печерський районний суд міста києва
Справа № 757/59207/25-к
пр. 1-кс-49512/25
26 листопада 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 підозрюваних ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в режимі відеоконференції клопотання старшого слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_16 про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 12025100100001078,
Слідчий слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_16 звернувся до суду із клопотанням в вимогах якого просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025100100001078, відомості щодо якого 20.03.2025 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 189 КК України до шести місяців.
Означене клопотання обґрунтовано наступним.
Відділенням розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні кримінального провадження № 12025100100001078, відомості щодо якого 20.03.2025 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 189 КК України.
Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснюється Печерської окружною прокуратурою м. Києва.
Вказує слідчий, що протиправна діяльність вищевказаної групи осіб полягала у виведенні у тіньовий сектор економіки грошових коштів, які державні і комунальні установи, підприємства та організації перераховували на банківські рахунки суб'єктів господарської діяльності реального сектору економіки, за виконання договорів за завищеними цінами, які укладалися за результатами проведених публічних закупівель, шляхом їх перерахування на банківські рахунки суб'єктів господарської діяльності з ознаками «фіктивності» за удаваними правочинами, які перебували під контролем зазначених вище осіб, з метою подальшої легалізації (відмивання) майна одержаного злочинним шляхом.
Окрім цього, вищевказані особи налагодили діяльність протиправного механізму направленого на систематичне, умисне ухилення від сплати податків, шляхом невнесення до податкових декларацій низки підконтрольних суб'єктів господарської діяльності, зокрема, ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 45297727) відомостей про суми отриманих грошових коштів від продажу ввезеного (імпортованого) на митну територію України товару на користь контрагентів-покупців, що призвело до ненадходження до Державного бюджету коштів у вигляді податку на додану вартість на загальну суму 21 193 032 грн., зазначені грошові кошти в подальшому перераховувалися на банківські рахунки підконтрольних вказаним вище особам суб'єктам господарської діяльності з ознаками «фіктивності» за удаваними правочинами з метою подальшої легалізації (відмивання) майна одержаного злочинним шляхом.
Також встановлено, що ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також інші невстановлені в ході досудового розслідування особи, під приводом повернення грошових коштів вимагали та отримали від ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_2 грошові кошти, які останній перерахував на вказані ними банківські рахунки, при цьому утримуючи ОСОБА_17 , проти його волі тим самим фактично позбавили його волі.
16.09.2025 ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , українцю, громадянину України, уродженцю м. Харкова, паспорт громадянина України НОМЕР_2 , виданий 07.07.2009 Дзержинським РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , повідомлено про те, що він підозрюється в організації умисного ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, а також у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України, а саме в організації розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансових операцій з таким майном, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна. вчинені особою, яка знала, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом, вчиненого в особливо великому розмірі, за попередньою змовою групою осіб за нас тупних обставин.
У невстановлений слідством час але не пізніше 18.12.2023, перебуваючи в м. Києві ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншими особами, утворили протиправний механізм, переслідуючи на меті незаконне збагачення, шляхом вчинення дій направлених на систематичне, умисне ухилення від сплати податків, а також у набутті, володінні, використанні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, внаслідок здійснення фінансових операцій та вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна та джерела його походження, що вчинено особою, яка знала, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом.
З метою реалізації заздалегідь розробленого плану вчинення злочинів, ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншими невстановленими особами, залучили ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , а також інших невстановлених в ході здійснення досудового розслідування осіб, до злочинної діяльності, з метою умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також у набутті, володінні, використанні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, внаслідок здійснення фінансових операцій та вчинення дій, спрямованих на приховання, маскування походження такого майна та джерела його походження, що вчинено особою, яка знала, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом.
В подальшому ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 разом з залученими ними до злочинної діяльності ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , а також іншими невстановленими учасниками злочинної групи, котрі будучи обізнаними у заздалегідь розробленому злочинному плані щодо умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом не реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) на адресу контрагентів-покупців, що суперечить вимогам ст. 16, п. 1 ст. 47, п. 57.1. ст. 57, п. 187.1. статті 187, п. п. 201.1, 201.7 ст. 201, п. п. 203.1, 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, та подальшого не декларування податкових зобов'язань з податку на додану вартість по операціям з начебто постачання товарів на користь контрагентів-покупців, що у свою чергу є об'єктами оподаткування податком на додану вартість, а також у набутті, володінні, використанні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, внаслідок здійснення фінансових операцій та вчинення дій, спрямованих на приховання, маскування походження такого майна та джерела його походження, що вчинено особою, яка знала, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом, розпочали свою протиправну діяльність.
