згідно з частиною 9 статті 1 Закону 2232-ХІІ щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають взяттю на військовий облік; призовники - особи, які взяті на військовий облік; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
До категорії військовослужбовців прирівнюються іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону проходять військову службу у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України.
Призовникам, військовозобов'язаним, резервістам та військовослужбовцям оформлюється та видається військово-обліковий документ, який є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку. Форма, порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначаються Кабінетом Міністрів України, а для військовослужбовців - відповідно Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, розвідувальними органами України, Управлінням державної охорони України та Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону 2232-ХІІ Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом: призову (направлення) громадян України на військову службу; прийняття громадян України на військову службу за контрактом.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11.02.2025 № 153 «Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану» (далі - Постанова № 153) та затверджено «Порядок реалізації експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану».
Згідно з пунктом 3 Постанови №153 установлено, що учасниками експериментального проекту є: громадяни України віком від 18 до 25 років, які приймаються на військову службу за контрактом до Збройних Сил, Національної гвардії або Державної прикордонної служби на посади рядового складу; Збройні Сили; Національна гвардія; Державна прикордонна служба; Міністерство оборони; Міністерство внутрішніх справ; військові частини, визначені Генеральним штабом Збройних Сил, Головним управлінням Національної гвардії та Адміністрацією Державної прикордонної служби.
Відповідно до пункту 4 Постанови № 153 установлено:
що особам рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, які до набрання чинності цією постановою у віці до 25 років були прийняті або призвані на військову службу під час воєнного стану, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 64, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 2102-IX, проходять військову службу та брали безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, на території держави-агресора (далі - бойові дії в районах ведення воєнних (бойових) дій), строком, що за сукупністю становить не менше шести місяців станом на дату набрання чинності цією постановою, виплачується одноразова грошова винагорода за тривалість проходження служби в бойових умовах (далі винагорода) у розмірі 1 млн. гривень;
військовослужбовцям, зазначеним в абзаці другому цього пункту, які брали безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій строком менше шести місяців станом на дату набрання чинності цією постановою, винагорода виплачується пропорційно часу проходження військової служби із розрахунку 1/6 від 1 млн. гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій (сумарно обчислених);
військовослужбовцям, зазначеним в абзаці другому цього пункту, які брали безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій строком менше шести місяців станом на дату набрання чинності цією постановою у зв'язку із наявністю у них захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час захисту Вітчизни, або їх перебуванням та звільненням з полону (крім тих, які добровільно здалися в полон) винагорода виплачується в повному обсязі;
військовослужбовцям, зазначеним в абзацах другому та третьому цього пункту у разі, коли вони два або більше разів за сукупністю притягувалися до кримінальної відповідальності, адміністративної відповідальності за вчинення військового адміністративного правопорушення або на підставі письмового наказу до дисциплінарної відповідальності за порушення військової дисципліни, які враховуються для оцінки стану дисципліни і строк дії дисциплінарних стягнень за які не закінчився, винагорода не виплачується.
Таким чином, кваліфікуючими умовами для набуття права на отримання одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах у порядку п. 4 постанови КМУ від 11.02.2025 №153 є одночасна сукупність таких факторів як:
1) належність здобувача виплати до осіб рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил;
2) призов або прийняття здобувача виплати на військову службу за контрактом після оголошення воєнного стану у віці до 25 років;
3) проходження служби на дату набрання чинності постановою КМУ від 11.02.2025 №153;
4) безпосередня участь особи у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, зокрема на тимчасово окупованій РФ території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, на території держави-агресора, строком, що за сукупністю становить не менше шести місяців станом на дату набрання чинності цією постановою;
5) відсутність притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності під час проходження військової служби, а також діючих дисциплінарних стягнень.
Відповідно до протоколу №2/10.10.2025 від 10.10.2025 засідання комісії військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 з реалізації виплати одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах від 25.05.2025 ухвалено відмовити старшому сержанту ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах на підставі невідповідності вимогам зазначеним в абзаці другому, шостому та сьомому пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 №153 «Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану» (із змінами внесеними згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.2025 №942), а саме: старший сержант ОСОБА_1 , 02.03.2022 був призваний на військову службу по мобілізації під час воєнного стану.
