Постанова від 29.01.2026 по справі 725/93/26

Єдиний унікальний номер 725/93/26

Номер провадження 3/725/12/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.01.2026. Суддя Чернівецького районного суду міста Чернівців Стоцька Л. А., за участю пролкурора ОСОБА_1 , особи, яка притягається до адміністартивної відповідальності ОСОБА_2 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій област про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , виконуючого обов'язки директора «Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці, за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , будучи виконуючим обв'язки директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці та відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія зазначеного Закону, не повідомив безпосереднього керівника про наявність у його діях реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Встановлено, що ОСОБА_2 згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №1134-к від 09.12.2009 призначений на посаду директора професійно-технічного училища №8 м. Чернівці терміном на 1 рік з 30.10.2009 до 30.10.2010.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №41-к від 25.01.2011 ОСОБА_2 призначено на посаду директора професійно-технічного училища №8 м. Чернівці з 25.01.2011 до 25.01.2016.

Згідно наказу №04а-к від 25.01.2016 Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №6-к від 04.01.2016) ОСОБА_2 приступив до виконання обов'язків директора професійно-технічного училища №8 м. Чернівці з 20.01.2016 до 21.01.2021.

Відповідно до наказу Управління освіти Чернівецької міської ради №17-к від 22.01.2021 ОСОБА_2 призначено виконуючим обов'язки директора професійно-технічного училища №8 м. Чернівці з 26.01.2021 до призначення керівника за результатами конкурсу.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №1355 від 31.10.2019 затверджено статут Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці (Далі - Училище).

Відповідно до п. 1.1 статуту Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці, Училище є підпорядкованим Міністерству освіти і науки України державним закладом другого (базового) рівня професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття робітничих кваліфікацій та профільної середньої освіти.

Відповідно до п. 1.3 статуту Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці адреса Училища: 58023, м. Чернівці, вул. Руська, 198.

Відповідно до п. 3.1 Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці, Училище є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, штамп, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.

Відповідно до п. 6.1 статуту Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці, Училище належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України, місцевого органу управління освітою, відповідно до повноважень визначених нормативно-правовими актами.

Відповідно до п. 6.2 статуту Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці безпосереднє управління Училищем здійснює директор Училища, який призначається на посаду за результатами конкурсу шляхом укладення з ним контракту у відповідності до законодавства.

Відповідно до п.п. «ж» п. 6.3 статуту Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці директор Училища видає у межах своєї компетенції накази і розпорядження, заохочує працівників, здобувачів освіти Училища та застосовує передбачені законодавством заходи впливу та стягнення.

Відповідно до п.п. «з» п. 6.3 статуту Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці директор Училища встановлює премії, доплати, надбавки до посадових окладів і ставок заробітної плати та інше матеріальне заохочення працівникам Училища за конкретні результати праці.

Перевіркою встановлено, що 19.06.2024 року в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 підписав наказ №314 «Про нарахування і виплату працівникам училища матеріальної допомоги», яким була виплачена матеріальна допомога у розмірі 100% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою.

У ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» передбачені заходи щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Так суб'єкти, на яких поширюється дія цього Закону зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта;

Згідно до абз. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях. У даному випадку приватний інтерес полягає в покращенні майнового стану власної родини.

Реалізація приватного інтересу впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, вчинення дій під час виконання службових повноважень стосовно себе, якщо ці повноваження є дискреційними.

З Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2, прийняті Комітетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді вбачається, що дискреційні повноваження - це повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за таких обставин.

Аналогічне визначення по суті закладено у Методології проведення антикорупційної експертизи, затвердженій наказом Міністерства юстиції України від 24.04.2017 № 1395/5 (Про затвердження Методології проведення антикорупційної експертизи»): дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної в лади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акту.

Повноваженнями щодо видання наказів які носять дискреційний характер, в даному випадку в.о. директора Училища ОСОБА_2 наділений п.п. «ж» п. 6.3 статуту Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці.

Приймаючи вищевказане рішення, в.о. директора Училища ОСОБА_2 вступив у суперечність між приватним інтересом та службовими повноваженнями (публічним інтересом), яка полягає в тому, що, з одного боку в нього наявний приватний інтерес покращити майновий стан своєї родини, а з іншого, він має виконувати свої службові обов'язки в інтересах Училища, виключаючи можливість будь-якого впливу приватного інтересу.

