Справа № 308/16775/25
03 лютого 2026 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі головуючого судді Чепки В. В., за участі секретаря судового засідання - Авдєєвої К. Т., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Ужгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину, визначення місця проживання дитини,
встановив:
до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшов позов ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник, адвокат Кравченко Тетяна Миколаївна, до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину, визначення місця проживання дитини.
Ухвалою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13.11.2025 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за вказаною позовною заявою. Постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
30.12.2025 ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області постановлено перейти до розгляду даної цивільної справи в порядку загального позовного провадження з викликом сторін.
19.01.2026 позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог.
28.01.2026 на адресу суду надійшов висновок Органу опіки та піклування виконавчого комітету Ужгородської міської ради.
Згідно з ч. 1 ст. 196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
03.02.2026 від позивача надійшла заява про закриття підготовчого засідання без її участі.
Відповідач, який належним чином повідомлений про час та місце проведення підготовчого судового засідання, для участі у ньому не прибув, відзиву на позов не подав, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.
На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Передбачені ч. 2, 5 ст. 198 ЦПК України підстави для відкладення підготовчого засідання та оголошення перерви судом не встановлені.
Суд вважає за можливе провести підготовче засідання без участі учасників справи за наявними у справі матеріалами.
У підготовчому засіданні судом виконані вимоги, передбачені ч. 2 ст. 197 ЦПК України. При цьому підстав для залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі чи ухвалення рішення у підготовчому засіданні немає.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Зважаючи на викладене, суд доходить висновку про необхідність закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст. 189, 196-200, 280, 281 ЦПК України, суд
постановив:
закрити підготовче провадження та призначити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину, визначення місця проживання дитини, призначити справу до судового розгляду по суті на 23 лютого 2026 року о 13 год. 20 хв. у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області за адресою: вул. Загорська, 53, м. Ужгород, Закарпатська область.
У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Встановити порядок дослідження доказів: надання вступного слова учасникам справи, з'ясування обставин, на які учасники посилаються як на вимогу своїх підстав та заперечень, дослідження письмових доказів.
Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Інформацію щодо справи можна також отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://ug.zk.court.gov.ua/sud0712/.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області В. В. Чепка