Ухвала від 04.02.2026 по справі 320/7838/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про встановлення судового контрою щодо виконання судового рішення

04 лютого 2026 року справа № 320/7838/25

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Кушнової А.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача ОСОБА_1 про встановлення судового контрою щодо виконання рішення суду (у порядку ст. 382 КАС України) в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач та/або ОСОБА_1 ) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - відповідач та/або ГУ ПФУ в м. Києві), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо зменшення з 01.01.2025 виплати позивачу раніше призначеної та перерахованої за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 пенсії;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві з 01.01.2025 поновити позивачу нарахування та виплату пенсії, яка виплачувалась позивачу за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 до 01.01.2025;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві негайно виплатити різницю нарахованої за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 пенсії та фактично виплаченої з 01.01.2025.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.02.2025 відкрито спрощене позовне провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо зменшення з 01.01.2025 виплати ОСОБА_1 раніше призначеної та перерахованої за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 пенсії.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ідентифікаційний код 42098368) здійснити нарахування та виплату раніше призначеної та перерахованої за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), починаючи з 01.01.2025 без обмеження її максимальним розміром та без застосування понижуючих коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», з урахуванням раніше проведених виплат.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.11.2025 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві - залишено без задоволення, рішення Київського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2025 року - залишено без змін.

Отже рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі №320/7838/25 набрало законної сили 12.11.2025.

17.11.2025 Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №320/7838/25.

23.12.2025 позивачем подано до суду заяву про встановлення судового контрою щодо виконання рішення Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №320/7838/25 (у порядку ст. 382 КАС України).

У результаті автоматизованого розподілу вказана заява була передана для розгляду судді Кушновій А.О.

Матеріали справи були повернуті до Київського окружного адміністративного суду 23.01.2026.

25.01.2026 через підсистему "Електронний суд" від позивача надійшли додаткові пояснення, в яких просить суд відхилити заперечення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві; встановити судовий контроль за виконанням рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі №320/7838/25 відповідно до статті 382 КАС України; зобов'язати ГУ ПФУ в м. Києві подати до суду письмовий звіт про повне та фактичне виконання рішення суду із зазначенням дат, сум виплат та повного розміру погашення заборгованості з 01.01.2025.

03.02.2026 канцелярією суду зареєстровано заперечення відповідача проти заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контрою щодо виконання рішення Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №320/7838/25, подані через підсистему "Електронний суд" 28.01.2026.

У запереченнях від 28.01.2026 відповідач посилається на те, що Управлінням виконано рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025, а саме здійснено нарахування за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 пенсії гр. ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), починаючи з 01.01.2025 без обмеження її максимальним розміром та без застосування понижуючих коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», з урахуванням раніше проведених виплат. Після виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025, розмір пенсії гр. ОСОБА_1 з 01.01.2025 становить 77567 грн. На виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 нарахована заборгованість складає 517784,40 грн. Наголошує, що Головним управлінням внесено до автоматизованої бази даних у підсистемі “Реєстр судових рішень» ІКІС ПФ відомості про зобов?язання з виплати заборгованості ОСОБА_1 виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі № 320/7838/25 у сумі 517784,40 грн.

При цьому відповідач посилається на те, що видатки на виплату перерахованих пенсій за рішенням суду здійснюються в межах бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, одержувачам, яких 6 включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата. Для забезпечення виплат за рішення суду, виплата пенсій (щомісячного довічного утримання суддям у відставці) проводиться в сумі, що визначається пропорційно виділеним на зазначені цілі бюджетним асигнуванням відповідно до розпису державного бюджету/ помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, але не більшій від належної до виплати суми, що обліковується в переліку. Зазначені кошти входять до складу запланованих асигнувань з державного бюджету по бюджетній програмі за КПКВК 2506080 "Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду". У Головного управління відсутня можливість самостійно формувати бюджет та виділяти кошти із державного бюджету на фінансування пенсій. Як наслідок, покладені судом зобов'язання на відповідача можуть бути виконані в повному обсязі, в порядку, встановленому чинним законодавством, та в межах повноважень, покладених на Головне управління Пенсійного фонду в м. Києві.

Враховуючи вищевикладене, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві просить суд відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі №320/7838/25.

До вказаних заперечень відповідачем додано перерахунок пенсії по пенсійні справі позивача станом на 19.11.2025, відповідно до якого на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2025, без обмеження її максимальним розміром та без застосування понижуючих коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», розмір якої з 01.01.2025 становить 77 567 грн.

У свою чергу, позивачем через підсистему "Електронний суд" 25.01.2026 подано письмові пояснення на заперечення відповідача, в яких позивач не погоджується з доводами відповідача щодо виконання судового рішення та посилається на те, що наданий ГУ ПФУ документ у вигляді перерахунку пенсії позивача станом на 19.11.2025 підтверджує лише внутрішній перерахунок пенсії, але не містить жодних доказів фактичної виплати пенсії у визначеному судом розмірі та не підтверджує погашення заборгованості, що утворилася з 01.01.2025. Вказує, що, фактично, після вступу рішення в законну силу жодного разу позивачу не було виплачено пенсію у повному розмірі 77 567,00 грн. Вважає, що посилання відповідача на внесення відмітки в електронному кабінеті ПФУ, внутрішні службові дії, обставини бюджетного та організаційного характеру не можуть вважатися виконанням судового рішення, оскільки не призвели до головного результату - фактичної виплати належних до виплати сум.

