Ухвала від 26.01.2026 по справі 761/1996/26

Справа № 761/1996/26

Провадження № 1-кс/761/2600/2026

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2026 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_7 , погоджене з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ірпінь Київської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесено до ЄРДР за №42022102100000180 від 04.10.2022,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_7 , за погодженням з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно ОСОБА_6 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесено до ЄРДР за №42022102100000180 від 04.10.2022.

Слідчий обґрунтовує клопотання тим, що Шевченківським УП ГУ НП у м. Києві за процесуального керівництва прокурорів Шевченківської окружної прокуратури м. Києва здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022102100000180 від 04.10.2022, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16.11.2020№ 1810 «Про прогноз бюджету міста Києва на 2021-2023 роки», від 08.12.2020 № 1920 «Про схвалення проєктів рішень Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2021 рік», «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки» - Київська міська рада доручила директору Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_6 , здійснювати місцеві запозичення та підписувати від імені Київської міської ради усі та будь-які угоди і документи, необхідні для здійснення правочинів з місцевим боргом, здійснювати правочини з місцевим боргом з метою ефективного управління боргом міста Києва та здійснювати реструктуризацію заборгованості за кредитами, іншими борговими зобов'язаннями, залученими містом Києвом або під його гарантії, шляхом укладання з юридичними особами-позичальниками та/або юридичними особами-кредиторами відповідних угод.

ОСОБА_6 у точно не встановлений досудовим розслідуванням час, орієнтовно починаючи з січня 2020 року по грудень 2023 року, перебуваючи на своєму робочому місці, що по вул. Хрещатик, 36, у м. Києві, неналежно виконуючи свої службові обов'язки директора Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) через недбале ставлення до них, усупереч інтересам служби, на порушення вимог ст. 7 Бюджетного Кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI, ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, незважаючи на наявний профіцит бюджету міста Києва та відсутність потреби у додатковому запозиченні, здійснив внутрішнє запозичення до бюджету міста Києва у формі емісії облігацій місцевої позики серій «І», «J», «К», «L», «М», «N», «О'на загальну суму 2 596 000 000,00 грн., що призвело до збитків для бюджету міста Києва у сумі 581 147 130,00 грн, при наступних обставинах.

Так, рішенням Київської міської ради № 439/9518 від 03.09.2020 «Про здійснення запозичення», ініціатором прийняття якого виступав Департамент фінансів ВО КМР (КМДА) в особі його директора ОСОБА_6 , прийнято рішення здійснити у 2020 році внутрішнє запозичення до бюджету міста Києва у формі емісії облігацій місцевої позики на загальну суму 1 496 000 000,00 грн, у тому числі облігації: серія І - 600 000 000,00 грн; серія J - 300 000 000,00 грн; серія K - 296 000 000,00 грн; серія L - 300 000 000,00 гривень. Метою запозичення визначено - фінансування бюджету розвитку міста Києва.

Запозичення здійснюється строком до 1 року (до 365 днів). Строк погашення основної суми боргу: серія І - не пізніше 30.03.2021; серія J - не пізніше 30.04.2021; серія K - не пізніше 30.07.2021;серія L - не пізніше 29.10.2021.

У рішеннях про емісію облігацій серій «І», «J», «K», «L» наведена інформація про емітента та його фінансово-господарський стан, зокрема: повне найменування - Київська міська рада; код за ЄДРПОУ - 22883141;доходи бюджету - загальний обсяг доходів бюджету міста Києва на 2020 рік (з урахуванням змін) становить 57 675 797 707 грн, у тому числі доходи загального фонду бюджету міста Києва - 52 758 258 776 грн та доходи спеціального фонду міста Києва - 4 917 538 931 грн; видатки бюджету - загальний обсяг видатків бюджету міста Києва на 2020 рік (з урахуванням змін) становить 62 310 398 321 грн, у тому числі, видатки загального фонду бюджету міста Києва - 42 114 040 247 грн та видатки спеціального фонду бюджету міста Києва - 20 196 358 074 гривень.

Рішення про емісію облігацій внутрішніх місцевих позик Київською міською оформлювалось відповідно до Положення про порядок емісії облігацій внутрішніх місцевих позик та їх обігу, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.06.2018 № 391.

У рішеннях про емісію облігацій серій «І», «J», «K», «L» наведена інформація про емітента та його фінансово-господарський стан, зокрема: повне найменування - Київська міська рада; код за ЄДРПОУ - 22883141; доходи - загальний обсяг доходів бюджету міста Києва на 2020 рік (з урахуванням змін) становить 57 675 797 707 грн, у тому числі доходи загального фонду бюджету міста Києва - 52 758 258 776 грн та доходи спеціального фонду міста Києва - 4 917 538 931 грн; видатки бюджету - загальний обсяг видатків бюджету міста Києва на 2020 рік (з урахуванням змін) становить 62 310 398 321 грн, у тому числі, видатки загального фонду бюджету міста Києва - 42 114 040 247 грн та видатки спеціального фонду бюджету міста Києва - 20 196 358 074 гривень.

У рішеннях про емісію облігацій серій «І», «J», «K», «L» визначений порядок розміщення облігацій внутрішніх місцевих позик та їх оплати, відповідно до якого розміщення облігацій здійснюється шляхом публічної пропозиції у відповідності до ст. 34 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».

