Справа № 761/6189/25
Провадження № 6-а/761/8/2026
01 січня 2026 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді: Пономаренко Н.В.,
за участю секретаря: Яцишина А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві заяву ОСОБА_1 , про зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
У жовтні 2025 року до Шевченківського районного суду міста Києва надійшла заява ОСОБА_1 , про зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення.
В обґрунтування заяви вказано, що в однак у додатку Резерв + стосовно ОСОБА_1 станом на даний час міститься інформації «ТЦК та СП 05.12.2024 звернувся до Нацполіції, щоб доставити вас для скдаджання протоколи. Причина» НЕ прибули за повісткою. Тому, він вважає, що рішення суду від 11.08.2025 відповідачем не виконано.
Відповідно до довідки від 29.12.2025 Відділ організаційного забезпечення розгляду цивільних та адміністративних справ надає матеріли справи №761/6189/25 (провадження №2-а/761/571/2024) за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Так, відповідно до ст.381-1 КАС України, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції. Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.
Згідно приписів ст.382 КАС України, суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.
Статтею 167 КАС України визначені загальні вимоги до форми та змісту будь-якої письмової заяви, клопотання, заперечення.
Відповідно до ч. 1 ст.167 КАС України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Крім того, відповідно до ч.2 ст.382 КАС України у заяві зазначається ідентифікатор для повного доступу до інформації про виконавче провадження (за наявності).
Заявник вказаних вимог не виконав, а саме не зазначив в заяві ідентифікатор для повного доступу до інформації про виконавче провадження або про відсутність такого, а також не додав до заяви, яка подана на стадії виконання судового рішення, доказів надіслання (надання) такої заяви управлінню ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно унеможливлює її розгляд та вирішення судом.
Тобто, заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду подано без додержання вимог ч.1 ст. 167 та ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.2 ст.167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог ч.1 цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Разом з тим, суддя вважає за необхідне роз'яснити заявнику його право на повторне звернення до суду із аналогічною заявою після усунення обставин, які стали підставою для її повернення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 241, 243, 248, 253, 294, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 , про зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови про адміністративне правопорушення, - повернути заявнику без розгляду.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не позбавляє його права повторного звернення до суду із аналогічною заявою після усунення обставин, які стали підставою для її повернення.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення (проголошення). Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складення (проголошення), має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: