Справа № 761/43719/25
Провадження № 1-кс/761/27854/2025
06 листопада 2025 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів,
Детектив Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 72024001420000085 від 27.09.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 204 КК України, в якому просив: надати тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , або за місцем фактичного місцезнаходження банківської установи та/або його відокремлених підрозділах (філіях).
Своє клопотання обґрунтовує тим, що головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань, № 72024001420000085 від 27.09.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 204 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що у період 2023-2024 р.р. службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), та іншими не встановленими особами, умисно ухились від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів у особливо великих розмірах.
Крім цього, в ході здійснення досудового розслідування встановлено, що у період 2023-2024 р.р. службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та інші невстановлені особи, незаконно виготовили (не маючи відповідних ліцензій, дозволів, умов та технологічного обладнання) зберігали, збували, транспортували з метою збуту підакцизні товари у вигляді пального (бензин).
Вказані відомості підтверджуються також зібраними матеріалами Департаменту детективів із стратегічного захисту економіки та аналітичним продуктом (висновком спеціаліста), складеним Департаментом аналізу інформації та управління ризиками.
Разом з цим, Головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України отримано аналітичний продукт за № 9.3/3.3.3/7742-24 від 27.09.2024 року, відповідно до якого, в ході проведеного аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період 01.01.2023-30.08.2024 встановлено наступне:
- за умови підтвердження безтоварності операцій з придбання товарів (робіт, послуг) у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), в діях посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вбачається порушення п. 44.1 ст. 44, п. 198.1, п. 198.2 ст. 198, п. 200.1, п. 200.2, п. 200.4 ст. 200 п. 201.10 ст. 201 ПКУ, Закону № 996 що ймовірно призвело до завищення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » суми податкового кредиту з податку на додану вартість на загальну суму 70 939,0 тис. грн.;
- за умови відсутності залишків сировини та підтвердження факту виробництва пального за відсутності відповідної ліцензії вбачається порушення з боку посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » статті 2 Закону України від 19.12.1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»;
- за умови непідтвердження факту отримання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » бензину А-92 (код НОМЕР_9 ) в обсязі 19 767,8225 тис. літрів (14 535 431,61 кг), та бензину А-95 (код НОМЕР_10 ) в обсязі 16 977,5230 тис. літрів (12 473 709,93 кг) від постачальників та здійснення процесів перетворення, за результатом чого в особовому рахунку СЕАРП та СЕ по ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » сформовано ліміт підакцизного палива (УКТ ЗЕД 2710124135) в розмірі 38 679,4145 тис. літрів, вбачається порушення п.п. 212.1.15, п.п. 212.1.16 п. 212.1 ст. 212, п.п. 213.1.13 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України, що ймовірно призвело до заниження суми акцизного податку, який підлягає сплаті до бюджету в розмірі 145 375,905 тис. грн;
- за умови підтвердження відвантаження пального (бензину А-80 (УКТЗ ЗЕД 2710124135)) протягом липня 2023 року в розмірі 4 651,852 тис. літрів, зокрема в адресу ІНФОРМАЦІЯ_9 вбачається порушення п.п. 212.1.15, п.п. 212.1.16 п. 212.1 ст. 212, п.п. 213.1.13 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України, що ймовірно призвело до заниження суми акцизного податку, який підлягає сплаті до бюджету в розмірі в розмірі 42 970,3 тис. грн.