Проспект облігацій не оформлювався на підставі п. 8 ч. 4 ст. 97 Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».

Облігації серій «І» , «J», «K», «L» планувалось розмістити на території України серед юридичних та фізичних осіб, резидентів і нерезидентів.

Дата початку розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серій «І» та «J» - 03.12.2020; дата закінчення розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серії «І» та « J » - 04.12.2020.

Дата початку розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серії «K» та «L» - 17.12.2020, дата закінчення розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серії «K» та «L» - 18.12.2020.

Відповідно до рішень про емісію облігацій серій «І», «J», «K», «L», укладання договорів з першими власниками (продаж) облігацій проводиться андеррайтером Публічним акціонерним товариством Акціонерним банком «УКРГАЗБАНК» на АТ «Фондова біржа «ПФТС» відповідно до правил та регламенту зазначеної біржі.

Відповідно до рішень про емісію облігацій серій «І», «J», «K», «L» укладання договорів купівлі-продажу цінних паперів здійснюється на підставі заяв (заявок) через Андеррайтера Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк «УКРГАЗБАНК» (код за ЄДРПОУ 23697280) згідно з правилами та регламентом фондової біржі АТ «Фондова біржа «ПФТС» та відповідно до вимог чинного законодавства України.

Кожному договору присвоюється унікальний номер, що визначається біржею. Договори на біржі укладаються в письмовій формі у вигляді електронного документа у порядку, встановленому правилами та іншими документами АТ «Фондова біржа «ПФТС».

Розрахунки за укладеними договорами купівлі-продажу цінних паперів мають здійснюватися без дотримання принципу «поставка цінних паперів проти оплати».

Відповідно до рішень про емісію облігацій серій «І», «J» запланована ціна продажу облігацій становить 100% від номінальної вартості облігацій. Фактична ціна розміщення облігацій складається з номінальної вартості облігацій та накопиченого відсоткового доходу за облігацією, розрахованого на дату поставки облігацій. Накопичений відсотковий дохід розраховується за наступною формулою: НВД = СВД1 / Т1*Т, де НВД - накопичений відсотковий дохід за облігацією; СВД1 - сума відсоткового доходу на одну облігацію (у гривнях) за перший відсотковий період; Т - кількість днів від дати початку першого відсоткового періоду до дати поставки облігацій за договором купівлі-продажу цінних паперів; Т1 - кількість днів у першому відсотковому періоді.

Відповідно до рішень про емісію облігацій, строк оплати облігацій - при розміщенні облігацій серій «І», «J» оплата здійснюється першими власниками відповідно до умов укладених договорів купівлі-продажу цінних паперів, але не пізніше дати закінчення розміщення облігацій шляхом публічної пропозиції - 04.12.2020.

При розміщенні облігацій серій «K», «L» оплата здійснюється першими власниками відповідно до умов укладених договорів купівлі-продажу цінних паперів, але не пізніше дати закінчення розміщення облігацій шляхом публічної пропозиції - 18.12.2020.

Відповідно до рішень про емісію облігацій емітент має право здійснювати викуп облігації за договірною ціною, здійснювати подальшу реалізацію придбаних облігацій, укладати цивільно-правові договори відносно викуплених облігацій, зберігати облігації на рахунку у цінних паперах до дати початку погашення випуску, а також має право здійснювати по відношенню до облігацій всі дії, що відповідають чинному законодавству України.

Рішення про викуп облігацій приймає Департамент фінансів ВО КМР (КМДА), за наявності коштів передбачених бюджетом розвитку на такі цілі.

Обов'язковий викуп облігацій серій «І», «J», «K», «L» Емітентом у власників за їх вимогою не передбачено.

Відповідно до рішень про емісію облігацій серій «І», «J», «K», «L» виплата відсоткового доходу здійснюється шляхом перерахування Емітентом коштів з виплати відсоткового доходу на рахунок депозитарію Національного банку України в Національному банку України та подальшого перерахування таких коштів на рахунки депозитарних установ та/або іноземних депозитаріїв, які обслуговують власників облігацій, у відповідності до внутрішніх положень, регламентів, умов укладених договорів та відповідно до вимог законодавства України.

Виплата доходу за облігаціями серій «І», «J», «K», «L» здійснюється за адресами місцезнаходження депозитарних установ та/або іноземних депозитаріїв, які обслуговують власників облігацій, або шляхом перерахування коштів з виплати доходу на рахунки власників облігацій в порядку, визначеному відповідними договорами та законодавством України.

Відповідно до рішень про емісію облігацій серій «І», «J», «K», «L» відсоткова ставка за облігаціями на всі відсоткові періоди встановлена в розмірі 11 відсотків річних.

Забезпечення виплати відсоткового доходу здійснюється депозитарієм Національного банку України, депозитарними установами та/або іноземними депозитаріями, які обслуговують власників облігацій, у відповідності до внутрішніх положень, регламентів та до вимог законодавства України.

Емітент згідно з вимогами та в строки, передбачені договором про обслуговування випусків цінних паперів та цим рішенням про емісію облігацій, забезпечує надходження відповідних сум коштів з виплати доходу за облігаціями на відповідний рахунок депозитарію Національного банку України в Національному банку України.

