Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/1045/26
26 січня 2026 року слідчий суддя Подільського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисників: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, одруженого, працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
Старший слідчий СВ Подільського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_8 , за погодженням з прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 .
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначав, що відомості про кримінальне правопорушення за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100070000969 від 01.05.2024.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до розпорядження Київського міського голови від 31.08.2021 № 745 ОСОБА_4 було призначено на посаду директора Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 01.09.2021.
Відповідно до Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23.11.2023 Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської гади (Київської міської державної адміністрації) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), утвореним відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у складі виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за рішенням Київської міської ради від 20.06.2002 № 28/28 «Про утворення виконавчого органу Київської міської ради та затвердження його структури і загальної чисельності».
ОСОБА_4 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто був службовою особою.
Згідно з рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА були виділені грошові кошти в розмірі 2 347 218 4028 грн. загального фонду.,
Поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств з утримання мостів і шляхів та споруд на них районів міста Києва здійснюється відповідно до статті 22 Бюджетного кодексу України, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 року № 154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788, рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік», Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 02.03.2023 року № 6018/6059 (у редакції рішення Київської міської ради від 23.11.2023 року № 7407/7448), на підставі наказу Департаменту транспортної інфраструктури «Про поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд міста Києва на 2024 рік», за кошти, виділені з бюджету міста Києва за КПКВ 1917442 «Утримання та розвиток інших об'єктів транспортної інфраструктури» на 2024 рік.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01 січня 2024 року, ОСОБА_4 , якому достовірно було відомо про прийняте рішення Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» та про суму виділених грошових коштів Департаменту транспортної інфраструктури в розмірі 2 347 218 4028 грн. загального фонду, діючи з метою особистого збагачення, використовуючи широке коло знайомств серед посадовців різного рівня, володіючи організаторськими здібностями та маючи реальні можливості впливу на підлеглих, підпорядковані Департаменту комунальні підприємства та їх службових осіб, створюючи хибне уявлення про їхні службові обов'язки та завдання професійної діяльності, а також маючи досвід роботи в будівельній сфері, безпосередньо в будівництві та ремонті автомобільних доріг (зокрема, у період з грудня 2015 року по листопад 2017 року він очолював Службу автомобільних доріг у Львівській області), керуючись корисливими мотивами і прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, розробив план вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними на потреби та виконання завдань Департаменту транспортної інфраструктури, зокрема на проведення поточного та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі міста Києва, який передбачав залучення в якості співучасників низки осіб, зокрема керівників та працівників підконтрольних приватних і комунальних підприємств, які мали взаємодіяти між собою відповідно до визначеної ієрархічної структури при вчиненні кримінальних правопорушень.
Так, ОСОБА_4 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30 січня 2024 року, будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, керуючись корисливим мотивом та з ціллю незаконного збагачення шляхом отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, достовірно знаючи, що дорожнє покриття, тротуари та трамвайна лінія по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва перебувають в аварійному стані надав вказівку в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_9 який не був обізнаний про злочинні наміри останнього, ініціювати включення вул. Кирилівська до плану поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі. В свою чергу ОСОБА_9 , повідомив ОСОБА_4 , що вздовж та по периметру вул. Кирилівська наявні інженерні мережі ПрАТ «Київводоканал», АТ «Київгаз», ДТЕК, АТ «Укртелеком», КП «Міськсвітло», КП «Київтеплоенерго», які перебувають в аварійному стані, не включені зазначеними підприємствами до плану поточного ремонту на 2024 рік у зв'язку із чим ремонт дорожнього покриття вулиці є недоцільним та може створити загрозу повторних ремонтів у випадку аварій інженерних мереж. Однак, ОСОБА_4 , відкинув доводи ОСОБА_9 так як це не узгоджувалося із заздалегідь розробленим ним злочинним планом, та погрожуючи звільнення переконав останнього подати вул. Кирилівську для включення до плану поточного ремонту на 2024 рік.
В подальшому, ОСОБА_4 , 30.01.2024, затвердив указаний план наказом № Н-21, згідно пункту 7.7.1 якого передбачено поточний ремонт по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень.
Відповідно до вказаного наказу від 30.01.2024 № Н-21 затверджено план поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств шляхово-експлуатаційних управлінь по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд на них районів міста Києва, комунального підприємства по ремонту та утриманню мостів і шляхів міста Києва «Київавтошляхміст», комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Магістраль» та комунальної корпорації «Київавтодор» за кошти, виділені з бюджету міста Києва на 2024 рік, виконавцем поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень було визначено КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», в.о. начальника ОСОБА_9 .
Так, ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.03.2024, керуючись корисливими мотивами та прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, згідно із заздалегідь розробленим планом вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва, усвідомлюючи, нелояльність в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_9 , залучив до своєї злочинної діяльності головного інженера КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Шевченківського району» ОСОБА_10 . Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_4 довів до його відома злочинний план та наміри незаконного збагачення шляхом заволодіння коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва.
У подальшому ОСОБА_4 забезпечив покладання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_10 з 12.04.2024 року згідно з розпорядженням Київського міського голови № 319 від 11.04.2024 року та видачу наказу № 115-к від 11.04.2024 року «Про покладання виконання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_10 з 12.04.2024 року». Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_4 довів до його відома злочинний план та наміри розтрати грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва
У подальшому ОСОБА_4 забезпечив покладання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_10 з 12.04.2024 року згідно з розпорядженням Київського міського голови № 319 від 11.04.2024 року та видачу наказу № 115-к від 11.04.2024 року «Про покладання виконання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_10 з 12.04.2024 року».
