Ухвала від 26.01.2026 по справі 758/1048/26

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/1048/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2026 року м. Київ

Слідча суддя Подільського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваного ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_7 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 1202410007000069, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.05.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України,

ВСТАНОВИЛА:

Слідчий СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 за погодженням з прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_7 звернувся до Подільського районного суду міста Києва з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 1202410007000069, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.05.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

В обґрунтування поданого клопотання вказує на те, що у провадженні слідчого відділу Подільського УП ГУНП в Києві знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 1202410007000069 від 01.05.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що наказом № 1к від 01.01.2023 ОСОБА_4 призначено на посаду начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР (КМДА), яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто він є службовою особою.

Згідно з рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА були виділені грошові кошти в розмірі 2 347 218 4028 грн загального фонду.

У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01 січня 2024 року, ОСОБА_8 , якому достовірно було відомо про прийняте рішення Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» та про суму виділених грошових коштів Департаменту транспортної інфраструктури в розмірі 2 347 218 4028 грн. загального фонду, діючи з метою особистого збагачення, використовуючи широке коло знайомств серед посадовців різного рівня, володіючи організаторськими здібностями та маючи реальні можливості впливу на підлеглих, підпорядковані Департаменту комунальні підприємства та їх службових осіб, створюючи хибне уявлення про їхні службові обов'язки та завдання професійної діяльності, а також маючи досвід роботи в будівельній сфері, безпосередньо в будівництві та ремонті автомобільних доріг (зокрема, у період з грудня 2015 року по листопад 2017 року він очолював Службу автомобільних доріг у Львівській області), керуючись корисливими мотивами і прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, розробив план вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними на потреби та виконання завдань Департаменту транспортної інфраструктури, зокрема на проведення поточного та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі міста Києва, який передбачав залучення в якості співучасників низки осіб, зокрема керівників та працівників підконтрольних приватних і комунальних підприємств, які мали взаємодіяти між собою відповідно до визначеної ієрархічної структури при вчиненні кримінальних правопорушень.

Так, ОСОБА_8 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30 січня 2024 року, будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, керуючись корисливим мотивом та з ціллю незаконного збагачення шляхом отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, достовірно знаючи, що дорожнє покриття, тротуари та трамвайна лінія по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва перебувають в аварійному стані надав вказівку в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_9 який не був обізнаний про злочинні наміри останнього, ініціювати включення вул. Кирилівська до плану поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі. В свою чергу ОСОБА_9 , повідомив ОСОБА_8 , що вздовж та по периметру вул. Кирилівська наявні інженерні мережі ПрАТ «Київводоканал», АТ «Київгаз», ДТЕК, АТ «Укртелеком», КП «Міськсвітло», КП «Київтеплоенерго», які перебувають в аварійному стані, не включені зазначеними підприємствами до плану поточного ремонту на 2024 рік у зв'язку із чим ремонт дорожнього покриття вулиці є недоцільним та може створити загрозу повторних ремонтів у випадку аварій інженерних мереж. Однак, ОСОБА_8 , відкинув доводи ОСОБА_9 так як це не узгоджувалося із заздалегідь розробленим ним злочинним планом, та погрожуючи звільненням переконав останнього подати вул. Кирилівську для включення до плану поточного ремонту на 2024 рік.

В подальшому, 30.01.2024 ОСОБА_8 затвердив указаний план наказом № Н-21, згідно пункту 7.7.1 якого передбачено поточний ремонт по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень.

Відповідно до вказаного наказу від 30.01.2024 № Н-21 затверджено план поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств шляхово-експлуатаційних управлінь по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд на них районів міста Києва, комунального підприємства по ремонту та утриманню мостів і шляхів міста Києва «Київавтошляхміст», комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Магістраль» та комунальної корпорації «Київавтодор» за кошти, виділені з бюджету міста Києва на 2024 рік, виконавцем поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень було визначено КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», в.о. начальника ОСОБА_9 .

Так, ОСОБА_8 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.03.2024, керуючись корисливими мотивами та прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, згідно із заздалегідь розробленим планом вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва, усвідомлюючи, нелояльність в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_9 , залучив до своєї злочинної діяльності головного інженера КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Шевченківського району» ОСОБА_10 . Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_8 довів до його відома злочинний план та наміри незаконного збагачення шляхом заволодіння коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва.

У подальшому ОСОБА_8 забезпечив покладання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_10 з 12.04.2024 року згідно з розпорядженням Київського міського голови № 319 від 11.04.2024 року та видачу наказу № 115-к від 11.04.2024 року «Про покладання виконання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_10 з 12.04.2024 року». Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_8 довів до його відома злочинний план та наміри розтрати грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва

Водночас, ОСОБА_10 на виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_8 плану злочинних дій, постійно контролював хід його виконання, особисто приймав участь у виїзних нарадах, зокрема 15.05.2024, 17.05.2024, 19.06.2025, 12.09.2024. У період з травня по грудень 2024 року приймав на роботу за сумісництвом працівників інших районних ШЕУ м. Києва. 18.07.2024, 15.08.2024, 25.12.2024, забезпечив перерахування грошових коштів на рахунок ТОВ «КП «ШЛЯХБУД ІНВЕСТ» НОМЕР_1, на суми 1 213 185.34 грн, 1 893 839.42 грн та 2 918 346.83 підписавши платіжні доручення №598, №726, №1339.

Крім того, ОСОБА_10 , діючи за вказівкою та під керівництвом ОСОБА_8 , згідно розробленого ним плану злочинних дій, усвідомлюючи протиправність наданих ОСОБА_8 вказівок, у невстановлений досудовим розслідуванням час, шляхом здійснення адміністративного впливу, залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_11 , призначеного наказом начальника КП «ШЕУ Подільського району» № 45к від 08.04.2013 на посаду головного інженера КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», та визначеного наказом в.о. начальника КП «ШЕУ Подільського району» м. Києва № 50 від 10.04.2024 відповідальним за проведення ремонтних робіт власними силами підприємства та із залученням підрядних організацій, забезпечення відповідними матеріалами та технікою при здійсненні поточного ремонту вулично-дорожньої мережі по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівської в напрямку вул. Ярославської) у Подільському районі міста Києва, та, переконавшись у готовності останнього виконувати вказівки, довів до його відома злочинний план та наміри розтрати коштів виділених з бюджету територіальної громади міста Києва.

