Рішення від 05.02.2026 по справі 912/2672/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,

тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2026 рокуСправа № 912/2672/25

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кузьміної Б.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю секретаря судового засідання Поступайло К.Ю. за правилами загального позовного провадження справу №912/2672/25

за позовом Центру соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради Кіровоградської області (27641, Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Соколівське, вул. Шевченка, буд. 68)

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (25006, м. Кропивницький, вул. Арсенія Тарковського, 67)

за участю у справі в статусі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 1)

про визнання недійсним та скасування рішення,

за участю представників:

від позивача - адвоката Болотських А.Ю. (довіреність від 01.08.2025), представника Перепелиці В.Г. (в порядку самопредставництва) (у судовому засіданні з проголошення судового рішення участі не брали),

від відповідача - адвоката Руденка Т.В. (довіреність №2756 від 25.12.2025),

від третьої особи - адвоката Вольди М.А. (довіреність № 21 від 06.03.2025, у судовому засіданні з проголошення судового рішення участі не брала),

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Центру соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради Кіровоградської області з такими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України":

"1. Визнати недійсним та скасувати рішення Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про задоволення Акта про порушення № 001/25К від 30.01.2025 та здійснення перерахунку (донарахування) Центру соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу відповідно до глави 4 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем за період з 00:00 год. 01.01.2025 року по 10:00 год. 30.01.2025 року, оформленого Актом-розрахунком необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу та протоколом засідання комісії Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" з розгляду актів про порушення від 10 березня 2025 року.

2. Витребувати у Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (ЄДРПОУ 45068116, вул. Тарковського Арсенія, буд. 67, м. Кропивницький, 25006) протокол (витяг з протоколу) засідання комісії Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" з розгляду актів про порушення від 10.03.2025 року, стосовно задоволення Акта про порушення № 001/25К від 30.01.2025 та здійснення перерахунку (донарахування) Центру соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу відповідно до глави 4 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем за період з 00:00 год 01.01.2025 по 10:00 год 30.01.2025.

3. Стягнути з відповідача судові витрати, а саме: судовий збір у розмірі 6056,00 грн. та 10000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу."

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Кропивницька філія Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільчі мережі України" прийняла рішення, оформлене актом-розрахунком необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу та протоколом засідання комісії з розгляду актів про порушення від 10.03.2025, з порушенням вимог чинного законодавства, а донарахований відповідачем об'єм газу у обсязі 4201 куб.м є необґрунтованими. Позивач вказує, що оскільки позаштатний режим роботи лічильника мав місце не з його вини як споживача, а також у зв'язку з тим, що позивач як споживач своєю заявою повідомив відповідача про пошкодження лічильника, його дії є добросовісними і до спірних правовідносин мають застосовуватися положення пункту 8 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС (щодо незастосування відносно позивача вимог та порядку донарахування обсягів природного газу, передбачених пунктом 4 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС).

Ухвалою від 24.10.2025 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі №912/2672/25, ухвалив справу №912/2672/25 розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 20.11.2025. За клопотанням позивача витребував у Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" протокол (витяг з протоколу) засідання комісії Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" з розгляду актів про порушення від 10.03.2025 стосовно задоволення Акта про порушення № 001/25К від 30.01.2025 та здійснення перерахунку (донарахування) Центру соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу відповідно до глави 4 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем за період з 00:00 01.01.2025 до 10:00 30.01.2025.

31.10.2025 відповідач на виконання вимог ухвали суду надав протокол № 8 від 10.03.2025 з розгляду акта про порушення №001/25К від 30.01.2025 та додаток № 14 до протоколу.

07.11.2025 до господарського суду від відповідача надійшов відзив від 07.11.2025 на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

На обґрунтування відзиву відповідач зазначає, що неможливо було достовірно встановити дату виходу з ладу лічильника газу позивача, тому відповідачем було здійснено розрахунок (донарахування) необлікованих об'ємі (обсягів) природного газу з початку розрахункового періоду, а саме: з 01.01.2025 до 30.01.2025.

Відповідач не погоджується з доводами позивача про те, що Акт-розрахунок є неналежним та недопустимим доказом, наголошуючи, що зазначений Акт-розрахунок був додатком до листа відповідача від 05.04.2025 та носив інформативний характер з приводу підстав проведення розрахунку, а також вихідних даних, які використовувались Оператором ГРМ для проведення такого розрахунку. Відповідач наголошує, що Кодекс ГРС містить єдиний правовий механізм для проведення перерахунку об'єму переданого (прийнятого) газу у випадках визнання лічильника газу непридатними до застосування за результатами позачергової або експертної повірки. При цьому до уваги не беруться обсяги споживання природного газу в попередні періоди. Також відповідач вважає посилання позивача на абзац 1 пункту 8 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРМ безпідставним, оскільки зазначена норма стосується пошкодження ЗВТ/лічильника газу. При цьому, відповідно до глави 1 розділу І Кодексу ГРМ, пошкодження ЗВТ/ лічильника газу - механічне пошкодження цілісності конструкції комерційного ВОГ та/або його складових, зокрема корпусу, скла, кріплення, захисних елементів, ліній з'єднання, а лічильник газу позивача не був механічно пошкоджений, як то передбачено Кодексом ГРМ, а був визнаний непридатним до застосування за результатами позачергової або експертної повірки.