Водночас, ОСОБА_10 на виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_4 плану злочинних дій, постійно контролював хід його виконання, особисто приймав участь у виїзних нарадах, зокрема 15.05.2024, 17.05.2024, 19.06.2025, 12.09.2024. У період з травня по грудень 2024 року приймав на роботу за сумісництвом працівників інших районних ШЕУ м. Києва. 18.07.2024, 15.08.2024, 25.12.2024, забезпечив перерахування грошових коштів на рахунок ТОВ «КП «ШЛЯХБУД ІНВЕСТ» UA49 380805 0000 0000 2600 0596 675, на суми 1 213 185.34 грн, 1 893 839.42 грн та 2 918 346.83 підписавши платіжні доручення №598, №726, №1339.
Крім того, ОСОБА_10 , діючи за вказівкою та під керівництвом ОСОБА_4 , згідно розробленого ним плану злочинних дій, усвідомлюючи протиправність наданих ОСОБА_4 вказівок, у невстановлений досудовим розслідуванням час, шляхом здійснення адміністративного впливу, залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_11 , призначеного наказом начальника КП «ШЕУ Подільського району» № 45к від 08.04.2013 на посаду головного інженера КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», та визначеного наказом в.о. начальника КП «ШЕУ Подільського району» м. Києва № 50 від 10.04.2024 відповідальним за проведення ремонтних робіт власними силами підприємства та із залученням підрядних організацій, забезпечення відповідними матеріалами та технікою при здійсненні поточного ремонту вулично-дорожньої мережі по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівської в напрямку вул. Ярославської) у Подільському районі міста Києва, та, переконавшись у готовності останнього виконувати вказівки, довів до його відома злочинний план та наміри розтрати коштів виділених з бюджету територіальної громади міста Києва.
Так, ОСОБА_11 діючи за вказівкою та під керівництвом ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , згідно розробленого ним плану злочинних дій, усвідомлюючи протиправність наданих ОСОБА_4 вказівок, 08.05.2025 підписав договір з ТОВ "КП "ШЛЯХБУД ІНВЕСТ" №73, 30.06.2024, 08.08.2024 та 24.12.2024 прийняв виконані будівельні роботи та підписав Акти КБ2в №1, №2, №3, прийняв виконані будівельні рорботи та підписав Акти КБ2в, №108-2 за серпень 2024, № 108-3 за серпень 2024, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13 за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024. Організовував виконання робіт сумісниками, зокрема на нарадах в кабінеті ОСОБА_10 18.11.2024, 19.11.2024, 25.11.2024, 29.11.2024.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мета незаконного збагачення шляхом отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів згідно із заздалегідь розробленим планом, що полягав у розтраті грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час але не пізніше 01.01.2024, залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_12 , призначеного наказом начальника Департаменту транспортної інфраструктури № 1-К від 01.01.2024 на посаду начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_4 довів до його відома злочинний план.
Так, ОСОБА_4 , розуміючи, що розроблений ним план, спрямований на розтрату грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва, він самостійно реалізувати у повному обсязі не зможе та йому потрібні співучасники, усвідомлюючи протиправність таких дій, їх високий ступінь суспільної небезпеки, необхідність чітких і узгоджених дій, значної кількості людей та суворих конспіративних заходів, маючи намір здійснювати таку діяльність протягом тривалого періоду, вирішив створити стійке об'єднання декількох осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цього та іншого (інших) кримінальних правопорушень, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.
З цією метою, ОСОБА_4 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 16 квітня 2024 року маючи досвід у будівництві та ремонті автомобільних доріг, заздалегідь усвідомлюючи, що виконати роботи, які відповідали б нормативно-правовим актам у галузі дорожнього будівництва, у встановлені ним строки наявними силами та засобами залученого ним КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», не представляється можливим, що створювало б загрозу його подальшого перебування на займаній посаді, зловживаючи своїми службовими повноваженнями та адміністративним впливом, наказав підпорядкованому начальнику управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури ОСОБА_12 збирати виїзні наради безпосередньо на обєкті будівництва кожної середи близко 07:30 години.
В подальшому, 17.04.2024 ОСОБА_4 , перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська під час першої виїзної наради, достовірнро знаючи, що районні ШЕУ м. Києва окрім ШЕУ Подільського району не були визначені наказом від 30.01.2024 № Н-21, як виконавці робіт з поточного ремонту вул. Кирилівська у м. Києві, зловживаючи своїми посадовими повноваженнями надав вказівку створити 10 робочих бригад по 6 чоловік зі складу підлеглих працівників.
В подальшому, 08.05.2024 ОСОБА_4 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_12 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська та довів до відома присутнім на нараді - керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, необхідність оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.
Для забезпечення виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, ОСОБА_12 , 15.05.2024, 17.05.2024, 19.06.2024, 12.09.2024 надає вказівки, керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, що вони, мають залучити працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу. Матеріали кримінального провадження щодо вказаних осіб виділено в окреме провадження.