Окрім цього, Головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України отримано аналітичний продукт за № 9.3/3.3.3/6209-25 від 15.09.2025 року, відповідно до якого, в ході проведеного аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період 01.01.2023-31.12.2023 встановлено наступне:
- за умови доведення органом досудового розслідування фактів відсутності отримання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » бензину А-92 (код НОМЕР_9 ) в обсязі 19 767,8225 тис. літрів (14 535 431,61 кг), та бензину А-95 (код НОМЕР_10 ) в обсязі 16 977,5230 тис. літрів (12 473 709,93 кг) від постачальників і подальшого їх документального перетворення, за результатом чого в особовому рахунку СЕАРП та СЕ сформовано ліміт підакцизного палива (УКТ ЗЕД 2710124135) в розмірі 38 679,4145 тис. літрів, вбачається порушення п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213, п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215, п.216.12 ст. 216, п. 217.6 ст. 217, п.п. 232.4.3 п. 232.4 ст. 232 Податкового кодексу України, що ймовірно призвело до заниження суми акцизного податку, який підлягає сплаті до бюджету в розмірі 145 375,905 тис. грн., у т.ч. за березень 2023 - 37 603,954 тис. грн., квітень 2023 - 21 270,435 тис. грн., травень 2023 - 31 784,912 тис. грн., червень 2023 - 54 716,604 тис. грн;
- протягом червня 2023 року, за даними звітності, посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » переміщено обсяг бензину А-80 (УКТЗ ЗЕД 2710124135) в розмірі 4 651,852 тис. літрів в з акцизних складів (АС) до пересувних акцизних складів та повернуто назад до АС у липні 2023 року і, відповідно, відвантажено в адресу ІНФОРМАЦІЯ_9 , що ймовірно призвело до порушення п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215, п. 216.12 ст. 216 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижена сума акцизного податку, який підлягає сплаті до бюджету в розмірі 21 221,787 тис. грн., у т.ч. за липень 2023 року - 21 221,787 тис. грн.
Крім цього, відповідно до висновку аналітичного дослідження від 25.04.2025 №126/99-00-08-01-03-20/41365948 «Про результати дослідження з окремих питань фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з ІНФОРМАЦІЯ_9 (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), сплати акцизного податку та щодо наявності ознак правопорушень, пов'язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, та/або інших правопорушень за період з 01.01.2023 по 01.01.2025», складеного ІНФОРМАЦІЯ_11 , встановлено відвантаження ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) виробленого пального (бензину А-80 (УКТ ЗЕД 2710124135) в адресу ІНФОРМАЦІЯ_9 (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) протягом липня 2023 року та не сплату при цьому акцизного податку на загальну суму 39 314 847 105 грн.
Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » належить до неформальної групи взаємопов'язаних підприємств, діяльність яких на ринку нафтопродуктів характеризується зкоординованістю та розподілом функцій. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відповідно до отриманих ліцензій на право зберігання та торгівлі пальним, здійснювало діяльність на базі майнових комплексів (нафтобаз), розташованих в м. Кам'янське Дніпропетровської обл. та с. Вигода Одеської обл., які перебували у власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 , а згодом (до теперішнього часу) - у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ). Логістична діяльність, в частині автомобільних перевезень, забезпечувалась ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), автотранспортом, власником якого також є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 ».
Відповідно до Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримало:
- 08.02.2023 ліцензію № 04030414202300061 на право зберігання пального за адресою: АДРЕСА_2 , з терміном дії з 08.02.2023 по 08.02.2028 року.
- 08.02.2023 ліцензію № 990514202300007 на право оптової торгівлі пальним, за наявністю місць оптової торгівлі за адресою: АДРЕСА_2 , з терміном дії з 08.02.2023 по 08.02.2028 року.
Так, протягом 2023-2024 р.р. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » придбало пальне (бензин А-92, бензин А-95, паливо дизельне) в ризикових суб'єктів господарської діяльності (в ході проведеного дослідження встановлено розбіжність між обсягами реалізованого пального зазначеного у ЄРПН та ЄРАН), зокрема ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), що призвело до формування посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » схемного податкового кредиту по ланцюгу постачання від підприємств з ознаками «ризиковості» для подальшого розповсюдження в адресу суб'єктів господарювання реального сектору економіки в загальному розмірі ПДВ 70 939,0 тис. грн. та вбачається формування схемного ліміту (залишку) в базі даних СЕАРП та СЕ обсягу бензину А-92 (код УКТ ЗЕД 2710124194) в розмірі 14 545,79 тон, та обсягу бензину А-95 (код УКТ ЗЕД 2710124512) в розмірі 6 551,683 тон, зокрема від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), для подальшого документального транспортування його по ланцюгу постачання.
Крім цього, у період 2023-2024 р.р. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » придбало товари, які використовуються при виробництві пального, а саме: газовий конденсат, суміші вуглеводнів, бензино-лігроїнова фракція тощо.
