Вирок від 06.02.2026 по справі 750/1194/26

Справа № 750/1194/26

Провадження № 1-кп/750/318/26

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2026 року Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:

головуючого: судді ОСОБА_1

з участю: секретаря ОСОБА_2

розглянувши в порядку спрощеного провадження в залі суду в м. Чернігові кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025275440001367 від 21.12.2025 відносно

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Чернігів, громадянина України, не одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , раніше судимого вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 17.10.2022 за ч. 1 ст. 309 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 17000 грн., зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 20.12.2025 року близько 12 год. 00 хв., діючи умисно, незаконно, з метою забезпечення можливості вживання відповідних психотропних речовин, з мотивів задоволення даної власної шкідливої звички, перебуваючи біля озера «Земснаряд», що знаходиться неподалік вулиці Варзара в м. Чернігові, придбав, шляхом привласнення знайденого на землі, зіп-пакету із вмістом кристалоподібної речовини, котрий залишив зберігати при собі для власного вживання без мети збуту.

20.12.2025 у період часу з 23.10 год. по 23.18 год. під час огляду місця події за адресою: вул. Ветеринарна, буд. № 3, м. Чернігів у ОСОБА_5 працівниками поліції виявлено та вилучено зіп-пакет із вмістом кристалоподібної речовини, яка згідно висновку експерта №CE-19/125-25/17693-НЗПРАП від 26.12.2025 містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP, масою 0,2778 г.

Згідно з затвердженим Кабінетом Міністрів України «Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів» (постанова № 770 від 06.05.2000) PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он) віднесений до списку 2 таблиці І Переліку - Особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких заборонено.

Зазначені дії ОСОБА_3 органом дізнання кваліфіковані за ч. 1 ст. 309 КК України, як незаконне придбання та зберігання психотропних речовин без мети збуту.

Прокурор звернувся до суду з клопотанням про розгляд даного кримінального проступку у порядку спрощеного провадження без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.

До обвинувального акта долучена письмова заява обвинуваченого ОСОБА_3 , складена у присутності захисника ОСОБА_6 , відповідно до якої обвинувачений беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку, не оспорює встановлені під час дізнання обставини, згоден на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні та без його участі, ознайомлений з обмеженням права апеляційного оскарження, передбаченого ч. 1 ст. 394 Кримінального процесуального кодексу України.

З урахуванням наведеного, вивчивши обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного рішення, суд дійшов висновку, що подія кримінального правопорушення мала місце, вина обвинуваченого ОСОБА_3 у скоєнні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, знайшла своє підтвердження і доведена повністю поза розумним сумнівом. Дії обвинуваченого ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 309 КК України, як незаконне придбання та зберігання психотропних речовин без мети збуту, кваліфіковані вірно.

Обставиною, яка пом'якшує покарання, згідно ч. 1 ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття обвинуваченого.

Обставин, які б обтяжували покарання обвинуваченого, відповідно до ст. 67 КК України судом не встановлено.

Вирішуючи питання про міру покарання, суд враховує тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, особу винного - його вік, сімейний стан, стан здоров'я, соціальну характеристику, майновий стан, обставину, яка пом'якшує покарання - щире каяття, відсутність обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого, попереднє притягнення обвинуваченого до кримінальної відповідальності, у зв'язку з чим доходить висновку про необхідність призначення обвинуваченому покарання у виді обмеження волі на певний строк.

Разом з тим, зважаючи на те, що обвинувачений щиро розкаявся у вчиненому, має на утриманні неповнолітню дитину, суд вважає можливим виправлення обвинуваченого з застосуванням ст. 75 КК України, без відбування покарання та з іспитовим строком.

Процесуальні витрати на залучення експертів під час здійснення досудового розслідування в розмірі 1782 грн 80 коп. та 891 грн. 40 коп., а всього 2674 грн 20 коп. підлягають стягненню з обвинуваченого на користь держави.

Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.

Заходи забезпечення кримінального провадження не застосовувалися.

Керуючись ст.ст. 368, 370, 371, 374, 382 КПК України суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнати винуватим за ч. 1 ст. 309 КК України та призначити покарання у виді 2 (двох) років обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1(один) рік.

Відповідно до ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_3 наступні зобов'язання:

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;

- періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави 2674 грн 20 коп. процесуальних витрат на залучення експертів.

Речові докази та документи після набрання вироком законної сили: PVP масою 02778 г. та медичний шприц номінальною ємністю 1 мл - знищити; оптичний диск Hp DVD+R 16x 4.7 GB - залишити в матеріалах кримінального провадження.

На вирок учасниками кримінального провадження протягом тридцяти днів з дня отримання копії вироку, ухваленого за результатами спрощеного провадження, може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова з урахуванням особливостей, передбачених ст. 394 КПК України, а саме, вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

Відповідно до ч. 4 ст. 382 КПК України копії вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
133867673
Наступний документ
133867675
Інформація про рішення:
№ рішення: 133867674
№ справи: 750/1194/26
Дата рішення: 06.02.2026
Дата публікації: 09.02.2026
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Деснянський районний суд м. Чернігова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (14.04.2026)
Дата надходження: 27.03.2026
Розклад засідань:
06.02.2026 09:00 Деснянський районний суд м.Чернігова
14.04.2026 09:00 Деснянський районний суд м.Чернігова