Постанова від 04.02.2026 по справі 564/109/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 564/109/26

04 лютого 2026 року

Суддя Костопільського районного суду Рівненської області Снітчук Р.М.

за участі секретаря Зберун К.Ф.

прокурора Федорова О.В. (дистанційно)

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , працюючої дитячим лікарем-офтальмологом амбулаторно- поліклінічного відділення КНП «Костопільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Костопільської місьокї ради, паспорт НОМЕР_1 , виданий 07.06.1999 Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи членом резервного складу позаштатної постійної діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно підпункту "ґ" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік. Зокрема, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік в термін не пізніше 31 березня 2025 року. Однак ОСОБА_1 на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік подала лише о 13 год. 32 хв. 04 квітня 2025 року.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 винною себе визнала. При цьому пояснила, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подавала вперше, не знала як правильно її заповнити та подати. Намагалася її подати 31 березня 2025 року, однак не змогла цього зробити через технічні збої в роботі сайту. Фактично декларацію подала 04.04.2025 р., лише на кілька днів прострочила термін подачі. У вчиненому розкаюється.

У відповідності до підпункту "ґ" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, тобто ОСОБА_1 , будучи членом резервного складу позаштатної постійної діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 , є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.

Частиною 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2024 рік до до 00 год. 00 хв. 31.03.2025.

У ході розгляду матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП знайшло своє підтвердження те, що декларацію за 2024 рік нею подано лише о 13 год. 31 хв. 04 квітня 2025 року, тобто поза визначеним законом строком її подання.

Наведене підтверджується: фактичними даними, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення №75 від 06.01.2026;

повідомленням управління стратегічних розслідувань в Рівненській області про надання інформації від 11.09.2025;

повідмленням КПН «Костопільської БЛІЛ» КМР від 15.09.2025;

назазом КПН «Костопільської БЛІЛ» КМР №247 від 13.09.2024 про залучення медичного персоналу КПН «Костопільської БЛІЛ» до позаштатної постійної діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

протоколом про ознайомлення медичного персоналу позаштатної постійної діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 КПН «Костопільської БЛІЛ» про необхідність подання електронних декларацій ;

наказом КПН «Костопільської БЛІЛ» КМР №22 від 13.01.2025 про залучення медичного персоналу КПН «Костопільської БЛІЛ» до позаштатної постійної діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

протоколом № від 23.02.2024 про ознайомлення залучення медичного персоналу КПН «Костопільської БЛІЛ» до позаштатної постійної діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 про необхідність подання електронних декларацій ;

декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування типу «охопленої попередній рік» за 2024 рік, поданою 04.04.2025 о 13 год. 32 хв.;

письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 16.10.2025.

Разом із цим, враховуючи конкретні обставини справи, зокрема те, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік ОСОБА_1 подано із запізненням лише на чотири дні, характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, щирого каяття, те, що до адміністративної відповідальності притягається вперше, відсутність обставин, які обтяжують її відповідальність, а також шкідливих наслідків її дій, вважаю зазначене адміністративне правопорушення малозначним та вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 ст. 22 КУпАП, звільнити її від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

На підставі викладеного та керуючись ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 22, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скраги до Рівненського апеляційного суду через Костопільський районний суд Рівненської області.

СуддяР. М. Снітчук