Ухвалою від 20.11.2025 суд за клопотанням представника позивача залучив до участі у справі в статусі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг". Установив третій особі строк, що не перевищує 10 днів з дня отримання даної ухвали, для подання до суду пояснень щодо позову з доказами надіслання (надання) пояснень іншим учасникам справи. Зобов'язав позивача і відповідача не пізніше трьох днів з дня отримання даної ухвали направити третій особі копії позовної заяви з додатками, відзиву на позовну заяву та заяви від 31.10.2025 з додатком та надати до засідання суду докази такого направлення з урахуванням положень статті 42 ГПК України. Продовжив строк підготовчого провадження на 30 днів. Розгляд справи у підготовчому засіданні відклав до 06.01.2026.

03.12.2025 від третьої особи надійшли письмові пояснення щодо позову, в яких третя особа просить відмовити в позові, посилаючись на те, що відповідно до умов укладеного з позивачем договору постачання природного газу та норм чинного законодавства, третьою особою як постачальником було здійснено відображення обсягів поставленого природного газу в актах приймання-передачі природного газу за січень 2025 року на підставі даних з Інформаційної платформи Оператора ГТС. Третя особа зазначає, що відповідно до підпункту першого пункту 4 глави 4 розділу XІ Кодексу у разі виявлення Оператором ГРМ пропущення строку періодичної повірки лічильника газу або звужуючого пристрою з вини споживача, несправності лічильника газу або звужуючого пристрою (перетворювача різниці тиску), що сталася внаслідок його пошкодження або позаштатного режиму роботи, за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ перерахунок об'єму розподіленого (спожитого) природного газу проводиться з урахуванням такого: при визначенні лічильника газу або звужуючого пристрою (перетворювача різниці тиску) непридатними до застосування за результатам позачергової або експертної повірки, а також при пропущенні строку періодичної повірки лічильника газу або звужуючого пристрою з вини споживача об'єм переданого (прийнятого) газу розраховується за номінальною потужністю неопломбованого газоспоживаючого обладнання - перерахунок проводиться за період з дати виходу з ладу ЗВТ (з дати початку прострочення періодичної повірки) до моменту встановлення та опломбування справного та повіреного ЗВТ. У разі якщо дату виходу з ладу ЗВТ неможливо достовірно визначити, перерахунок проводять з початку розрахункового періоду до дати встановлення та опломбування справного та повіреного ЗВТ.

Ухвалою від 06.01.2025 суд закрив підготовче провадження у справі № 912/2672/25. Справу № 912/2672/25 призначив до розгляду по суті на 22.01.2026.

Ухвала від 06.01.2026 вручена учасникам справи, в тому числі відповідачу доставленням в Електронні кабінети, що підтверджується довідками про доставку електронного листа (а. с. 158-162).

22.01.2026 розгляд справи, за клопотанням представника позивача, був відкладений на 30.01.2026.

У судовому засіданні 30.01.2026 представники позивача позовні вимоги підтримали і просили задовольнити позов з підстав, наведених у позовній заяві. Вказали, що з урахуванням добросовісності позивача та за принципом справедливості до спірних правовідносин мають застосовуватися положення пункту 8 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС (щодо незастосування щодо позивача вимог та порядку донарахування обсягів природного газу, передбачених пунктом 4 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС).

Представник відповідача проти позовних вимог заперечував та просив відмовити в позові з підстав, наведених у відзиві. Посилаючись на норми Кодексу ГРС та роз'яснення НКРЕКП, вказав, що абзац 1 пункту 8 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС стосується пошкодження ЗВТ/лічильника газу, тобто механічного пошкодження цілісності конструкції комерційного ВОГ та/або його складових, зокрема корпусу, скла, кріплення, захисних елементів, ліній з'єднання, тоді як лічильник газу позивача не був механічно пошкоджений, а був визнаний непридатним до застосування за результатами позачергової повірки.

30.01.2026 суд перейшов у стадію ухвалення судового рішення, відклав ухвалення і проголошення судового рішення до 05.02.2026.

05.02.2026 суд ухвалив рішення у справі і проголосив його вступну та резолютивну частини. У судовому засіданні з проголошення судового рішення брав участь представник відповідача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення уповноважених представників учасників справи, дослідивши в судовому засіданні докази, господарський суд встановив обставини, які є предметом доказування у справі.