Мета діяльності вищевказаної групи осіб полягла в отриманні незаконного доходу від вчинення дій, направлених на систематичне, умисне ухилення від сплати податків шляхом недекларування фінансово-господарських операцій за поставлений ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» товар в адресу контрагентів-покупців, який ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» ввіз (імпортував) на митну територію України. В подальшому незаконно отримані грошові кошти від несплати податку на додану вартість з метою легалізації (відмивання) майна одержаного злочинним шляхом перераховувалися із банківських рахунків вищевказаного суб'єкта господарської діяльності на виконання удаваних правочинів на банківські рахунки підконтрольних даній групі суб'єктів господарської діяльності з ознаками «фіктивності».
Встановлено, що ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншими невстановленими особами, утворивши групу осіб, безпосередньо керували нею та являючись організаторами вчинення злочинів, керували підготовкою до їх вчинення, а також приймали активну участь у вчиненні злочинів. Також, ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншими невстановленими особами розроблювали плани злочинних дій при вчиненні кожного із скоєних групою осіб злочинів, який був відомий всім її учасникам та розподіляли функції кожного із учасників групи.
У відповідності із розробленим планом злочинної діяльності, функції та завдання кожного учасника злочинної групи були розподілені наступним чином.
Так, ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та разом з іншими невстановленими особами організували і очолили групу осіб, розробили план злочинної діяльності направлений на незаконне ухилення від податкових зобов'язань з ПДВ та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, згідно якого розподілив ролі кожного члена групи, розподіляв між учасниками злочинної групи отримані від незаконної діяльності прибутки.
Також, ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та з іншими невстановленими особами, залучивши до протиправної діяльності ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , розподіливши ролі кожного з них, а саме підготовку фінансово-господарських документів з суб'єктами підприємницької діяльності (вигодонабувачами), без фактичної реалізації або придбання товарів з метою формування штучного податкового кредиту з ПДВ та отримання податкової вигоди суб'єктами реального сектору економіки; умисного не виконання обов'язку щодо складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних, відкриття розрахункових рахунків в банківських установах з метою отримання незадекларованих доходів за начебто реалізацію товарів без відображення проведених операцій в податковій звітності підконтрольних йому підприємств, зокрема, отримував від кожного учасника групи звіт про роботу протиправного механізму, та підконтрольних йому підприємств, а також вчиняв інші дії направлені на продовження незаконної діяльності групи.
Встановлено, що до визначених ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншими невстановленими особами, злочинних обов'язків ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , входила реєстрація низки суб'єктів господарської діяльності, зокрема, ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», відкриття їх рахунків у банківських установах, які в подальшому використовувалися в діяльності злочинного механізму, внесення недостовірних відомостей до бухгалтерської і податкової звітності, а також її подача до контролюючих органів, від імені підконтрольних ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншим невстановленим особам, суб'єктів господарської діяльності.
Окрім цього, до визначених ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та іншими невстановленими особами, злочинних обов'язків ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , входило ведення бухгалтерського та податкового обліку, складанні первинних фінансово-господарських документів, облік неоподаткованих готівкових коштів, веденні неофіційних доходів та витрат поза бухгалтерським обліком, а також складанні банківських платіжних доручень низки суб'єктів господарської діяльності, зокрема, ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», банківські рахунки та реквізити яких використовуються у злочинному механізмі та які підконтрольні ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншим невстановленим особам.
В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та разом з невстановленими в ході досудового розслідування особами, залучивши до протиправної діяльності ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , визначили їй наступні злочинні обов'язки, які полягали у складанні та подачі податкових та бухгалтерських звітних документів до контролюючих податкових органів, а також складанні банківських платіжних доручень від низки суб'єктів господарської діяльності, зокрема, ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» банківські рахунки та реквізити яких використовуються у злочинному механізмі та які підконтрольні ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншим невстановленим особам.
Встановлено, що на виконання спільного злочинного умислу ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та невстановленими в ході досудового розслідування особами, залучивши до протиправної діяльності ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який був обізнаний у злочинній діяльності організатора, визначили останньому злочинні функції у вигляді реєстрації на своє ім'я юридичної особи та відкриття рахунків у банківських установах для їх використання у діяльності злочинного механізму з умисного ухилення від сплати податків, шляхом фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, а також у набутті, володінні, використанні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, внаслідок здійснення фінансових операцій та вчинення дій, спрямованих на приховання, маскування походження такого майна та джерела його походження, що вчинено особою, яка знала, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом.
В подальшому на виконання спільного злочинного умислу групи осіб 18.12.2023, ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрував юридичну особу - ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 45297727).
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 є директором, засновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», яке зареєстроване за адресою: Київська обл., Бучанський р-н., с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Велика Кільцева, буд. 4 б, каб. 210, та перебуває на обліку в Бучанській районній державній адміністрації Київської області (код ЄДРПОУ 44014159) за №1000731020000049040, а також яке взято на облік Бучанської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Київській області за №265823334580.
Основним видом економічної діяльності вищевказаного суб'єкта господарської діяльності є 46.73 «Оптова торгiвля деревиною, будiвельними матерiалами та санiтарно-технiчним обладнанням».
