Ухвала від 04.02.2026 по справі 750/1266/26

Справа № 750/1266/26

Провадження № 2/750/1500/26

УХВАЛА

04 лютого 2026 року м. Чернігів

Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Супрун О.П., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

УСТАНОВИВ:

02.02.2025 ТОВ «Коллект Центр» за допомогою системи «Електронний суд» звернулося до Деснянського районного суду м. Чернігова з позовом, у якому просить стягнути з відповідача заборгованість за Договором про споживчий кредит № 103678906 від 01.09.2021 та Договором позики № 77777998 від 17.09.2021 у загальному розмірі 28 322,08 грн, а також понесені витрати на сплату судового збору та на правову допомогу.

Відповідно до частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі за текстом - ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилом частини першої статті 188 ЦПК України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів убачається, що позивач в одній позовній заяві об'єднав декілька вимог, які виникли з підстав укладення відповідачем двох договорів кредиту з різними кредитодавцями, у різний час і кожний на своїх умовах. У подальшому право вимоги до відповідача за вказаними договорами перейшло до позивача за різними договорами факторингу.

Таким чином, указані позовні вимоги не пов'язані між собою ані підставами виникнення (оскільки виникають з двох різних договорів кредиту, договорів факторингу), ані поданими доказами (не підтверджуються тими ж самими доказами), а також позовні вимоги між собою не є основними та похідними.

За приписами пункту 2 частини четвертої статті 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 188 цього Кодексу).

За таких обставин, наявні підстави для повернення позовної заяви.

Ураховуючи викладене, керуючись статтями 185, 258-261, 352-354 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Уважати неподаною і повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр» його позовну заяву до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Роз'яснити позивачеві, що відповідно до частини сьомої статті 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів із дня її складення.

Суддя

Попередній документ
133814979
Наступний документ
133814981
Інформація про рішення:
№ рішення: 133814980
№ справи: 750/1266/26
Дата рішення: 04.02.2026
Дата публікації: 06.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Деснянський районний суд м. Чернігова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (04.02.2026)
Дата надходження: 02.02.2026
Предмет позову: про стягнення заборгованості за договорами