Так, ОСОБА_11 діючи за вказівкою та під керівництвом ОСОБА_10 та ОСОБА_8 , згідно розробленого ним плану злочинних дій, усвідомлюючи протиправність наданих ОСОБА_8 вказівок, 08.05.2025 підписав договір з ТОВ "КП "ШЛЯХБУД ІНВЕСТ" №73, 30.06.2024, 08.08.2024 та 24.12.2024 прийняв виконані будівельні роботи та підписав Акти КБ2в №1, №2, №3, прийняв виконані будівельні рорботи та підписав Акти КБ2в, №108-2 за серпень 2024, № 108-3 за серпень 2024, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13 за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024. Організовував виконання робіт сумісниками, зокрема на нарадах в кабінеті ОСОБА_10 18.11.2024, 19.11.2024, 25.11.2024, 29.11.2024.

Крім того, ОСОБА_8 , будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мета незаконного збагачення шляхом отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів згідно із заздалегідь розробленим планом, що полягав у розтраті грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час але не пізніше 01.01.2024, залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_4 , призначеного наказом начальника Департаменту транспортної інфраструктури № 1-К від 01.01.2024 на посаду начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_8 довів до його відома злочинний план.

Так, ОСОБА_8 , розуміючи, що розроблений ним план, спрямований на розтрату грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва, він самостійно реалізувати у повному обсязі не зможе та йому потрібні співучасники, усвідомлюючи протиправність таких дій, їх високий ступінь суспільної небезпеки, необхідність чітких і узгоджених дій, значної кількості людей та суворих конспіративних заходів, маючи намір здійснювати таку діяльність протягом тривалого періоду, вирішив створити стійке об'єднання декількох осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цього та іншого (інших) кримінальних правопорушень, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

З цією метою, ОСОБА_8 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 16 квітня 2024 року маючи досвід у будівництві та ремонті автомобільних доріг, заздалегідь усвідомлюючи, що виконати роботи, які відповідали б нормативно-правовим актам у галузі дорожнього будівництва, у встановлені ним строки наявними силами та засобами залученого ним КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», не представляється можливим, що створювало б загрозу його подальшого перебування на займаній посаді, зловживаючи своїми службовими повноваженнями та адміністративним впливом, наказав підпорядкованому начальнику управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури ОСОБА_4 збирати виїзні наради безпосередньо на об'єкті будівництва кожної середи близько 07:30 години.

В подальшому, 17.04.2024 ОСОБА_8 , перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська під час першої виїзної наради, достовірно знаючи, що районні ШЕУ м. Києва окрім ШЕУ Подільського району не були визначені наказом від 30.01.2024 № Н-21, як виконавці робіт з поточного ремонту вул. Кирилівська у м. Києві, зловживаючи своїми посадовими повноваженнями надав вказівку створити 10 робочих бригад по 6 чоловік зі складу підлеглих працівників.

В подальшому, 08.05.2024 ОСОБА_8 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_4 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська та довів до відома присутнім на нараді керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, необхідність оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.

Для забезпечення виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, ОСОБА_4 15.05.2024, 17.05.2024, 19.06.2024 та 12.09.2024 надає вказівки керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасниками організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, що вони, мають залучити працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу. Матеріали кримінального провадження щодо вказаних осіб виділено в окреме провадження.

Таким чином, реалізуючи свій злочинний умисел, зокрема завдяки досвіду в будівельній сфері, особистим організаторським здібностям, соціальним зв'язкам та наявному адміністративному ресурсу, ОСОБА_8 у період із січня 2024 року по початок травня 2024 року, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, створив організовану групу з метою вчинення кримінальних правопорушень, до складу якої увійшли: начальник управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_4 ; в.о. начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_10 , головний інженер КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_11 .

Вказані особи зорганізувалися у внутрішньо та зовнішньо стійке об'єднання, мали на меті спільне вчинення кримінальних правопорушень, діяли умисно й добровільно, усвідомлювали наслідки своїх спільних злочинних дій, були обізнані зі злочинним планом, розробленим ОСОБА_8 , знали власні функції з його реалізації у відповідних частинах, координували свої злочинні дії між собою, підкоряючись ОСОБА_8 , виконували його вказівки та отримували поради, вживали заходів для збереження діяльності організованої групи в таємниці.

Стійкість організованої групи була забезпечена стабільністю складу її членів, забезпеченням безпечності та постійності її функціонування, міцними внутрішніми зв'язками між членами організації, тривалістю діяльності (понад один рік), чітким визначенням функцій кожного з її членів, високим рівнем узгодженості дій, постійною ефективною комунікацією, звітністю та контролем всередині організації, а також єдиним планом злочинної діяльності.

Організована група, створена ОСОБА_8 , характеризується наявністю таких ознак:

- стійкість організованої групи, характеризувалась стабільністю складу її членів, забезпеченням безпечності та постійності її функціонування, міцними внутрішніми зв'язками між членами організації, тривалістю діяльності організованої групи, чітким визначенням функцій кожного з членів організованої групи, високим рівнем узгодженості дій членів, постійною ефективною комунікацією, звітністю та контролем всередині злочинної групи, єдиним планом злочинної діяльності;

- ієрархічність організованої групи забезпечена наявністю відповідної системно-структурної побудови об'єднання, яка включає в себе наявність загального керівництва (організатора ОСОБА_8 ), а також чітко визначену підпорядкованість рядових членів організованої групи керівнику нижньої ланки, зокрема ОСОБА_4 , та ОСОБА_10 , вертикальними зв'язками між вищими та нижчими структурами об'єднання;

- стабільністю організованої групи, про що свідчить тривалість, системність та детальна організація її функціонування, наявність необхідних для функціонування організованої групи засобів вчинення злочину, згуртованості організації, встановлені загальні правила поведінки, єдиний план злочинних дій та усвідомлення кожним з членів організованої групи факту об'єднання з іншими особами, для досягнення єдиного злочинного результату;

- попередньою зорганізованістю у спільне об'єднання, про що свідчить розроблений та ухвалений членами організованої групи план вчинення злочинної діяльності, розподілом функцій між членами організованої групи, наявністю організатора (керівника), забезпеченням безпеки свого функціонування шляхом визначення обмеженого довіреного кола осіб, яким було відомо про діяльність злочинного угрупування, тобто ефективного протидіяння факторам, що можуть їх дезорганізувати.