Встановлено, що ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» фактично здійснює свою діяльність у офісних приміщеннях, які розташовані на 3 та 6 поверсі будинку №4 по провулку Музейному у місті Києві на підставі Статуту, який затверджений 18.12.2023 рішенням №1 єдиного засновника (учасника), а саме ОСОБА_18 .
Відповідно до п.1.1. Статуту ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», засноване на підставі Цивільного Кодексу України, Господарського Кодексу України, Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
Згідно з п. 1.4. Товариство є юридичною особою, має: цивільну правоздатність, право набувати майнові та особові немайнові права та нести обов?язки (цивільну дієздатність), право на особисті немайнові права (право на недоторканність його ділової репутації, на таємницю кореспонденції і т.д.), право від свого імені укладати договори, право бути позивачем та відповідачем у суді, господарському та третейському суді. Товариство набуває прав юридичної особи з моменту його державної реєстрації.
Товариство у своїй діяльності керується законодавством України, зокрема ЦК України, ГК України, Кодексом України з процедур банкрутства, Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», цим Статутом.
Товариство може мати круглу печатку та кутовий штамп зі своїм найменуванням, емблему, торговельну марку (знак для товарів та послуг), фірмові бланки зі своїм найменуванням та іншими реквізитами, а також поточний , валютний та інші рахунки в установах банків.
Товариство веде оперативний, бухгалтерський та статистичний облік та звітність у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Пунктом 1.5. Статуту, Товариство має самостійний баланс та діє на основі повного господарського розрахунку, самоокупності та самофінансування.
Окрім цього, п.1.6. Статуту, Товариство здійснює свою діяльність на основі цивільно-правових договорів з підприємствами, об?єднаннями, організаціями та установами різного правового статусу, а також громадянами.
Згідно з п. 1.7. Статуту, Товариство несе самостійну майнову відповідальність за своїми зобов?язаннями всім своїм майном.
Міра відповідальності учасників за зобов?язаннями Товариства обмежена вартістю їх вкладів. Учасники Товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов?язаннями у межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників.
З поміж іншого, п. 1.8. Статуту передбачено, що при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Товариство користується в повному обсязі правами юридичної особи згідно з чинним законодавством.
Відповідно до п. 2.1. Статуту, Товариство створюється з метою отримання законного прибутку.
Товариство здатне мати такі ж цивільні права та обов?язки (цивільну правоздатність), як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині.
Цивільна правоздатність Товариства може бути обмежена лише за рішенням суду.
Цивільна правоздатність Товариства виникає з моменту його створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення Товариства.
Пунктом 2.2. Статуту встановлено, що Товариство має право займатися будь-якими видами діяльності, не забороненими чинним законодавством.
Згідно з п. 2.3. Статуту передбачено, що види діяльності, що підлягають ліцензуванню, можуть здійснюватися тільки при наявності спеціального дозволу (ліцензії), отриманої у встановленому законом порядку.
Окрім цього, п. 2.4. Статуту вказано, що Товариство має право займатися видами зовнішньоекономічної діяльності, не забороненими законодавством України.
Також, 2.5. Статуту передбачено, що види зовнішньоекономічної діяльності, які потребують спеціального дозволу, можуть здійснюватися тільки при наявності такого дозволу (ліцензії ) відповідних державних установ.
З поміж іншого п. 7.1. Статуту встановлено, що органами управління Товариством є Загальні збори учасників, наглядова рада (у разі утворення) та виконавчий орган.
Так, згідно з п. 7.2. Статуту, вищим органом управління Товариством є Загальні збори учасників.
Кожен учасник Товариства має право бути присутнім на Загальних зборах учасників, брати участь в обговоренні питань порядку денного і голосувати з питань порядку денного Загальних зборів учасників.
Пунктом 7.8. Статуту вказано, що виконавчим органом Товариства є Директор, що здійснює поточне керівництво його діяльністю. Директор обирається із складу учасників Товариства або приймається на роботу за трудовим договором.
Директор вирішує всі питання діяльності Товариства, крім тих, які входять в компетенцію Загальних зборів учасників. Загальні збори учасників можуть винести рішення про передачу частини прав, що належать йому, в компетенцію Директора.
Директор діє від імені Товариства в межах повноважень, що витікають з цього Статуту і рішень Загальних зборів учасників Товариства:
- без довіреності діє від імені Товариства, представляє його у всіх установах, підприємствах, організаціях як вітчизняних , так і зарубіжних;
- відкриває в банках поточні та інші рахунки, в тому числі валютні, має право розпоряджатися ними та закривати рахунки у разі необхідності;
- укладає значні правочини, за виключенням таких, де вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 50 відсотків вартості чистих активів Товариства відповідно до останньої затвердженої фінансової звітності, згоду на який повинні дати Загальні збори учасників;
- здійснює підбір і розставляння кадрів;
- вживає заходів заохочення працівників і накладає на них стягнення відповідно до правил внутрішнього розпорядку;
- здійснює наймання і звільнення працівників і видає накази;
- ухвалює рішення і видає накази з оперативних питань внутрішньої діяльності Товариства;
- здійснює підготовку необхідних матеріалів для розгляду зборами учасників Товариства, а також забезпечує виконання прийнятих ними рішень;
- здійснює інші дії, необхідні для досягнення цілей Товариства, за винятком тих, що входять в компетенцію зборів учасників, якщо вони не передані йому за рішенням зборів;
-виконує інші функції в межах прав, наданих Товариству цим статутом, Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» по здійсненню цілей Товариства.
