СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/31132/25
пр. № 3/759/422/26
03 лютого 2026 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Мордвінов А.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий
за ч. 3 ст. 126 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 538470 від 12.12.2024, ОСОБА_1 12 грудня 2025 року о 09 год. 51 хв. в м. Києві вул. Ф. Кричевського, перехрестя з пр-том Берестейським, 115 А керував транспортним засобом «Ford», державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи обмеженим у праві керування, чим порушив п. 2.1 а ПДР.
ОСОБА_1 на розгляд справи не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
За таких обставин, приймаючи до уваги скорочені строки на розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.277 КУпАП та те, що участь особи при розгляді даної категорії справ не є обов'язковою, вважаю за можливе розглядати справу за відсутності ОСОБА_1 .
ОСОБА_1 надав на адресу суду клопотання про закриття провадження у зв'язку із тим, що не був обізнаний у наявності заборгованості по сплати аліментів та про обмеження у керування транспортним засобом, встановлений постановою ВП 76795575 від 04.12.2025. Станом на 08.01.2025 заборгованість по сплаті аліментів відсутня, про що надав копію довідки-розрахунка АСВП №76795575.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП, виходячи з наступного.
У відповідності до ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з вимогами ст.245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Крім цього, статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Диспозицією частини 3 статті 126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
В матеріалах справи наявна постанова державного виконавця Святошинського РВ ДВС у м. Києві Київського міжрегіонального управління юстиції України Компанця Р.В., серії ВП № 76795575 від 04.12.2025 року, якою встановлено тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Оглянувши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності встановлено, що документи, які б підтверджували його обізнаність про застосування відносно нього відповідного обмеження - відсутні.
Таким чином, твердження ОСОБА_1 про те, що йому не було відомо про вищевказану постанову держаного виконавця від 04.12.2025 року та обмеження, які нею встановлені, беруться судом до уваги, оскільки його пояснення узгоджуються з дійсними фактичними обставинами справи, а протокол про адміністративне правопорушення в повній мірі не висвітлює всі обставини правопорушення.
Крім того, ОСОБА_1 була долучена копія довідки-розрахунка від 08.01.2026 серії АСВП №76795575 про відсутність заборгованість зі сплати аліментів ОСОБА_2 погашена у повному обсязі.
Таким чином, твердження ОСОБА_1 про те, що заборгованість по сплаті аліментів відсутня беруться судом до уваги, оскільки його пояснення узгоджуються з дійсними фактичними обставинами справи, а протокол про адміністративне правопорушення в повній мірі не висвітлює всі обставини правопорушення.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання про відсутність в матеріалах справи належних, достатніх і переконливих доказів, які б, поза розумним сумнівом, підтверджували винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, а отже в даному випадку склад адміністративного правопорушення в його діях - відсутній.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Аналізуючи вищенаведене, вважаю, що провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.126 КУпАП слід закрити за відсутністю в його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 9, 126, 245, 247, 251, 280, 283, 28 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 126 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу та події адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.
Суддя Андрій МОРДВІНОВ