759/1922/26
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/667/26
ун. № 759/1922/26
29 січня 2026 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42025110000000306 від 18.09.2025 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
До суду надійшло вказане клопотання слідчого, погоджене прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів щодо анкетних даних пацієнтів, які отримували медичну послугу за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)» протягом 2024-2025 років, які становлять таємницю та перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , та зберігається в інформаційно-комунікаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Клопотання обґрунтовується тим, що Комунальне некомерційне підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » протягом 2024-2025 років із ІНФОРМАЦІЯ_4 уклало два договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій № 3365-E124-P000 від 12.02.2024 та № 1605-Е125-Р000 від 10.02.2025, відповідно яких передбачено те, що ІНФОРМАЦІЯ_5 зупиняє оплату грошових коштів за лікування пацієнтів у разі відсутності будь-якого обладнання, передбаченого переліком, визначеним умовами закупівлі медичних послуг за таким пакетом.
Одночасно встановлено те, що протягом 2024-2025 років на балансі Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відсутні штучні кришталики, необхідні для надання медичних послуг за кодом С16А та С16А-01 «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)», які надаються в межах пакету № 3 «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.
Однак, службові особи Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 », усвідомлюючи той факт, що на балансі відсутні штучні кришталики, необхідні для надання медичних послуг, діючи в порушення умов договору, клінічних протоколів ІНФОРМАЦІЯ_6 та галузевих стандартів вносили до електронної системи охорони здоров'я відомостей про надання медичних послуг за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)», як безкоштовно надані послуги, за рахунок бюджетних коштів, однак фактично вказані послуги надавалися виключно на платній основі за кошти пацієнтів.
У подальшому службові особи Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з метою отримання оплати за безкоштовно проведене лікування пацієнтів формували, затверджували та подавали до ІНФОРМАЦІЯ_7 щомісячні звіти в яких зазначали лікування випадків за пакетом № 3 «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» (медична послуга за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)», які фактично проводилися на платній основі за кошти пацієнтів, а саме:
- звіт №0024880520S24H2B за серпень 2024, який містив відомості щодо 28 пролікованих випадків
- звіт №0024880520S24J2B за жовтень 2024, який містив відомості щодо 50 пролікованих випадків
- звіт №0024880520S24L2B за грудень 2024, який містив відомості щодо 16 пролікованих випадків
- звіт №0024880520S25A2A за січень 2025, який містив відомості щодо 23 пролікованих випадків
- звіт №0024880520S25B2A за лютий 2025, який містив відомості щодо 49 пролікованих випадків
- звіт №0024880520S25C2A за березень 2025, який містив відомості щодо 43 пролікованих випадків
- звіт №0024880520S25E2A за травень 2025, який містив відомості щодо 17 пролікованих випадків
- звіт №0024880520S25F2A за червень 2025, який містив відомості щодо 13 пролікованих випадків.
ІНФОРМАЦІЯ_8 на виконання умов зазначених договорів та на підставі затверджених ОСОБА_5 звітів на розрахунковий рахунок Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було здійснено перерахування бюджетних коштів, з яких 2522802,25 грн. за медичні послуги «C16A Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)».
Зазначена сума не підлягала компенсації ІНФОРМАЦІЯ_9 , а відтак є матеріальною шкодою (збитками), завданими ІНФОРМАЦІЯ_10 , оскільки відповідна медична послуга вважається фактично не наданою через відсутність на балансі та обліку КНП необхідних медичних виробів - штучних кришталиків.
Вказане підтверджується листами МОЗ від 29.09.2025 №25/30505/2-25, а також розрахунком ІНФОРМАЦІЯ_9 від 12.12.2025 за №56566/2-16-25.
В ході проведення досудового розслідування встановлено що до вчинення кримінального правопорушення ймовірно причетні наступні особи: генеральний директор КНП Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_11 ; директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_13 та засновник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ОСОБА_7 26.10.1975; завідувачка офтальмологічного відділення КНП Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_14 .
Так встановлено, що операції на кришталику «Висока складність (встановлення штучного кришталика)» здійснював ОСОБА_6 , який працював за сумісництвом у КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Також, за вказівкою завідуючого офтальмологічного відділення ОСОБА_8 , пацієнти здійснювали купівлю медичних виробів «Інтраокулярних лінз» у ОСОБА_6 чи його дружними ОСОБА_7 , які є засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 ».
Після проведення вказаної операції ОСОБА_8 , вносила відомості до Електронної системи охорони здоров'я щодо надання повного пакету медичних послуг, хоча достовірно знаючи, що медичний виріб було закуплено пацієнтом.