Депозитарій Національного банку України в день надходження коштів від Емітента на рахунок Депозитарію Національного банку України на підставі інформації про власників облігацій, яка сформована станом на кінець операційного дня, що передує даті початку виплати відсоткового доходу за відповідний відсотковий період формує реєстр(и) платіжних доручень та надсилає його/їх операційному департаменту Національного банку України, який до завершення операційного дня забезпечує перерахування коштів на рахунки депозитарних установ та/або іноземних депозитаріїв.

Депозитарні установи та/або іноземні депозитарії отримані кошти зараховують на поточні рахунки власників облігацій відповідно до умов договорів про обслуговування/відкриття рахунку в цінних паперах, укладених з ними, та/або згідно з порядком, передбаченим в анкеті рахунку в цінних паперах, укладених з ними, та/або згідно з порядком, передбаченим в анкеті рахунку в цінних паперах.

Рішеннями про емісію облігацій серій «І», «J», «K», «L» визначений порядок погашення облігацій внутрішніх місцевих позик, а саме: «Погашення облігацій(виплата номінальної вартості облігацій) здійснюється шляхом перерахування Емітентом коштів з погашення на рахунок депозитарію Національного банку України в Національному банку України та подальшого перерахування таких коштів на рахунки депозитарних установ та/або іноземних депозитаріїв, які обслуговують власників облігацій, у відповідності до внутрішніх положень, регламентів, умов укладених договорів та відповідно до вимог законодавства України.

Виплата сум коштів з погашення облігацій здійснюється за адресами місцезнаходження депозитарних установ та/або іноземних депозитаріїв, які обслуговують власників облігацій, або шляхом перерахування коштів з погашення на рахунки власників облігацій в порядку визначеному відповідними договорами та законодавством України».

Порядок виплати номінальної вартості облігацій: «Погашення облігацій (виплата номінальної вартості облігацій) здійснюється за рахунок коштів Емітента в національній валюті України - гривні.

Погашення облігацій (виплата номінальної вартості облігацій) забезпечується Депозитарієм Національного банку України, депозитарними установами та/або іноземними депозитаріями, які обслуговують власників облігацій, у відповідності до внутрішніх положень, регламентів, умов укладених договорів та відповідно до вимог законодавства України.

Рішення про емісію облігацій серій «І», «J», «K», «L» підписані директором Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_6 .

Листом від 27.05.2021 № 001-01-75 «Про погодження обсягів та умов здійснення запозичення у 2021 році» Київська міська рада звернулась до Міністерства фінансів України та повідомила про наміри здійснити у 2021 році внутрішнє запозичення до бюджету міста Києва у формі емісії облігацій місцевої позики та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 110 «Про затвердження Порядку здійснення місцевих запозичень» надіслала проект рішення Київської міської ради «Про здійснення запозичення у 2021 році» та визначений зазначеною поставою перелік документів для погодження обсягів та умов здійснення запозичення.

Листом від 10.06.2021 № 12040-08-6/18293 «Щодо погодження Обсягу та умов здійснення місцевого запозичення Київською міською радою у 2021 році» Міністерство фінансів України на виконання пункту 7 Порядку здійснення місцевих запозичень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 110 надіслало до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) копію наказу Мінфіну від 09.06.2021 № 335 «Про погодження Обсягу та умов здійснення місцевого запозичення Київською міською радою у 2021 році» у формі випуску облігацій внутрішніх місцевих позик.

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 09.06.2021 № 335 «Про погодження Обсягу та умов здійснення місцевого запозичення Київською міською радою у 2021 році» було погоджено обсяг та умови здійснення місцевого запозичення Київською міською радою у 2021 році.

Крім того, на підставі рішення Київської міської ради №1529/1570 від 24.06.2021 «Про здійснення запозичення у 2021 році, ініціатором прийняття якого виступав Департамент фінансів ВО КМР (КМДА) в особі його директора ОСОБА_6 , прийнято рішення додатково здійснити у 2021 році внутрішнє запозичення до бюджету міста Києва у формі емісії облігацій місцевої позики на загальну суму 1 100 000 000,00 грн, у тому числі: серія «M» - 300 000 000,00 грн; серія «N» - 400 000 000,00 грн;серія «O» - 400 000 000,00 грн. Метою запозичення визначено - залучення коштів до бюджету розвитку для фінансування видатків, спрямованих на створення, приріст чи оновлення стратегічних об'єктів довготривалого користування або об'єктів, що забезпечують виконання завдань Київської міської ради, направлених на задоволення інтересів територіальної громади міста Києва (п. 2 рішення № 1529/1570).

Запозичення здійснюється строком від 3 років до 5 років (до 1825 днів). Строк погашення основної суми боргу: серія M - не пізніше 30.09.2024; серія N - не пізніше 30.09.2025;серія O - не пізніше 30.09.2026.

У рішеннях про емісію облігацій серій «М», «N», «O» наведена інформація про емітента та його фінансово-господарський стан, зокрема: повне найменування - Київська міська рада; код за ЄДРПОУ - 22883141;доходи бюджету - загальний обсяг доходів бюджету міста Києва на 2021 рік (з урахуванням змін) становить 60 747 831 528 грн, у тому числі доходи загального фонду бюджету міста Києва - 54 938 765 700 грн та доходи спеціального фонду міста Києва - 5 809 065 828 грн (у тому числі бюджет розвитку - 1 298 112 200 гривень);видатки бюджету - загальний обсяг видатків бюджету міста Києва на 2021 рік (з урахуванням змін) становить 67 106 147 356 грн, у тому числі, видатки загального фонду бюджету міста Києва - 45 539 915 548 грн та видатки спеціального фонду бюджету міста Києва - 21 566 231 808 грн (у тому числі бюджет розвитку - 16 987 176 720 гривень).