01.01.2024 між Центром соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради (далі - Споживач, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (далі - оператор ГРМ, відповідач) укладено Договір розподілу природного газу № 1 шляхом приєднання до умов типового публічного договору (далі - Договір, а.с. 60-63).

Відповідно до пункту 1.1 Договору сторони погодили, що цей типовий договір розподілу природного газу є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об'єкта споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки оператором ГРМ обсягів природного газу до об'єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з розподільної системи.

За пунктом 1.2 Договору що умови цього договору однакові для усіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України "Про ринок природного газу" і Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494.

Цей Договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного кодексу України на невизначений строк. Фактом приєднання споживача до умов договору є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір, зокрема, надання підписаної споживачем заяви - приєднання за формою наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) або у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовими) до цього договору, яку в установленому порядку оператор ГРМ направляє споживачу інформаційним листом за формою, наведеною у додатку 3 до цього договору, та / або сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (пункт 1.3 Договору).

За цим договором оператор ГРМ зобов'язується надати споживачу послуги з розподілу природного газу, а споживач зобов'язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором (пункт 2.1 Договору).

Пункт 5.1 Договору визначає, що облік (у тому числі приладовий) природного газу, що передається оператором ГРМ та споживається споживачем на межі балансової належності об'єкта споживача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.

Визначення об'єму розподілу та споживання природного газу по споживачу здійснюється на межі балансової належності між оператором ГРМ та споживачем на підставі даних комерційного вузла обліку (лічильника газу), визначеного в заяві - приєднання, та з урахуванням регламентних процедур, передбачених Кодексом газорозподільних систем та цим Договором (пункт 5.2 Договору).

Згідно з пунктом 5.6 Договору після визначення загального об'єму розподіленого споживачу (спожитого ним природного газу) приведеного до стандартних умов, оператор ГРМ в установленому порядку здійснює переведення величини об'єму природного газу в обсяг розподіленої (спожитої) енергії, що має визначитись за трьома одиницями виміру в квт*год, в ГКал, в МДж.

Дані про об'єм (м куб) та обсяг (кВт*год, Гкал, МДж) розподіленого споживачу (спожитого ним) природного газу за розрахунковий період (місяць) зазначаються оператором ГРМ в основному кабінеті споживача та /або в рахунках про сплату послуги за цим договором.

Оператор ГРМ зобов'язується в установленому порядку передавати інформацію про загальний об'єм та обсяг розподіленого споживачу (спожитого ним) природного газу за відповідний період оператору ГТС для можливості його використання суб'єктами ринку природного газу, у тому числі постачальником споживача. Споживач (крім побутового) зобов'язується довести інформацію про загальний об'єм розподіленого та спожитого природного газу за відповідний період своєму постачальнику.

Визначені за умовами цього договору об'єми та обсяги розподілу та споживання природного та спожитого природного газу є обов'язковими для їх використання у взаємовідносинах між споживачем та його постачальником.

За наявності розбіжностей у частині визначення об'єму та /або обсягу розподіленого та спожитого природного газу вони підлягають урегулюванню відповідно до умов цього договору або в судовому порядку. До вирішення цього питання величина об'єму та обсягу розподіленого та спожитого природного газу встановлюється відповідно до даних оператора ГРМ.

Підпункт 4 пункту 7.2 Договору передбачає, що оператор ГРМ має право, зокрема, перевіряти роботу комерційного вузла обліку (лічильника газу), у тому числі встановленого на об'єкті споживача, у порядку, визначеному Кодексом газорозподільних систем.

Додатковою угодою № 2 від 30.12.2024 до договору внесено зміни до пункту 12.1. Договору та викладено його у такій редакції: "12.1. Цей договір, в частині надання послуг з розподілу природного газу, діє до 31.12.2025 року, а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення". Всі інші умови вищезазначеного Договору, не змінені цією Угодою, і залишаються чинними у попередній редакції, і Сторони підтверджують їх обов'язковість щодо себе. Дана Угода набирає чинності з 01 січня 2025 року (а.с. 64).

Адресою споживання позивачем природного газу є с. Соколівське Кропивницького району Кіровоградської області, вул. Шевченка, 68.

Додатком 6 до Договору сторони погодили, що річна замовлена потужність об'єкта (об'єктів) споживача на 2025 рік за адресою с. Соколівське, вул. Шевченка, 68 складає 4173 куб. м. (а.с. 64 на звороті).

Листом № 01-35/35 від 29.01.2025 позивач просив Кропивницьку філію ТОВ "ГРМУ" направити представника для зняття лічильника газу № 9691776, в зв'язку з зупинкою лічильника провести позачергову повірку за адресою: с. Соколівське Кропивницького району Кіровоградської області, вул. Шевченка, 68. Просив на період проведення повірки залишити в роботі газоспоживаюче обладнання (а.с.91).