Таким чином, реалізуючи свій злочинний умисел, зокрема завдяки досвіду в будівельній сфері, особистим організаторським здібностям, соціальним зв'язкам та наявному адміністративному ресурсу, ОСОБА_4 у період із січня 2024 року по початок травня 2024 року, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, створив організовану групу з метою вчинення кримінальних правопорушень, до складу якої увійшли: начальник управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_12 ; в.о. начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_10 , головний інженер КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_11 .
Вказані особи зорганізувалися у внутрішньо та зовнішньо стійке об'єднання, мали на меті спільне вчинення кримінальних правопорушень, діяли умисно й добровільно, усвідомлювали наслідки своїх спільних злочинних дій, були обізнані зі злочинним планом, розробленим ОСОБА_4 , знали власні функції з його реалізації у відповідних частинах, координували свої злочинні дії між собою, підкоряючись ОСОБА_4 , виконували його вказівки та отримували поради, вживали заходів для збереження діяльності організованої групи в таємниці.
Стійкість організованої групи була забезпечена стабільністю складу її членів, забезпеченням безпечності та постійності її функціонування, міцними внутрішніми зв'язками між членами організації, тривалістю діяльності (понад один рік), чітким визначенням функцій кожного з її членів, високим рівнем узгодженості дій, постійною ефективною комунікацією, звітністю та контролем всередині організації, а також єдиним планом злочинної діяльності.
Таким чином, ОСОБА_4 не пізніше січня 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, з метою вчинення кримінальних правопорушень - розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, створив та здійснював керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою, до якої залучив осіб, які добровільно вступили до складу вказаної організованої групи та надали згоду на участь у вчинюваних нею злочинах: ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інших невстановлених осіб, якими було схвалено єдиний план вчинення кримінальних правопорушень та надано свою добровільну згоду на участь у злочинному угрупованні.
Так, ОСОБА_4 , керуючись корисливими мотивами та прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, згідно із заздалегідь розробленим планом вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_12 , призначеного наказом начальника Департаменту транспортної інфраструктури № 1-К від 01.01.2024 на посаду начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_4 довів до його відома злочинний план і наміри незаконного збагачення шляхом заволодіння коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва.
Так, ОСОБА_4 , розуміючи, що розроблений ним план, спрямований на заволодіння грошовими коштами, виділеними з бюджету міста Києва, він самостійно реалізувати у повному обсязі не зможе та що йому потрібні співучасники, усвідомлюючи протиправність таких дій, їх високий ступінь суспільної небезпеки, необхідність чітких і узгоджених дій, значної кількості людей та суворих конспіративних заходів, маючи намір здійснювати таку діяльність протягом тривалого періоду, ОСОБА_4 вирішив створити стійке ієрархічне об'єднання декількох осіб (три і більше), члени якого або його структурні частини за попередньою змовою зорганізуються для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів членами цієї організації - організовану групу.
З цією метою, ОСОБА_4 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 16 квітня 2024 року маючи досвід у будівництві та ремонті автомобільних доріг, заздалегідь усвідомлюючи, що виконати роботи, які відповідали б нормативно-правовим актам у галузі дорожнього будівництва, у встановлені ним строки наявними силами та засобами залученого ним КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», не представляється можливим, що створювало б загрозу його подальшого перебування на займаній посаді, зловживаючи своїми службовими повноваженнями та адміністративним впливом, наказав підпорядкованому начальнику управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури ОСОБА_12 збирати виїзні наради безпосередньо на об'єкті будівництва кожної середи близко 07:30 години.
В подальшому, 17.04.2024 ОСОБА_4 , перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська під час першої виїзної наради, надав вказівку керівникам районних ШЕУ м. Києва, які входили в сферу управління Департаменту, і які мали забезпечити виконання робіт із поточного ремонту по вулиці Кирилівській у строки, визначені ОСОБА_4 створити 10 робочих бригад по 6 чоловік зі складу підлеглих працівників.
В подальшому, 08.05.2024 ОСОБА_4 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_12 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська, довів до відома учасників, наради частину злочинного плану, який полягав у необхідності оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» мотивуючи їх умисно завищеною заробітною платою, шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.
Таким чином, ОСОБА_4 , очоливши організовану групу, з метою реалізації розробленого ним плану, направленого на розтрату грошових коштів, виділеними з місцевого бюджету на проведення поточного та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі м. Києва, а саме: в період часу з січня 2024 року до листопада 2024 року, діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, вчинив кримінальні правопорушення при наступних обставинах.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. На даний час воєнний стан продовжено у порядку визначеному законом.
Водночас, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , узгодили спільний злочинний план, спрямований на внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу при наступних обставинах.
Крім того встановлено, що 08.05.2024, між КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» та ТОВ «КП «Шляхбуд інвест» підписаний договір № 73.
Відповідно до п.1.1 Договору, Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується надати на свій ризик власними силами і засобами Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва (ДК 021:2015 45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг) для експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах, на основі Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва» затверджених Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 N?281, відповідно затвердженої кошторисної документації, діючих норм і стандартів.
Водночас, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та узгодили спільний злочинний план, спрямований на розтрату та заволодіння бюджетними коштами територіальної громади міста Києва, виділеними для виконання робіт за об'єктом «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська у напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».