У рішеннях про емісію облігацій серій «М», «N», «O» визначений порядок розміщення облігацій внутрішніх місцевих позик та їх оплати, зокрема:

- для облігацій серії «М» : розміщення облігацій здійснюється шляхом публічної пропозиції. Дата початку розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серії «М» - 23.11.2021; дата закінчення розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серії «М» - 25.11.2021. Облігації серії «М» розміщуються на території України серед юридичних та фізичних осіб, резидентів і нерезидентів. Укладання договорів з першими власниками (продаж) облігацій проводиться Організатором розміщення Публічним акціонерним товариством Акціонерним банком «УКРГАЗБАНК» (далі ПАТ «Укргазбанк») згідно з правилами та регламентом оператора організованого ринку капіталу АТ «Фондова біржа ПФТС»;

- для облігацій серії «N»: розміщення облігацій здійснюється шляхом публічної пропозиції. Дата початку розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серії «N» - 06.12.2021; дата закінчення розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серії «N» - 08.12.2021.Облігації серії «N» розміщуються на території України серед юридичних та фізичних осіб, резидентів і нерезидентів. Укладання договорів з першими власниками (продаж) облігацій проводиться Організатором розміщення Акціонерним товариством «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» (далі АТ «ОЩАДБАНК») згідно з правилами та регламентом оператора організованого ринку капіталу АТ «Фондова біржа ПФТС».

- для облігацій серії «О»: розміщення облігацій серії «О» шляхом публічної пропозиції. Дата початку розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серії «О» - 06.12.2021; дата закінчення розміщення шляхом публічної пропозиції облігацій серії «О» - 08.12.2021.Облігації серії «О» розміщуються на території України серед юридичних та фізичних осіб, резидентів і нерезидентів. Укладання договорів з першими власниками (покупцями) у процесі розміщення облігацій серії «О» проводиться Організатором розміщення - Акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» (далі - АТ «Укрексімбанк)» на АТ «Фондова біржа ПФТС» (далі - АТ «ФБ «ПФТС»), відповідно до вимог чинного законодавства України та внутрішніх нормативних документів АТ «ФБ «ПФТС».

Проспекти облігацій не оформлювався на підставі п. 8 ч. 4 ст. 97 Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» - здійснення емісії облігацій місцевих позик.

У рішеннях про емісію облігацій серій «М», «N», «O» визначений порядок укладання договорів купівлі-продажу облігацій, зокрема:

- для облігацій серії «М»: укладання договорів купівлі-продажу цінних паперів здійснювалось на підставі заяв (заявок) через організатора розміщення ПАТ «УКРГАЗБАНК» (код за ЄДРПОУ 23697280) згідно з правилами та регламентом оператора організованого ринку капіталу АТ «ФБ «ПФТС» та відповідно до вимог чинного законодавства України. Договори на організованому ринку капіталу укладаються в письмовій формі у вигляді електронного документа у порядку, встановленому правилами та іншими документами АТ «ФБ «ПФТС». Розрахунки за укладеними договорами купівлі-продажу цінних паперів будуть здійснюватися без дотримання принципу «поставка цінних паперів проти оплати».

- для облігацій серії «N»: укладання договорів купівлі-продажу цінних паперів здійснювалось на підставі заяв (заявок) через організатора розміщення АТ «Ощадбанк» (ЄДРПОУ 00032129) згідно з правилами та регламентом оператора організованого ринку капіталу АТ «ФБ «ПФТС» та відповідно до вимог чинного законодавства України. Договори на організованому ринку капіталу укладались в письмовій формі у вигляді електронного документа у порядку, встановленому правилами та іншими документами АТ «ФБ «ПФТС». Розрахунки за укладеними договорами купівлі-продажу цінних паперів здійснювались без дотримання принципу «поставка цінних паперів проти оплати».

- для облігацій серії «О»: укладання договорів купівлі-продажу облігацій серії «О» здійснювались на підставі заяв (заявок) через організатора розміщення - АТ «Укрексімбанк» (ЄДРПОУ 00032112) у порядку, встановленому вимогами чинного законодавства України та внутрішніми нормативними документами АТ «ФБ «ПФТС». Договори купівлі-продажу укладаються в письмовій формі у вигляді електронного документа у порядку, встановленому вимогами чинного законодавства України та внутрішніми нормативними документами АТ «ФБ «ПФТС». Розрахунки за укладеними договорами купівлі-продажу облігацій мають здійснюватися без дотримання принципу «поставка цінних паперів проти оплати».

Відповідно до рішень про емісію облігацій серій «М», «N», «O» запланована ціна продажу облігацій становить 100% від номінальної вартості облігацій. Фактична ціна розміщення облігацій визначалась попитом та ринковими умовами під час укладання договорів з першими власниками, але не може бути меншою за номінальну вартість однієї облігації - 10 000,00 грн. Оплата облігацій серій «М» , «N», «O» під час розміщення здійснюється в національній валюті України - гривні.