Створена ОСОБА_8 організована група характеризувалась наступними ознаками:

-наявністю плану злочинної діяльності, відомого всім учасникам організованої групи, розподілом функцій між учасниками злочинного угруповання, наявністю організаторів;

-тривалістю, системністю та організацією функціонування організованої групи, наявністю необхідних для функціонування фінансових можливостей, а також згуртованістю організації, що засвідчують внутрішні зв'язки між її учасниками, встановлені загальні правила поведінки, план злочинних дій та усвідомлення кожним із учасників факту об'єднання з іншими особами для досягнення єдиного злочинного результату;

-«спеціалізацією» незаконної діяльності учасників організованої групи, яка виражалась у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності;

-домовленістю та готовністю до вчинення злочинів у будь-який час;

-кожний учасник організованої групи, усвідомлював протиправність своїх та інших членів організованої групи дій, знав про настання тяжких наслідків - завдання громадянам матеріальної шкоди, бажав настання таких наслідків і своїми злочинними діями сприяв їх настанню, тобто діяв з прямим умислом.

Вибудувана ОСОБА_8 ієрархічна структура організованої групи, розподіл повноважень та централізована підпорядкованість членів організованої групи забезпечувала чітке керівництво, координацію і контроль за злочинною діяльністю та розподілом коштів, здобутих злочинним шляхом.

Злочинне об'єднання, яке створив ОСОБА_8 з метою вчинення корисливих умисних злочинів, було стійким, що знайшло своє вираження у згуртованості та стабільності.

Організована група була стійким, попередньо зорганізованим об'єднанням, створена з метою вчинення тяжких злочинів, яка стабільно діяла протягом тривалого часу не пізніше як з квітня 2024 року та формувалась за рахунок стабільного складу організованої групи, тісних стосунків між її учасниками та внутрішньої дисципліни.

Тісні зв'язки між учасниками групи підтримувались за рахунок бажання кожного із них отримувати стабільні прибутки від вчинення злочинів. З цією метою всі вони беззаперечно виконували єдиний злочинний план та дотримувались встановлених правил поведінки.

Тривалість функціонування організації була забезпечена наявністю єдиного спільного плану злочинної діяльності, стабільним складом учасників, розподілом функцій між ними та визначенням ролі кожного, наявністю знарядь вчинення злочинів - мобільних телефонів та сім-карт різних операторів мобільного зв'язку, родинними та дружніми зв'язками членів групи, їх спільним умислом на систематичне вчинення кримінальних правопорушень.

У відповідності із розробленим планом злочинної діяльності ОСОБА_4 , обіймаючи посаду начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), діючи в складі організованої групи, виконував визначені йому ОСОБА_8 злочинні функції, в тому числі й керівні, а саме:

-добровільно вступив до складу організованої групи з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння бюджетними коштами шляхом завищення вартості робіт;

-відповідно до заздалегідь розробленого ОСОБА_8 плану злочинної діяльності, постійно радився з останнім як з керівником організованої групи щодо прийняття відповідних рішень під час проведення державних закупівель та з інших питань;

- контролював від імені організатора та безпосередньо організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам, які фактично виконували будівельні роботи на об?єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва»;

-приймав участь у розподілі прибутку, отриманого від вчинення злочинів між усіма членами;

-приймав безпосередню участь у заволодінні коштами, виділеними з місцевого бюджету на проведення капітального та поточного ремонту вулично-дорожньої мережі м. Києва в тому числі при закупівлі матеріалів;

-координував та контролював дії частини членів організованої групи, а саме керівників та працівників підконтрольних Департаменту транспортної інфраструктури та безпосередньо ОСОБА_8 комунальних підприємств, які були задіяні в заволодінні коштами місцевого бюджету;

-надав вказівку начальнику КП «ШЕУ Подільського району» м. Києва ОСОБА_10 створити групу у месенджері «WhatsApp» з назвою «Кирилівська» до якої включили керівників та працівників підконтрольних Департаменту транспортної інфраструктури та безпосередньо ОСОБА_8 комунальних підприємств, які були задіяні в заволодінні коштами місцевого бюджету;

-періодично звітував перед ОСОБА_8 стосовно виконання завдань, доручених йому, а також розміру отриманого прибутку в результаті вчинення кримінальних правопорушень.

Більше того, окрім вказаних членів організованої групи, ОСОБА_8 до злочинної діяльності організованої групи були залучені й інші, не встановлені на даний час особи, в тому числі із числа керівників та працівників комунальних організацій які входять до сфери управління Департаменту транспортної інфраструктури, які шляхом надання порад забезпечували прикриття незаконної діяльності, приховування фактів неякісних робіт, підробки або заміни актів приймання виконаних будівельних робіт КБ-2в, протоколів випробувань асфальтобетону тощо. Також ОСОБА_8 до злочинної діяльності організованої групи були залучені керівники підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасниками організованої групи та не обізнані із усім планом злочинних дій.

Крім того встановлено, що 08.05.2024 між КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» та ТОВ «КП «Шляхбуд інвест» підписаний договір № 73.

Відповідно до п.1.1 Договору, Замовник доручає, а Виконавець зобов?язується надати на свій ризик власними силами і засобами Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва (ДК 021:2015 45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв?язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг) для експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах, на основі Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва» затверджених Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, відповідно затвердженої кошторисної документації, діючих норм і стандартів.

Водночас, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_8 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та узгодили спільний злочинний план, спрямований на розтрату та заволодіння бюджетними коштами територіальної громади міста Києва, виділеними для виконання робіт за об'єктом «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська у напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».

Зазначений план передбачав внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку робочого часу, що призвело до надлишкової виплати коштів з фонду оплати праці комунальних підприємств, а також внесення недостовірних даних до актів приймання виконаних будівельних робіт із метою штучного завищення обсягів використаних матеріалів (асфальтобетону) та їх вартості (зокрема тротуарної плитки), чим було завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт за вказаним об'єктом.