Директор підзвітний Загальним зборам учасників і організує виконання його рішень. Як передбачено ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Згідно Пленуму Верховного суду від 26 квітня 2002 року №5, організаційно-розпорядчі обов'язки - це обов'язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, колективних чи приватних підприємств, установ і організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їх заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).
Адміністративно-господарські обов'язки - це обов'язки по управлінню або розпорядженню державним, колективним чи приватним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації, забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальних, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.
Таким чином, ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , з 18.12.2023 будучи директором ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», обіймаючи посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, являється службовою особою вказаної вище юридичної особи.
У зв'язку з чим, на ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 відповідно до чинного законодавства України покладаються наступні обов'язки.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 1 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно з дня реєстрації підприємства до його ліквідації.
Пунктом 3 статті 8 вказаного Закону України встановлено, що відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.
Окрім цього, п. 4 ст. 8 зазначеного Закону України передбачено, що для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації, одним з яких є введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.
Відповідно до п. 6 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» встановлено, що керівник підприємства зобов'язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.
Також, п. 8 ст. 9 вказаного Закону встановлено, що відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.
Згідно до ст. 16 Податкового кодексу України перебачено, що платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому, податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановленим ПКУ та законами з питань митної справи.
Будучи обізнаними у заздалегідь розробленому невстановленою групою осіб злочинному плані щодо умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом не реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) на адресу контрагентів покупців, що суперечить вимогам ст. 16, п. 1 ст. 47, п. 57.1. ст. 57, п. 187.1. статті 187,
п. п. 201.1, 201.7 ст. 201, п. п. 203.1, 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, та подальшого не декларування податкових зобов'язань з податку на додану вартість в податкових звітних деклараціях з ПДВ, що у свою чергу є об'єктами оподаткування, ОСОБА_18 ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєструвавши 18.12.2023 юридичну особу - ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» та перебуваючи на посаді директора здійснював організаційно - розпорядчі та адміністративно-господарські функцій з управління ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», при цьому виконуючи спільний з ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , іншими невстановленими особами, а також з ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_14 ІНФОРМАЦІЯ_7 , злочинний план з незаконного отримання прибутків, шляхом вчинення дій направлених на систематичне, умисне ухилення від сплати податків, а також у набутті, володінні, використанні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, внаслідок здійснення фінансових операцій та вчинення дій, спрямованих на приховання, маскування походження такого майна та джерела його походження, що вчинено особою, яка знала, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на виконання заздалегідь розробленого ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_4 , та іншими невстановленими особами плану вчинення злочинів, на банківські рахунки підконтрольному останньому ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» надійшли грошові кошти на банківські рахунки ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», які відкриті у наступних банківських установах, а саме:
АТ «УНIВЕРСАЛ БАНК» (код ID НБУ 322001, код ЄДРПОУ 21133352):
-« НОМЕР_3 », 980-українська гривня;
-« НОМЕР_4 », 980-українська гривня.
АТ «АСВIО БАНК» (код ID НБУ 353489, код ЄДРПОУ 09809192):
-« НОМЕР_5 », 840-ДОЛАР США;
-« НОМЕР_6 », 978-ЄВРО;
-« НОМЕР_7 », 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ.
ПАТ «БАНК «УКРАЇН.КАПIТАЛ» (код ID НБУ 320371, код ЄДРПОУ 22868414):
-« НОМЕР_8 », 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ;
-« НОМЕР_8 », 840-ДОЛАР США;
-« НОМЕР_8 », 978-ЄВРО.
АТ «СЕНС БАНК» (Код ID NBU 300346, код ЄДРПОУ 23494714):
-« НОМЕР_9 », 978-ЄВРО;
-« НОМЕР_9 », 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ;
-« НОМЕР_9 », 840-ДОЛАР США.