30.01.2025 за вищенаведеною заявою позивача як споживача в зв'язку з порушенням роботи ЗВТ розпломбовано та знято лічильник газу МКМ G6 зав. № 9691776, 1997 року випуску 33999/44000, на заміну встановлено інший лічильник газу, що підтверджується актом № 109239 від 30.01.2025. В акті також зазначено про наявне газоспоживаюче обладнання - котел/колонка 2 шт. (а.с. 38 - на звороті).

30.01.2025 представники Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" склали акт про порушення № 001/25К про те, що "На дату складання цього Акта на об'єкті ЦНСЗННСП Соколівської сільської ради за адресою: с. Соколівське, вул. Шевченка, 68 встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем: лічильний механізм не обліковує витрату газу. Згідно підпункту 1 пункту 3 глави 2 розділу Х, а саме пошкодження ЗВТ (лічильник газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується".

У пункті 6 Акта вказано споживачу на необхідність з'явитись 04.02.2025 з розгляду акта про порушення за адресою: вул. Районна, 9, КФ ТОВ "ГРМУ" (а.с. 37-на звороті - 38).

Акт про порушення підписаний представника Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" та позивача (споживача).

30.01.2025 представники Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" склали протокол № 001/25К направлення засобу вимірювальної техніки (ЗВТ) на позачергову (експертизу) повірку. Зі змісту протоколу вбачається, що ЗВТ "Premagas" G-6 з/н 9691776, покази лічильника 33999/44000 куб.м демонтовано та направлено для проведення експертної повірки у зв'язку з виявленням роботи ЗВТ в позаштатному режимі, внаслідок чого споживання природного газу не обліковується. ЗВТ запаковано в пакет (а.с. 37).

04.02.2025 комісія Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" склала акт № 27 експертизи лічильника газу, відповідно до якого за адресою с. Соколівське, вул. Шевченка, 68 проведено експертизу лічильника газу "Premagas" G-6 зав. № 9691776. За підсумками проведення експертизи комісія дійшла висновку про те, що у зв'язку з відсутністю технічної можливості проведення позачергової повірки лічильника газу на місці проведення експертизи та відповідно до пункту 10 розділу 10 глави Х "Кодексу ГРМ" лічильник газу пакується в пакувальний пакет, опломбовується пломбою оператора ГРМ та направляється до Кропивницької філії ДП "Дніпростандартметрологія" (а.с. 25-на звороті - 26).

04.02.2025 представники Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" склали протокол про направлення ЗВТ на позачергову чи експертну повірку, згідно з яким зазначений вище лічильник направлено до Кропивницької філії ДП "Дніпростандартметрологія" для проведення позачергової повірки (а.с. 25).

З Протоколу № 09/02С від 13.02.2025 вбачається, що за підсумками повірки підтверджено непридатність лічильника газу "Premagas" G-6 зав. № 9691776 до експлуатації. Зазначено також, що зовнішній вигляд лічильника відповідає вимогам НД, герметичність з'єднань газової магістралі та лічильника задовільна, результати випробування відповідають вимогам НД, відносна похибка лічильника, що перевіряється - "- 100 %". Видано довідку від № 14-02/25С 13.02.2025 про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, похибка вимірювань перевищує максимально допустиму (а.с. 92).

17.02.2025 комісія відповідача з розгляду акта про порушення вирішила перенести засідання на 10.03.2025, що підтверджується додатком до протоколу № 5 від 17.02.2025 (а.с. 66).

На засіданні комісії відповідача з розгляду акта про порушення № 001/25К від 30.01.2025, як зазначено в протоколі від 30.01.2025 № 8 (а.с. 102), розглянуто порушення Кодексу газорозподільних систем, а саме: згідно з п.п. 1 п. 3 глави 2 розділу ХІ, робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується. Лічильний механізм не обліковує витрату газу.

Комісією відповідача 10.03.2025 прийнято рішення, оформлене протоколом № 8 (а.с. 102-103), про задоволення акта про порушення від 30.01.2025 № 001/25К з проведенням перерахунку розподіленого (спожитого) природного газу.

Складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу (4 200 куб.м) (а.с. 40). Зазначено, що розрахунок споживачу проведений на підставі підпункту 1 пункту 3 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРМ, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, період нарахування - з 00:00 01.01.2025 до 10:00 30.01.2025.