Частиною 1 статті 382-2 КАС України унормовано, що суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Зважаючи на те, що дана справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, а також враховуючи введення воєнного стану в Україні, заяву позивача про зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення судом розглянуто в письмовому провадженні без повідомлення (виклику) сторін.

Вирішуючи питання щодо заяви позивача про встановлення судового контрою щодо виконання рішення Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №320/36312/23 (у порядку ст. 382 КАС України), суд зазначає наступне.

Стаття 381-1 КАС України визначає, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції. Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 згаданого Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Частина 2 статті 382 КАС України визначає, що в адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.

Згідно з частиною 3 статті 382-1 КАС України встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

Так, пунктом 3 резолютивної частини рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити нарахування та виплату раніше призначеної та перерахованої за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), починаючи з 01.01.2025 без обмеження її максимальним розміром та без застосування понижуючих коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», з урахуванням раніше проведених виплат.

17.11.2025 Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №320/7838/25 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити нарахування та виплату раніше призначеної та перерахованої за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), починаючи з 01.01.2025 без обмеження її максимальним розміром та без застосування понижуючих коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», з урахуванням раніше проведених виплат.

Рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі №320/7838/25 набрало законної сили 12.11.2025, проте, як зазначає позивач, судове рішення відповідачем не виконано.

У заяві про встановлення судового контрою щодо виконання рішення Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №320/7838/25 (у порядку ст. 382 КАС України) заявник зазначає, що 17.11.2025 ним було подано до відповідача заяву щодо добровільного виконання рішення суду, до якої долучені копія рішення суду та виконавчого листа. 18.11.2025 позивачем було подано заяву про відкриття виконавчого провадження до Відділу примусового виконання рішень у м. Києві Київського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, до якої долучено оригінал виконавчого листа. Проте відповідачем виконання рішення суду ігнорується, пенсія позивачу продовжується виплачуватися із застосуванням понижуючих коефіцієнтів, а заборгованість по виплаті пенсії, що утворилась з 01.01.2025 не виплачується взагалі. Відповідач в електронному кабінеті ПФУ лише зробив відмітку про наявність рішення суду у справі №320/7838/25 від 30.04.2025, яке вступило в законну силу.

У додаткових поясненнях позивач наводить конкретні розрахунки пенсії, надані відповідачем, які свідчать про виплату пенсії з обмеженням її максимальним розміром та із застосуванням понижуючих коефіцієнтів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 №1.

Так, станом на 01.01.2025 пенсію позивачу призначено в розмірі 77567,00 грн, але до виплати залишено 36820,70 грн.

Позивач вважає, що такі дії відповідача є формою невиконання рішення суду, яке не було скасоване чи змінене, є чинним та підлягає обов'язковому виконанню. На думку позивача, відмова відповідача здійснювати виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром та без застосування понижуючих коефіцієнтів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 №1, як це передбачено рішенням суду, призвела до значного зменшення розміру пенсії та порушення його законних прав та інтересів. У зв'язку з цим позивач просить суд встановити судовий контроль за виконанням рішення, зобов'язати відповідача подати звіт про повне та фактичне виконання рішення суду із зазначенням дат, сум виплат та повного розміру погашення заборгованості з 01.01.2025.

На думку позивача, наведені обставини дають обґрунтовані підстави вважати, що відповідач має намір ухилитись від виконання судового рішення, а тому, керуючись статтею 382 КАС України, просить суд зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

На підтвердження вказаних обставин позивачем додано відомості з електронного кабінету ОСОБА_1 , а саме протокол про призначення/перерахунку пенсії станом на 19.11.2025.

У запереченнях від 28.01.2026 відповідач посилається на те, що Управлінням виконано рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025, а саме здійснено нарахування за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 пенсії гр. ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), починаючи з 01.01.2025 без обмеження її максимальним розміром та без застосування понижуючих коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», з урахуванням раніше проведених виплат. Після виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025, розмір пенсії гр. ОСОБА_1 з 01.01.2025 становить 77567 грн. На виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 нарахована заборгованість складає 517784,40 грн. Наголошує, що Головним управлінням внесено до автоматизованої бази даних у підсистемі “Реєстр судових рішень» ІКІС ПФ відомості про зобов?язання з виплати заборгованості ОСОБА_1 виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі № 320/7838/25 у сумі 517784,40 грн.