Постачальниками зазначеної номенклатури товарів є: - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ) - за березень 2023 року задекларовано реалізацію 129,74 тон Суміші вуглеводнів Бензино-лігроїнова фракція ТУ У 23.2- 31514949-004 2009 (УКТ ЗЕД 2709009000) на суму 1 614,99 тис. грн. (ПДВ - 29 105,65 тис. грн); - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ) - за березень, квітень 2023 року задекларовано реалізацію 2 952,01 тон Суміш вуглеводнів. Бензино-лігроїнова фракція ТУ У 23.2-31514949-004:2009 (УКТ ЗЕД 2709009000) на суму 44 888,67 тис. грн. (ПДВ - 2 936,64 тис. грн); - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ) - за березень 2023 року задекларовано реалізацію 1 213,43 тон Газового конденсату (УКТ ЗЕД 2709001000) на суму 23 000,00 тис. грн. (ПДВ - 1 504,67 тис. грн); - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ) - за березень 2023 року задекларовано реалізацію 500,0 тон Конденсат газовий стабілізований природний (УКТ ЗЕД 2709001000) на суму 8 175,00 тис. грн. (ПДВ - 534,81 тис. грн); - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ) - за березень 2023 року задекларовано реалізацію 255,0 тон Конденсат газовий стабільний (УКТ ЗЕД 2709001000) на суму 5 729,74 тис. грн. (ПДВ - 374,84 тис. грн); - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ) - за березень 2023 року задекларовано реалізацію 60 900 літрів Конденсату газового стабільного (УКТ ЗЕД 2709001000) та 23,914 тон Cуміш ациклічних вуглеводнів стабілізована ТУ У 06.1-25158009-005:2015 (УКТ ЗЕД 2709001000) на загальну суму 1 101,54 тис. грн. (ПДВ - 72,06 тис. грн); - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ) - за березень 2023 року задекларовано реалізацію 62 620 літрів сировини вуглеводневої (УКТ ЗЕД 2709009000) на загальну суму 626,20 тис. грн. (ПДВ - 40,97 тис. грн).
Відповідно до Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ліцензії на право виробництва пального не отримувало.
Таким чином, за умови відсутності залишків та в разі підтвердження виробництва пального за відсутності відповідної ліцензії вбачається порушення з боку посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » статті 2 Закону України від 19.12.1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
Крім цього, у зазначений період, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » викривлено дані коригування податкового зобов'язання за рахунок використання підакцизного пального (бензинів А-92, А-95) для виготовлення бензину А-80 (УКТЗ ЗЕД 2710124135), ймовірно занижена сума податкового зобов'язання, яка підлягає сплаті до бюджету в розмірі 145 375,905 тис. грн. (37 603,954 тис. грн. + 21 270,435 тис. грн. + 31 784,912 тис. грн. + 54 716,604 тис. грн.).
Так, за результатом дослідження встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » оформило 199 заявок на поповнення (коригування) залишку пального зі зменшенням обсягів підакцизного пального за кодом УКТ ЗЕД: 2710124512 (бензин А-95), 2710124194 (бензин А-92) та одночасним збільшенням обсягів підакцизного пального за кодами УКТ ЗЕД: 2710124135 (бензин А-80) з частковою сплатою акцизного податку в розмірі 7 651,767 тис. грн.
Порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України регулює відповідна ІНСТРУКЦІЯ, затверджена Наказом Мінпаливенерго України, Мінтрансзв'язку України, Мінекономіки України, ІНФОРМАЦІЯ_21 від 20.05.2008 за N 281/171/578/155 та зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_22 2 вересня 2008 р. за N 805/15496 (далі - Інструкція 281). Згідно Інструкції 281, змішування пального в пересувних акцизних складах можливо в разі якщо це передбачено процесом виробництва на НПЗ.
За результатом аналізу діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не встановлено здійснення ним виробництва пального на НПЗ.
Відповідно наявних даних, пальне з пересувних акцизних складів до стаціонарного акцизного складу не переміщалося, та відповідно повинно знаходиться в резервуарах цистернах під пломбами, що унеможливлює здійснення змішування бензинів А-92 та А-95, інформація щодо якого відображена в Заявках на поповнення (коригування) залишку пального та поданих до контролюючого органу.
Крім того, відповідно ЄРАН, встановлено відвантаження протягом липня 2023 року обсягу пального (бензину А-80 (УКТЗ ЗЕД 2710124135)) в розмірі 4 651,852 тис. літрів, зокрема в адресу ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Таким чином, в разі підтвердження відвантаження пального (бензину А-80 (УКТЗ ЗЕД 2710124135)) протягом липня 2023 року в розмірі 4 651,852 тис. літрів, зокрема в адресу ІНФОРМАЦІЯ_9 вбачається несплата акцизного податку в розмірі 42 970,3 тис. грн. (4 651,852 тис. літрів*213,5 ЄВРО*43,2658 грн).