Як причину виконання розрахунку вказано таке: "Відповідно до п.п. 1 п. 4 глави 4 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення Оператором ГРМ пропущення строку періодичної повірки лічильника газу або звужуючого пристрою з вини споживача, несправності лічильника газу або звужуючого пристрою (перетворення різниці тиску), що сталася внаслідок його пошкодження або позаштатного режиму роботи, за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ перерахунок об'єму розподіленого (спожитого) природного газу проводиться з урахуванням такого:

- при визначенні лічильника газу або звужуючого пристрою (перетворювача різниці тиску) непридатними до застосування за результатами позачергової або експертної повірки, а також при пропущенні строку періодичної повірки лічильника газу або звужуючого пристрою з вини споживача об'єм переданого (прийнятого) газу розраховується за номінальною потужністю неопломбованого газоспоживаючого обладнання - перерахунок проводиться за період з дати виходу з ладу ЗВТ (з дати початку прострочення періодичної повірки) до моменту встановлення та опломбування справного та повіреного ЗВТ. У разі якщо дату виходу з ладу ЗВТ неможливо достовірно визначити, перерахунок проводять з початку розрахункового періоду до дати встановлення та опломбування справного та повіреного ЗВТ".

За результатами розрахунку, позивачу донараховано обсяг природного газу за січень 2025 року в розмірі 4 200,7 куб.м, який передано Оператором ГРМ на інформаційну платформу Оператору ГТС.

Станом на дату виникнення спірних правовідносин позивач споживав природний газ за договором № 10-8089/24-БО-Т постачання природного газу, укладеним 16.12.2024 з Товариством з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" (третя особа в цій справі) (а.с. 141 - 146).

Листом від 02.04.2025 № 125/2/2/2-8890 (а.с. 65) ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" повідомило позивача про наявність боргу в сумі 73 104,48 грн та вимагало її сплати.

За поясненнями учасників справи в засіданні, зазначена сума становить нарахування за січень 2025 року з урахуванням акта про порушення.

Листом від 05.04.2025 № 1793-КФ/100/103/2-25 (а.с. 45-46) відповідач, відповідаючи на лист позивача від 06.03.2025, повідомив, серед іншого, що листом від 29.01.2025 № 01-35/35 споживачем було повідомлено Кропивницьку філію щодо зупинки лічильника газу PREMAGAS G-6 № 9691776, який встановлений на об'єкті за адресою: с. Соколівське, вул. Шевченка, 68. На підставі отриманого листа, 30.01.2025 Кропивницькою філією організовано виїзд на об'єкт для проведення обстеження комерційного ВОГ. За результатами обстеження було виявлено, що лічильник газу працює в позаштатному режимі, а саме: при фактичній витраті газу газоспоживаючим обладнанням, лічильник не фіксує витрату газу. Був складений акт про порушення від 30.01.2025 № 001/25К. Порушення, зазначене в акті від 30.01.2025 № 001/25К, віднесено комісією з розгляду актів про порушення до порушення (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталося внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як "не з вини споживача"), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) природного газу. Прийнято рішення виконати розрахунок обсягу природного газу відповідно до підпункту 1 пункту 4 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРМ за період з 00:00 01.01.2025 до 10:00 30.01.2025. Обсяг донарахованого об'єму природного газу склав 4 201 куб.м та був включений в акт про надані послуги з розподілу газу за січень 2025 р. Додатком до листа є Акт - розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу (для споживачів, що не є побутовим).

Вирішуючи спір, господарський суд враховує таке.

Правовідносини сторін у цій справі виникли з договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) та регулюються положеннями Кодексу газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРС), затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕП) від 30.09.2015 № 2494, який визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем.

Відповідно до пункту 2 глави 1 розділу І Кодексу ГРС цей Кодекс визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем, зокрема умови забезпечення комерційного, у тому числі приладового обліку природного газу в газорозподільній системі та визначення його об'ємів і обсягів передачі до/з газорозподільної системи, у тому числі в розрізі суб'єктів ринку природного газу.

Пункт 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРС визначає, що вузол обліку природного газу /вузол обліку/ ВОГ - сукупність засобів вимірювальної техніки, зокрема лічильник газу або звужуючий пристрій, та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об'єму природного газу, зведених до стандартних умов, визначених законодавством.

У пункті 6 глави 6 розділу Х Кодексу ГРС визначені обов'язки власника (користувача) комерційного ВОГ у випадку виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, до яких належить також лічильник, та перелік ситуацій, які кваліфікуються як позаштатний режим роботи. У разі виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ або пошкодження пломб чи захисних елементів власник (користувач), на території або у приміщенні якого встановлений комерційний ВОГ чи його складові, споживач повинен терміново поінформувати про це оператора ГРМ та за потреби вжити заходів для недопущення аварійної ситуації з урахуванням техніки безпеки.

Позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема, включає відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об'єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу.

Якщо внаслідок позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових буде підтверджено факт необлікованого чи облікованого частково об'єму розподіленого (спожитого, переданого) природного газу, розрахунок необлікованих (облікованих частково) об'ємів природного газу за період несправності комерційного ВОГ чи його складових здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу. До відновлення роботи комерційного ВОГ або його складових в нормальному режимі за бажанням споживача (суміжного суб'єкта ринку природного газу) може бути припинено газопостачання на його об'єкт.