Наявність суперечності між приватним інтересом та службовим повноваженням виключає об'єктивність та неупередженість посадової особи у вчиненні ним дій та прийнятті рішень впливає на їх об'єктивність.

Будучи обізнаним із нормами Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 свідомо проігнорував вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів шляхом не повідомлення про наявність конфлікту інтересів та заборони приймати рішення, вчиняти дії в його умовах.

Відповідно до вимог п.2 ч.1, ч. 3 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» про наявність у нього реального конфлікту інтересів ОСОБА_2 мав повідомити безпосереднього керівника, тобто Міністерство освіти і науки України.

Таким чином, підписуючи наказ №314 від 19.06.2024 «Про нарахування і виплату працівникам училища матеріальної допомоги», яким була виплачена матеріальна допомога у розмірі 100% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №314 від 19.06.2024 «Про нарахування і виплату працівникам училища матеріальної допомоги»;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці не повідомив відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» безпосереднього керівника, тобто Міністерство освіти та науки України, Управління освіти Чернівецької міської раду, в особі її начальника, а також Чернівецьку міську раду в особі її голови про наявність у її діях реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №314 від 19.06.2024 «Про нарахування і виплату працівникам училища матеріальної допомоги», яким була виплачена матеріальна допомога у розмірі 100% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Окрім того, будучи обізнаним із нормами Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 свідомо проігнорував вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів шляхом не повідомлення про наявність конфлікту інтересів та заборони приймати рішення, вчиняти дії в її умовах.

Таким чином, підписуючи наказ №314 від 19.06.2024 «Про нарахування і виплату працівникам училища матеріальної допомоги», яким була виплачена матеріальна допомога у розмірі 100% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №314 від 19.06.2024 «Про нарахування і виплату працівникам училища матеріальної допомоги»;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №314 від 19.06.2024 «Про нарахування і виплату працівникам училища матеріальної допомоги», яким була виплачена матеріальна допомога у розмірі 100% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, підписуючи наказ №414 від 21.07.2025 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на липень 2025 року», яким було встановлено надбавку у розмірі 50% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №414 від 21.07.2025 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на липень 2025 року»;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці не повідомив відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» безпосереднього керівника, тобто Міністерство освіти та науки України, Управління освіти Чернівецької міської раду, в особі її начальника, а також Чернівецьку міську раду в особі її голови про наявність у її діях реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №414 від 21.07.2025 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на липень 2025 року», яким було встановлено надбавку у розмірі 50% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 21.07.2025 року.

підписуючи наказ №414 від 21.07.2025 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на липень 2025 року», яким було встановлено надбавку у розмірі 50% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-№414 від 21.07.2025 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на липень 2025 року»;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №414 від 21.07.2025 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на липень 2025 року», яким було встановлено надбавку у розмірі 50% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 21.07.2025 року.

Також, підписуючи наказ №416 від 22.07.2025 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №416 від 22.07.2025 «Про преміювання працівників училища»,;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці не повідомив відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» безпосереднього керівника, тобто Міністерство освіти та науки України, Управління освіти Чернівецької міської раду, в особі її начальника, а також Чернівецьку міську раду в особі її голови про наявність у її діях реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №416 від 22.07.2025 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 22.07.2025 року.

Окрім того, підписуючи наказ №416 від 22.07.2025 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №416 від 22.07.2025 «Про преміювання працівників училища»;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №416 від 22.07.2025 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 22.07.2025 року.

Окрім того, підписуючи наказ №603 від 22.11.2024 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №603 від 22.11.2024 «Про преміювання працівників училища»;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці не повідомив відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» безпосереднього керівника, тобто Міністерство освіти та науки України, Управління освіти Чернівецької міської раду, в особі її начальника, а також Чернівецьку міську раду в особі її голови про наявність у її діях реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №603 від 22.11.2024 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 22.11.2024 року.