АТ «ПУМБ» (код ID НБУ 334851, код ЄДРПОУ 14282829):
-« НОМЕР_10 », 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ;
-« НОМЕР_10 », 978-ЄВРО;
-« НОМЕР_10 », 840-ДОЛАР США, у період з 04.07.2024 по 02.05.2025 від наступних контрагентів-покупців, а саме:
-ТОВ «Буд транс альянс лоджистик» (код ЄДРПОУ 45398550) на загальну суму 919 760, 00 грн;
-ТОВ «Будпостач груп» (код ЄДРПОУ 41504058) на загальну суму
920 000,00 грн;
-ТОВ «ДК Агро інвест ФГ» (код ЄДРПОУ 43534828) на загальну суму
460 000,00 грн;
-ТОВ «ДСТС» (код ЄДРПОУ 35718234) на загальну суму 306 000,00 грн;
-ПП «ДТЕК» (код ЄДРПОУ 36177881) на загальну суму 415 000,00 грн;
-ТОВ «НВК Східбуд» (код ЄДРПОУ 31234803) на загальну суму
1 215 500,00 грн;
-ТОВ «Нетлідс» (код ЄДРПОУ 43440960) на загальну суму
1 300 000,00 грн;
-ТОВ «Смартлогістик» (код ЄДРПОУ 44812821) на загальну суму
4 529 820,00 грн;
-ТОВ «Алюмтрейдінг» (код ЄДРПОУ 45248025) на загальну суму
10 680 000,00 грн;
-ТОВ «Буд топ груп» (код ЄДРПОУ 45047080) на загальну суму
1 734 799,98 грн;
-ТОВ «Будівельна група «Житлобудпроект» (код ЄДРПОУ 41532614) на загальну суму 5 830 000,00 грн;
-ТОВ «Будівельна компанія «Арат» (код ЄДРПОУ 44965393) на загальну суму 891 626,4 грн;
-ТОВ «Грін комерс» (код ЄДРПОУ 42213982) на загальну суму
1 859 775,00 грн;
-ТОВ «Івертеп» (код ЄДРПОУ 42184776) на загальну суму 509 201,00 грн;
-ТОВ «Лагар трейд» (код ЄДРПОУ 40745956) на загальну суму
3 450 800, 00 грн;
-ТОВ «Марконтрол» (код ЄДРПОУ 43482492) на загальну суму
2 500 000,00 грн;
-ТОВ «Охоронна фірма Бізон» (код ЄДРПОУ 44151873) на загальну суму 459 019,1 грн;
-ТОВ «ПММ-2024» (код ЄДРПОУ 45620316) на загальну суму
1 452 000,00 грн;
-ТОВ «Реплайн» (код ЄДРПОУ 45202293) на загальну суму 94 500,00 грн;
-ТОВ «СП Украгроторг» (код ЄДРПОУ 39820673) на загальну суму
9 201 399,50 грн;
-ТОВ «АДС» (код ЄДРПОУ 31305439) на загальну суму 4 099 000,00 грн;
-ТОВ «Алюметпром» (код ЄДРПОУ 44454361) на загальну суму
666 000,00 грн;
-ТОВ «Бакалея плюс» (код ЄДРПОУ 44016816) на загальну суму
1 025 641,03 грн;
-ТОВ «БГ «Євро стандарт» (код ЄДРПОУ 45040514) на загальну суму
1 420 422,80 грн;
-ТОВ «Бізнес квантум» (код ЄДРПОУ 31350759) на загальну суму
3 358 337,10 грн;
-ТОВ «Білдфлоу» (код ЄДРПОУ 45900578) на загальну суму
1 300 000,00 грн;
-ТОВ «Буд строй постач» (код ЄДРПОУ 44164568) на загальну суму
800 000,00 грн;
-ТОВ «Будівельна компанія М» (код ЄДРПОУ 40911847) на загальну суму 125 331,00 грн;
-ТОВ «Вілс компані» (код ЄДРПОУ 44178209) на загальну суму
51 616,03 грн;
-ТОВ «ВТС» (код ЄДРПОУ 44278174) на загальну суму 308 400,00 грн;
-ТОВ «Грінекосервіс Україна» (код ЄДРПОУ 43819260) на загальну суму 911 482,20 грн;
-ТОВ «Дамиріс» (код ЄДРПОУ 37459570) на загальну суму
1 920 000,00 грн;
-ТОВ «Дстрейд-інком» (код ЄДРПОУ 41371010) на загальну суму
9 749 000,00 грн;
-ТОВ «Дінас торг» (код ЄДРПОУ 44559691) на загальну суму
817 500,00 грн;
-ТОВ «ЗТРЗ» (код ЄДРПОУ 40297125) на загальну суму 500 000,00 грн;
-ТОВ «Імпорт рітейл» (код ЄДРПОУ 44999836) на загальну суму
80 000,00 грн;
-ТОВ «Компанія крентон Україна» (код ЄДРПОУ 43283974) на загальну суму 500 000,00 грн;
-ТОВ «Консалтинг оіл» (код ЄДРПОУ 45414141) на загальну суму 700 000,00 грн;
-ТОВ «ЛСК Будстрой» (код ЄДРПОУ 42500494) на загальну суму 350 000,00 грн;
-ТОВ «Магнітуда» (код ЄДРПОУ 45215293) на загальну суму
333 587,00 грн;
-ТОВ «Манаус-трейд» (код ЄДРПОУ 39781540) на загальну суму
330 795,06 грн;
-ТОВ «Маркс холд» (код ЄДРПОУ 42116017) на загальну суму
1 877 000,00 грн;
-ТОВ «Мегарітейл» (код ЄДРПОУ 45607174) на загальну суму
2 500 000,00 грн;
-ТОВ «Метопттрейд» (код ЄДРПОУ 42943493) на загальну суму
1 036 269,43 грн;
-ТОВ «Міжнародна будівельна група» (код ЄДРПОУ 44382292) на загальну суму 1 602 854,4 грн;
-ТОВ «Мітформ» (код ЄДРПОУ 44795026) на загальну суму
14 584 078,20 грн;
-ТОВ «НК магнат трейд» (код ЄДРПОУ 45076771) на загальну суму
1 000 629,45 грн;
-ТОВ «Охоронна агенція «Сапсан» (код ЄДРПОУ 43901056) на загальну суму 1 632 358,49 грн;
-ТОВ «Охоронна компанія «Фуріон Вест» (код ЄДРПОУ 44364975) на загальну суму 687 734,54 грн;
-ТОВ «Південь Логістик Груп» (код ЄДРПОУ 40908622) на загальну суму 416 670,00 грн;
-ТОВ «ПММ-2024» (код ЄДРПОУ 45620316) на загальну суму
1 452 000,00 грн;
-ТОВ «Прометей траст» (код ЄДРПОУ 40387784) на загальну суму