Оплата за облігації здійснювалась першими власниками (покупцями) шляхом перерахування коштів (вартості) облігацій на рахунок одержувача - Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), банк одержувача - Головне управління Державної казначейської служби України, м. Київ, код банку 820172.

Відповідно до рішень про емісію облігацій, строк оплати облігацій: при розміщенні облігацій серії «М» оплата здійснюється першими власниками відповідно до умов укладених договорів купівлі-продажу цінних паперів, але не пізніше дати закінчення розміщення облігацій шляхом публічної пропозиції - 25.11.2021; при розміщенні облігацій серій «N» та «О» оплата здійснюється першими власниками відповідно до умов укладених договорів купівлі-продажу цінних паперів, але не пізніше дати закінчення розміщення облігацій шляхом публічної пропозиції - 08.12.2021.

Виплата доходу за облігаціями серій «М» , «N», «O» здійснюється за адресами місцезнаходження депозитарних установ та/або іноземних депозитаріїв, які обслуговують власників облігацій (депонентів).

Відповідно до рішень про емісію облігацій серій «М» та «N» відсоткова ставка за облігаціями на відповідний відсотковий період визначається на рівні облікової ставки Національного банку України, яка діятиме на дату початку відповідного періоду та плюс 5 відсотків річних.

Відповідно до рішень про емісію облігацій серії «О» відсоткова ставка за облігаціями серії «О» на відповідний відсотковий період визначається за формулою: ВСі = (ОСНБУі + 5%) відсотків річних, де і - порядковий номер відсоткового періоду; ВСі - розмір відсоткової ставки на відповідний відсотковий період; ОСНБУі - облікова ставка Національного банку України, оприлюднена на офіційному сайті НБУ (https://bank.gov.ua), яка діятиме на дату початку відповідного відсоткового періоду. Сума відсоткового доходу, що підлягає виплаті по облігаціях серій «М», «N», «O» за відповідний відсотковий період, розраховується за наступною формулою: СВДі = НВ* (ВСі/100)*Ті/Т, де і - порядковий номер відсоткового періоду; СВДі - сума відсоткового доходу на одну облігацію; ВСі - розмір відсоткової ставки на відповідний відсотковий період, % річних; НВ - номінальна вартість облігації; Т - кількість днів у році - 365 (незалежно від фактичної кількості днів у році); Ті - кількість днів у відсотковому періоді. Рішеннями про емісію облігацій серій «М», «N», «O» визначено, що сума виплат відсоткового доходу за облігаціями встановлюється з розрахунку на 1 (одну) облігацію та визначається з точністю до 1 (однієї) копійки за правилами математичного округлення.

Здійснення Емітентом виплати відсоткового доходу за облігаціями забезпечується Центральним депозитарієм відповідно до Правил та Регламенту Центрального депозитарію в національній валюті України (гривні) на підставі даних реєстру власників облігацій (далі - Реєстр), складеного Центральним депозитарієм на 24 годину операційного дня, що передує даті початку виплати відсоткового доходу за облігаціями. Реєстр складається Центральним депозитарієм на підставі відповідного розпорядження Емітента у строки, визначені законодавством про депозитарну діяльність.

Виплата сум коштів з погашення облігацій здійснюється за адресами місцезнаходження депозитарних установ та/або депозитаріїв-кореспондентів, які обслуговують власників облігацій.

Дата початку та закінчення погашення облігацій: серії «М» - з 25.09.2024 по 27.09.2024;серії «N» - з 01.09.2025 по 03.09.2025;серії «O» - з 31.08.2026 по 02.09.2026.

Рішеннями про емісію облігацій серій «М», «N», «O» визначений порядок виплати номінальної вартості облігацій, відповідно до якого погашення облігацій (виплата номінальної вартості облігацій) здійснюється за рахунок коштів Емітента в національній валюті України - гривні.

Погашення облігацій здійснюється шляхом переказу Емітентом на рахунок у грошових коштах, відкритий Центральним депозитарієм у Національному банку України, грошових коштів для здійснення певної виплати та надання документів, визначених Правилами та/або Регламентом Центрального депозитарію.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16.11.2020 № 1810 «Про прогноз бюджету міста Києва на 2021-2023 роки», від 08.12.2020 № 1920 «Про схвалення проектів рішень Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2021 рік» та «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки» та статті 16 Бюджетного кодексу України Київська міська рада доручила директору Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_6 здійснювати місцеві запозичення у межах, визначених рішенням Київської міської ради про бюджет міста Києва на 2021 рік, та підписувати від імені Київської міської ради усі та будь-які угоди і документи, необхідні для здійснення правочинів з місцевим боргом, здійснювати правочини з місцевим боргом з метою ефективного управління боргом міста Києва та здійснювати реструктуризацію заборгованості за кредитами, іншими борговими зобов'язаннями, залученими містом Києвом або під його гарантії, шляхом укладання з юридичними особами-позичальниками та/або юридичними особами-кредиторами відповідних угод тощо.

Таким чином, директором Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_6 при профіциті загального фонду бюджету міста Києва: у 2020 році у сумі - 11 058 863 718 грн. (Рішення Київської міської Ради від 12.12.2019 № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік) у 2021 році у сумі - 11 011 827 225 грн. (Рішення Київської міської Ради від 24.12.2020 № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік») проведено випуск облігацій внутрішніх місцевих позик серій «I», «J», «K», «L», «M», «N», «O» на загальну суму 2 596 000 000,00 грн. з дохідністю 11 %. - по чотирьом першим серіям та по останнім трьом серіям - ставка НБУ та 5 % маржа.