Відповідно до п. 6.3. наказу комунальної корпорації «Київавтодор» №12 від 31.01.2024 начальники КП ШЕУ відповідно до статутних повноважень та обов'язків несуть персональну відповідальність за розцінки та нормування часу, розрахунок заробітної плати, показники прибутку, загальновиробничих та адміністративних витрат, вартість матеріалів, виробів та конструкцій і механізмів при складанні форм «КБ-2в.

При цьому встановлено, що для обліку відпрацьованого робочого часу було застосовано "Табель обліку використання робочого часу" № П-5, форма якого затверджена Наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».

Відповідно до розпорядження Київського міського голови № 662 від 26.07.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» №119-к від 28.07.2023 ОСОБА_12 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва».

ОСОБА_12 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_8 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_4 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в Україні введено воєнний стан, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року, перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, сформував робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Святошинського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Святошинського району», керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_12 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, ОСОБА_12 підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Святошинського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

В подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 195 798,31 грн.

Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови № 1278 від 22.12.2023 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» №168-п від 29.12.2023 на ОСОБА_18 покладено виконання обов'язків начальника КП ШЕУ Солом'янського району, який діючи на виконання вказівки ОСОБА_8 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_4 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва», перебуваючи у своєму робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, розуміючи, що в Україні введено воєнний стан, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформував робочу бригаду з числа працівників КП ШЕУ Солом'янського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 ОСОБА_23 та ОСОБА_24 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, невстановлені службові особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану та відведеної їм ролі у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_18 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 ОСОБА_23 та ОСОБА_24 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, внесли до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Солом'янського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва. В подальшому, ОСОБА_18 підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Солом'янського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

Внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 ОСОБА_23 та ОСОБА_24 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 386 327,00 грн.

Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови № 452 від 10.07.2015 та наказу КК «Київавтодор» №147-к від 10.07.2015 ОСОБА_25 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва», який діючи на виконання вказівки ОСОБА_8 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_4 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , та ОСОБА_32 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників. На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_25 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , та ОСОБА_32 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Голосіївського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва. Надалі ОСОБА_25 підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Голосіївського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

Внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , та ОСОБА_35 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 485 295,86 грн.

Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №741 від 31.10.2018 та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» № 343-п від 31.10.2018 ОСОБА_36 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», який діючи на виконання вказівки ОСОБА_8 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_4 , будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району», керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 , злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_36 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Деснянського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва. ОСОБА_41 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Деснянського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

Внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 233 953,67 грн.

Крім того, відповідно наказу № 162п від 05.07.2023 КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_46 призначено на посаду виконроба КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», який діючи на виконання вказівки ОСОБА_8 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформовано робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Дарницького району, до складу якої увійшли: ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська к Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, виконавець робіт КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_53 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кам'янська, 130, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, ОСОБА_53 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, Кам'янська, 130, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Дарницькому району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

Внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_52 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 308 497,21 грн.

Разом із тим, ОСОБА_10 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_8 , керуючись спільним, єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, в період з травня 2024 - жовтень 2024 року прийняв на роботу за сумісництвом на неповний робочий день тривалістю 4 години на день на посади дорожніх робітників наступних працівників: згідно з Наказом №161-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_26 , ОСОБА_59 , ОСОБА_29 ; згідно з Наказом №162-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_60 ; згідно з Наказом №163-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 ; згідно з Наказом №164-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_64 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 ; згідно з Наказом №165-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 ; згідно з Наказом №166-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 ; згідно з Наказом №167-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_70 ; згідно з Наказом №168-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 ; згідно з Наказом №169-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_74 , ОСОБА_75 , ОСОБА_76 ; згідно з Наказом №189-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 ; згідно з Наказом №190-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_80 , ОСОБА_58 , ОСОБА_81 ; згідно з Наказом №191-к від 10.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_82 , ОСОБА_83 , ОСОБА_84 ; згідно з Наказом №193-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_85 , ОСОБА_86 , ОСОБА_87 ; згідно з Наказом №194-к від 13.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_88 , ОСОБА_89 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_20 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ; згідно з Наказом №581-к від 30.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_90 , ОСОБА_91 , ОСОБА_92 ; згідно з Наказом №584-к від 31.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_93 , ОСОБА_87 , ОСОБА_94 , ОСОБА_88 , ОСОБА_83 ; згідно з Наказом №228-к від 29.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_22 ; згідно з Наказом №291-к від 21.06.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_95 , ОСОБА_88 , ОСОБА_93 , ОСОБА_89 , ОСОБА_87 ; згідно з Наказом №328-к від 08.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_60 ; згідно з Наказом №368-к від 23.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_26 , ОСОБА_29 , ОСОБА_27 ; згідно з Наказом №382-к від 30.07.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_59 , ОСОБА_96 ; згідно з Наказом №552-к від 11.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_97 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_14 ; згідно з Наказом №575-к від 28.10.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_27 , ОСОБА_29 , ОСОБА_96 , ОСОБА_98 , ОСОБА_59 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_84 , ОСОБА_77 , ОСОБА_99 , ОСОБА_100 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_64 , ОСОБА_103 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_81 , ОСОБА_80 , ОСОБА_104 , ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_105 , ОСОБА_70 , ОСОБА_106 , ОСОБА_107 , ОСОБА_108 , ОСОБА_109 .

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_10 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_8 , керуючись спільним єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, залучив до протиправної діяльності невстановлених на даний час службових осіб з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району» якій довів до відома розроблений ОСОБА_8 злочинний план.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_110 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_111 , ОСОБА_112 , ОСОБА_113 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_118 , ОСОБА_68 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_73 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 , ОСОБА_40 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_52 , ОСОБА_51 , ОСОБА_48 , ОСОБА_47 , ОСОБА_49 , ОСОБА_39 , ОСОБА_126 , ОСОБА_86 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_89 , ОСОБА_20 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_22 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_26 , ОСОБА_29 , ОСОБА_32 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_50 , ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_146 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що перелічені працівники працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва лише по 4 години.

Продовжуючи виконання, спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, ОСОБА_147 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що вищезазначені працівники у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за сумісництвом, чим підтвердили викладені в них відомості та надали їм офіційного статусу.