Також встановлено, що ОСОБА_5 як генеральному директора КНП Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було відомо про відсутність в закладі медичних виробів «Інтракулярних лінз» необхідних для проведення зазначеної категорії операцій, а також про те, що вказані лінзи закуповуються пацієнтами.
Проте, останнім щомісячно упродовж 2024-2025 років, затверджувались подані звіти щодо наданих медичних послуг до яких включались і послуги щодо заміни кришталиків.
Крім того, на виконання доручення, наданого в порядку ст. 40 КПК України, від оперативного підрозділу, а саме Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали відповідно до яких встановлено, що службовими особами КНП Білоцерківської міської ради " ІНФОРМАЦІЯ_3 " на постійній основі проводились закупівлі товарів та послуг через систему « ІНФОРМАЦІЯ_15 » та укладались договори, які підписувались генеральним директором ОСОБА_5 . Однак, останнім не забезпечено закупівлі жодної інтраокулярної лінзи чим проігноровано норми Порядку реалізації програми медичних гарантій, а також положення, визначенні укладеними договорами про медичне обслуговування населення з ІНФОРМАЦІЯ_9 . Такі дії з боку керівництва закладу призвели до завдання збитків державному бюджету в особливо великих розмірах.
Окрім цього, в приміщенні КНП Білоцерківської міської ради " ІНФОРМАЦІЯ_3 " проведено огляд комп'ютерної техніки (службового комп'ютеру) медичного директора ОСОБА_9 , а саме облікового запису медичної інформаційної системи (МІС) через який вносяться медичні записи до центральної бази даних електронної системи охорони здоров'я. У ході огляду встановлено, що функціонал МІС передбачає можливість кодування пролікованих випадків з позначками «Інші джерела фінансування медичного обслуговування» та «Програма медичних гарантій». У разі якщо пацієнт сплачує кошти самостійно, під час внесення медичного запису до ЕСОЗ слід застосувати позначку «Інші джерела фінансування медичного обслуговування», відповідно така послуга не буде оплачуватися ІНФОРМАЦІЯ_9 та буде облікована, як сплачена з інших джерел. Однак посадові особи закладу, під час внесення медичних записів за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)» застосовували позначку «Програма медичних гарантій», що призвело до оплати кожної такої послуги за рахунок коштів державного бюджету від ІНФОРМАЦІЯ_9 , фактично за кожну таку послугу сплачено двічі, що суперечить положенням Порядків реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024-2025 роках.
Таким чином, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів та надання дозволу на їх вилучення, які містять таємницю, щодо анкетних даних пацієнтів (ПІБ, дата народження, контактний номер телефону, ІНН код, адреса мешкання), які отримували медичну послугу за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)», ця документація має значення для доказування злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
До клопотання слідчим подані матеріали на підтвердження його обґрунтованості.
Також слідчий подав заяву, в якій просив розглянути вказане клопотання за його відсутності, клопотання з викладених у ньому підстав підтримав і просив задовольнити у повному обсязі.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Слідчий суддя, проаналізувавши доводи поданого клопотання та дослідивши долучені до нього матеріали, дійшов таких висновків.
У судовому засіданні встановлено, що СУ ГУ НП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42025110000000306 від 18.09.2025 за ч. 5 ст. 191 КК України за фактом можливого привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном шляхом зловживання посадовими особами КНП Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » своїм службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.
Результати проведених слідчих дій містять достатні дані про те, що у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , знаходяться речі та документи щодо анкетних даних пацієнтів, які отримували у КНП Білоцерківської міської ради " ІНФОРМАЦІЯ_3 " медичну послугу за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)» протягом 2024-2025 років.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться таку речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; включають документи, які містять охоронювану законом таємницю, проте вони містять відомості, які можуть бути використані як докази, за відсутності яких обставини завдання шкоди здоров'ю потерпілому довести не можливо.
Слідчий суддя вважає, що цих вимог закону у даному випадку дотримано: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням. Іншим способом, ніж отримати тимчасовий доступ до вищевказаних речей та документів, що мають суттєве значення у кримінальному провадженні та можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, неможливо.
Відтак клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 132, 163 - 164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого, погоджене прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 4202511000000306 від 18.09.2025 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , а також іншим слідчим, які входять до складу групи слідчих, та прокурорам групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні № 42025110000000306 від 18.09.2025 на здійснення тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , та зберігається в інформаційно-комунікаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме:
- інформації стосовно анкетних даних пацієнтів (ПІБ, дата народження, контактний номер телефону, ІНН код, адреса мешкання), які отримували медичну послугу за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)» у КНП Білоцерківської міської ради " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) протягом 2024-2025 років із прив'язкою до номера ID ЕМЗ та ID епізоду.
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя ОСОБА_10