Суд встановив, що відповідно до витягу з наказу Командира військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) від 04.03.2022 №52 сержант резерву ОСОБА_1 приступив до виконання обов'язків з 04.03.2022. Підстава: рапорт сержанта ОСОБА_1 , Указ Президента України від 24.02.2022 №69/2022 «Про загальну мобілізацію».
Відповідно до довідки про безпосередню участь в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України від 25.08.2025 №240, старший сержант ОСОБА_1 , дійсно в період з 07.03.2024 по 14.06.2024, 11.12.2024 по 15.04.2025 Позивач брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи у с. Роботине Пологівського району Запорізької області, с. Юнаківка Сумського району Сумської області, м. Суджа.
Участь позивача безпосередньо в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України підтверджується також витягами з наказів командира військової частини НОМЕР_4 західного оперативно територіального об'єднання Національної гвардії України (по стройовій частині) № 108 від 11.04.2024 року, № 136 від 09.05.2024 року, №184 від 25.06.2024 року, № 204 від 15.07.2024 року, №9 від 09.01.2025 року, №43 від 12.02.2025 року, № 73 від 12.03.2025 року.
Доказі притягнення до кримінальної/адміністративної відповідальності, накладення дисциплінарних стягнень щодо позивача, матеріали спрви не містять.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позивач відповідає умовам, визначеним Постановою №153 для отримання одноразової грошової винагороди.
Суд критично оцінює доводи відповідача як на підставу відмови у здійснення виплати одноразової грошової допомоги, оскільки старший сержант ОСОБА_1 02.03.2022 був призваний на військову службу по мобілізації під час воєнного стану, з огляду на те, що пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 №153 прямо встановлено, що одноразова грошова винагорода за тривалість проходження служби в бойових умовах призначається особам, які до набрання чинності цією постановою у віці до 25 років були прийняті або призвані на військову службу під час воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64 та затвердженого Законом України №2102-ІХ.
Отже, пункт 4 Постанови №153 не містить вимоги, що особа повинна проходити військову службу виключно за контрактом, а навпаки, норма прямо передбачає, що особи, призвані на військову службу, також мають право на отримання одноразової грошової винагороди.
Беручи до уваги викладені вище обставини, суд вважає, що позивачем дотримані визначені Постановою №153 умови для отримання одноразової грошової винагороди у розмірі 1/6 від 1 млн. гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій (сумарно обчислених) відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2025 р. № 153 “Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану».
Разом з тим суд зазначає, що відповідно до протоколу 2/10.10.2025 від 10.10.2025 засідання комісії військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 з реалізації виплати одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах від 25.05.2025 ухвалено відмовити старшому сержанту ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової винагороди.
З огляду на викладене вище, керуючись частиною другою статті 9 КАС України та з метою ефективного захисту прав позивача від порушень з боку суб'єкта владних повноважень слід визнати протиправним рішення, оформлене протоколом 2/10.10.2025 від 10.10.2025 засідання комісії військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 з реалізації виплати одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах від 25.05.2025 ухвалено відмовити старшому сержанту ОСОБА_1 одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах із розрахунку 1/6 від 1 млн. гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій (сумарно обчислених) відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2025 р. № 153 “Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану».
З огляду на викладене вище, слід зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову винагороду за тривалість проходження служби в бойових умовах із розрахунку 1/6 від 1 млн. гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій (сумарно обчислених) відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2025 р. № 153 “Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану».
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України та частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.
Відповідно до статті 139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-76, 139, 241-246, 250, 262 КАС України, суд
позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним рішення, оформлене протоколом 2/10.10.2025 від 10.10.2025 засідання комісії військової частини НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 з реалізації виплати одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах від 25.05.2025 ухвалено відмовити старшому сержанту ОСОБА_1 одноразової грошової винагороди за тривалість проходження служби в бойових умовах із розрахунку 1/6 від 1 млн. гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій (сумарно обчислених) відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2025 р. № 153 “Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану».
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_4 Національної гвардії України (ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) одноразову грошову винагороду за тривалість проходження служби в бойових умовах із розрахунку 1/6 від 1 млн. гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій (сумарно обчислених) відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2025 р. № 153 “Про реалізацію експериментального проекту щодо підвищення мотивації до проходження окремими категоріями громадян України військової служби у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі під час воєнного стану».
Судові витрати розподілу не підлягають.
Рішення суду першої інстанції набуває чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набуває чинності після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Суддя Мричко Н.І.