2 626 880,00 грн;
-ТОВ «Рекламне агенство «Роял Шарк» (код ЄДРПОУ 45596289) на загальну суму 1 245 000,00 грн;
-ТОВ «Реновація-лід» (код ЄДРПОУ 45591097) на загальну суму 4 398 000,00 грн;
-ТОВ «Сан-Корн» (код ЄДРПОУ 45466980) на загальну суму
2 481 706,90 грн;
-ТОВ «СДН-Політрейд» (код ЄДРПОУ 43884586) на загальну суму
860 000,00 грн;
-ТОВ «Сімпродукт» (код ЄДРПОУ 45273067) на загальну суму
5 907 724,80 грн;
-ТОВ «Укрліт Жальгіріс 8» (код ЄДРПОУ 45016115) на загальну суму
2 049 200,00 грн;
-ТОВ «Джиллі Глобал» (код ЄДРПОУ 44814174) на загальну суму 170 954,00 грн;
-ТОВ «Еволютек» (код ЄДРПОУ 45177489) на загальну суму
1 062 054,00 грн;
-ТОВ «НВП Век-тор» (код ЄДРПОУ 41138430) на загальну суму 364 500,00 грн;
-ТОВ «Електронбуд-сервіс» (код ЄДРПОУ 14312298) на загальну суму 341 784,00 грн;
-ТОВ «Трансзахід» (код ЄДРПОУ 36650440) на загальну суму
336 482,00 грн;
-ФОП ОСОБА_19 (РНОКПП НОМЕР_11 ) на загальну суму 1 900 000,00 грн.
В загальній сумі коштів, яка становить 127 158 193,39 грн., без відповідної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, та без відображення в податковому та бухгалтерському облікуТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС».
Вимогами п. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 187.1. статті 187 Податкового кодексу України визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», незалежно від дати накладення електронного підпису.
Відповідно до п. 203.1. ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з п. 203.2. ст. 203 Податкового кодексу України, сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Згідно з п. 201.1. ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом 201.7. ст. 201 Податкового кодексу України передбачено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
У свою чергу, директор ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , перебуваючи у злочинній змові та свідомо виконуючі злочинні вказівки ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_4 та інших невстановлених в ході досудового розслідування осіб, за сприяння ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , які здійснювали як офіційний так і неофіційний бухгалтерській облік ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», займаючи посаду директора, та будучи відповідальним за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років по вказаним фінансово-господарським операціям, з метою заниження податкового зобов'язання не зареєстрував їх в ЄРПН.
У свою чергу директор ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» ОСОБА_18 , перебуваючи у злочинній змові з ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та невстановленими в ході досудового розслідування особами, а також з ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , переслідуючи злочинну мету направлену на умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, незважаючи на вимоги податкового законодавства, які в силу займаної посади достеменно відомі ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , у період 2024-2025 років, перебуваючи в офісних приміщеннях, які розташовані в будинку АДРЕСА_3 , не задекларував в підготовлених ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , додатках №1 Відомостей про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, про коригування податкових зобов'язань за операціями з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, та про податковий кредит з урахуванням його коригування до податкових декларацій з податку на додану вартість, а саме: №9240027680 поданої 19.08.2024, №9273553315 поданої 18.09.2024, №9308881352 поданої 17.10.2024, №9350537263 поданої 19.11.2024, №9386176654 поданої 19.12.2024, №9418772814 поданої 20.01.2025, №9037216268 поданої 19.02.2025, №9071025094 поданої 19.03.2025, №9106038602 поданої 18.04.2025, №9133314921 поданої 13.05.2025, №9165783283 поданої 11.06.2025, за період з 04.07.2024 по 02.05.2025, відомості про суми вищевказаних отриманих грошових коштів від контрагентів-покупців, за здійснені фінансово-господарські операції за начебто поставлений ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», товар на їх користь на загальну суму 127 158 193,39 грн., з метою заниження об'єкту оподаткування з податку на додану вартість ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС».