Водночас, 08.05.2024 ОСОБА_8 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_4 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська та довів до відома присутнім на нараді - керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, необхідність оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу на що останні погодилися.

Крім того, для забезпечення виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, ОСОБА_4 15.05.2024, 17.05.2024, 19.06.2025 та12.09.2024 надав вказівки, керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, що вони, мають залучити працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.

Таким чином, ОСОБА_4 в період з січня по листопад 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, здійснюючи спільно з ОСОБА_8 керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_11 , ОСОБА_10 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував та забезпечив внесення завідомо неправдивих відомостей до табелів обліку робочого часу про кількість відпрацьованого робочого часу працівниками КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» м. Києва (ЄДРПОУ 03334894), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» м. Києва (ЄДРПОУ 31722818), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» м. Києва (ЄДРПОУ 04590234), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» м. Києва (ЄДРПОУ 03359090), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» м. Києва (ЄДРПОУ 31806946), за період з травня 2024 по листопад 2024, водночас організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам, які фактично виконували будівельні роботи на об?єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».

Таким чином ОСОБА_4 підозрюється в організації внесення до офіційний документів завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб в складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, а також у розтраті чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Також згідно з рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА були виділені грошові кошти в розмірі 9 691 494 971 грн. загального фонду.

Поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств з утримання мостів і шляхів та споруд на них районів міста Києва здійснюється відповідно до статті 22 Бюджетного кодексу України, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об?єктів благоустрою населених пунктів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788, рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік», Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 02.03.2023 року № 6018/6059 (у редакції рішення Київської міської ради від 23.11.2023 року № 7407/7448), на підставі наказу Департаменту транспортної інфраструктури «Про поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд міста Києва на 2024 рік», за кошти, виділені з бюджету міста Києва за КПКВ 1917442 «Утримання та розвиток інших об'єктів транспортної інфраструктури» на 2024 рік.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01 січня 2024 року, ОСОБА_8 , якому достовірно було відомо про прийняте рішення Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» та про суму виділених грошових коштів Департаменту транспортної інфраструктури в розмірі 9 691 494 971 грн загального фонду, використовуючи широке коло знайомств серед посадовців різного рівня, володіючи організаторськими здібностями та маючи реальні можливості впливу на підлеглих, підпорядковані Департаменту комунальні підприємства та їх службових осіб, створюючи хибне уявлення про їхні службові обов'язки та завдання професійної діяльності, а також маючи досвід роботи в будівельній сфері, безпосередньо в будівництві та ремонті автомобільних доріг (зокрема, у період з грудня 2015 року по листопад 2017 року він очолював Службу автомобільних доріг у Львівській області) з метою утвердження себе в уявленні керівництва та громадськості міста Києва як ефективного керівника для подальшого перебування на займаній посаді та доступу до бюджету територіальної громади м. Києва, розробив злочинний план, направлений на розтрату коштів виділених з бюджету територіальної громади міста Києва.

Так, ОСОБА_8 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30 січня 2024 року, будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, переслідуючи мету утвердження себе в уявленні керівництва та громадськості міста Києва як ефективного керівника для подальшого перебування на займаній посаді та доступу до бюджету територіальної громади м. Києва, достовірно знаючи, що дорожнє покриття, тротуари та трамвайна лінія по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва перебувають в аварійному стані, потребують капітального ремонту, однак виділення бюджетних асигнувань на проведення капітального ремонту рішенням Київської міської ради від 14.12.2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» не передбачено, надав вказівку в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_9 який не був обізнаний про злочинні наміри останнього, ініціювати включення вул. Кирилівська до плану поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі однак фактично провести роботи які відповідають критеріям капітального ремонту, зокрема із суцільною заміною конструктивних елементів дороги, таких як: трамвайне полотно, дорожнє покриття, споруди дорожнього водовідводу, тротуари, пішохідні, майданчики для паркування примикання та заїзди.

В свою чергу, ОСОБА_9 повідомив ОСОБА_8 , що вздовж та по периметру вул. Кирилівська наявні інженерні мережі ПрАТ «Київводоканал», АТ «Київгаз», ДТЕК, АТ «Укртелеком», КП «Міськсвітло», КП «Київтеплоенерго», які перебувають в аварійному стані, не включені зазначеними підприємствами до плану поточного ремонту на 2024 рік у зв'язку із чим ремонт дорожнього покриття вулиці є недоцільним та може створити загрозу повторних ремонтів у випадку аварій інженерних мереж. Однак, ОСОБА_8 , відкинув доводи ОСОБА_9 так як це не узгоджувалося із заздалегідь розробленим ним злочинним планом, та погрожуючи звільнення переконав останнього подати вул. Кирилівську для включення до плану поточного ремонту на 2024 рік.

В подальшому, 30.01.2024 ОСОБА_8 затвердив указаний план наказом № Н-21, згідно пункту 7.7.1 якого передбачено поточний ремонт по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень.

Відповідно до вказаного наказу від 30.01.2024 № Н-21 - затверджено план поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств шляхово-експлуатаційних управлінь по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд на них районів міста Києва, комунального підприємства по ремонту та утриманню мостів і шляхів міста Києва «Київавтошляхміст», комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Магістраль» та комунальної корпорації «Київавтодор» за кошти, виділені з бюджету міста Києва на 2024 рік, виконавцем поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень було визначено КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», в.о. начальника ОСОБА_9 .

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше січня 2024 року, ОСОБА_8 будучи обізнаним в будівельній сфері та усвідомлюючи, що проведення розрахунків за виконані будівельні роботи можливо лише на підставі первинних облікових документів - «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, узгодили план направлений на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, виділених на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в), що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону при відповідності заявленій площі за рахунок зниження його щільності в примиканнях, паркувальних карманах та заїздах.

З метою реалізації плану злочинної діяльності ОСОБА_11 у період з травня по грудень 2024 року, діючи у складі організованої групи, якою керував ОСОБА_8 , у складі ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , та інших невстановлені на даний час осіб, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, керуючись спільним, єдиним злочинним умислом направленим на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, діючи згідно відведеної йому злочинної функції у складі організованої групи та шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, перебуваючи у своєму робочому кабінеті розташованому за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, забезпечив надання до виробничо-технічного відділу недостовірних відомостей, що були внесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, після чого прийняв та підписав, їх достовірно знаючи, що обсяги асфальтобетону завищені за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ), тобто загалом завищено обсяги асфальтобетону на 276,011 т, на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим підтверджував викладені в них відомості та надавав їм офіційного статусу.