Окрім цього, в ході досудового розслідування встановлено наступне.
Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_23 № 1495 від 10.01.2024 встановлено відповідність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) критеріям ризиковості платника податку (п.8 Критеріїв ризиковості платника податку), а саме: - 13 - придбання товарiв (послуг) у платника(iв) податку, щодо якого(их) прийняте рiшення про вiдповiднiсть критерiям ризиковостi платника податку.
Разом з цим, рішенням ІНФОРМАЦІЯ_23 № 19911 від 14.12.2023 встановлено відповідність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), (нова назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 ») критеріям ризиковості платника податку (п.8 Критеріїв ризиковості платника податку).
Крім цього встановлено, що рішенням ІНФОРМАЦІЯ_25 № 183295 від 08.09.2023 встановлено відповідність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) критеріям ризиковості платника податку (п.8 Критеріїв ризиковості платника податку).
Крім цього встановлено, що рішенням ІНФОРМАЦІЯ_26 № 36212 від 26.06.2024 встановлено відповідність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) критеріям ризиковості платника податку (п.8 Критеріїв ризиковості платника податку).
В ході здійснення досудового розслідування, серед іншого, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у період з лютого по серпень 2023 року виписано податкові накладні в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з номенклатурою товару «Бензин автомобільний А-92-Євро5-Е0» (14 060,50 тон), Паливо дизельне ДП-З-ЄВРО5-ВО (45,20 тон), Паливо дизельне ДП-Л-ЄВРО5-ВО (1 355,04 тон)» на загальну суму 616 955,3 тис. грн., в т.ч. ПДВ у сумі 48 248,5 тис. грн.
Проведеним дослідженням походження товарної номенклатури постачальників пального, - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », встановлено наступне.
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відповідно ЄРПН, придбало товар Бензин автомобільний А-92-Євро5-Е0 (код УКТ ЗЕД 2710124194) в обсязі 11 788,368 тон протягом квітня-липня 2023 року у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).
Відповідно ЄРАН, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » фактично отримало Бензин автомобільний (код УКТ ЗЕД 2710124194) в обсязі 16 365,98 тон, а саме: від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) 220 343 кг, від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_22 ) з акцизних складів 1008520 та 1008521 в загальному обсязі 2 290,21 тон, від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) в обсязі 13 855,43 тон.
Вбачається що фактичне переміщення пального з акцизних складів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 », було здійснено від імені розпорядника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », так як, відповідно ЄРАН, раніше ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » складало акцизні накладні про переміщення пального на акцизні склади ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 ».
Разом з тим, фінансово-господарські відношення між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » не підтверджено, тобто ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » в базі даних СЕАРП та СЕ сформовано віртуальний «схемний» ліміт (залишок) пального в обсязі 13 855,43 тон (що становить 18 861,41 тис. літрів), фактично непідтверджений.
В подальшому зазначений непідтверджений ліміт (залишок) бензину А-92- Євро5-Е0 (код УКТ ЗЕД 2710124194) в розмірі 13 855,43 тон, відповідно ЄРАН, переміщено до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що свідчить про сприяння в формуванні схемного ліміту службовими особами вказаних СГД.
Крім цього, відповідно до аналітичного продукту БЕБ встановлено, що отримані грошові кошти ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » спрямовані в подальшому також до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ) у сумі 782 409 633,47 грн. (призначення платежів - Оплата за нафтопродукти). Вказані перерахування коштів значно більші за суми та об'єм поставленого товару та мають ознаки підвищеного ризику, а також свідчать про незаконну діяльність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та інших невстановлених осіб, спрямовану на ухилення від сплати податків та легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Згідно листа-відповіді ІНФОРМАЦІЯ_28 , за результатами виходу за адресою ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »: АДРЕСА_2 , з метою проведення фактичної перевірки, контролюючим органом складено акт про неможливість проведення перевірки від 26.11.2024 №3004/04-36-09-02/41365948 та анульовані ліцензії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на право зберігання пального та право оптової торгівлі пальним та за наявності місць оптової торгівлі.
Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_29 про відкриття провадження у справі про банкрутство від 12.03.2025 у справі № 904/852/25, відкрито провадження за заявою ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » про банкрутство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Згідно описової частини судового рішення, причиною судового розгляду у справі про банкрутство послугувала невиплата грошових коштів, перерахованих для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (попередній кредитор) у вигляді поворотної безвідсоткової фінансової допомоги на загальну суму 135 191 267,60 грн.
Так, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та його вищевказані контрагенти, задіяні до незаконного ланцюгу, в своїй господарській діяльності протягом 2023-2024 років використовували/використовують відповідні розрахункові рахунки, відкриті в ряду банківських установ, зокрема в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (МФО НОМЕР_23 ), Акціонерний банк « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (МФО НОМЕР_24 ), АБ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (МФО НОМЕР_25 ), ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (МФО НОМЕР_26 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (МФО НОМЕР_27 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » (МФО НОМЕР_28 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (МФО НОМЕР_29 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (МФО НОМЕР_30 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » (МФО НОМЕР_31 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » (МФО НОМЕР_32 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (МФО НОМЕР_33 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (МФО НОМЕР_34 ) та/або їх філіях.
Отже, для встановлення викладених вище обставин кримінального правопорушення необхідно здійснити тимчасовий доступ до документів, які становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки наявні в них відомості мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані як докази.
Детектив ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, разом з тим через канцелярію суду подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі з підстав зазначених у ньому.
Враховуючи ту обставину, що наявні підстави вважати, що існує реальна загроза знищення або зміни документів до яких надається доступ, суд вважає за необхідне розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження № 72024001420000085, вважаю, що воно підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
В ч. 1 ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 5 цієї ж статті передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України "Про банки та банківську діяльність", інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Відповідно до п.6) ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи, що отримати дані документи в добровільному порядку органам слідства не вдається, при цьому, дані документи мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження № 72024001420000085, слідчий суддя вважає, що детективом доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
У відповідності до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п. 2) ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Водночас детективом не доведено наявність обставин, з якими законодавець пов'язує можливість вилучення оригіналів документів, зазначених в клопотанні, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що надання завірених належним чином копій даних документів, які відображають рух коштів по вказаних рахунках за період вчинення кримінального правопорушення буде достатнім для досягнення мети зазначеного тимчасового доступу.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що отримані документи, можуть бути використані під час досудового розслідування кримінального провадження за № 72024001420000085, як докази факту протиправних дій, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню.
Керуючись вимогами ст. ст. 131, 132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити частково.
Надати слідчим у кримінальному провадженні - детективам (старшим детективам) Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 та іншим детективам/слідчим групи детективів/слідчих, які уповноважені проводити досудове розслідування на день здійснення заходу забезпечення кримінального провадження тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , або за місцем фактичного місцезнаходження банківської установи та/або його відокремлених підрозділах (філіях), що стосуються розрахункових рахунків наступних суб'єктів господарської діяльності:
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) - розрахунковий рахунок НОМЕР_35 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) - розрахункові рахунки НОМЕР_36 , НОМЕР_37 , НОМЕР_38 , НОМЕР_39 , зокрема до наступних документів із наданням дозволу на вилучення їх завірених належним чином копій (в паперовому та/або електронному вигляді) за період з 01.01.2023 по 31.12.2024, а саме:
- інформацію про рух коштів за розрахунковими рахунками щодо вказаних суб'єктів господарської діяльності, в тому числі транзитні, у формі таблиці у форматі xlsx (Microsoft Excel, розміром до 1 млн. записів) або csv (текстовий файл у вигляді значень, відокремлених комою у кодуванні UTF-8 або Windows-1251) на оптичному або іншому переносному носії електронних даних (із зазначенням призначення платежу, вхідних та вихідних залишків, повних даних платника та отримувача із зазначенням коду ЄДРПОУ, РНОКПП, ПІБ, номеру рахунку та МФО банківської установи, конкретного часу, дати, суми та валюти платежу, номеру платіжного документу, типу платежу) із документальними матеріалами, що стали підставами для ініціювання транзакції, а також про операції з відкриттям рахунків та у форматі відповідно до Додатку до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці (у чинній редакції постанови Правління Національного банку України), затверджених постановою правління Національного банку України від 14.07.2006 № 267.
В іншій частині клопотання залишити без задоволення.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Роз'яснити особі у володінні якої знаходяться документи, що у відповідності до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, між тим відповідно до ст. 309 КПК України, може бути оскаржена в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя: ОСОБА_1