В подальшому ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , підписавши вищевказані податкові декларації шляхом накладення персонального електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) в які умисно ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , не внесені суми вищевказаних грошових коштів, з метою заниження об'єму оподаткування з ПДВ, надав їм статусу офіційних та скерував до контролюючого податкового органу - ГУ ДПС у Київській області.
Як наслідок, ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , разом з ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_4 , іншими невстановленими в ході досудового розслідування особами, а також ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , та ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який будучи директором ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС», тобто службовою особою, діючи відповідно до заздалегідь розробленого плану на вчинення злочинів з корисливих мотивів, у період з 04.07.2024 по 02.05.2025, достовірно знаючи, що підприємство в зазначеному податковому періоді на свої банківські рахунки отримало від вказаних контрагентів-покупців у якості оплати за товари, роботи, послуги грошові кошти на загальну суму 127 158 193 грн., діючи за попередньою змовою групою осіб, умисно ухилився від сплати ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» податку на додану вартість шляхом заниження ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» обсягу постачання на суму 105 965 161 грн. та заниження податку на додану вартість від даних фінансово-господарських операцій на суму 21 193 032 грн., яка у 15 792 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (у 2024 році становив 1342 грн), що є особливо великим розміром.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в період 2024-2025 років, перебуваючи в м. Києві ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншими невстановленими в ході досудового розслідування особами, попередньо утворивши протиправний механізм, до діяльності якого залучено ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , переслідуючи на меті незаконне збагачення, шляхом вчинення дій направлених на систематичне, умисне ухилення від сплати податків, а також у набутті, володінні, використанні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, внаслідок здійснення фінансових операцій та вчинення дій, спрямованих на приховання, маскування походження такого майна та джерела його походження, що вчинено особою, яка знала, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом, продовжив реалізацію розробленого плану.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та іншими невстановленими в ході досудового розслідування особами, а також з ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , використовуючи задля протиправної діяльності статус ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , як засновника, директора та кінцевого бенефіціара ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» на виконання спільного злочинного умислу, попередньо умисно ухилившись від сплати ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» податку на додану вартість шляхом заниження ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» обсягу постачання на суму 105 965 161 грн., розуміючи, що внаслідок їх умисних дій до Державного бюджету не надійшло коштів у вигляді податку на додану вартість на загальну суму 21 193 032 грн., з метою досягнення кінцевого результату спланованого злочину та одночасним приховуванням (конспірацією) своїх злочинних дій, перебуваючи у м. Києві діючи всупереч вимогам Податкового кодексу України та Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», усвідомлюючи протиправність своїх дій та бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, будучи обізнаним, що грошові кошти в сумі 21 193 032 грн., прямо та повністю одержано злочинним шляхом, у період з 17.09.2024 по 11.03.2025 організували підписання ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , шляхом накладення ЕЦП на підготовлені ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , а також ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка не була обізнана у вчиненні вказаного правопорушення, платіжні доручення, чим організував підтвердження фінансових операцій з перерахування вказаних грошових коштів одержаних злочинним шляхом, з банківських рахунків ТОВ «ІМПОРТ СТАРТ ПЛЮС» на банківські рахунки наступних підконтрольних ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншим невстановленим в ході досудового розслідування особам, суб'єктів господарської діяльності, а саме: ТОВ «ЛАНБЕСТ ПРО» (ЄДРПОУ 45570873), ТОВ «ВЕТТЕХНОЛОГІЇ» (ЄДРПОУ 44616031), ТОВ «ПРОЛЕНД 24» (ЄДРПОУ 45569407), ТОВ «УКРКОНСАЛТИНГ+» (ЄДРПОУ 42795239), ТОВ «СТАНОВ ЛТД» (ЄДРПОУ 45336430), ТОВ «ЕКО ТОП» (ЄДРПОУ 37283164), ТОВ «ПРОМБУД СТРОЙ» (ЄДРПОУ 43165859), ТОВ «ГАРАНТСПЕЦДЕТАЛЬ 23» (ЄДРПОУ 44951527) на загальну суму 35 442 025 грн. (вказана сума включає в себе 21 193 032 грн. несплаченого податку на додану вартість) за начебто оплату за товари, роботи та послуги без відображення в податковому та бухгалтерському обліку.