Таким чином, ОСОБА_4 в період з січня по грудень 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, направленого на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, здійснюючи спільно з ОСОБА_8 керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував внесення завідомо неправдивих відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ) та розтрату коштів на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, що спричинило тяжкі наслідки, у вигляді збитків територіальній громаді м. Києва на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та згідно примітки до статті 185 КК України становить особливо великий розмір.

Таким чином ОСОБА_4 , підозрюється у організації внесення до офіційний документів завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб в складі організованої групи тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше січня 2024 року, ОСОБА_8 будучи обізнаним в будівельній сфері та усвідомлюючи, що проведення розрахунків за виконані будівельні роботи можливо лише на підставі первинних облікових документів - «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та інші невстановлені особи, узгодили план направлений на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, виділених на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в), що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону при відповідності заявленій площі за рахунок зниження його щільності в примиканнях, паркувальних карманах та заїздах.

З метою реалізації плану злочинної діяльності ОСОБА_11 у період з травня по грудень 2024 року, діючи у складі організованої групи, якою керував ОСОБА_8 , у складі ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , та інших невстановлені на даний час осіб, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_8 злочинного плану, керуючись спільним, єдиним злочинним умислом направленим на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, діючи згідно відведеної йому злочинної функції у складі організованої групи та шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, перебуваючи у своєму робочому кабінеті розташованому за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, забезпечив надання до виробничо-технічного відділу недостовірних відомостей, що були внесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, після чого прийняв та підписав, їх достовірно знаючи, що обсяги асфальтобетону завищені за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ), тобто загалом завищено обсяги асфальтобетону на 276,011 т, на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим підтверджував викладені в них відомості та надавав їм офіційного статусу.

Внаслідок реалізації спільного, єдиного злочинного умислу направленого на розтрату бюджетних коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва згідно розробленого ОСОБА_8 плану злочинних дій територіальній громаді м. Києва завдано збитків на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ.

Таким чином, ОСОБА_4 в період з січня по грудень 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, направленого на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, здійснюючи спільно з ОСОБА_8 керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував внесення завідомо неправдивих відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ) та розтрату коштів на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим спричинив збитки територіальній громаді м. Києва на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та згідно примітки до статті 185 КК України становить особливо великий розмір.

Таким чином ОСОБА_4 , підозрюється у організації розтрати чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, в складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

22.01.2026 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Слідчий вважає, що з метою забезпечення нормальної процесуальної поведінки підозрюваного та виконання процесуальних рішень у справі, необхідно застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою одночасно визначивши альтернативний запобіжний захід у виді застави у розмірі 12 000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на суму 20 000 000 грн, оскільки більш м'які запобіжні заходи не зможуть забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків.

Під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, якими обґрунтовується необхідність застосування відносно ОСОБА_4 такого запобіжного заходу. Зокрема, на думку сторони обвинувачення, підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на свідків у вказаному кримінальному провадженні; знищити, сховати документи, речі, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив його задовольнити. Зазначив, що 22.01.202к року ОСОБА_4 обґрунтовано повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України. Посилався на наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України. Звернув увагу на те, що застава навіть у максимальному розмірі не зможе забезпечити належної процесуальної поведінки підозрюваного та запобігти описаним у клопотання ризикам, у зв'язку із чим необхідно застосувати заставу у розмірі 12 000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на суму 20 000 000 грн. При цьому, органом досудового розслідування враховано майновий стан підозрюваного виходячи із відомостей, зазначених ним у Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.

Захисник підозрюваного ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечив щодо задоволення клопотання, посилався на необґрунтованість підозри. Зокрема, в матеріалах клопотання абсолютно відсутні будь-які фактичні дані, які б вказували чи могли вказувати на можливу змову ОСОБА_4 з іншими підозрюваними у кримінальному провадженні та наявність у них, з огляду на посадові обов'язки, можливості та єдиного злочинного умислу. Слідчий наводить виключно припущення про наявність ризиків переховування від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливу на свідків у вказаному кримінальному провадженні, знищення документів, речей, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином. А не на реальних діях ОСОБА_4 та наданих сторонами кримінального провадження доказах обставин, які свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків. Звернув увагу на те, що ОСОБА_4 має стійкі соціальні зв'язки - одружений та виховує малолітнього сина, має двох непрацюючих батьків пенсіонерів, інвалідів 3 групи, має постійне місце роботи, не притягався до кримінальної відповідальності та не має судимості. Від дня своєї обізнаності про факт існування кримінального провадження не вчинив й не мав наміру вчинити жодні дії, направлені на переховування від органу досудового розслідування та суду. Твердження сторони обвинувачення про те, що ризик знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення наявний оскільки досудове розслідування триває, а стороною обвинувачення зібрані не всі докази, є необґрунтованим та не підтвердженим матеріалами справи. Також є непідтвердженим ризик впливу на свідків у даному кримінальному провадженні, оскільки ОСОБА_4 не вчиняв і не має наміру вчиняти жодні дії, направлені на можливий вплив на свідків, інших підозрюваних. Більше того. Слідчий у клопотанні стверджує про доведеність обґрунтованості підозри в тому числі показаннями свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_148 та ОСОБА_149 , однак протокол допиту ОСОБА_150 відсутній у матеріалах клопотання. Посилання на наявність ризику вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється взагалі не містить жодного аргументу в обґрунтування його наявності. Також зауважує, що слідчим не наведено виключних обставин, які покладені в основу його висновку про визначення розміру застави саме у 20 000 000 грн. Матеріали клопотання абсолютно не підтверджують майновий стан підозрюваного ОСОБА_4 та наявність у нього будь-яких майнових активів, які б підтверджували його достатній майновий стан і могли б бути конвертовані в грошові кошти для внесення застави у такому розмірі. Просив суд відмовити у застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Підозрюваний ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав позицію захисника. Додатково зазначив, що він вважає підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, необґрунтованою та він не вчиняв злочинних дій, які йому інкримінуються стороною обвинувачення.

