Справа № 636/598/26
Провадження 2/636/2196/26
Іменем України
05.02.2026 м. Чугуїв
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Грошова Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Чкаловської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області, третя особа: ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
До Чугуївського міського суду Харківської області 22.01.2026 надійшов позов ОСОБА_1 до Чкаловської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області, третя особа: ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Протоколом автоматизованого розподілу судових справ між суддями Чугуївського міського суду Харківської області від 22.01.2026 визначено головуючого суддю - Грошову Н.М.
До постановлення ухвали про відкриття провадження у справі представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Мазиницьким М.М. 05.02.2026 подано заяву про відкликання позовної заяви.
Нормами ст. 13 ЦПК України, яка визначає диспозитивність цивільного судочинства, а саме частиною 3 вказаної статті передбачено, що учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до ч. 1 ст. 64 ЦПК України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов'язки.
Згідно пункту 3 частини 4 статті 185 ЦПК України позовна заява повертається у випадках, коли до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви.
Оскільки провадження у справі не відкрито, згідно з принципом диспозитивності цивільного судочинства заява представника позивача підлягає задоволенню.
Керуючись п. 3 ч. 4 ст.185, 260 ЦПК України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до Чкаловської селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області про надання додаткового строку для прийняття спадщини - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позову не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою його повернення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Харківського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Копію ухвали та матеріали позову направити позивачу.
Суддя Н.М. Грошова