У підпункті 1 пункту 3 глави 2 розділу XI Кодексу ГРС встановлено, що до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як "не з вини споживача"), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об'єму природного газу, належать, зокрема пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

Главою 4 розділу XI Кодексу ГРС встановлено порядок визначення необлікованих об'ємів природного газу та зміни їх режиму нарахування споживачу (несанкціонованому споживачу), що не є побутовим у разі виявлення оператором ГРМ порушень.

Відповідно до підпункту 1 пункту 4 глави 4 розділу XI Кодексу ГРС у разі виявлення оператором ГРМ пропущення строку періодичної повірки лічильника газу або звужуючого пристрою з вини споживача, несправності лічильника газу або звужуючого пристрою (перетворювача різниці тиску), що сталася внаслідок його пошкодження або позаштатного режиму роботи, за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ перерахунок об'єму розподіленого (спожитого) природного газу проводиться з урахуванням такого: при визначенні лічильника газу або звужуючого пристрою (перетворювача різниці тиску) непридатними до застосування за результатами позачергової або експертної повірки, перерахунок проводиться за період з дати виходу з ладу ЗВТ (з дати початку прострочення періодичної повірки) до моменту встановлення та опломбування справного та повіреного ЗВТ. У разі якщо дату виходу з ладу ЗВТ неможливо достовірно визначити, перерахунок проводять з початку розрахункового періоду до дати встановлення та опломбування справного та повіреного ЗВТ.

Такий підхід дозволяє кваліфікувати пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або роботу комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно, як порушення "не з вини споживача", оскільки споживач у цих випадках не здійснював несанкціонованого втручання, водночас міг виявити пошкодження ЗВТ/лічильника газу або позаштатний режим роботи, що за пунктом 6 глави 6 розділу Х Кодексу ГРС охоплює ситуації, які споживач може виявити.

Разом з тим, згідно з пунктом 8 глави 4 розділу XI Кодексу ГРС у разі своєчасного (до виявлення порушення представником оператора ГРМ) письмового повідомлення споживачем оператора ГРМ про пошкодження ЗВТ/лічильника газу або пломби (крім її відсутності) та за умови відсутності пошкодження пломби з прихованими заходами чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу процедура, передбачена цією главою, не застосовується (крім періоду відсутності пошкодженого ЗВТ/лічильника газу, що був направлений на експертизу та/або позачергову чи експертну повірку).

Отже, у випадку повідомлення споживачем про позаштатний режим роботи лічильника газу до виявлення цих обставин оператором ГРМ, процедура перерахунку необлікованого споживання природного газу може застосовуватися лише щодо періоду відсутності пошкодженого ЗВТ/лічильника газу, що був направлений на експертизу та/або позачергову чи експертну повірку, до моменту встановлення та опломбування справного та повіреного ЗВТ.

Водночас, у випадку встановлення позаштатного режиму роботи лічильника газу оператором ГРМ самостійно, якщо не було виявлено несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, як це передбачено підпунктом 1 пункту 4 глави 4 розділу XI Кодексу ГРС, процедура перерахунку необлікованого споживання природного газу може застосовуватися за період з дати виходу з ладу ЗВТ, або (1) з початку розрахункового періоду, якщо дату виходу з ладу ЗВТ неможливо достовірно встановити, (2) з дати прострочення періодичної повірки, якщо таке порушення є доведеним, до моменту встановлення та опломбування справного та повіреного ЗВТ.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 06.09.2023 у справі № 914/2135/22.

Згідно зі статтею 3 Цивільного кодексу України загальними засадами цивільного законодавства, зокрема, є справедливість, добросовісність та розумність.

Відповідно до статті 614 Цивільного кодексу України особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.

Ключовою вимогою для застосування норми пункту 8 глави 4 розділу XI Кодексу ГРС є наявність письмового повідомлення оператора ГРМ про пошкодження ЗВТ/лічильника газу або пломби, зробленого до виявлення порушення оператором ГРМ.

Приписами абзацу 1 пункту 8 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС встановлено заохочувальну норму, яка виключає застосування вимог розділу ХІ цього Кодексу при здійсненні розрахунків безоблікового споживання газу у випадку повідомлення споживачем про пошкодження лічильника до виявлення порушення оператором ГРМ, тобто у випадку вжиття споживачем всіх належних від нього заходів щодо належного виконання зобов'язання згідно з договором (висновок щодо можливості застосування цієї норми при виявленні позаштатного режиму роботи викладений у постановах Верховного Суду від 30.06.2022 у справі №911/2791/20, від 11.02.2021 у справі №927/770/18, від 16.08.2022 у справі №910/1873/20).