Заслухавши прокурора, захисника та підозрюваного, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідча суддя дійшла наступних висновків.

Розділ ІІ КПК України визначає, що з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи його забезпечення, до яких зокрема віднесені запобіжні заходи (п. 9 ч. 2 ст. 131 КПК України).

Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання ризикам, передбаченим ч. 1 ст. 177 КПК України.

За змістом п. 5 ч. 1 ст. 176 та ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частинами шостою та восьмою статті 176 цього Кодексу. Згідно з вимогами ч. 3 ст. 176 КПК України тримання під вартою є найбільш суворим запобіжним заходом.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

У судовому засіданні встановлено, що у провадженні слідчого відділу Подільського УП ГУНП у м. Києві перебуває кримінальне провадження № 1202410007000069, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.05.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України .

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Подільською окружною прокуратурою міста Києва.

11.01.2026 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 191 КК України, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 віднесено до категорії особливо тяжких злочинів та за його вчинення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У судовому засіданні слідчою суддею встановлено, що копію клопотання органу досудового розслідування та матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, підозрюваний та його захисник отримали у встановлений ч. 2 ст. 184 КПК України строк.

Слідча суддя перевірила наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, що підтверджується наступними доказами:

- повідомленням УСР в місті Києві ДСР НП України про виявлення ознак кримінального правопорушення від 29.04.2024;

- протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а саме візуального спостереження за місцем проведення робіт, у ході яких отримано відомості про спілкування між учасниками злочинної організації, де під час виїзних нарад ОСОБА_8 надавав вказівки ОСОБА_4 , ОСОБА_151 , ОСОБА_10 , ОСОБА_41 , ОСОБА_25 , ОСОБА_18 , ОСОБА_53 , ОСОБА_12 ОСОБА_11 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 ;

- протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а саме аудіо/відео контролю особи, ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , у ході яких отримано аудіо-, відео- та фотозображення, які підтверджують злочинну діяльність учасників злочинної організації та причетність до інкримінованих кримінальних правопорушень;

- матеріалами тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні операторів мобільного зв'язку: ПрАТ «ВФ України», ТОВ «Лайфселл», ПрАТ «Київстар». В ході огляду вилученої на підставі ухвали інформації, яка перебуває у володінні операторів мобільного зв'язку, отримано інформацію, що абонентські номери працівників районних ШЕУ м. Києва виконували роботи на вул. Кирилівська у період часу коли були табельовані за основним місцем роботи;

- матеріалами тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні Пенсійного фонду України;

- висновками почеркознавчих експертиз щодо автентичності підписів щодо виконаних у договорах, актах приймання виконаних будівельних робіт КБ2в, довідках КБ3, табелях обліку використання робочого часу;

- протоколами допитів свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_148 ;

- висновками експертів за результатами проведення: судової економічної експертизи від 24.03.2025, судової комп'ютерно-технічної експертизи від 14.07.2025, судової комп'ютерно-технічної експертизи від 05.06.2025, судової товарознавчої експертизи від 15.09.2025, судової економічної експертизи від 02.10.2025, судової економічної експертизи від 02.12.2025, судової дорожньо-технічної експертизи від 15.09.2025.

Оцінка критерію обґрунтованості підозри здійснюється слідчою суддею з урахуванням позиції Європейського суду з прав людини, яка відображена у пункті 48 рішення від 13.11.2007 року у справі «Чеботарь проти Молдови», а також у пункті 175 рішення від 21.04.2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої термін «обґрунтована підозра» означає наявність фактів чи інформації, які могли б переконати стороннього об'єктивного спостерігача, що особа, можливо, вчинила злочин.

Таким чином, оцінюючи наведені прокурором докази обґрунтованості підозри, слідча суддя дійшла висновку, що стороною обвинувачення зібрані у встановленому законом порядку фактичні дані, які свідчать про наявність ознак кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, та про причетність ОСОБА_4 до їх вчинення.

Водночас слідча суддя зауважує, що в цьому випадку дотримано стандарт доказування «обґрунтована підозра», який є найнижчим стандартом доказування у кримінальному процесі та не передбачає наявності достовірного знання про вчинення особою кримінального правопорушення, проте є достатнім для вирішення питання про застосування запобіжного заходу. При цьому, доведення стороною обвинувачення вини ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, має відбутись за найвищим стандартом доказування «поза розумним сумнівом» у змагальному судовому процесі під час розгляду справи по суті.

При цьому слідча суддя враховує те, що доводи сторони захисту щодо необґрунтованості повідомленої підозри, за своєю суттю зводяться до оцінки наявних у сторони обвинувачення доказів з точки зору їх належності, допустимості і достатності для висновку про остаточну винуватість підозрюваного, що виходить за межі повноважень слідчого судді під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу. Оцінку таким доказам і кінцевий висновок щодо винуватості особи має надати суд під час розгляду справи по суті.

Оцінюючи наявність на даний час ризиків у кримінальному провадженні, передбачених частиною першою статті 177 КПК України, слідча суддя встановила наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Як зазначено у клопотанні про застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту встановлено наявність наступних ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, зокрема підозрюваний ОСОБА_4 може: переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на свідків у вказаному кримінальному провадженні; знищити, сховати документи, речі, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Щодо наявності ризику переховуватися від органу досудового розслідування та суду.

Як вже зазначалось вище, інкриміноване ОСОБА_4 кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 191 КК України, відноситься до особливо тяжкого злочину та згідно з приміткою до статті 45 КК України відноситься до корупційного кримінального правопорушення, що виключає можливість застосування до підозрюваного статті 75 КК України. Зазначена обставина вже сама по собі може бути мотивом та підставою для підозрюваного переховуватися від органів слідства та суду.

З врахуванням викладеного, на думку слідчої судді, тяжкість інкримінованого підозрюваному кримінального правопорушення та суворість призначення покарання за його вчинення у випадку визнання особи винуватою, на даному етапі досудового розслідування може свідчити про наявність ризику переховування підозрюваного від органу досудового розслідування чи суду.