Відповідно довідки спеціалістів Північного офісу Держаудитслужби (ПО ДАС) від 28.04.2025, встановлено, що:

-витрати бюджету міста Києва на сплату відсотків при проведенні емісії облігацій внутрішніх місцевих позик серій «I», «J», «K», «L», «M», «N», «O» за період 2020-2023 роки, призвели до додаткового, необґрунтованого та безпідставного навантаження на загальний фонд бюджету міста Києва у сумі 581 147 130, 00 грн., внаслідок проведення емісії облігацій внутрішніх місцевих позик,

-ініціювання процедури місцевих запозичень Департаментом фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не є економічно доцільним та в інтересах територіальної громади міста Києва.

Відповідно довідки спеціаліста № 23-71/ФЕ від 09.11.2023:

-перевитрати бюджету міста Києва на сплату відсотків при проведенні емісії облігацій внутрішніх місцевих позик серій «I», «J», «K», «L», «M», «N», «O» за період 2020-2023 роки підтверджуються документально на суму 531 435 801,02 гривень,

-збитки, завдані територіальній громаді міста Києва (бюджету міста Києва) через перевитрати загального фонду бюджету міста Києва, що направлені на погашення відсотків, при проведенні емісії облігацій внутрішніх місцевих позик серій «I», «J», «K», «L», «M», «N», «O» за період 2020-2023 роки підтверджуються документально на суму 531 435 801,02 гривень,

-протягом 2020-2023 років доходи перевищували видатки, був відсутній дефіцит, необхідності у проведенні емісії облігацій внутрішніх місцевих позик серій «I», «J», «K», «L», «M», «N», «O», для поповнення бюджету розвитку міста Києва за період 2020-2021 при профіциті загального фонду бюджету міста Києва не було,

-не проведення емісії облігацій внутрішніх місцевих позик серій «I», «J», «K», «L», «M», «N», «O» не вплинуло б на виконання Програм у 2020-2021 роках, які виконуються за рахунок бюджету розвитку міста Києва, оскільки при наявності профіциту доходи перевищували витрати,

-у виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для випуску облігацій внутрішніх місцевих позик серій «I», «J», «K», «L», «M», «N», «O» для бюджету розвитку міста Києва необхідності додаткового запозичення коштів не було, оскільки при наявності профіциту доходи перевищували витрати.

Відповідно довідки спеціаліста № 25-142/ВФЕ від 06.11.2025:

-відповідальний станом на 2020-2021 роки за вчинення організаційно-правових дій щодо здійснення місцевих внутрішніх запозичень, прогнозування та аналіз доходів бюджету м. Києва був директор Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_12 ,

-шляхом вивчення наявних документів та інформації розміщеної на офіційних веб-ресурсах встановлено, що детального аналізу витрат і економічних вигод для визначення фінансових наслідків, пов'язаних з випуском облігацій внутрішніх місцевих позик Київської міської ради серій «І», «J», «К», «L», «М», «N», «О» директором Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_13 не проводилось. З точки зору принципів ст. 7 Бюджетного кодексу України, здійснювати місцеві запозичення при профіциті бюджету м. Києва не відповідає вимогам п. 6 ст. 7 Бюджетного кодексу України стосовно прагнення досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягненню максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів. Таким чином, виходячи з вимог ст. 7 Бюджетного кодексу України позитивного ефекту від емісії облігацій внутрішніх місцевих позик Київської міської ради серій «І», «J», «К», «L», «М», «N», «О» не досягнуто,

-документально підтверджуються використання грошових коштів, для проведення розрахунків на сплату відсотків при проведенні емісії облігацій внутрішніх місцевих позик серій «І», «J», «К», «L», «М», «N», «О» за період 2020-2023 роки в загальній сумі 581 147 130,00 грн. Спроб проведення зворотного викупу облігацій внутрішніх місцевих позик серій «І», «J», «К», «L», «М», «N», «О», за грошові кошти Київської міської ради, та відповідних ініціатив з метою реалізації своїх службових обов'язків (вчинення правочинів з місцевим боргом, включаючи обмін, зміну умов, випуск, купівлю, викуп та продаж боргових зобов'язань територіальної громади міста Києва, реструктуризацію заборгованості за кредитами, іншими борговими зобов'язаннями, залученими містом Києвом або під його гарантії) щодо зменшення боргових зобов'язань, директором Департаменту фінансів ВО КМР (КМДА) ОСОБА_13 , не вчинялось,

-враховуючи те, що у 2020-2021 роках профіцит загального фонду бюджету фактично перевищував запланований, а дефіцит спеціального фонду бюджету навпаки, і здійснена передача коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) на 612 874,75 тис. грн менше затвердженої розписом на 2020 рік (13 438 777, 52 - 12 825 902,77 тис. грн) та на 281 248,97 тис. грн менше затвердженої розписом на 2021 рік (16 537 311,49-16 256 062,52 тис. грн) та наявність вільних залишків бюджету, залучення позики внутрішнього запозичення (облігації внутрішнього займу) 770 000,0 тис. грн у 2020 році та фактично отриману у 2021 році 330 022,2 тис. грн (з яких одержано позики на суму 1 100 022,2 тис. грн та погашено позику 2020 року 770 000,0 тис. грн). ініціювання процедури місцевих запозичень Департаментом фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не є економічно доцільним (ефективним) в інтересах територіальної громади міста Києва,