Зазначений план передбачав внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку робочого часу, що призвело до надлишкової виплати коштів з фонду оплати праці комунальних підприємств, а також внесення недостовірних даних до актів приймання виконаних будівельних робіт із метою штучного завищення обсягів використаних матеріалів (асфальтобетону) та їх вартості (зокрема тротуарної плитки), чим було завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт за вказаним об'єктом.
Крім того, відповідно до п.6.3. наказу комунальної корпорації «Київавтодор» №12 від 31.01.2024 начальники КП ШЕУ відповідно до статутних повноважень та обов'язків несуть персональну відповідальність за розцінки та нормування часу, розрахунок заробітної плати, показники прибутку, загальновиробничих та адміністративних витрат, вартість матеріалів, виробів та конструкцій і механізмів при складанні форм «КБ-2в.
При цьому встановлено, що, для обліку відпрацьованого робочого часу було застосовано "Табель обліку використання робочого часу" №П-5 форма якого затверджена Наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року №489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».
Відповідно до розпорядження Київського міського голови № 662 від 26.07.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» №119-к від 28.07.2023 ОСОБА_13 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва».
ОСОБА_13 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_13 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року, перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, сформував робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Святошинського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Святошинського району», керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_13 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, ОСОБА_13 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Святошинського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 195 798,31 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №1278 від 22.12.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» №168-п від 29.12.2023 на ОСОБА_19 покладено виконання обов'язків начальника КП ШЕУ Солом'янського району.
ОСОБА_19 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_19 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва», перебуваючи у своєму робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, розуміючи, що в України введено воєнний стан, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформував робочу бригаду з числа працівників КП ШЕУ Солом'янського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ОСОБА_24 та ОСОБА_25 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, невстановлені службові особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану та відведеної їм ролі у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_19 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ОСОБА_24 та ОСОБА_25 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, внесли до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Солом'янського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, ОСОБА_19 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої бепосередньо контролювалося ОСОБА_12 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ОСОБА_24 та ОСОБА_25 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Солом'янського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ОСОБА_24 та ОСОБА_25 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 386 327,00 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №452 від 10.07.2015 та наказу КК «Київавтодор» №147-к від 10.07.2015 ОСОБА_26 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району
м. Києва».
ОСОБА_26 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_26 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , та ОСОБА_33 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_26 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , та ОСОБА_33 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Голосіївського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, ОСОБА_26 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , та ОСОБА_33 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Голосіївського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , та ОСОБА_36 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 485 295,86 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №741 від 31.10.2018 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» №343-п від 31.10.2018 ОСОБА_37 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва».
ОСОБА_38 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_38 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої бепосередньо контролювалося ОСОБА_12 , будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_37 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Деснянського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 будучи обізнаним про злочинну діяльність але не входячи до складу організованої групи, ОСОБА_38 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Деснянського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 233 953,67 грн.
Крім того, відповідно наказу № 162п від 05.07.2023 КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_47 призначено на посаду виконроба КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва».
ОСОБА_48 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що невстановлена службова особа КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва, діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформовано робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Дарницького району, до складу якої увійшли: ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська к Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, виконавець робіт КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_48 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кам'янська, 130, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, ОСОБА_48 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, Кам'янська, 130, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Дарницькому району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_54 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 308 497,21 грн.
ОСОБА_10 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , керуючись спільним, єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, в період з травня 2024 - жовтень 2024 року прийняв на роботу за сумісництвом на неповний робочий день тривалістю 4 години на день на посади дорожніх робітників наступних працівників: згідно з Наказом №161-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_27 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 ; згідно з Наказом №162-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_62 ; згідно з Наказом №163-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 ; згідно з Наказом №164-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_66 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 ; згідно з Наказом №165-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ; згідно з Наказом №166-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_67 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 ; згідно з Наказом №167-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 ; згідно з Наказом №168-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 ; згідно з Наказом №169-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 ; згідно з Наказом №189-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 ; згідно з Наказом №190-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_82 , ОСОБА_59 , ОСОБА_83 ; згідно з Наказом №191-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_84 , ОСОБА_85 , ОСОБА_86 ; згідно з Наказом №193-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , ОСОБА_89 ; згідно з Наказом №194-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_90 , ОСОБА_91 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_21 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 ; згідно з Наказом №581-к від 30.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_92 , ОСОБА_93 , ОСОБА_94 ; згідно з Наказом №584-к від 31.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_95 , ОСОБА_89 , ОСОБА_96 , ОСОБА_90 , ОСОБА_85 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_23 ; згідно з Наказом №291-к від 21.06.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_97 , ОСОБА_90 , ОСОБА_95 , ОСОБА_91 , ОСОБА_89 ; згідно з Наказом №328-к від 08.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_62 ; згідно з Наказом №368-к від 23.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_27 , ОСОБА_61 , ОСОБА_28 ; згідно з Наказом №382-к від 30.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_60 , ОСОБА_98 ; згідно з Наказом №552-к від 11.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_99 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_15 ; згідно з Наказом №575-к від 28.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_28 , ОСОБА_61 , ОСОБА_98 , ОСОБА_100 , ОСОБА_60 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_86 , ОСОБА_79 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 , ОСОБА_104 , ОСОБА_66 , ОСОБА_105 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_83 , ОСОБА_82 , ОСОБА_106 , ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_107 , ОСОБА_72 , ОСОБА_108 , ОСОБА_109 , ОСОБА_110 , ОСОБА_111 .