Та підписуючи наказ №603 від 22.11.2024 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №603 від 22.11.2024 «Про преміювання працівників училища»;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №603 від 22.11.2024 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Окрім того, підписуючи наказ №654 від 17.12.2024 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на грудень 2024 року», яким було встановлено надбавку у розмірі 50% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №654 від 17.12.2024 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на грудень 2024 року»

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці не повідомив відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» безпосереднього керівника, тобто Міністерство освіти та науки України, Управління освіти Чернівецької міської раду, в особі її начальника, а також Чернівецьку міську раду в особі її голови про наявність у її діях реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №654 від 17.12.2024 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на грудень 2024 року», яким було встановлено надбавку у розмірі 50% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 17.12.2024 року.

Підписуючи наказ №654 від 17.12.2024 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на грудень 2024 року», яким було встановлено надбавку у розмірі 50% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №654 від 17.12.2024 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на грудень 2024 року»;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №654 від 17.12.2024 «Про упорядкування оплати праці працівникам училища на грудень 2024 року», яким було встановлено надбавку у розмірі 50% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 17.12.2024 року.

Окрім того, підписуючи наказ №657 від 18.12.2024 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №657 від 18.12.2024 «Про преміювання працівників училища»;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці не повідомив відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» безпосереднього керівника, тобто Міністерство освіти та науки України, Управління освіти Чернівецької міської раду, в особі її начальника, а також Чернівецьку міську раду в особі її голови про наявність у її діях реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №657 від 18.12.2024 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 18.12.2024 року.

підписуючи наказ №657 від 18.12.2024 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, у порушення п. п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» у в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 стали очевидними виділені в Законі та правовій практиці усі чотири ознаки реального конфлікту інтересів, а саме:

1. Наявність факту приватного інтересу;

2. Наявність факту суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями;

3. Наявність повноважень на прийняття рішення;

4. Наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Факт вчинення в.о. директором Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується:

-Наказ №657 від 18.12.2024 «Про преміювання працівників училища»,;

-Інформацією із Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці;

-Поясненням в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, ОСОБА_2 , будучи в.о. директора Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №657 від 18.12.2024 «Про преміювання працівників училища», яким було надано премію у розмірі 200% від посадового окладу ОСОБА_3 , яка являється його дружиною, тобто близькою особою, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 18.12.2024 року.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення у цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Згідно вимог розділу ІІІ п. 6 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженій наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814, у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.

Таким чином, справи про адміністративні правопорушення за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАПКУпАП відносно ОСОБА_2 за вище вказаними протоколами слід об'єднати в одне провадження за єдиним унікальним номером - 725/93/26.

У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчинених адмінправопорушеннях визнав повнітстю, просив суворо не карати.

В судовому засідання прокурор Ткаченко О. просив визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Вина ОСОБА_2 також підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи, а тому в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника, враховується характер вчиненого правопорушення, матеріальний стан правопорушника та дані про його особу.

Враховуючи всі обставини справи, на правопорушника ОСОБА_2 слід накласти стягнення у вигляді штрафу, оскільки даний вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення.

Відповідно до вимог ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Згідно вимог ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп. в дохід держави.

Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 283 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за 1 ст. 172-7 КУпАП України, 2 ст. 172-7 КУпАП України, 1 ст. 172-7 КУпАП України, 2 ст. 172-7 КУпАП України, 1 ст. 172-7 КУпАП України, 2 ст. 172-7 КУпАП України, 1 ст. 172-7 КУпАП України, 2 ст. 172-7 КУпАП України, 1 ст. 172-7 КУпАП України, 2 ст. 172-7 КУпАП України, 1 ст. 172-7 КУпАП України, 2 ст. 172-7 КУпАП України,- об'єднати в одне провадження за єдиним унікальним номером « 725/93/26».

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1870 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3570 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2040 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3740 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2210 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 4250 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2380 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 4590 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2250 грн. 00 коп. в дохід держави.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП України, і за його вчинення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5 100 грн. 00 коп. в дохід держави.

На підставі ч.2 ст.36 КпАП України остаточно накласти на ОСОБА_2 , адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 100 гривень у дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп. на користь держави.

Відповідно до ч.1ст.307 КУпАПштраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статтіКУпАПта зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти діб з дня винесення постанови до Чернівецького апеляційного суду через Чернівецький районний суд міста Чернівців.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Чернівецького районного

суду міста Чернівців Стоцька Л. А.