При цьому відповідач посилається на те, що видатки на виплату перерахованих пенсій за рішенням суду здійснюються в межах бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата. Для забезпечення виплат за рішення суду, виплата пенсій (щомісячного довічного утримання суддям у відставці) проводиться в сумі, що визначається пропорційно виділеним на зазначені цілі бюджетним асигнуванням відповідно до розпису державного бюджету/ помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, але не більшій від належної до виплати суми, що обліковується в переліку. Зазначені кошти входять до складу запланованих асигнувань з державного бюджету по бюджетній програмі за КПКВК 2506080 "Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду". У Головного управління відсутня можливість самостійно формувати бюджет та виділяти кошти із державного бюджету на фінансування пенсій. Як наслідок, покладені судом зобов'язання на відповідача можуть бути виконані в повному обсязі, в порядку, встановленому чинним законодавством, та в межах повноважень, покладених на Головне управління Пенсійного фонду в м. Києві.

Враховуючи вищевикладене, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві просить суд відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі №320/7838/25.

До вказаних заперечень відповідачем додано перерахунок пенсії по пенсійні справі позивача станом на 19.11.2025, відповідно до якого на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2025, без обмеження її максимальним розміром та без застосування понижуючих коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», розмір якої з 01.01.2025 становить 77 567 грн.

При цьому, у письмових поясненнях на заперечення відповідача позивач зазначає, що наданий ГУ ПФУ документ у вигляді перерахунку пенсії позивача станом на 19.11.2025 підтверджує лише внутрішній перерахунок пенсії, але не містить жодних доказів фактичної виплати пенсії у визначеному судом розмірі та не підтверджує погашення заборгованості, що утворилася з 01.01.2025. Вказує, що, фактично, після вступу рішення в законну силу жодного разу позивачу не було виплачено пенсію у повному розмірі 77567,00 грн. Вважає, що посилання відповідача на внесення відмітки в електронному кабінеті ПФУ, внутрішні службові дії, обставини бюджетного та організаційного характеру не можуть вважатися виконанням судового рішення, оскільки не призвели до головного результату - фактичної виплати належних до виплати сум.

Суд зазначає, що доказів, які б підтверджували виконання судового рішення у даній справі, яке набрало законної сили 12.11.2025, у повному обсязі, матеріали справи не містять.

Отже судом встановлено, що на стадії розгляду питання про необхідність встановлення судового контролю за виконанням рішення суду відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві не надав суду достатніх та належних доказів, які б свідчили про виконання рішення суду у повному обсязі.

Дослідивши доводи заявника, суд дійшов висновку, що в даному випадку наявні підстави для задоволення заяви позивача про встановлення судового контрою щодо виконання рішення Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №320/7838/25 (у порядку ст. 382 КАС України) та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві як суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення.

У зв'язку з цим, суд встановлює відповідачу Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк для подання звіту про виконання судового рішення, який становить 30 (тридцять) календарних днів з дня отримання відповідачем цієї ухвали.

Водночас суд наголошує, що в разі невиконання відповідачем рішення суду після спливу нового строку на виконання судового рішення, судом можуть бути вжиті заходи, передбачені частиною 2 статті 382-3 КАС України, а саме за результатами розгляду звіту може бути накладено на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Крім того, суд зазначає, що сплата штрафу не звільняє від обов'язку виконати рішення суду і подати звіт про його виконання.

Відповідно до частини 6 статті 382-1 КАС України ухвала суду про задоволення заяви та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення є остаточною і оскарженню не підлягає. Заперечення на таку ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою статті 382-3 цього Кодексу.

Керуючись статтями 243, 248, 294, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контрою щодо виконання рішення Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №320/7838/25 (у порядку ст. 382 КАС України) від 22.12.2025 - задовольнити.

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві надати звіт про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 31.01.2024 в адміністративній справі №30.04.2025 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) здійснити нарахування та виплату раніше призначеної та перерахованої за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2020 у справі №640/7746/20 пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), починаючи з 01.01.2025 без обмеження її максимальним розміром та без застосування понижуючих коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», з урахуванням раніше проведених виплат - 30 (тридцять) календарних днів з дня набрання законної сили даною ухвалою суду, із доказами на підтвердження виконання судового рішення, зокрема, але не виключно, всі проведені перерахунки пенсії на виконання судового рішення у справі №320/7838/25, довідку про розмір пенсії починаючи з 01.01.2025, довідку про суму заборгованості за судовим рішенням.

3. Витребувати від відповідача:

- перерахунок пенсії позивача, проведений на виконання рішення суду, що набрало законної сили;

- розрахунок перерахованої пенсії, проведений на виконання рішення суду, що набрало законної сили, зазначивши всі складові перерахованої виплати пенсії;

- письмові пояснення, за який період утворилась заборгованість у розмірі 517784,40 грн.;

- довідку про суму нарахованої та виплаченої пенсії позивачу, починаючи з грудня 2024 року щомісячно.

4. Копію ухвали надіслати (видати) сторонам по справі, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала суду про задоволення заяви та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення є остаточною і оскарженню не підлягає. Заперечення на таку ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою статті 382-3 цього Кодексу.

Суддя Кушнова А.О.