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_10 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , керуючись спільним єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, залучив до протиправної діяльності невстановлених на даний час службових осіб з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району» якій довів до відома розроблений ОСОБА_4 злочинний план.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_112 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_113 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_118 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 , ОСОБА_70 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_75 , ОСОБА_125 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_42 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_54 , ОСОБА_53 , ОСОБА_50 , ОСОБА_49 , ОСОБА_51 , ОСОБА_41 , ОСОБА_128 , ОСОБА_88 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_91 , ОСОБА_21 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_23 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_27 , ОСОБА_61 , ОСОБА_33 , ОСОБА_138 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_52 , ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_24 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що перелічені працівники працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва лише по 4 години.
Продовжуючи виконання, спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, ОСОБА_149 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_113 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_118 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 , ОСОБА_70 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_75 , ОСОБА_125 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_42 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_54 , ОСОБА_53 , ОСОБА_50 , ОСОБА_49 , ОСОБА_51 , ОСОБА_41 , ОСОБА_128 , ОСОБА_88 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_91 , ОСОБА_21 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_23 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_27 , ОСОБА_61 , ОСОБА_33 , ОСОБА_138 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_52 , ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_24 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за сумісництвом, чим підтвердили викладені в них відомості та надали їм офіційного статусу.
Водночас, 08.05.2024 ОСОБА_4 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_12 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська та довів до відома присутнім на нараді - керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, необхідність оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу на що останні погодилися.
Крім того, для забезпечення виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, ОСОБА_12 , 15.05.2024, 17.05.2024, 19.06.2025, 12.09.2024 надав вказівки, керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, що вони, мають залучити працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.
Таким чином, ОСОБА_4 в період з січня по листопад 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував та забезпечив внесення завідомо неправдивих відомостей до табелів обліку робочого часу про кількість відпрацьованого робочого часу працівниками КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» м. Києва (ЄДРПОУ 03334894), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» м. Києва (ЄДРПОУ 31722818), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» м. Києва (ЄДРПОУ 04590234), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» м. Києва (ЄДРПОУ 03359090), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» м. Києва (ЄДРПОУ 31806946), за період з травня 2024 по листопад 2024, водночас організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам, які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».
Таким чином ОСОБА_4 , підозрюється в організації внесення до офіційний документів завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб в складі організованої групи тобто у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та узгодили спільний злочинний план, спрямований на розтрату та заволодіння бюджетними коштами територіальної громади міста Києва, виділеними для виконання робіт за об'єктом «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська у напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».
Зазначений план передбачав внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку робочого часу, що призвело до надлишкової виплати коштів з фонду оплати праці комунальних підприємств, а також внесення недостовірних даних до актів приймання виконаних будівельних робіт із метою штучного завищення обсягів використаних матеріалів (асфальтобетону) та їх вартості (зокрема тротуарної плитки), чим було завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт за вказаним об'єктом.
Установлено, що, для обліку відпрацьованого робочого часу було застосовано "Табель обліку використання робочого часу" №П-5 форма якого затверджена Наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року №489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».
Відповідно до розпорядження Київського міського голови № 662 від 26.07.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» №119-к від 28.07.2023 ОСОБА_13 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва».
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.12.2001 № 2738 (зі змінами).
ОСОБА_13 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_13 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року, перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, сформував робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Святошинського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, ОСОБА_13 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Святошинського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 195 798,31 грн.
Отже, ОСОБА_4 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району», які фактично виконували будівельні роботи на об?єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» м. Києва на загальну суму 195 798,31 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №1278 від 22.12.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» №168-п від 29.12.2023 на ОСОБА_19 покладено виконання обов'язків начальника КП ШЕУ Солом'янського району.
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.12.2001 № 2738 (зі змінами).
ОСОБА_19 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_19 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва», перебуваючи у своєму робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, розуміючи, що в України введено воєнний стан, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформував робочу бригаду з числа працівників КП ШЕУ Солом'янського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ОСОБА_24 та ОСОБА_25 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, невстановлені службові особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану та відведеної їм ролі у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_19 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ОСОБА_24 та ОСОБА_25 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, внесли до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Солом'янського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, ОСОБА_19 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ОСОБА_24 та ОСОБА_25 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Солом'янського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ОСОБА_24 та ОСОБА_25 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 386 327,00 грн.
Отже, ОСОБА_4 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» м. Києва на загальну суму 386 327,00 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №452 від 10.07.2015 та наказу КК «Київавтодор» №147-к від 10.07.2015 ОСОБА_26 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва».
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.11.2024 № 1097 (нова редакція).
ОСОБА_26 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_26 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , та ОСОБА_33 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_26 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , та ОСОБА_33 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Голосіївського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, ОСОБА_26 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , та ОСОБА_33 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Голосіївського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , та ОСОБА_36 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 485 295,86 грн.
Отже, ОСОБА_4 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» м. Києва на загальну суму 485 295,86 грн.
Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №741 від 31.10.2018 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» №343-п від 31.10.2018 ОСОБА_37 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва».