-Сплата відсотків за грошовими коштами залученими від емісії облігацій внутрішніх місцевих позик серій «І», «J», «К», «L», за якими зворотній викуп не відбувався, за рахунок коштів бюджету КМР, а відбулось заміщення фінансовим інструментом (шляхом емісії облігації серій «М», «N», «О»), внаслідок бездіяльності директора Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) щодо своєчасно звернення до Київської міської ради з метою корегування бюджетів загального та спеціального фонду призвели до додаткового, необґрунтованого та безпідставного навантаження загального фонду бюджету міста Києва та вважається втратою активу (збитком), який документально підтверджується у сумі 581 147 130,00 гривень.

Також, відповідно висновку науково-правової експертизи щодо доктринального тлумачення та застосування окремих норм і положень законодавства України, проведеної Інститутом держави і права імені В.М. Корецького НАН України від 29.05.2025:

-пунктом 3 ч. 1 ст. 26 Бюджетного кодексу (БК) України встановлено, що контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.

Таким чином, досягається реалізація встановлених пунктами 5, 6 ч. 1 ст. 7 БК України принципів

- принципу обґрунтованості - бюджет формується на реалістичних макропоказниках економічного і соціального розвитку України та розрахунках надходжень бюджету і витрат бюджету, що здійснюються відповідно до затверджених методик та правил;

- принцип ефективності та результативності - при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг, у тому числі з урахуванням гендерних аспектів, при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» право комунальної власності - це право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Також частина 1 ст. 62 цього ж Закону встановлює, що держава фінансово підтримує місцеве самоврядування, бере участь у формуванні доходів місцевих бюджетів, здійснює контроль за законним, доцільним, економним, ефективним витрачанням коштів та належним їх обліком. Вона гарантує органам місцевого самоврядування доходну базу, достатню для забезпечення населення послугами на рівні мінімальних соціальних потреб. У випадках, коли доходи від закріплених за місцевими бюджетами загальнодержавних податків та зборів перевищують мінімальний розмір місцевого бюджету, держава вилучає із місцевого бюджету до державного бюджету частину надлишку в порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.

З огляду на те, що пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України встановлено, що якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.

При цьому, випуск облігацій було здійснено на підставах рішення Київської міської ради № 439/9518 від 03.09.2020 «Про здійснення запозичення» та Рішення Київської міської ради №1529/1570 від 24.06.2021«Про здійснення запозичення у 2021 році».

У 2020 році податкова соціальні пільга складала 1051,00 грн., а у 2021 році - 1135,00 грн. При цьому, 100 помножити на 1051 = 105 100 грн., а 250 на 1051 = 253 500 грн., водночас 100 на 1135 = 113 500 грн., а 250 на 1135 = 283 750 грн.

Відтак, сума 531 435 801,02 гривень багатократно перевищує розмір істотної шкоди, встановлений у ч. 1 ст. 367 КК з урахуванням п. 3 примітки до ст. 364 КК та становить тяжкі наслідки передбачені ч. 2 ст. 367 КК з урахуванням п. 4 примітки до ст. 364 КК України.

Таким чином, встановлений факт додаткового необґрунтованого та безпідставного навантаження загального фонду бюджету міста Києва, у сумі 581 147 130,00 гривень внаслідок проведення емісії облігацій внутрішніх місцевих позик значно перевищує правові ознаки істотної шкоди як елемента об'єктивної сторони складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 КК України. Вказаний розмір необґрунтованого та безпідставного навантаження загального фонду бюджету міста Києва у сумі 581 147 130,00 становить тяжкі наслідки, передбачені ч. 2 ст. 367 КК з урахуванням п. 4 примітки до ст. 364 КК України.

Відповідно до висновку судових експертів Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. засл. Проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України від 16.01.2026 № 5369 за результатами проведення комісійної судової економічної експертизи:

-за наданими матеріалами та в межах компетенції експерта економіста висновок спеціаліста №25-142/ВФЕ від 06.11.2025 документально підтверджується в частині розміру витрат по сплаті відсотків за облігаціями внутрішніх місцевих позик у сумі 581 147 130,00 грн за період 2020 - 2023 роки, що у висновку спеціаліста № 25-142/ВФЕ від 06.11.2025 та висновку Національної академії наук України Інституту держави і права ім. В.М. Корецького №126/173 від 29.05.2025 оцінені як розмір збитку (шкоди) для бюджету міста Києва.

Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

23.01.2026 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

У клопотанні слідчого зазначено, що на даний час існують ризики, що підозрюваний ОСОБА_6 може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на потерпілого, свідка, експерта, спеціаліста у цьому кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення чи перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

З метою забезпечення виконання покладених на ОСОБА_6 процесуальних обов'язків, а також те, що застосування менш суворого запобіжного заходу недостатньо для запобігання ризикам, передбаченим ст.177 КПК України, слідчий просить застосувати до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання з підстав, зазначених у ньому, та просив його задовольнити, зазначив, що підстав для застосування більш м'якого запобіжного заходу немає. Крім того, доповнив подане клопотання в частині покладення на ОСОБА_6 додаткового обов'язку у вигляді носіння засобу електронного засобу контролю.