У постанові Верховного Суду 30.06.2022 у справі № 911/2791/20 зазначено, що Оператором ГРМ було встановлено роботу комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, а не пошкодження ЗВТ/лічильника газу. Споживач у вказаній справі самостійно повідомив про вихід лічильника з ладу до виявлення порушення оператором ГРМ. Верховний Суд вказав, що внаслідок своєчасного повідомлення позивачем відповідача про вихід з ладу лічильника, приписи абзацу 1 пункту 8 глави 4 розділу XI Кодексу газорозподільних систем підлягають застосуванню до спірних правовідносин, у зв'язку з чим відсутні підстави для нарахування позивачеві необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу.

У справі № 927/770/18 було встановлено, що споживачем було повідомлено оператора ГРМ (до виявлення порушення представником оператора ГРМ) про позаштатний режим роботи складових частин комерційного вузла обліку, а також відсутність механічних пошкоджень та ознак самовільного втручання у засіб вимірювальної техніки (показники газового лічильника не змінювалися). У постанові від 11.02.2021 Верховний Суд дійшов висновку, що приписами абзацу 1 пункту 8 глави 4 розділу XI Кодексу ГРС встановлено заохочувальну норму, яка виключає застосування вимог розділу XI цього Кодексу при здійсненні розрахунків безоблікового споживання газу у випадку повідомлення споживачем про пошкодження лічильника до виявлення порушення оператором ГРМ, тобто у випадку вжиття споживачем всіх належних від нього заходів щодо належного виконання зобов'язання згідно з договором. Позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема, включає відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об'єму газу), що виникає, зокрема в результаті пошкодження лічильника, несправності лічильника внаслідок його невідповідності нормативним документам у сфері метрології, встановленої за результатами позачергової або експертної повірки. Верховний Суд виснував, що внаслідок своєчасного повідомлення позивачем відповідача про позаштатний режим роботи лічильника приписи абзацу 1 пункту 8 глави 4 розділу XI Кодексу газорозподільних систем підлягають застосуванню до спірних правовідносин, тому суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про відсутність підстав для нарахування позивачеві необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу та задоволення позову.

За частиною четвертою статті 236 ГПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Як вбачається з вищенаведеного, усталена практика Верховного Суду підтверджує можливість і необхідність застосування заохочувальної норми - абзацу 1 пункту 8 глави 4 розділу XI Кодексу газорозподільних систем - до спірних правовідносин, з огляду на встановлення роботи комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі не з вини споживача, а також з огляду на самостійне повідомлення споживачем оператору ГРМ про зупинку лічильника.

За такого, суд відхиляє доводи відповідача, викладені у відзиві.

Зокрема, суд установив, що листом від 29.01.2025 саме позивач самостійно звернувся та повідомив відповідача про зупинку лічильника газу і просив провести його повірку .

На переконання суду, у цьому випадку порушень вимог Кодексу газорозподільних систем, що мали наслідком позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, у діях споживача не встановлено, що виключає вину споживача та донарахування йому об'ємів газу. У справі відсутні будь-які доводи та/або докази порушень споживачем вимог з експлуатації засобів вимірювальної техніки.

Згідно з вимогами глави 9 розділу Х Кодексу ГРС, якою врегульовано порядок перевірки вузлів обліку та їх складових, якою встановлено право ініціювати проведення перевірки Оператора ГРМ та споживача. Перевірка проводиться під час введення в експлуатацію або протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об'єму природного газу щодо питань, наведених у пункті 1 цієї глави. Оператор ГРМ повинен здійснювати контрольний огляд ВОГ у строки, визначені цим Кодексом ГРС - за необхідності, але не рідше ніж один раз на шість місяців.

Отже, відповідачем було проведено перевірку на підставі звернення позивача, що свідчить про те, що ініціатором перевірки був позивач, а проведена відповідачем перевірка не пов'язана з контрольним оглядом ВОГ.

Акт про порушення складено 30.01.2025, тобто після звернення позивача як споживача з листом до відповідача про направлення представника оператора ГРМ для зняття лічильника газу та проведення позачергової повірки в зв'язку з його зупинкою. Експертиза лічильника була проведена відповідно до вимог глави 10 розділу Х Кодексу ГРС. За підсумками повірки видано довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від № 14-02/25С 13.02.2025. Ані в акті про порушення, ані в інших документах не зафіксовано інформації про виявлення механічних пошкоджень лічильника чи його елементів або про будь-яке інше втручання в його роботу.

З урахуванням наведених вище правових позицій Верховного Суду, суд виснує, що виходячи з аналізу абзацу 1 пункту 8 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС, процедура, передбачена главою ХІ цього Кодексу, не застосовується до споживача за одночасного дотримання таких умов: 1) письмового повідомлення споживачем оператора ГРМ про пошкодження ЗВТ/лічильника газу або пломби (крім її відсутності) до виявлення порушення представником оператора ГРМ; 2) за умови відсутності явних ознак пошкодження пломби чи навмисного втручання в ЗВТ/лічильник газу.