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.12.2001 № 2738 (зі змінами).
ОСОБА_38 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_38 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_12 , будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 , злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_37 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Деснянського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 будучи обізнаним про злочинну діяльність але не входячи до складу організованої групи, ОСОБА_38 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Деснянського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 233 953,67 грн.
Отже, ОСОБА_4 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» м. Києва на загальну суму 233 953,67 грн.
Крім того, відповідно наказу № 162п від 05.07.2023 КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_47 призначено на посаду виконроба КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва».
У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.12.2001 № 2738 (зі змінами).
ОСОБА_48 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.
Разом із тим встановлено, що невстановлена службова особа КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва, діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформовано робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Дарницького району, до складу якої увійшли: ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська к Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, виконавець робіт КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_48 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кам'янська, 130, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.
Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, ОСОБА_48 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, Кам'янська, 130, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Дарницькому району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.
В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_54 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 308 497,21 грн.
Отже, ОСОБА_4 в період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району», які фактично виконували будівельні роботи на об?єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» м. Києва (ЄДРПОУ 31722818) на загальну суму 308 497,21 грн.
Разом із тим, ОСОБА_10 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , керуючись спільним, єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, в період з травня 2024 - жовтень 2024 року прийняв на роботу за сумісництвом на неповний робочий день тривалістю 4 години на день на посади дорожніх робітників наступних працівників: згідно з Наказом №161-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_27 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 ; згідно з Наказом №162-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_62 ; згідно з Наказом №163-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 ; згідно з Наказом №164-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_66 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 ; згідно з Наказом №165-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ; згідно з Наказом №166-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_67 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 ; згідно з Наказом №167-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 ; згідно з Наказом №168-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 ; згідно з Наказом №169-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 ; згідно з Наказом №189-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 ; згідно з Наказом №190-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_82 , ОСОБА_59 , ОСОБА_83 ; згідно з Наказом №191-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_84 , ОСОБА_85 , ОСОБА_86 ; згідно з Наказом №193-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , ОСОБА_89 ; згідно з Наказом №194-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_90 , ОСОБА_91 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_21 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 ; згідно з Наказом №581-к від 30.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_92 , ОСОБА_93 , ОСОБА_94 ; згідно з Наказом №584-к від 31.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_95 , ОСОБА_89 , ОСОБА_96 , ОСОБА_90 , ОСОБА_85 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_23 ; згідно з Наказом №291-к від 21.06.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_97 , ОСОБА_90 , ОСОБА_95 , ОСОБА_91 , ОСОБА_89 ; згідно з Наказом №328-к від 08.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_62 ; згідно з Наказом №368-к від 23.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_27 , ОСОБА_61 , ОСОБА_28 ; згідно з Наказом №382-к від 30.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_60 , ОСОБА_98 ; згідно з Наказом №552-к від 11.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_99 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_15 ; згідно з Наказом №575-к від 28.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_28 , ОСОБА_61 , ОСОБА_98 , ОСОБА_100 , ОСОБА_60 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_86 , ОСОБА_79 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 , ОСОБА_104 , ОСОБА_66 , ОСОБА_105 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_83 , ОСОБА_82 , ОСОБА_106 , ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_107 , ОСОБА_72 , ОСОБА_108 , ОСОБА_109 , ОСОБА_110 , ОСОБА_111 .
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_10 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_4 , керуючись спільним єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, залучив до протиправної діяльності невстановлених на даний час службових осіб з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району» якій довів до відома розроблений ОСОБА_4 злочинний план.
На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_112 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_113 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_118 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 , ОСОБА_70 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_75 , ОСОБА_125 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_42 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_54 , ОСОБА_53 , ОСОБА_50 , ОСОБА_49 , ОСОБА_51 , ОСОБА_41 , ОСОБА_128 , ОСОБА_88 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_91 , ОСОБА_21 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_23 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_27 , ОСОБА_61 , ОСОБА_33 , ОСОБА_138 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_52 , ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_24 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що перелічені працівники працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва лише по 4 години.
Продовжуючи виконання, спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, ОСОБА_149 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_113 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_118 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 , ОСОБА_70 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_75 , ОСОБА_125 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_42 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_54 , ОСОБА_53 , ОСОБА_50 , ОСОБА_49 , ОСОБА_51 , ОСОБА_41 , ОСОБА_128 , ОСОБА_88 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_91 , ОСОБА_21 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_23 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_27 , ОСОБА_61 , ОСОБА_33 , ОСОБА_138 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_52 , ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_24 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за сумісництвом, чим підтвердили викладені в них відомості та надали їм офіційного статусу.
Таким чином ОСОБА_4 , підозрюється в організації розтрати чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Крім того, згідно з рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА були виділені грошові кошти в розмірі 9 691 494 971 грн. загального фонду.
Поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств з утримання мостів і шляхів та споруд на них районів міста Києва здійснюється відповідно до статті 22 Бюджетного кодексу України, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788, рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік», Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 02.03.2023 року № 6018/6059 (у редакції рішення Київської міської ради від 23.11.2023 року № 7407/7448), на підставі наказу Департаменту транспортної інфраструктури «Про поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд міста Києва на 2024 рік», за кошти, виділені з бюджету міста Києва за КПКВ 1917442 «Утримання та розвиток інших об'єктів транспортної інфраструктури» на 2024 рік.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01 січня 2024 року, ОСОБА_4 , якому достовірно було відомо про прийняте рішення Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» та про суму виділених грошових коштів Департаменту транспортної інфраструктури в розмірі 9 691 494 971 грн. загального фонду, використовуючи широке коло знайомств серед посадовців різного рівня, володіючи організаторськими здібностями та маючи реальні можливості впливу на підлеглих, підпорядковані Департаменту комунальні підприємства та їх службових осіб, створюючи хибне уявлення про їхні службові обов'язки та завдання професійної діяльності, а також маючи досвід роботи в будівельній сфері, безпосередньо в будівництві та ремонті автомобільних доріг (зокрема, у період з грудня 2015 року по листопад 2017 року він очолював Службу автомобільних доріг у Львівській області) з метою утвердження себе в уявленні керівництва та громадськості міста Києва як ефективного керівника для подальшого перебування на займаній посаді та доступу до бюджету територіальної громади м. Києва, розробив злочинний план, направлений на розтрату коштів виділених з бюджету територіальної громади міста Києва.
Так, ОСОБА_4 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30 січня 2024 року, будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, переслідуючи мету утвердження себе в уявленні керівництва та громадськості міста Києва як ефективного керівника для подальшого перебування на займаній посаді та доступу до бюджету територіальної громади м. Києва, достовірно знаючи, що дорожнє покриття, тротуари та трамвайна лінія по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва перебувають в аварійному стані, потребують капітального ремонту, однак виділення бюджетних асигнувань на проведення капітального ремонту рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» не передбачено, надав вказівку в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_9 який не був обізнаний про злочинні наміри останнього, ініціювати включення вул. Кирилівська до плану поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі однак фактично провести роботи які відповідають критеріям капітального ремонту, зокрема із суцільною заміною конструктивних елементів дороги, таких як: трамвайне полотно, дорожнє покриття, споруди дорожнього водовідводу, тротуари, пішохідні, майданчики для паркування примикання та заїзди.
В свою чергу, ОСОБА_9 , повідомив ОСОБА_4 , що вздовж та по периметру вул. Кирилівська наявні інженерні мережі ПрАТ «Київводоканал», АТ «Київгаз», ДТЕК, АТ «Укртелеком», КП «Міськсвітло», КП «Київтеплоенерго», які перебувають в аварійному стані, не включені зазначеними підприємствами до плану поточного ремонту на 2024 рік у зв'язку із чим ремонт дорожнього покриття вулиці є недоцільним та може створити загрозу повторних ремонтів у випадку аварій інженерних мереж. Однак, ОСОБА_4 , відкинув доводи ОСОБА_9 так як це не узгоджувалося із заздалегідь розробленим ним злочинним планом, та погрожуючи звільнення переконав останнього подати вул. Кирилівську для включення до плану поточного ремонту на 2024 рік.
В подальшому, ОСОБА_4 , 30.01.2024, затвердив указаний план наказом № Н-21, згідно пункту 7.7.1 якого передбачено поточний ремонт по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень.
Відповідно до вказаного наказу від 30.01.2024 № Н-21 - затверджено план поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств шляхово-експлуатаційних управлінь по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд на них районів міста Києва, комунального підприємства по ремонту та утриманню мостів і шляхів міста Києва «Київавтошляхміст», комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Магістраль» та комунальної корпорації «Київавтодор» за кошти, виділені з бюджету міста Києва на 2024 рік, виконавцем поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень було визначено КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», в.о. начальника ОСОБА_9 .
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше січня 2024 року, ОСОБА_4 будучи обізнаним в будівельній сфері та усвідомлюючи, що проведення розрахунків за виконані будівельні роботи можливо лише на підставі первинних облікових документів - «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, узгодили план направлений на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, виділених на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в), що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону при відповідності заявленій площі за рахунок зниження його щільності в примиканнях, паркувальних карманах та заїздах.
З метою реалізації плану злочинної діяльності ОСОБА_11 у період з травня по грудень 2024 року, діючи у складі організованої групи, якою керував ОСОБА_4 , у складі ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , та інших невстановлені на даний час осіб, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, керуючись спільним, єдиним злочинним умислом направленим на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, діючи згідно відведеної йому злочинної функції у складі організованої групи та шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, перебуваючи у своєму робочому кабінеті розташованому за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, забезпечив надання до виробничо-технічного відділу недостовірних відомостей, що були внесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, після чого прийняв та підписав, їх достовірно знаючи, що обсяги асфальтобетону завищені за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ), тобто загалом завищено обсяги асфальтобетону на 276,011 т, на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим підтверджував викладені в них відомості та надавав їм офіційного статусу.
Таким чином, ОСОБА_4 в період з січня по грудень 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, направленого на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував внесення завідомо неправдивих відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ) та розтрату коштів на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, що спричинило тяжкі наслідки, у вигляді збитків територіальній громаді м. Києва на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та згідно примітки до статті 185 КК України становить особливо великий розмір.
Таким чином ОСОБА_4 , підозрюється в організації внесення до офіційний документів завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб в складі організованої групи тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше січня 2024 року, ОСОБА_4 будучи обізнаним в будівельній сфері та усвідомлюючи, що проведення розрахунків за виконані будівельні роботи можливо лише на підставі первинних облікових документів - «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, узгодили план направлений на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, виділених на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в), що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону при відповідності заявленій площі за рахунок зниження його щільності в примиканнях, паркувальних карманах та заїздах.