05.09.2025 року відповідно до ст. ст. 36, 40, 42, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_10 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 ч. 3 ст. 209 КК України.
05.09.2025 року відповідно до ст. ст. 36, 40, 42, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_14 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України.
05.09.2025 року відповідно до ст. ст. 36, 40, 42, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_18 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України.
05.09.2025 року відповідно до ст. ст. 36, 40, 42, 276, 277, 278 КПК України,
ОСОБА_11 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 ч. 3 ст. 209 КК України.
05.09.2025 року відповідно до ст. ст. 36, 40, 42, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_15 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 189 КК України
15.09.2025 року відповідно до ст. ст. 36, 40, 42, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_12 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 ч. 3 ст. 209 КК України.
07.11.2025 року відповідно до ст. ст. 36, 40, 42, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_13 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 ч. 3 ст. 209 КК України.
Підозри предявлені ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_15 , ОСОБА_11 , ОСОБА_18 , ОСОБА_14 , ОСОБА_10 , обґрунтовуються зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_18 від 06.09.2025;
- протоколом допиту підозрюваної ОСОБА_14 від 04.09.2025
- протоколом допиту свідка ОСОБА_20 від 05.09.2025;
-протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 28.07.2025:
-висновком судової економічної експертизи № 257/08/58-2025;
-відомостями наданими Державною службою фінансового моніторингу;
-відомостями наданим Національним агенством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
-протоколом проведення огляду терміналу зв'язку ОСОБА_11
-іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.
31.10.2025 постановою Керівника Печерської окружної прокуратури м.Києва строк досудового розслідування у даном у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 05.12.2025 включнооднак, завершити досудове розслідування до спливу вказаного строку не представляється можливим, оскільки у кримінальному провадженні не завершено проведення ряду слідчих (розшукових) та процесуальних дій, проведення та завершення яких потребує додаткового часу, а саме необхідно виконати наступне:
- допитати у якості підозрюваного ОСОБА_13 ;
- провести слідчі на підтвердження або спростування показів підозрюваного ОСОБА_13 ;
- призначити судово економічну експертизу;
- розсекретити матеріали отримані в ході проведення НСРД;
- розсекретити ухвали Київського апеляційного суду про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій;
-вирішити питання щодо остаточної правової кваліфікації дій;
-вирішити питання щодо заявлення цивільного позову для відшкодування збитків завданих державі;
- встановити та допитати у якості свідків осіб, яким можуть бути відомі факти вчинення кримінального правопорушення;
- встановити наявність нерухомого та рухомого майна у підозрюваного ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_15 , ОСОБА_11 , ОСОБА_18 , ОСОБА_14 , ОСОБА_10 ;
- погодити з процесуальним керівником повідомлення про нову підозру та зміну раніше повідомленої підозри підозрюваним ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_15 , ОСОБА_11 , ОСОБА_18 , ОСОБА_14 , ОСОБА_10 , а інше.
Крім того, за результатами проведення досудового розслідування та отримання всіх належних й допустимих доказів необхідно вирішити питання щодо остаточної кваліфікації дій підозрюваного, виконати вимоги ст. 290, 291 КПК України, скласти обвинувальний акт, реєстр матеріалів досудового розслідування, що може скласти тривалий час з урахуванням значного об'єму зібраних матеріалів та складністю кримінального провадження.
Результати вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки за результатами їх проведення будуть отримані відомості, які будуть використані як доказ факту та обставин, що підлягають встановленню під час кримінального провадження.
Не проведення вищевказаних слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій призведе до неповноти досудового розслідування і до порушення вимог Кримінального процесуального кодексу України, зокрема, прав підозрюваних, передбачених ч. 5 ст. 223 КПК України, вимог п. 1, 2 ч. 1 ст. 91 КПК України, згідно якої під час досудового розслідування підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини), а також винуватість обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення.
Крім того, після закінчення досудового розслідування і відкриття матеріалів кримінального провадження необхідний час для ознайомлення підозрюваних з матеріалами досудового розслідування.
Найкоротшим строком, необхідним для виконання вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій у даному кримінальному провадженні є строк, не менше трьох місяців.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, просить задовольнити.
Захисники та підозрювані у судовому засіданні щодо задоволення клопотання заперечували.
Вислухавши пояснення сторін кримінального провадження та вивчивши матеріали провадження приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 вказаного Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у п. 2 абз. 3 ч. 1 ст. 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених п.п. 2 та 3 ч. 2 ст. 219 цього Кодексу - до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
З урахуванням доводів викладених у клопотанні та враховуючи те, що у кримінальному провадженні необхідно вчинити ряд слідчих дій, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність визнання обґрунтованими підстави для продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025100100001078, відомості щодо якого 20.03.2025 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 189 КК України до шести місяців, а відтак клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання старшого слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_16 про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження № 12025100100001078 - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12025100100001078 до шести місяців, тобто до 05.02.2026 включно.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1