Враховуючи викладене, підозрюваний ОСОБА_4 з метою уникнення покарання, яке йому загрожує у разі визнання його вини, може здійснити спроби переховуватися від органів досудового розслідування чи суду, тобто існує реальний ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Також слідча суддя вважає наявними ризики, передбачені п. 2, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки підозрюваний, працюючи на посаді начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР (КМДА), будучи обізнаним про обставини кримінального правопорушення, яке йому інкримінується, має реальну можливість вчиняти дії спрямовані на знищення, приховання або спотворення речей чи документів, що мають важливе значення для досудового розслідування. Зазначені обставини підтверджують також існування ризику впливу на свідків у даному кримінальному провадження, оскільки користуючись налагодженими міцними соціальними зв'язками та здобутими знайомствами, підозрюваний може особисто або опосередковано негативно впливати на свідків у даному кримінальному провадженні.

Крім того, слідча суддя враховує встановлену КПК процедуру отримання показань від осіб, які є свідками у кримінальному провадженні, а саме: спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акта до суду на стадії судового розгляду - усно, шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 ст. 23, ст. 224 КПК). Водночас, суд зможе обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманими у порядку, передбаченому ст. 225 КПК, тобто, якщо свідки допитувалися на стадії досудового розслідування слідчим суддею.

Цей незаконний вплив може стосуватись як свідків, які безпосередньо вказують на підозрюваного як на особу, причетну до вчинення кримінального правопорушення, так і свідків, які можуть надати показання щодо інших важливих обставин кримінального провадження, які не інкримінуються підозрюваному та не мають безпосереднього зв'язку із його особою.

Отже, при встановленні наявності ризику впливу на свідків у кримінальному провадженні, слідча суддя враховує те, що вказаний ризик існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при збиранні доказів, а й на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків, та дослідження їх судом.

Разом з тим, слідча суддя дійшла висновку, що стороною обвинувачення не доведено наявність ризику перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Також, слідча суддя відповідно до вимог ст. 178 КПК України враховує відомості щодо особи підозрюваного ОСОБА_4 , який є громадянином України, одружений, має на утриманні малолітнього сина, допомагає в утриманні непрацюючим батькам пенсіонерам, інвалідам 3 групи, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий.

Слідча суддя зауважує, що метою застосування запобіжного заходу є не карна функція, а забезпечувальна, тобто, до підозрюваного має бути застосований такий вид запобіжного заходу, який би в повній мірі забезпечив запобіганню ризиків, передбачених ст. 177 КПК України і встановлених у судовому засіданні, а також відповідав засадам гарантування основоположних прав людини на свободу та особисту недоторканність.

Отже, стороною обвинувачення доведено обґрунтованість підозри та наявність ризиків, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України. Разом з тим, встановлені під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обставини справи та відомості щодо особи підозрюваного свідчать про можливість застосування до ОСОБА_4 більш м'якого запобіжного заходу.

Відповідно до ч. 4 ст. 194 КПК України якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

За змістом п. 3 ч. 1 ст. 176 та ч. 1 ст. 182 КПК України застава є одним із видів запобіжних заходів та полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов'язків.

За таких обставин, слідча суддя приходить до переконання, що на даному етапі досудового розслідування об'єктивно необхідним з метою забезпечення дієвості відповідного кримінального провадження та запобігання вказаним ризикам є застосування відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді застави.

У рішенні «Мангурас проти Іспанії» від 20.11.2010 Європейський суд з прав людини зазначив, що гарантії, передбачені п. 3 статті 5 Конвенції, покликані забезпечити не компенсацію втрат, а зокрема явку обвинуваченого (підозрюваного) на судове засідання. Таким чином сума (застави) повинна бути оцінена враховуючи самого обвинуваченого, його активи та його взаємовідносини з особами, які мають забезпечить його безпеку, іншими словами, розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри (впевненості) при якому перспектива втрати застави, у випадку відсутності на суді, буде достатнім стримуючим засобом, щоб унеможливити перешкоджання особою встановленню істини у кримінальному провадженні. При цьому має бути враховано наявність грошових засобів у обвинуваченого.

Відповідно до вимог ч. 4 ст.182 КПК України розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

Згідно з п. 3 ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави визначається у таких межах: щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину, - від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, слідча суддя дійшла висновку, що запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, із покладенням обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, цілком виправдовуватиме потреби досудового розслідування на даній стадії та зможе у повному обсязі забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного. Вирішуючи питання про розмір застави, слідчий суддя виходить з принципу пропорційності. Застава у розмірі 266 240 грн буде співмірною з доходами підозрюваного та не становитиме надмірного для нього тягаря, при цьому, буде такою, яка здатна забезпечити виконання ним процесуальних обов'язків у даному кримінальному провадженні.

Також, статтею 205 КПК України визначено, що ухвала слідчого судді, суду щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Керуючись ст. 176-178, 182, 183, 193 - 194, 309 КПК України, слідча суддя

УХВАЛИЛА:

Клопотання слідчого СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_7 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити частково.

Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 266 240 грн.

Застава може бути внесена підозрюваним, іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Подільського районного суду м. Києва для внесення застави.

Роз'яснити підозрюваному, що не пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави він зобов'язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, підозрюваний зобов'язаний виконувати покладені на нього обов'язки.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 наступні обов'язки, передбачені ст.194 КПК України, а саме:

- прибувати до слідчого, прокурора або суду за кожною вимогою;

- не відлучатися з м. Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні: ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_111 , ОСОБА_112 , ОСОБА_113 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_118 , ОСОБА_68 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_73 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 , ОСОБА_154 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_52 , ОСОБА_51 , ОСОБА_48 , ОСОБА_47 , ОСОБА_49 , ОСОБА_39 , ОСОБА_126 , ОСОБА_86 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_89 , ОСОБА_20 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_22 , ОСОБА_134 , ОСОБА_26 , ОСОБА_29 , ОСОБА_32 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_50 , ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_157 та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні: ОСОБА_8 та ОСОБА_10 ;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Строк дії ухвали та обов'язків визначити до 22.03.2026 року включно, тобто в межах строку досудового розслідування.

Роз'яснити підозрюваному, що у разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також якщо підозрюваний, будучи належним чином повідомлений, не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава може бути звернута в дохід держави. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу.

В решті вимог клопотання - відмовити.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту її оголошення.

Слідча суддя ОСОБА_1