З метою реалізації плану злочинної діяльності ОСОБА_11 у період з травня по грудень 2024 року, діючи у складі організованої групи, якою керував ОСОБА_4 , у складі ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , та інших невстановлені на даний час осіб, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, керуючись спільним, єдиним злочинним умислом направленим на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, діючи згідно відведеної йому злочинної функції у складі організованої групи та шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, перебуваючи у своєму робочому кабінеті розташованому за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, забезпечив надання до виробничо-технічного відділу недостовірних відомостей, що були внесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, після чого прийняв та підписав, їх достовірно знаючи, що обсяги асфальтобетону завищені за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ), тобто загалом завищено обсяги асфальтобетону на 276,011 т, на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим підтверджував викладені в них відомості та надавав їм офіційного статусу.
Внаслідок реалізації спільного, єдиного злочинного умислу направленого на розтрату бюджетних коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва згідно розробленого ОСОБА_4 плану злочинних дій територіальній громаді м. Києва завдано збитків на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ.
Таким чином, ОСОБА_4 в період з січня по грудень 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, направленого на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував внесення завідомо неправдивих відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ) та розтрату коштів на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим спричинив збитки територіальній громаді м. Києва на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та згідно примітки до статті 185 КК України становить особливо великий розмір.
Таким чином ОСОБА_4 , підозрюється в організації розтрати чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, в складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
22.01.2026 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.
Необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обґрунтована наявністю ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а саме: можливість переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду; можливість знищити, сховати речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; можливість перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Посилаючись на те, що саме такий запобіжний захід як тримання під вартою зможе забезпечити виконання підозрюваним, покладених на нього процесуальних обов'язків і запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, слідчий просив клопотання задовольнити, застосувати до ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 12 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 20 000 000 грн.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з викладених у ньому підстав та просив клопотання задовольнити.
Підозрюваний та його захисники у судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечили, вказавши на те, що підозра необґрунтована, ризики не доведені, ОСОБА_4 має стійкі соціальні зв'язки: одружений, працює, має постійне місце проживання, має на утриманні неповнолітню дитину, застава, визначена органом досудового розслідування є непомірною, а тому просили у задоволенні клопотання відмовити у повному обсязі або застосувати більш м'який запобіжний захід, зокрема, у вигляді домашнього арешту в нічний час доби.
Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у розгляді клопотання, вивчивши клопотання та додані до нього документи, приходжу до наступного висновку.
Установлено, що у провадженні Подільського УП ГУ НП у м. Києві перебуває кримінальне провадження № 12024100070000969, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.05.2024 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень за ч. 3 ст.28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.
22.01.2026 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.
Відповідно до Рішень Європейського суду з прав людини у справах «Нечипорук і Йонкало проти України» , «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення, хоча те, що саме може вважатися обґрунтованим, залежить від усіх обставин справи.
З доданих до клопотання документів вбачається обґрунтована підозра щодо вчинення підозрюваним кримінального правопорушення за ч. 3 ст.28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частинами шостою та восьмою статті 176 цього Кодексу.
Статтею 176 КПК України передбачено обов'язок прокурора довести, що встановлені під час розгляду клопотання про застосування запобіжних заходів обставини, є достатніми для переконання, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не може запобігти доведеним під час розгляду ризику або ризикам.
Таких доказів прокурором суду не надано.
Виходячи з вищевикладеного, приходжу до висновку про відсутність правових підстав для застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності підстав, зазначених ст. 177 КПК України, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, які зазначені ст. 178 КПК України (ч. 1 ст. 178 КПК України).
При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу враховую вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється; вік та стан здоров'я підозрюваного; враховую те, що підозрюваний має стійкі соціальні зв'язки, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, працює, має постійне місце проживання.
Крім того, враховую і наявність вказаних прокурором ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.
Зважаючи на те, що з наданих матеріалів кримінального провадження вбачається обґрунтована підозра щодо вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України, в судовому засіданні прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, однак не доведено, що жоден з більш м'яких запобіжних заходів не може запобігти зазначеним ризикам, приходжу до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у період доби з 21 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. з забороною залишати місце свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 строком до 20.03.2026 включно.
Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України на підозрюваного ОСОБА_4 слід покласти обов'язки, передбачені КПК України, а саме: прибувати по першому виклику до слідчого, прокурора або суду у визначений час; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; не відлучатися з місця свого проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Керуючись ст. ст. 177, 178, 181, 184, 193, 194, 196, 205, 206, 208-210, 213, 219, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
У задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні 12024100070000969 від 01.05.2024 - відмовити.
Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у період доби з 21 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. з забороною залишати місце свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 строком до 20.03.2026 включно.
Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язки, передбачені КПК України, а саме:
- прибувати по першому виклику до слідчого, прокурора або суду у визначений час;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- не відлучатися з місця свого проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Копію даної ухвали передати для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_4 .
Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на нього зобов'язань, використовувати електронні засоби контролю.
Встановити строк дії даної ухвали до 20.03.2026 включно.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту її проголошення.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1