Отже, у зв'язку із своєчасним повідомленням позивачем відповідача про вихід з ладу лічильника, суд дійшов висновку, що оформленню Акта про порушення передувало вжиття споживачем всіх залежних від нього заходів щодо належного виконання зобов'язань згідно з умовами Договору. За такого, ураховуючи вищенаведені позиції Верховного Суду, до спірних правовідносин підлягають застосуванню приписи абзацу 1 пункту 8 глави 4 розділу XI Кодексу ГРС, тому у спірних правовідносинах відсутні підстави для нарахування позивачеві необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу.

Ураховуючи вищевикладене, рішення Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про задоволення Акта про порушення № 001/25К від 30.01.2025 та здійснення перерахунку (донарахування) Центру соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу відповідно до глави 4 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем за період з 00:00 01.01.2025 по 10:00 30.01.2025, оформлене Актом-розрахунком необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу та Протоколом № 8 засідання комісії Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" з розгляду актів про порушення від 10 березня 2025 року, є неправомірним, і, відповідно, підлягає визнанню недійсним.

За такого на підставі вказаного рішення не може бути здійснено будь-яких нарахувань об'ємів та обсягів природного газу і його вартості, відповідно.

Акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості є невід'ємною частиною рішення комісії з розгляду актів про порушення Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України", оформленого протоколом засідання комісії №8 від 10.03.2025 і, відповідно, у разі недійсності рішення є також недійсним та таким, що не створює юридичних наслідків.

Водночас, суд зазначає, що позивач заявив позовну вимогу про визнання недійсним та скасування рішення.

Суд виходить з того, що у разі визнання акта недійсним у суду немає потреби скасовувати його, оскільки визнання його недійсним означає, що він не створює правових наслідків з моменту його вчинення. Скасування ж акта означає втрату чинності таким актом на майбутнє з моменту набрання чинності відповідним судовим рішенням (постанова Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного господарського суду від 07.07.2023 у справі № 911/3342/21).

За такого суд дійшов переконання, що з метою захисту прав позивача достатнім є визнання оскаржуваного рішення недійсним.

За таких обставин, беручи до уваги вищенаведене, а також оцінюючи надані сторонами докази в їхній сукупності, господарський суд доходить висновку про задоволення позовних вимог.

Суд також зазначає, що, за приписами частини першої статті 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів учасників справи та їх відображення у судовому рішенні, суд може спиратись на висновки, що зробив Європейський суд з прав людини від 18 липня 2006 року у справі "Проніна проти України", в якому Європейський суд з прав людини зазначив, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.

Отже, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи.

У рішенні Європейського суду з прав людини "Серявін та інші проти України" вказано, що за усталеною практикою Європейського суду з прав людини, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (Ruiz Torija v. Spain) від 09 грудня 1994 року, серія А, №303-А. пункт 29).

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що надав вичерпну відповідь на всі питання, що входять до предмету доказування у цій справі та виникають при кваліфікації спірних відносин як у матеріально-правовому, так і у процесуальному сенсах.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходив з такого.

Згідно з частиною 1 статті 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025 року в розмірі 3028,00 грн.

Позовна заява надійшла через підсистему "Електронний суд".

Згідно з пунктом 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Отже, судовий збір за подання позовної заяви у цій справі становить 2 422,40 грн (3028 х 0,8).

За подання позовної заяви позивач сплатив судовий збір у сумі 6 056,00 грн за платіжною інструкцією № 2012 від 22.09.2025. Судовий збір зараховано до Державного бюджету України, що підтверджується випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на викладене, судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 2 422,40 грн, у зв'язку із задоволенням позову, підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Судовий збір у розмірі 3 633,60 грн (6 056 - 2 422,40) може бути повернутий позивачу з Державного бюджету ухвалою суду за письмовим клопотанням позивача.

Керуючись статтями 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 247-252, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити.

Визнати недійсним рішення Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про задоволення Акта про порушення № 001/25К від 30.01.2025 та здійснення перерахунку (донарахування) Центру соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу відповідно до глави 4 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем за період з 00 год 00 хв 01.01.2025 по 10 год 00 хв 30.01.2025, оформлене Актом-розрахунком необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу та Протоколом № 8 засідання комісії Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" з розгляду актів про порушення від 10 березня 2025 року.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (25006, м. Кропивницький, вул. Арсенія Тарковського, 67; код ЄДРПОУ 45068116) на користь Центру соціального захисту населення та надання соціальних послуг Соколівської сільської ради Кіровоградської області (27641, Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Соколівське, вул. Шевченка, буд. 68; код ЄДРПОУ 41826810) судовий збір у розмірі 2 422,40 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Копії рішення направити до електронних кабінетів учасників справи.

Повне рішення складено 06.02.2026.

Суддя Б.М. Кузьміна