Захисник ОСОБА_5 зазначив, що підозра необґрунтована, ризики не доведені та на його переконання повністю відсутні. Так, ОСОБА_6 , одружений, на його утриманні перебуває неповнолітня дитина, має проблеми зі здоров'ям, ряд позитивних характеристик, серед колег користується авторитетом, з огляду на що просив відмовити у задоволенні клопотання слідчого.

Захисник ОСОБА_4 підтримав доводи адвоката ОСОБА_5 та просив відмовити у задоволенні клопотання слідчого про застосування до ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Підозрюваний ОСОБА_6 підтримав доводи адвокатів в повному обсязі, також зазначив, що він сумлінно виконує свої професійні обов'язки, готовий до співпраці з органом досудового розслідування, раніше не притягувався, ані до кримінальної, ані до дисциплінарної відповідальності, має проблеми зі здоров'ям, на його утриманні перебуває крім неповнолітньої дитини батько похилого віку, який має хронічні захворювання.

Слідчий суддя, вислухавши думку сторін, дослідивши додані до клопотання матеріали, додатково долучені документи, дійшов наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, що Шевченківським УП ГУ НП у м. Києві за процесуального керівництва прокурорів Шевченківської окружної прокуратури м. Києва здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022102100000180 від 04.10.2022, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

23.01.2026 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Обґрунтованість підозри, пред'явленої ОСОБА_6 та причетність підозрюваного до вчиненого кримінального правопорушення підтверджується долученими до клопотання матеріалами кримінального провадження, а саме: даними висновку експерта № 5369 від 16.01.2026; даними висновку науково-правової експертизи № 126/173 від 29.05.2025; даними довідки Північного офісу Держаудитслужби від 28.04.2025; даними довідки спеціаліста ТОВ «БМВС-експерт» № 23-71/ФЕ від 09.11.2023; даними довідки спеціаліста № 25-142/ВФЕ від 06.11.2025 та іншими матеріалами досудового розслідування у своїй сукупності.

З урахуванням наведеного, доводи сторони захисту про необґрунтованість підозри, пред'явленої ОСОБА_6 , є неспроможними.

Крім того, положеннями ст. 368 КПК України, встановлено, що питання щодо наявності чи відсутності складу кримінального правопорушення в діянні, та винуватості особи в його вчиненні, вирішуються судом під час ухвалення вироку.

При цьому, слідчим суддею враховується стадія кримінального провадження, в якому досудове розслідування ще не закінчено, органом досудового розслідування здійснюються слідчі /розшукові/ дії.

Крім того, слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження.

Виходячи з поняття «обґрунтована підозра», приведеного в п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Отже, з урахуванням змісту долучених до клопотання матеріалів кримінального провадження у їх сукупності, слідчий суддя встановив, що зазначені у клопотанні обставини підозри підтверджуються на даному етапі розслідування достатньою сукупністю доказів.

Вирішуючи питання щодо застосування підозрюваному ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, слідчий суддя враховує мету застосування запобіжного заходу, тяжкість кримінального правопорушення, що інкримінується, а також обставини у відповідності до вимог ст.178 КПК України, що характеризують підозрюваного, який має постійне місце проживання та реєстрації, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, має ряд подяк, на його утриманні перебуває неповнолітня дитина, батько похилого віку.

Відповідно до ч.5 ст.194 КПК України якщо під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного прибувати за кожною вимогою до суду або іншого органу державної влади, а також виконувати обов'язки, необхідність яких доведена прокурором.

Так, враховуючи встановлені в судовому засіданні ризики та дані про особу підозрюваного, в тому числі наявність на його утриманні неповнолітньої дитини, покарання, яке може бути призначене ОСОБА_6 у разі визнання його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, слідчий суддя дійшов висновку про можливість застосування до ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у певний період доби, який з урахуванням усіх обставин справи, на думку слідчого судді, буде достатнім запобіжним заходом для забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків та запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду.

Відповідно до ч.5 ст.194 КПК України, слідчий суддя вважає за необхідне покласти на підозрюваного ОСОБА_6 такі обов'язки, а саме: не відлучатися за межі Київської області, без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду; прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за першою вимогою; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, реєстрації, роботи та номеру засобу зв'язку; здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.176, 177, 178, 181, 193, 194, 196, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_7 , погоджене з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , - задовольнити частково.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, заборонивши йому залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 21 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступної доби, крім часу переміщення до найближчого укриття під час повітряної тривоги.

Строк дії ухвали про застосування підозрюваному ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту визначити до 23 березня 2026 року, в межах строку досудового розслідування.

На підставі ч.5 ст.194 КПК України зобов'язати підозрюваного ОСОБА_6 :

-не відлучатися за межі Київської області, без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду;

-прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за першою вимогою;

-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, реєстрації, роботи та номеру засобу зв'язку;

- здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Виконання ухвали покласти на орган Національної поліції за місцем проживання ОСОБА_6 .

Роз'яснити підозрюваному, що відповідно до ч.5 ст.181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою мають право з'являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов'язаних із виконанням покладених на нього обов'язків.

На ухвалу слідчого судді прокурором, захисником, підозрюваним протягом п'яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду.

Слідчий суддя