Справа № 161/17188/25
Провадження № 3-в/161/9/26
м.Луцьк 02 лютого 2026 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови суду,
07.01.2026 року до суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 14.11.2025 року.
Вказує, що постановою Волинського апеляційного суду від 29 грудня 2025 року у справі № 161/17188/25 залишено без змін постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 14 листопада 2025 р., де його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст.173-2 КУпАП, та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1020 грн.
Зазначає, що ним 06.01.2026 року подано заяву про перегляд постанови про адміністративне правопорушення до Великої палати Верховного Суду.
У зв'язку з чим просить відстрочити виконання постанови у справі до вирішення питання про витребування матеріалів справи до Великої Палати Верховного Суду та залишення скарги без задоволення.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що заява ОСОБА_1 до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до статті 298 КУпАП постанова про накладання адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Частиною 1 статті 307 КУпАП передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно статті 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до частини першої статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Судом з'ясовано, що постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 14.11.2025 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч. 3 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 1020 грн. Вказане рішення суду залишене без змін постановою Волинського апеляційного суду від 29.12.2025 року.
Згідно ст. 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Верховний Суд у своїй постанові від 21.02.2019 р. по справі №2-54/08 при розгляді питання про відстрочення виконання судового рішення вказав, що відстрочка виконання рішення суду - це відтермінування у часі належного строку виконання рішення суду в цілому. Надання відстрочки судом полягає у визначенні нової конкретної, більш пізньої ніж первинна, дати, з настанням якої й після завершення строку відстрочки рішення має бути виконано повністю. При розгляді заяв щодо відстрочки виконання рішення необхідно виходити з міркувань доцільності та об'єктивної необхідності надання саме таких строків відтермінування виконання рішення в цілому; наявність підстави для відтермінування має бути доведена боржником. Строки такого відтермінування знаходяться у прямій залежності від обставин, що викликають необхідність надання додаткового строку до повного виконання рішення суду. Надання відстрочки виконання рішення суду не може створювати занадто або безпідставно привілейовані умови для боржника.
Отже, відстрочка виконання рішення суду може бути надана у виняткових випадках, що обумовлюють об'єктивні ускладнення при виконанні судового рішення, наявність яких робить його виконання неможливим, які суд визначає, виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення.
Згідно ч. 10 ст. 294 КУпАП постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Враховуючи викладене вище, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови суду.
Керуючись ст. ст. 301, 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення, , суддя,
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови суду - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Кихтюк Р.М.