Постанова від 02.02.2026 по справі 756/834/26

02.02.2026 Справа № 756/834/26

№756/834/26

№3/756/746/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2 лютого 2026 року Оболонський районний суд м. Києва

в складі головуючого судді - Шевчука А.В.

секретаря - Омельчук М.О.

з участю прокурора: Тостановського А.Т.

розглянувши матеріали адміністративної справи, оформленої управлінням запобігання адміністративній корупції Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Київської області, громадянина України, який проживає та зареєстрований в АДРЕСА_1 , працює майстром ТОВ «Альянсенерго», до 18.03.2025 року обіймав посаду рятувальника рятувального відділення групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві,

за ч.1 ст. 1726 КУпАП,

встановив:

Згідно протоколу №29 про адміністративне правопорушення від 09.01.2026 року ОСОБА_1 , припиняючи з 18.03.2025 діяльність на посаді рятувальника рятувального відділення групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, маючи спеціальне звання «сержант служби цивільного захисту», будучи суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подав 09.07.2025 о 19 год. 40 хв. декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті ч.1 ст. 1726 КУпАП.

За протоколом автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 22.01.2026 року, даний адміністративний матеріал розподілено на суддю Оболонського районного суду м. Києва Шевчука А.В. Розгляд матеріалу призначено на 02.02.2026 року о 15 год. 15 хв.

ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечував своєї вини у скоєнні адміністративного правопорушення.

Представник прокуратури наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 1726 КУпАП вказуючи про наявність у його діях складу адміністративного правопорушення, при цьому акцентував увагу, що датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні складання протоколу за участю особи ОСОБА_1 , а саме 09.01.2026 року.

Вивчивши наявні матеріали та подані докази, вислухавши сторін, судом встановлено наступне.

Відповідно до наказу від 17.03.2025 №236-НК Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві ОСОБА_1 звільнено зі служби цивільного захисту за підпунктом 9 пунктом 176 (за згодою сторін), з 18 березня 2025 року.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

На виконання вищезазначених вимог, рятувальник рятувального відділення групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві ОСОБА_1 був зобов?язаний подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями не пізніше 17.04.2025.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов?язку, способу та терміну подання такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону, подав відповідну декларацію лише 09.07.2025 о 19 год. 40 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

3 приводу несвоєчасності подання декларації ОСОБА_1 надав пояснення, в яких вказав, що визнає порушення ним вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», поважні причини несвоєчасного подання декларації відсутні.

За приписами ч.1 ст. 1726 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Рятувальник рятувального відділення групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві ОСОБА_1 є суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону та суб?єктом відповідальності відповідно до Примітки до статті 172-6 КУпАП, тобто він зобов?язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі - зазначені у статті 45 вказаного Закону.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами по справі, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення №29 від 09.01.2026 року, особистими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.

Протилежного доказами, з'ясованими в судовому засіданні, не встановлено.

Враховуючи наведені докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення передбачене санкцією ч.1 ст. 1726 КУпАП у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України " Про судовий збір " до стягнення з ОСОБА_1 підлягає судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 1, 9, 36, 38, п.7 ст. 247 , ст. 283-287, ст. 294, ч.1 ст. 1726 КУпАП, суд, -

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 1726 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено протягом 10 днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва.

Суддя: А.В. Шевчук